Μοιραστείτε
Social Media Manager
Social Media Manager
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14832

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
03092018

Σε αυτό το αφιέρωμα θα βάλω τις 10 πιο sexy εμφανίσεις που έχει κάνει η Δέσποινα on stage κατά την άποψη μου. Λίγο δύσκολο να διαλέξω μόνο 10 γιατί είναι πολλές. Προσπάθησα να διαλέξω τις καλύτερες.

10) Mad VMA 2012
Μια από τις πιο αγαπημένες εμφανίσεις της Δέσποινας στα βραβεία. Παρουσίασε ένα medley του τότε καινούριου δίσκου της "Άλλαξα". Φορώντας ένα άσπρο φόρεμα και την εντυπωσιακή της σκηνική παρουσία το αποτέλεσμα ήταν φυσικά άψογο!

9) Rex 2004
Εδώ δεν μπορώ να πω κάτι.. μπορεί να μην βγαίνουν πολλά στη φόρα αλλά τη θεωρώ τόσο τέλεια εμφάνιση που αξίζει θέση στη δεκάδα. Με αυτό το ρούχο παρουσίαζε το sexy τραγούδι "Τι κάνω μόνη μου" με έναν ωραίο ιδιαίτερο τρόπο.

8) Eurovision 2014 Ελληνικός Τελικός
Ως παρουσιάστρια του ελληνικού τελικού της Eurovision η Δέσποινα ανεβαίνει στη σκηνή και παρουσιάζει το τραγούδι "Χάνω εσένα". Με ένα κόκκινο και μαύρο φόρεμα και την αισθητική παρουσία η Δέσποινα άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

7) DC 2012
Σας πάω πάλι στο "Τι κάνω μόνη μου" σε μια ακόμα εκπληκτική παρουσίαση του τραγουδιού και πιο πρόσφτατη.

6) Fever 2011
Εδώ η Δέσποινα αν και δεν είχε κάποια εμφάνιση με χορευτές πάλι εντυπωσίασε με το ρούχο που διάλεξε. Μία εξώπλατη φόρμα και μια Δέσποινα να αφήνει το κοινό με το στόμα ανοιχτό.

5) Akanthus 2018 
Η πιο πρόσφατη εμφάνιση της δεκάδας. Λίγο πριν την καλοκαιρινή περιοδεία του Mamma Mia η Δέσποινα δίνει μια εμφάνιση στην Αθήνα. Μάγεψε το κοινό με την εμφάνιση της αφού αποδείχτηκε ότι και στα 49 βάζει κάτω εικοσάρες.

4) Fever 2014-2015
Πάλι στο Fever η Δέσποινα διάλεξε μια εκεντρική εμφάνιση και πάλι μαζί με τον Νίκο Οικονομόπουλο. Αυτή τη φορά η Δέσποινα φόρεσε ένα μάυρο δερμάτινο παντελόνι (ήταν της μόδας τότε μιας και ένα παρόμοιο επέλεξε για τη φωτογράφιση του δίσκου "Δε με σταμάτησες"). και ένα μαύρο μπουστάκι.

3) Thalassa 2010
Μόνο sexy μπορεί κάποιος να αποκαλέσει τις εμφανίσεις εκείνης της περιόδου. Η Δέσποινα με όλες τις εμφανίσεις της άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και θεωρείται από τις πιο sexy περιόδους της.

2) Summer Tour 2009 - Θέατρο Βράχων
Εκείνη τη βραδιά η Δέσποινα εντυπωσιάζει με την ενέργεια της και το κέφι της. Αξέχστη θα παραμείνει η συναυλία και λόγω την στυλιστικών της επιλογών μιας και είδαμε μια Δέσποινα ανανεωμένη και πολύ sexy. Με ένα φορμάκι αλλά και ένα μπουστάκι με παντελόνι.

1) Mad VMA 2009 
Θεωρείται μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της Δέσποινας αλλά και των βραβείων. Η Δέσποινα τότε κάνει το comeback της και παρουσιάζει το τότε καινούριο single "Υπάρχει ζωή"! Το κοινό θερμό υποδέχεται την αγαπημένη τους τραγουδίστρια στη σκηνή. Η Δέσποινα με ένα κοντό φόρεμα τα δίνει όλα και προσωπικά τη θεωρώ την πιο sexy εμφάνιση που έχει κάνει. Πέρα όπως από την εμφάνιση στη σκηνή άλλο τόσο sexy θεωρείται και το intro video που έπαιξε πριν ανέβει η Δέσποινα στη σκηνή.

Ελπίζω να σας άρεσε το αφιέρωμα αλλά και οι επιλογές μου. Αν έχετε να προτείνετε κάποια εμφάνιση που άξιζε να ήταν στη δεκάδα μου μπορείτε να την γράψετε στα σχόλια. victory
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο:diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Σχόλια

Την / Το Δευ Σεπ 03, 2018 12:56 amLefteris
Φήμη μηνύματος : 100% (2 ψήφοι)
Δικαια το Υπαρχει Ζωη στην 1η θεση! Ηταν η τελεια εμφανιση απο ολες τις αποψεις !!
Μπραβο Λεωνιδα για το αφιερωμα.  clap
Οπως ειπες και εσυ, η Δεσποινα εχει κανει πολλες sexy εμφανισεις οποτε δυσκολο να μπουν σε ενα τοπ 10
Την / Το Δευ Σεπ 03, 2018 4:26 pmFilippos
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Μπράβο Λεωνίδα, ωραίο αφιέρωμα !
Συμφωνώ κι εγώ πως η πρώτη θέση ανήκει δικαιωματικά στο Υπάρχει Ζωή. Και οι εμφανίσεις βέβαια στο Summer Tour 2009, επίσης θα μείνουν αξέχαστες. love_you
Στα MAD του 2012 δε μου άρεσε πολύ το ρούχο, φοβόμουν πως θα το πατήσει και θα έχουμε κανένα ατύχημα. Laughing

Εγώ θα έβαζα και δύο ακόμη εμφανίσεις.
-Madwalk 2011
Σπόιλερ:

Ταυτόχρονα και η πιο diva εμφάνισή της. dvstar
(Όταν εμείς βγάλαμε πόδι έξω, η Angelina έτρωγε ταραντούλες. Ventalia)
-Madwalk 2016
Σπόιλερ:

Τις έσβησε όλες εκείνη τη βραδιά. 525807
Την / Το Δευ Σεπ 03, 2018 7:31 pmGiotis
Μπράβο για το αφιέρωμα!
Αν και από το 2 λείπει αυτό το κλασικο πλεον βιντεο...

gelaki
Τέλειο το αφιέρωμα και μια καλη αφορμή να θυμηθούμε όμορφες εμφανίσεις... Εγώ επίσης θα έβαζα μια απ το ρεξ με ζαρτιέρες νομίζω τη χρονιά που έλεγε το Είμαι Εγώ. Κόκκινο σουτιέν, ένα κομμάτι δέρμα από πάνω και πολλές αλυσίδες. Και αν θυμάμαι κόκκινο φουστακι. Αυτό το ρούχο το είδα από κοντά σε βιτρίνα της Τσιμισκής να πωλείτε προς 18,000 ευρώ και από κάτω είχε φώτο τη Δέσποινα να το φοράει στο ρεξ. Αν βρω φώτο θα σας στείλω να την ανεβάσετε. Την έχω εκτυπωμένη αλλά πρέπει να ρθω Ελλάδα να τη βρω...

Αναφέρομαι στην παρακάτω εμφάνιση

Την / Το Τρι Σεπ 04, 2018 10:29 ammanos
Μπραβο Λεωνιδα για το αφιερωμα!!!!

Εγω επισης την θεωρω πολυ σεξι στο βιντεοκλιπ καταλληλες προυποθεσεις,στους δυο ξενους κ σε κατι παλιες εμφανισεις στο ρεξ ή στο γκαζι που εβγαινε με ενα σορτσακι αν θυμαστε οι πιο παλιοι!
Την / Το Τρι Σεπ 04, 2018 4:37 pmkostasm
Ωραιο αφιερωμα  cool3
10 εμφανισεις φανταζουν τοσο λιγες φυσικα αλλα καλες επιλογες  Very Happy
Την / Το Τρι Σεπ 04, 2018 5:15 pmdimosf1
well done @Leonidas
Νομιζω και αυτη η εμφανιση ειναι πολυ sexy
Την / Το Παρ Σεπ 07, 2018 8:06 pmspyr3t0spap
Ωραίο αφιέρωμα Λεό, μπράβο.
Θα σχολιάσω τη εμφάνιση στη θέση Νο2. Το θυμάμαι ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ το στιγμιότυπο με το μπλουζάκι.
Είχαμε πάει με τον αδερφό μου στη συναυλία και τη στιγμή που το σκίζει κοιταζόμαστε και οι δύο σε φάση

Μετά εμφανίστηκε και με το κορμάκι στο χρώμα του δέρματος, κολλητό, ήταν και ανοιχτό στο πλάι. Δεν την θυμάμαι πιο sexy σε συναυλία.
Πέρασε σχεδόν μια δεκαετία από τότε. 301
οντως περασε μια δεκαετια σχεδον απο αυτη την πολυ ωραια συναυλια στο Βραχων.
Απλα να σε διορθωσω.Το κορμακι το ειχε φορεσει πρωτα και στο δευτερο μερος εσκισε το μπλουζακι...ασχετε
@dimosf1 έγραψε:Απλα να σε διορθωσω.Το κορμακι το ειχε φορεσει πρωτα και στο δευτερο μερος εσκισε το μπλουζακι...ασχετε

ksinila Πολύ κομβική η παρέμβασή σου. Δεν ξέρω πως θα μπορούσε να υφίσταται το αφιέρωμα αν δεν έκανες αυτή την καίρια τοποθέτησή.
@spyr3t0spap έγραψε:
@dimosf1 έγραψε:Απλα να σε διορθωσω.Το κορμακι το ειχε φορεσει πρωτα και στο δευτερο μερος εσκισε το μπλουζακι...ασχετε

ksinila Πολύ κομβική η παρέμβασή σου. Δεν ξέρω πως θα μπορούσε να υφίσταται το αφιέρωμα αν δεν έκανες αυτή την καίρια τοποθέτησή.

δεν μπορουσα να αντισταθω σε ανακριβης πληροφοριες
Την / Το Κυρ Σεπ 09, 2018 3:20 pmkostas13
Πρωτο ποστ και γω στο forum της Θεας!
Αν και εχει απιστευτα πολλες σεξυ εμφανισεις η Δεσποιναρα σ ολη την μακροχρονια πορεια της καριερας της,και ειναι δυσκολη η επιλογη των μονο 10 καλυτερων,θεωρω το live του 2009 στην Αθηνα αξεπεραστο οσον αφορα το ποσο σεξυ ηταν και απο αποψη ενδυματολογικη αλλα και γενικα.Χωρια που η αποδοση της ερμηνευτικα ηταν απ τις καλυτερες της..Απιστευτη σ εκεινο το live,μας ειχαν φυγει τα..σαγονια τοτε,δεν χορταιναμε να την χαζευουμε (ειχα την τυχη να μαι σ εκεινη την μοναδικη συναυλια )!!
clap2  Outrageous

(Το βιντεο δεν ειναι δικο μου φυσικα! )
Την / Το Κυρ Σεπ 09, 2018 3:23 pmLefteris
Καλως ηρθες στη παρεα μας @kostas13 !!!
Την / Το Κυρ Σεπ 09, 2018 3:30 pmkostas13
@Lefteris έγραψε:Καλως ηρθες στη παρεα μας @kostas13 !!!
Καλως σας βρηκα παιδια!Ειμαι φαν της Θεας 20 χρονια περιπου,και ειπα να αρχισω να γινομαι ενεργος στο υπεροχο αυτο φορουμ!
Η δευτερη πιο σεξυ κατ εμε (για να μη ξεφευγω κι απο το θεμα χαχα) ειναι η εμφανιση στα mad του 2012.Δεν ειχα τυχη να το δω απο κοντα ,η αερινη και σεξυ εμφανιση της μας ειχε αφησει αφωνους τοτε (χωρια η φωναρα της μη ξεχνιομαστε!)!Το χε και το χει παντα η γυναικα λεμε!
Στα late 90s και στα πρώτα χρόνια του Ρεξ εκανε πολλές σέξι εμφανίσεις στη σκηνή.Συνέχεια με ένα σουτιενακι εμφανίζονταν στη σκηνή. Laughing
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης