Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Jennifer Lopez

+19
Diafora_
Konstantinos
V.I.P.
bitcoin
Chrismont
kinop
themisDV92
Chronis
n1kos
thebest20
dimosf1
Nikolas
Kostask
greggel1982
Steliosg
Filippos
oberlina
Leonidas
Kostas_1
23 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 11:12 am
Το tour του 2019 εννοείς τα 30 shows που έκανε σχεδόν αποκλειστικά στην Αμερική (2 μόνο Ευρώπη σε Ρωσία και Ισπανία) ; 
Μέχρι και η Mimi που κοροϊδεύετε σε περισσότερες χώρες πήγε με το Caution Tour το 2018.
Κατά τ' άλλα συμφωνώ πως υπερέχει έναντι πολλών γιατί διατηρείται relevant και ως huge celebrity.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31615
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 11:19 am
Οι περισσότερες ειναι celebrities έτσι κι αλλιώς.
Αλλα έτσι κι αλλιώς την συγκρίνεις  με τις υπόλοιπες που ειναι μόνο τραγουδιστριες.
Όταν κανεις πχ 3 ταινίες τον χρόνο δεν μπορείς να περιμενεις απο αυτήν να τρέχει παράλληλα το Χιτ της χρονιάς , ούτε να κάνει 50 τουρνέ.
Σε άλλες φάσεις της καριέρας της υπερισχύει το τραγούδι , σε άλλες  η υποκριτική.

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56401
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 11:45 am
Καλά έκανε τότε και πήγε μόνο Αμερική.
Είναι η μόνη χώρα που την έχει γραμμένη. Ευρώπη δεν τρώει τόσο hate.

Αλλά το 2019 που έκανε τουρ γύρισε και προμοταρε το Hustlers, έτρεξε όσκαρ καμπάνια, ηχογράφησε και γύρισε το Marry me ενώ έβγαλε και ένα single.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή όχι, αλλά τρέχει και ετοιμάζει παρά πολλά projects παράλληλα που κάτι χάνεται

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 1:37 pm
Εγώ ξέρω ότι η Τζενιφερ Λόπεζ χωρις να έχει καταφέρει/χρειαστεί ποτέ να κάνει ένα magnum opus άλμπουμ έχει αφήσει ένα αξιοπρεπέστατο impact στην μουσική βιομηχανία σε παρά πολλά επίπεδα. Δεν μιλάω απλα σε pop culture terms. Υπήρξε σημαντικός παράγοντας στο boom της Latin pop παγκοσμίως. Και μακαρι ολες οι αγαπημενες μας τραγουδίστριες να έκαναν στα 50 τους το Super Bowl... και να το έκαναν και τόσο καλα.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 1:42 pm
Επίσης, δεν έχει γεννηθεί ακόμα η Λατινοαμερικάνα τραγουδίστρια που θα έχει καθολική αγάπη στην Αμερική. Jlo, Xtina, Camilla Cabello, Demi Lovato, Selena Gomez κτλ. Όλες τρώνε ακραίο hate. Τυχαίο δεν θα είναι Smile

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Kostas_1

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31615
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 1:51 pm
Έβλεπες πχ το ain’t your mama να κάνει χαμό (σήμερα εχει πάνω απο 1,3Β streams στις δυο πλατφόρμες ) και στην Αμερική να πικάρει ξέρω γω κάπου στο #60.
Δεν εχει την εύνοια άλλων 😁
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 2:05 pm
oberlina έγραψε:Επίσης, δεν έχει γεννηθεί ακόμα η Λατινοαμερικάνα τραγουδίστρια που θα έχει καθολική αγάπη στην Αμερική. Jlo, Xtina, Camilla Cabello, Demi Lovato, Selena Gomez κτλ. Όλες τρώνε ακραίο hate. Τυχαίο δεν θα είναι Smile
1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 200.gif?cid=b86f57d35cz14wpznw0ru86zim91t4nf3606sfj86gogma3o&rid=200
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 2:24 pm
Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 2:27 pm
oberlina έγραψε:Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Latin music βγάζει κατά κύριο λόγο. Δεν νομίζω ότι σχετίζεται η καταγωγή τόσο, όσο το είδος.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:06 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Latin music βγάζει κατά κύριο λόγο. Δεν νομίζω ότι σχετίζεται η καταγωγή τόσο, όσο το είδος.
Είναι καθαρα ρατσιστικό το θέμα. Η Σακιρα είναι μια ξένη που βγαζει λάτιν μουσική. Οι αλλες είναι παιδιά μεταναστών. Αμερικανες που έχουν την στάμπα του μετανάστη.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:16 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Latin music βγάζει κατά κύριο λόγο. Δεν νομίζω ότι σχετίζεται η καταγωγή τόσο, όσο το είδος.
Είναι καθαρα ρατσιστικό το θέμα. Η Σακιρα είναι μια ξένη που βγαζει λάτιν μουσική. Οι αλλες είναι παιδιά μεταναστών. Αμερικανες που έχουν την στάμπα του μετανάστη.
Ειλικρινά πιστεύω πως το gp δεν ενδιαφέρεται καθόλου. Απόδειξη η μεγάλη επιτυχία που έχουν σημειώσει όλες όσες ανέφερες. Ειδικά για κάποιες πχ Demi Lovato δεν ήξερα καν ότι είναι λατίνα.
themisDV92
themisDV92
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 5729
Join date : 13/09/2016
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1998
Αγαπημένο τραγούδι: Προσπαθώ, Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες, Αυτή Είναι Η Διαφορά Μας

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:38 pm
Τι έγινε με την θεά και έχει μαυρίσει τα σοσιαλ και έχει διαγράψει όλες τις δημοσιεύσεις?😲😟😓
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56401
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:48 pm
Μάλλον ετοιμάζει το έδαφος για το νέο άλμπουμ

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:56 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Latin music βγάζει κατά κύριο λόγο. Δεν νομίζω ότι σχετίζεται η καταγωγή τόσο, όσο το είδος.
Είναι καθαρα ρατσιστικό το θέμα. Η Σακιρα είναι μια ξένη που βγαζει λάτιν μουσική. Οι αλλες είναι παιδιά μεταναστών. Αμερικανες που έχουν την στάμπα του μετανάστη.
Απόδειξη η μεγάλη επιτυχία που έχουν σημειώσει όλες όσες ανέφερες. Ειδικά για κάποιες πχ Demi Lovato δεν ήξερα καν ότι είναι λατίνα.
Υπάρχουν μαύροι καλλιτέχνες που έχουν κάνει τεράστιες καριέρες στην Αμερική. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταμάτησε να υπάρχει ρατσισμός. Υπάρχουν γυναίκες που κάνουν φοβερή επιτυχία αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει μισογυνισμός κτλ. Δεν πάει έτσι. Αντικειμενικά θεωρώ πως οι λατίνες(και όλες οι μειονότητες/διαφορετικότητες) στην Αμερική αντιμετωπίζονται υποτιμητικά και είναι πιο εύκολο να δεχθούν σκληρή και κακή κριτική χωρίς λόγο. Αυτό δεν γίνεται μόνο στην μουσική αλλά και στην υποκριτική. Σκέψου μόνο το ότι ΠΟΤΕ δεν υπήρξε Λατινοαμερικανίδα ηθοποιός πρώτης γραμμής. Και δεν λέω για ξένες όπως Πενέλοπε Κρουζ αλλά για Αμερικανίδα που να προέρχεται από οικογένεια μεταναστών. Ας μην είμαστε αφελείς..
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 3:57 pm
Leonidas έγραψε:Μάλλον ετοιμάζει το έδαφος για το νέο άλμπουμ

θα γελάσω πολύ πάντως αν βγάλει καμία σειρά με κρέμες

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56401
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 4:06 pm
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:Μάλλον ετοιμάζει το έδαφος για το νέο άλμπουμ

θα γελάσω πολύ πάντως αν βγάλει καμία σειρά με κρέμες
1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 200.gif?cid=b86f57d3fz71vve5kfexalapjcujjh81l5vic8e6gapvb3q1&rid=200

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 4:22 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Η Σακιρα είναι Κολομβιανή. Δεν είναι λατινοαμερικανα. Έχει μεγάλη διαφορά.
Latin music βγάζει κατά κύριο λόγο. Δεν νομίζω ότι σχετίζεται η καταγωγή τόσο, όσο το είδος.
Είναι καθαρα ρατσιστικό το θέμα. Η Σακιρα είναι μια ξένη που βγαζει λάτιν μουσική. Οι αλλες είναι παιδιά μεταναστών. Αμερικανες που έχουν την στάμπα του μετανάστη.
Απόδειξη η μεγάλη επιτυχία που έχουν σημειώσει όλες όσες ανέφερες. Ειδικά για κάποιες πχ Demi Lovato δεν ήξερα καν ότι είναι λατίνα.
Υπάρχουν μαύροι καλλιτέχνες που έχουν κάνει τεράστιες καριέρες στην Αμερική. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταμάτησε να υπάρχει ρατσισμός. Υπάρχουν γυναίκες που κάνουν φοβερή επιτυχία αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει μισογυνισμός κτλ. Δεν πάει έτσι. Αντικειμενικά θεωρώ πως οι λατίνες(και όλες οι μειονότητες/διαφορετικότητες) στην Αμερική αντιμετωπίζονται υποτιμητικά και είναι πιο εύκολο να δεχθούν σκληρή και κακή κριτική χωρίς λόγο. Αυτό δεν γίνεται μόνο στην μουσική αλλά και στην υποκριτική. Σκέψου μόνο το ότι ΠΟΤΕ δεν υπήρξε Λατινοαμερικανίδα ηθοποιός πρώτης γραμμής. Και δεν λέω για ξένες όπως Πενέλοπε Κρουζ αλλά για Αμερικανίδα που να προέρχεται από οικογένεια μεταναστών. Ας μην είμαστε αφελείς..
Χαίρω πολύ, μιλάμε για τις συγκεκριμένες, όχι γενικά για το τι συμβαίνει στην Αμερική. Το γεγονός ότι όσες ανέφερες δεν κάνουν πλέον επιτυχία, δεν οφείλεται στην καταγωγή τους. Αλλιώς πώς έκαναν τόσο υψηλό peak εξαρχής ; Δηλαδή ξύπνησε μια μέρα ο Αμερικανός και είπε δεν θα ακούσω ξανά Selena γιατί είναι λατίνα ;
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 4:30 pm
themisDV92 έγραψε:Τι έγινε με την θεά και έχει μαυρίσει τα σοσιαλ και έχει διαγράψει όλες τις δημοσιεύσεις?😲😟😓
Ακολουθεί το trend που δημιούργησε η Taylor με το Reputation κι αυτή. @Steliosg συμφωνείς ;  Laughing

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15227
Join date : 12/12/2020

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 4:36 pm
Filippos έγραψε:Χαίρω πολύ, μιλάμε για τις συγκεκριμένες, όχι γενικά για το τι συμβαίνει στην Αμερική. Το γεγονός ότι όσες ανέφερες δεν κάνουν πλέον επιτυχία, δεν οφείλεται στην καταγωγή τους. Αλλιώς πώς έκαναν τόσο υψηλό peak εξαρχής ; Δηλαδή ξύπνησε μια μέρα ο Αμερικανός και είπε δεν θα ακούσω ξανά Selena γιατί είναι λατίνα ;
Όλες όσες ανέφερα κάνουν μια χαρά επιτυχία. Λολ το point δεν ήταν αυτό. Είπα ότι όλες δεχόντουσαν πάντα ένα άκυρο hate που οι αντίστοιχες white american peers τους δεν δέχθηκαν ποτέ. 
Το ίδιο hate έφαγε και τρώει η Xtina με την Pink? 
Το ίδιο hate τρώει η Miley Cyrus με την Demi και την Selena; 
Ότι τι... η Pink και η Miley ήταν πιο ήσυχες από Xtina, Demi & Selena; Ας γελάσω. 
Το ίδιο hate τρώει η Camilla με την Ariana και την Dua Lipa; Τι τόσο πιο κακό έχει κάνει η Camilla ας πούμε για να είναι τόσο αντιπαθής;

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16454
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Jennifer Lopez - Σελίδα 20 Empty Απ: Jennifer Lopez

Πεμ Νοε 24, 2022 5:04 pm
Τώρα πλάκα κάνεις ; Η Britney θες να μου πεις ότι δεν έτρωγε κράξιμο για τις εμφανίσεις της ή που την έλεγαν πουτ@ν@ όταν χώρισε με τον JT.
Η Miley δεν έχει φάει hate και slutshaming όσο δεν πάει ; Ακόμη και η Taylor, που την παρουσιάζουν ως την επιτομή του white privilege, επίσης απίστευτο slutshaming για τους πρώην ; Η Ariana δεν τολμάει να ανεβάσει φωτογραφία και αμέσως αρχίζουν το κράξιμο για τα races κ.λπ. Ειλικρινά τόσο καιρό στο stan twitter δεν έχω δει ούτε ένα drag για την καταγωγή τους. Ναι ξέρω ότι ο κόσμος δεν είναι το stan twitter, αλλά είναι ένα δείγμα κι αυτό.
Τώρα μου αναφέρεις καλλιτέχνες όπως η Pink που ποτέ δεν ήταν στην πρώτη γραμμή και δεν είχαν φανατικό κοινό. Σαν να μου λες γιατί η Πέγκυ Ζήνα δεν έχει τους haters της Βανδή. 
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης