Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+16
yannis_dv*
greggel1982
themisDV92
Sprezzatura
V.I.P.
Kostask
thebest20
Chronis
Liakoman
Konstantinos
Leonidas
oberlina
Kostas_1
Filippos
bitcoin
Steliosg
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15238
Join date : 12/12/2020

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:20 pm
Filippos έγραψε:Όλο αυτό το φλεξάρισμα και το oversinging της Xtina την καθιστά πολύ κουραστική. Και άλλες ήταν φωνάρες, δεν είχαν την ανάγκη να μας το δείχνουν ανά 10 δεύτερα.

True αλλά δεν το κάνει από flex. Από 7 χρονων (κυριολεκτικά) έτσι τραγουδούσε
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:21 pm
Επίσης η  Brit μετά την Μαντόνα εχει σίγουρα τα περισσότερα solo hits

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:24 pm
oberlina έγραψε:
bitcoin έγραψε:Cristina Aguilera > Britney Spears

Εντάξει νομίζω πως μουσικά αυτό δεν είναι καν ντιμπειτ. Η μια έχει φωνητικό ταλέντο που βλέπουμε once in lifetime. Από θέμα δισκογραφίας παλι το απόλυτο χάσμα. Η μια εμπορικότατη και η άλλη έχει μια δισκογραφία που έχει πειραματιστεί με επιτυχία σε pop, rock, jazz, soul, rancheras και συνεργασίες με Bocelli ,herbie hancock και ούτε που θυμάμαι ποσους ακόμα
Νομίζω αυτός είναι και ο λόγος που η Xtina έβγαζε τόσο κόμπλεξ απέναντι στη Britney. Έβλεπε την άφωνη Britney να κάνει τα διπλάσια νούμερα και πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από την ίδια και δε μπορούσε να το διαχειριστεί. Δύσκολο. Laughing Γι' αυτό μάλλον η φωνή από μόνη της δεν αρκεί.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15238
Join date : 12/12/2020

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:24 pm
Kostas_1 έγραψε:Ναι οκ.
Όταν έβγαζε το dirty κι ένιωθε πιο Britney απο ποτε δεν ηταν εμπορική φαντάζομαι.  Laughing
 
Καλα δεν είπα ότι είναι ο Παπακωσταντίνου
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15238
Join date : 12/12/2020

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:46 pm
Kostas_1 έγραψε:Επίσης η  Brit μετά την Μαντόνα εχει σίγουρα τα περισσότερα solo hits
Και κάπου η Ριανα γελαει

Αρέσει στους χρήστες bitcoin και filis

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15238
Join date : 12/12/2020

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 2:51 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
bitcoin έγραψε:Cristina Aguilera > Britney Spears

Εντάξει νομίζω πως μουσικά αυτό δεν είναι καν ντιμπειτ. Η μια έχει φωνητικό ταλέντο που βλέπουμε once in lifetime. Από θέμα δισκογραφίας παλι το απόλυτο χάσμα. Η μια εμπορικότατη και η άλλη έχει μια δισκογραφία που έχει πειραματιστεί με επιτυχία σε pop, rock, jazz, soul, rancheras και συνεργασίες με Bocelli ,herbie hancock και ούτε που θυμάμαι ποσους ακόμα
Νομίζω αυτός είναι και ο λόγος που η Xtina έβγαζε τόσο κόμπλεξ απέναντι στη Britney. Έβλεπε την άφωνη Britney να κάνει τα διπλάσια νούμερα και πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από την ίδια και δε μπορούσε να το διαχειριστεί. Δύσκολο. Laughing Γι' αυτό μάλλον η φωνή από μόνη της δεν αρκεί.
Δεν έχω διάθεση να κάνουμε τέτοια κουβέντα επίπεδο stans. «Η φωνή από μόνη της δεν αρκεί» λες και η Αγκιλερα δεν έκανε ΚΑΡΙΕΡΑΡΑ στην ζωή της. Επισης το αν η ζήλια ήταν onesided έχει φανεί περίτρανα τα 2 τελευταία χρόνια. Και σορρυ που σας το χαλάω αλλά δεν ήταν. Ήταν 2 μικρά κοριτσάκια μέσα σε ένα φουλ ανταγωνιστικό industry και οι δυο είχαν τρομερές ανασφάλειες. Εγώ ως φαν παντως ειμαι περιφανή για την Αγκιλερα του σήμερα.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 3:11 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
bitcoin έγραψε:Cristina Aguilera > Britney Spears

Εντάξει νομίζω πως μουσικά αυτό δεν είναι καν ντιμπειτ. Η μια έχει φωνητικό ταλέντο που βλέπουμε once in lifetime. Από θέμα δισκογραφίας παλι το απόλυτο χάσμα. Η μια εμπορικότατη και η άλλη έχει μια δισκογραφία που έχει πειραματιστεί με επιτυχία σε pop, rock, jazz, soul, rancheras και συνεργασίες με Bocelli ,herbie hancock και ούτε που θυμάμαι ποσους ακόμα
Νομίζω αυτός είναι και ο λόγος που η Xtina έβγαζε τόσο κόμπλεξ απέναντι στη Britney. Έβλεπε την άφωνη Britney να κάνει τα διπλάσια νούμερα και πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από την ίδια και δε μπορούσε να το διαχειριστεί. Δύσκολο. Laughing Γι' αυτό μάλλον η φωνή από μόνη της δεν αρκεί.
Δεν έχω διάθεση να κάνουμε τέτοια κουβέντα επίπεδο stans. «Η φωνή από μόνη της δεν αρκεί» λες και η Αγκιλερα δεν έκανε ΚΑΡΙΕΡΑΡΑ στην ζωή της. Επισης το αν η ζήλια ήταν onesided έχει φανεί περίτρανα τα 2 τελευταία χρόνια. Και σορρυ που σας το χαλάω αλλά δεν ήταν. Ήταν 2 μικρά κοριτσάκια μέσα σε ένα φουλ ανταγωνιστικό industry και οι δυο είχαν τρομερές ανασφάλειες. Εγώ ως φαν παντως ειμαι περιφανή για την Αγκιλερα του σήμερα.
Δεν είπε κανείς ότι δεν έκανε καριέρα η Xtina, ήταν άλλωστε από αυτές που καθόρισαν τη μουσική των 00s. Απλά το όλο θέμα της "κόντρας" την επηρέασε περισσότερο απ' ό,τι την Britney. Δεν υπήρχε συνέντευξη της Xtina που να μην την ρωτούσαν για την Britney, ενώ δεν συνέβαινε το ίδιο από την άλλη μεριά. Ίσως γιατί η Xtina έριχνε λάδι στη φωτιά με κάποιες δηλώσεις της, τύπου ότι η Britney δεν είναι καλλιτέχνης και φιλήθηκε με την Madonna για να συζητηθεί (τη στιγμή που και η ίδια την φίλησε το ίδιο βράδυ Hysterical).
Αντιθέτως η Britney πάντα την παίνευε για την φωνή της και έλεγε πως θα ήθελε και η ίδια να έχει τέτοια φωνή. Μέχρι που είχε κλάψει σε μια εμφάνιση που η Xtina τραγουδούσε το Beautiful. Ventalia Δεν διακρίνω κάποια ζήλια από μεριάς της. Νομίζω πως η προσωπική της ζωή και όσα αντιμετώπισε δεν της άφηναν και περιθώριο για τέτοια.
Επίσης, χρησιμοποίησα παρελθοντικό χρόνο. Ήδη απ' όταν είχαν ξεκινήσει τα προβλήματα της Britney η Xtina είχε φανεί υποστηρικτική.
Απλά αισθάνομαι ότι εσύ μειώνεις την Britney κάπως, ως ένα εμπορικό προϊόν χωρίς καλλιτεχνική υπόσταση, που δεν πρόσφερε τίποτα στη μουσική, τίποτα το σπουδαίο σαν performer κ.λπ. Αλλά κατά τ' άλλα την αγαπάς. Laughing
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 3:18 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Επίσης η  Brit μετά την Μαντόνα εχει σίγουρα τα περισσότερα solo hits
Και κάπου η Ριανα γελαει
Solo is the key word Laughing Αλλά και να μην ήταν πάλι θα είχαν πολύ μεγάλο hit battle.
Konstantinos
Konstantinos
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 281
Join date : 30/05/2021
Location : Thessaloniki

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2020
Αγαπημένο τραγούδι: Καταλαβαίνω
Αγαπημένος δίσκος: Άλλαξα

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 3:50 pm
I CANNOT with the Mariah slander, oh my god  rip rip

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και filis

Liakoman
Liakoman
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6419
Join date : 27/10/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996
Αγαπημένο τραγούδι: Φύσα Αγέρι
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:17 pm
Δε μου αρέσουν οι pop stars του σήμερα.Που έχουν βγει στον αφρό από τα late 00s και επειτα. Μπορεί να πειραματίζονται στις μουσικές τους, να κάνουν τρομερες συνεργασίες, να βγάζουν απίστευτες επιτυχίες αλλά δε μου τραβούν την προσοχή ως καλλιτέχνιδες. Πχ αγαπώ τα τραγούδια της Dua στον Future Nostalgia αλλά τα τραγούδια της. Η ίδια είναι τρομερά αδιάφορη. Το ίδιο αισθάνομαι για όλες. 
Εξαίρεση η Gaga και η Rihanna ως ένα σημείο.

Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες n1kos, bitcoin και Konstantinos

Liakoman
Liakoman
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6419
Join date : 27/10/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996
Αγαπημένο τραγούδι: Φύσα Αγέρι
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:18 pm
Επίσης δεν πιστεύω που το λέω αλλά μου αρέσει ο Harry Styles Laughing
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:21 pm
Ο Harry Styles για μένα κάνει queerbaiting.

Αρέσει στους χρήστες Liakoman, Filippos και Konstantinos

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:23 pm
Προτιμώ την φωνή της Miley Cyrus από την Ariana.

Αρέσει στους χρήστες Liakoman, Leonidas και Konstantinos

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:23 pm
Το Future Nostalgia είναι το καλύτερο pop album της δεκαετίας μέχρι στιγμής.
Konstantinos
Konstantinos
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 281
Join date : 30/05/2021
Location : Thessaloniki

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2020
Αγαπημένο τραγούδι: Καταλαβαίνω
Αγαπημένος δίσκος: Άλλαξα

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:24 pm
Steliosg έγραψε:Προτιμώ την φωνή της Miley Cyrus από την Ariana.
Είναι πολύ πιο versatile, so that's facts
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:25 pm
Η Selena Gomez είναι παντελώς αδιάφορη, δεν ξέρω καν γιατί υπάρχει.

Αρέσει στους χρήστες Liakoman, bitcoin, Filippos και Konstantinos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:25 pm
Θεωρώ υπερβολικό όλο το hype που υπήρχε γύρω από την Billie Eilish το 2019-2020. Γι' αυτό και ξεφούσκωσε τόσο γρήγορα.

Αρέσει στους χρήστες Liakoman, Leonidas, Kostas_1 και bitcoin

Liakoman
Liakoman
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6419
Join date : 27/10/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996
Αγαπημένο τραγούδι: Φύσα Αγέρι
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:26 pm
Steliosg έγραψε:Ο Harry Styles για μένα κάνει queerbaiting.

Ωραία αφορμή για να πω ότι πάντα το πίστευα αυτό για την Gaga ειδικά όταν έβγαλε το born this way.

Αρέσει στους χρήστες bitcoin, Filippos και Antonius

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:26 pm
Camilla Cabello αποτυχημένη κόπια της Dua Lipa.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 3 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουν 12, 2022 4:27 pm
Το 1989 ήταν το pop bible των 10s. Άλμπουμ με συνοχή και χωρίς κανένα σκιπ.

Αρέσει στον χρήστη filis

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης