Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Chart Data

+14
bitcoin
Kostask
Antonius
dimosf1
oberlina
Kostas_1
themisDV92
Adamos
Chronis
Leonidas
neereaux
Filippos
n1kos
Steliosg
18 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31174
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 1:42 pm
Το αστειο που βλέπω εγω  ειναι να συγκρίνουμε μια τραγουδίστρια με 15 χρονια καριέρας , όπου τα 6 πουλάει βρακιά με μια αλλη με 24 που απουσίαζε μεν τα 5 αλλά για άλλους σοβαρους λόγους.
n1kos
n1kos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6814
Join date : 28/10/2015
Location : Θεσσαλονικη

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Όλο λείπεις
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 1:43 pm
Να μου βάλεις τη Μπριτνει με τη Σελιον Ντιον σαν σύγκριση να πω ναι αλλα τώρα ρε συ με τη Ριρικα που αλλού πατάει και αλλού βρίσκεται? Laughing
Αυτό με το πλειμπακ συμφωνώ ειδικά οταν πρόκειται να δώσει ο άλλος τα χρήματα του, ένας λόγος που δε θα έβλεπα ποτέ τη Μπριτνει λαιβ είναι αυτός!
Ωστόσο δε μου την μειώνει ως καλλιτέχνη σε σχέση με τους άλλους ποπ σταρς!

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Kostas_1

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14718
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 2:36 pm
n1kos έγραψε:Να μου βάλεις τη Μπριτνει με τη Σελιον Ντιον σαν σύγκριση να πω ναι αλλα τώρα ρε συ με τη Ριρικα που αλλού πατάει και αλλού βρίσκεται? Laughing
Αυτό με το πλειμπακ συμφωνώ ειδικά οταν πρόκειται να δώσει ο άλλος τα χρήματα του, ένας λόγος που δε θα έβλεπα ποτέ τη Μπριτνει λαιβ είναι αυτός!
Ωστόσο δε μου την μειώνει ως καλλιτέχνη σε σχέση με τους άλλους ποπ σταρς!
Καλα, την Μπριτνει απέναντι στην Σελιν δεν θα την έβαζε κανενας σοβαρός ανθρωπος. Η Ριρικα έχει ανοιχτό μικροφωνο και δουλεύει την φωνή της. Αυτό την καθιστά ανώτερη στα μάτια μου. Μουσικά πάντα. 
Ως προς το τελευταίο, έχω ξεκάθαρα διαφορετικη άποψη αλλά σεβομαι την άποψη σου.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31174
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 2:43 pm
Σιγά την δουλειά που εχει κάνει.
Ειδικά τωρα με τη Fenty απορώ αν θυμάται και να τραγουδάει.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14718
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 2:55 pm
Kostas_1 έγραψε:Σιγά την δουλειά που εχει κάνει.
Ειδικά τωρα με τη Fenty απορώ αν θυμάται και να τραγουδάει.
Απλα χειτ αυτό το σχολιο. Αρκεί να δεις πως έλεγε το unfaithful το 2007 με το πως το λέει το 2015.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31174
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 2:57 pm
Hate το δικό μου σχόλιο ;
Φαντάζομαι δεν έχεις δει τη μόνιμη τάση σου να μειώνεις κάθε τι που εχει κάνει η Britney.
Εγω τη Rihanna την αναγνωρίζω σαν την απόλυτη σουξεδομηχανη που βγήκε στα 00s αλλα αντικειμενικά κοντεύουν 7 χρονια που το εχει παρατήσει  κατ επιλογήν το άθλημα. 

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2168
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 3:51 pm
Kostas_1 έγραψε:Το αστειο που βλέπω εγω  ειναι να συγκρίνουμε μια τραγουδίστρια με 15 χρονια καριέρας , όπου τα 6 πουλάει βρακιά με μια αλλη με 24 που απουσίαζε μεν τα 5 αλλά για άλλους σοβαρους λόγους.

τι αλλο θα διαβασουμε επιτελους...υπαρχει καποιος που πραγματικα βλεπει τη Britney σαν κατι αλλο απο πρωην teen princess of pop, και manufactured pop act.   Οσο και να την αγαπαει ο κοσμος , που την αγαπαει, δεν εχει καμια καλλιτεχνικη αξια.
Τωρα θα μου πεις η Rihanna , τι καλιτεχνικη αξια εχει....δεν εχει κανει κατι πραγματικα αξιολογο Καλλιτεχνικα παντα, ομως εχει κανει πραγματικο evolution και φανηκε και στη μουσικη της και στη περσονα της αυτο, και οσα χρονια ασχοληθηκε πραγματικα με αυτη (τη μουσικη) ειχε μονο επιτυχια.

Αρέσει στους χρήστες filis και oberlina

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2168
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 3:59 pm
n1kos έγραψε:Καλά τώρα συγκρίνουμε τη Ριρικα με τη Μπριτνει!
Μια εντελώς παραφωνη τραγουδίστρια που ούτε στα cd δε μπορούν να καλύψουν τις παραφωνίες της και στα λαιβ της βαριέται που ζει με αποτέλεσμα να έχει φάει και γιουχαρισμα σε συναυλία της επί Αντι ερα!
Το ότι η Μπριτνει δε γράφει τα τραγούδια όπως πχ γράφει η Τειλορ τα δικά της (που είναι λες και διαβάζεις στίχους 10χρονου αλλα αυτό είναι άλλη συζήτηση) δε σημαίνει οτι δεν είναι ολοκληρωμένη καλλιτέχνης!
Έφερε επανάσταση το ολο στυλ της αλλα και η μουσική της! Διαφοροποίηθηκε αρκετά στους δίσκους της και δεν βαλτωσε ποτέ όπως η Περρυ πχ!
Η σύγκριση με την Αγκιλερα επίσης δε κολλάει, στην αρχή η Κριστινα έκανε καριέρα στη σκιά της Μπριτνει αλλά μετά τράβηξε εντελώς διαφορετικό δρόμο και ξεχώρισε!

η Christina πως εκανε καριερα στη σκια της Britney, εχοντας μολις μηνες διαφορα στο ντεμπουτο τους, και κερδιζοντας και το Best new artist grammy; Απλα των δισκογραφικων τους συμφερε να βγει αυτο το Britney vs Christina, το οποιο η Χτινα ξεφυγε μολις με το 2ο σιντι της  φευγοντας απο το image του teen pop act που η Britney δεν καταφερε να φυγει ποτε (εκτος της crazy era της που συνεχιζει).

Η Rihanna δεν ειναι φωναρα ομως ερμηνευει τα τραγουδια με το τροπο που μονο αυτη ξερει  και εχει το στυλ της και αρεσει.

Αρέσει στους χρήστες filis και oberlina

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14718
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 4:39 pm
greggel1982 έγραψε:
n1kos έγραψε:Καλά τώρα συγκρίνουμε τη Ριρικα με τη Μπριτνει!
Μια εντελώς παραφωνη τραγουδίστρια που ούτε στα cd δε μπορούν να καλύψουν τις παραφωνίες της και στα λαιβ της βαριέται που ζει με αποτέλεσμα να έχει φάει και γιουχαρισμα σε συναυλία της επί Αντι ερα!
Το ότι η Μπριτνει δε γράφει τα τραγούδια όπως πχ γράφει η Τειλορ τα δικά της (που είναι λες και διαβάζεις στίχους 10χρονου αλλα αυτό είναι άλλη συζήτηση) δε σημαίνει οτι δεν είναι ολοκληρωμένη καλλιτέχνης!
Έφερε επανάσταση το ολο στυλ της αλλα και η μουσική της! Διαφοροποίηθηκε αρκετά στους δίσκους της και δεν βαλτωσε ποτέ όπως η Περρυ πχ!
Η σύγκριση με την Αγκιλερα επίσης δε κολλάει, στην αρχή η Κριστινα έκανε καριέρα στη σκιά της Μπριτνει αλλά μετά τράβηξε εντελώς διαφορετικό δρόμο και ξεχώρισε!

η Christina πως εκανε καριερα στη σκια της Britney, εχοντας μολις μηνες διαφορα στο ντεμπουτο τους, και κερδιζοντας και το Best new artist grammy; Απλα των δισκογραφικων τους συμφερε να βγει αυτο το Britney vs Christina, το οποιο η Χτινα ξεφυγε μολις με το 2ο σιντι της  φευγοντας απο το image του teen pop act που η Britney δεν καταφερε να φυγει ποτε (εκτος της crazy era της που συνεχιζει).

Η Rihanna δεν ειναι φωναρα ομως ερμηνευει τα τραγουδια με το τροπο που μονο αυτη ξερει  και εχει το στυλ της και αρεσει.

Αυτό εννοούσε και ο Νίκος για την Κριστίνα. Ότι στην αρχή τα media και οι δισκογραφικές την είχαν στο καλούπι της Britney αλλά μετά η ίδια έφυγε εντελώς από αυτό.

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14718
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 4:39 pm
greggel1982 έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Το αστειο που βλέπω εγω  ειναι να συγκρίνουμε μια τραγουδίστρια με 15 χρονια καριέρας , όπου τα 6 πουλάει βρακιά με μια αλλη με 24 που απουσίαζε μεν τα 5 αλλά για άλλους σοβαρους λόγους.

τι αλλο θα διαβασουμε επιτελους...υπαρχει καποιος που πραγματικα βλεπει τη Britney σαν κατι αλλο απο πρωην teen princess of pop, και manufactured pop act.   Οσο και να την αγαπαει ο κοσμος , που την αγαπαει, δεν εχει καμια καλλιτεχνικη αξια.
Τωρα θα μου πεις η Rihanna , τι καλιτεχνικη αξια εχει....δεν εχει κανει κατι πραγματικα αξιολογο Καλλιτεχνικα παντα, ομως εχει κανει πραγματικο evolution και φανηκε και στη μουσικη της και στη περσονα της αυτο, και οσα χρονια ασχοληθηκε πραγματικα με αυτη (τη μουσικη) ειχε μονο επιτυχια.

preach αλλά και εσένα χειτερ θα σε βγάλουν τώρα

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14718
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 50 Empty Απ: Chart Data

Τρι Σεπ 06, 2022 4:53 pm
Συνοψίζοντας: 
Η Britney είναι μια legend καλλιτέχνης που θα μείνει στην μουσική ιστορία για τα μουσικά της επιτεύγματα και όχι ως pop icon. Θα είναι δίπλα στον Michael Jackosn, την Madonna, την Whitney, τον Prince, την Aretha Franklin, την Etta James, τον Elvis Presley και τους Beatles. Δεν έχει καμία σημασία αν ενας τραγουδιστής δεν έχει τραγουδήσει ποτέ live τα 23 από τα 25 χρόνια καριέρας του. Πάλι θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στην ιστορία της μουσικής.
Δεν έχει όσο επεξεργασία έχουν άλλες στα τραγούδια της.
Είναι επάξια διάδοχος της Madonna καθώς έχει κάνει αντίστοιχα μεγάλα show, έχει την ίδια διαχρονικότητα, έχει πειραματιστεί εξίσου καλλιτεχνικά, είναι αντίστοιχα το ίδιο trendsetter σε όλη της την καριέρα και έχει το ίδιο αντίκτυπο στην παγκόσμια μουσική. 
Η Katy Perry δεν γράφει τα τραγούδια της. 
Η Christina Aguilera έχει καλή φωνή αλλά καλλιτεχνικά είναι στην καλύτερη περίπτωση ισάξια με την Britney Spears. Τα ντουέτα της Aguilera δεν θεωρούνται δικιές της επιτυχίες αλλά το remix του tiny dancer αποδεικνύει περίτρανα την καλλιτεχνική διάρκεια της Britney.
Η Ριάνα δεν έχει καθόλου εξέλιξη  φωνητικά και σε θέμα σκηνικής παρουσίας.
Είμαι χειτερ και ότι λέω σε καμία περίπτωση δεν συμφωνεί με την γνώμη μιας μεγάλης μερίδας κόσμου.

-------

https://www.vandicted.com/viewtopic.php?t=1922

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και filis

Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης