Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Madonna

+33
Dimitra1995fp
Kostask
greggel1982
Chrismont
drew
Donna
oberlina
Kwngr1
Filippos
Adamos
Quantum Vandi
VasilisAst
Antonius
skyrim
Steliosg
filis
Chronis
Giotis
neereaux
kissmy7
Liakoman
Stavros
lafas
n1kos
manos
kinop
thebest20
dimosf1
Kostas_1
bitcoin
Leonidas
stelios
themisDV92
37 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Τρι Μάης 09, 2023 4:19 pm
-Τι σημαίνει impact μαμα;
- Αυτό που γίνεται στο 2.50 και μετά παιδι μου
https://open.spotify.com/track/1XaHF28nrXBbyitGIGSdna?si=wXkgYplPQkS0iNLMx5zT6g

Εν έτη 2023 και ακόμα το μουσικό της στυλ αποτελεί έμπνευση και blueprint στην ποπ μουσική.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 7:02 pm
10s - MDNA, Rebel Heart, Madame X (Madonna Series: Season 4)  77717810



H πιο αδύναμη δεκαετία της. Όντως μουσικά δεν προσφέρει πολλά. 
Το MDNA έχει κάποια ωραία bops αλλά αρκετά αδιάφορο άλμπουμ. Girl Gone Wild, Give me all your Luvin' σίγουρα τα βαιμπαρα παραπάνω από εφηβική μου νοσταλγία. Επίσης πολύ ωραία τα Masterpiece, Falling Free, I Fucked up. Γενικά όμως πολύ pop generic αλμπουμ. Όχι ότι δεν τσίριξα όταν είπε "je suis desole" στο fucked up. 


Rebel Heart πολύ καλύτερο από MDNA αλλά αλήθεια το περίμενα πολύ πιο δυνατό.. ίσως να έφταιγε το καταπληκτικό εξώφυλλο.Το αγαπημένο μου είναι προφανώς το ghosttown και το living for love μεγάλη μποπάρα! Επίσης κράτησα Devil Pray, Joan of Arc, Body Shop, VVV, Messiah, Rebel Heart. Και έχω να πω ότι το Bitch I'm Madonna είναι bop. 


Το Madame X δεν ήταν όσο κακό το περίμενα. Ωστόσο έχω να πω ότι πρέπει επιτέλους να χωρίσει με το autotune. Δεν της ταιριάζει. Ούτε ο ήχος του άλμπουμ της ταιριάζει φουλ αλλά το δέχομαι σαν άλμπουμ γιατί είναι ξεκάθαρα κάτι που βγήκε από την "καρδιά" της. Medellin, God Control, Future, I Rise και εννοείται Dark Ballet που omg τι παραγωγάρα είναι αυτή. Απολαυστικότατο κομμάτι. 
Χωρίς να κάνω ageism ή κάτι τέτοιο αλλά η φωνή της πλέον έχει γεράσει και ακούγεται φουλ σε αυτό το άλμπουμ. Χωρίς πολλές δυνατότητες πλέον παραμένει γοητευτική. Αν έβγαζε το autotune και τραγουδούσε με τον τρόπο που ξέρει και όχι με τον τρόπο που τραγουδάνε σήμερα το αποτέλεσμα θα μου άρεσε πιο πολύ. 


Τα καλύτερα video clip της περιόδου είναι το Ghosttown, Medellin, God Control (αν και πιάνεται η καρδιά σου, it needed to be said)




το συναισθηματικό hold που απέκτησε αυτή η γυναίκα πάνω μου πρέπει να μελετηθεί... βλέπω τέτοιες εμφανίσεις της και συγκινούμαι   m1507 m1507 m1507

Αρέσει στους χρήστες petros1994 και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 7:10 pm
Albums Rank (Με την πρώτη ακρόαση... θεωρώ με τον καιρό όλα μπορεί να αλλάξουν)

1. Ray of Light (1998)
2. Confessions on a Dance Floor (2005)
3. Erotica (1992)
4. Like a Prayer (1989) (blasphemy) 
5. I'm Breathless
6. Music (2000)
7. Rebel Heart
8. Hard Candy
9. Bedtime Stories (1994)
10. True Blue (1986)
11. Like a Virgin (1984)
12. Madame X
13. American Life (2003)
14. Madonna (1983)
15. MDNA

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 7:13 pm
Tour Rank


1. Blond Ambition World Tour (ακόμα προσκυνάω) 
2. Confessions Tour 
3. Drowned World Tour
4. The MDNA Tour
5. Sticky & Sweet Tour
6. Who's That Girl World Tour
7. Rebel Heart Tour
8. Re-Invention World Tour
9. The Virgin Tour (ήταν πολύ μπεμπε εδώ.. έδινε πόνο αλλά δεν είχε εκδηλωθεί πλήρως η pop queen μέσα της)

Madame X Tour - Δεν έχω δει ακόμα αλλά εννοείται θα το δω.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 7:21 pm
Movie Rank (μέχρι εκεί έφτασα... όσο άντεξα δηλαδή)

1. Madonna: Truth or Dare
2. A League of Their Own
3. Evita
4. I'm Going to Tell You a Secret
5. Shadows and Fog
6. Dick Tracy

-----BARRIER----
----- hell----

The Next Best Thing
Shanghai Surprise

-----BARRIER----

----- more hell----
---- the room (2003) by T.Wiseau ----

Swept Away 
Η συγκεκριμένη ταινία δεν ήταν απλά κακοφτιαγμένη. Από ένα σημείο και μετά εκτροχιάζετε σε κάτι φουλ προσβλητικό και προβληματικό.
Έπρεπε να τον είχε χωρίσει τότε τον Ritchie ο οποίος είχε γράψει και το σενάριο… major red flags!!!!!! Ο πρωταγωνιστής είναι κυριολεκτικά abusive και τυραννικός. Απορώ πως δέχθηκε να παίξει σε αυτό το πράγμα. Έχει σκηνές που πραγματικά ΔΕΝ είναι οκ. Και είναι αρκετές. Λες και γούσταρε να την βλέπει να κακοποιείται. Τι να πω. Ειδικά η σκηνή που πάει να την βιάσει ήταν απλά εμετός.


θα δω κάποτε και τα Desperately Seeking Susan
Who's That Girl
Body of Evidence
W.E.
petros1994
petros1994
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 101
Join date : 06/11/2017

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 8:43 pm
oberlina έγραψε:Movie Rank (μέχρι εκεί έφτασα... όσο άντεξα δηλαδή)
laugh3 laugh3 H αλήθεια έχει πολύ φόλα στη φιλμογραφία της  Ventalia
Για μένα μακράν η καλύτερη της ταινία/ερμηνεία είναι η Εβίτα  77717810
Και μετά το League of their own.
oberlina έγραψε:θα δω κάποτε και τα Desperately Seeking Susan
Who's That Girl
Body of Evidence
W.E.

Προτείνω να δεις και το Four Rooms! Παίζει λίγο, αλλά είναι απο τις πιο ενδιαφέρουσες ταινίες της. 4 ιστορίες απο 4 διαφορετικούς σκηνοθέτες!

oberlina έγραψε:Swept Away 
Η συγκεκριμένη ταινία δεν ήταν απλά κακοφτιαγμένη. Από ένα σημείο και μετά εκτροχιάζετε σε κάτι φουλ προσβλητικό και προβληματικό.
Έπρεπε να τον είχε χωρίσει τότε τον Ritchie ο οποίος είχε γράψει και το σενάριο… major red flags!!!!!! Ο πρωταγωνιστής είναι κυριολεκτικά abusive και τυραννικός. Απορώ πως δέχθηκε να παίξει σε αυτό το πράγμα. Έχει σκηνές που πραγματικά ΔΕΝ είναι οκ. Και είναι αρκετές. Λες και γούσταρε να την βλέπει να κακοποιείται. Τι να πω. Ειδικά η σκηνή που πάει να την βιάσει ήταν απλά εμετός.
Αυτό πάντως είναι διασκευή απο παλιά ιταλική ταινία. Ίσως για αυτό να έχει κάποια red flags όπως λες, που όμως συμφωνώ στη διασκευή θα έπρεπε να είχαν διορθωθεί!
petros1994
petros1994
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 101
Join date : 06/11/2017

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 8:55 pm
oberlina έγραψε:Rebel Heart πολύ καλύτερο από MDNA αλλά αλήθεια το περίμενα πολύ πιο δυνατό.. ίσως να έφταιγε το καταπληκτικό εξώφυλλο.Το αγαπημένο μου είναι προφανώς το ghosttown και το living for love μεγάλη μποπάρα! Επίσης κράτησα Devil Pray, Joan of Arc, Body Shop, VVV, Messiah, Rebel Heart. 
Aυτό το άλμπουμ θα μπορούσε να είναι μακράν καλύτερο αν είχαν κρατήσει τις αρχικές version που είχαν διαρρεύσει τότε πριν τη κυκλοφορία.
Ενδεικτικά κάποια τραγούδια που ήταν ΜΑΚΡΑΑΑΑΑΑΝ καλύτερα σαν demo και τα κατέστρεψαν στη τελική version:





Και τα τέσσερα αυτά τα τραγούδια ενώ ήταν 10/10 στη demo version με τη τελική παραγωγή τα ρίξανε στα τάρταρα. 4fvgdaq_th
Ειδικά inside out, illuminati και messiah τα καταστρέψαν κατά τη γνώμη μου.
Εγώ πάντως ακούω ακόμα αυτές τις leaked versions, ειδικά στο Messiah η τρίχα κάγκελο! 007 007 007 007
n1kos
n1kos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6820
Join date : 28/10/2015
Location : Θεσσαλονικη

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Όλο λείπεις
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:00 pm
Εμένα πάντως το Madame X μου είχε αρέσει πάρα πολύ, μαζί με το Liberation ήταν τα δύο άλμπουμ εκείνη τη χρονιά που τα είχα λιώσει.

Αρέσει στους χρήστες Antonius και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:05 pm
petros1994 έγραψε:
oberlina έγραψε:Movie Rank (μέχρι εκεί έφτασα... όσο άντεξα δηλαδή)
laugh3 laugh3 H αλήθεια έχει πολύ φόλα στη φιλμογραφία της  Ventalia
Για μένα μακράν η καλύτερη της ταινία/ερμηνεία είναι η Εβίτα  77717810
Και μετά το League of their own.
oberlina έγραψε:θα δω κάποτε και τα Desperately Seeking Susan
Who's That Girl
Body of Evidence
W.E.

Προτείνω να δεις και το Four Rooms! Παίζει λίγο, αλλά είναι απο τις πιο ενδιαφέρουσες ταινίες της. 4 ιστορίες απο 4 διαφορετικούς σκηνοθέτες!

oberlina έγραψε:Swept Away 
Η συγκεκριμένη ταινία δεν ήταν απλά κακοφτιαγμένη. Από ένα σημείο και μετά εκτροχιάζετε σε κάτι φουλ προσβλητικό και προβληματικό.
Έπρεπε να τον είχε χωρίσει τότε τον Ritchie ο οποίος είχε γράψει και το σενάριο… major red flags!!!!!! Ο πρωταγωνιστής είναι κυριολεκτικά abusive και τυραννικός. Απορώ πως δέχθηκε να παίξει σε αυτό το πράγμα. Έχει σκηνές που πραγματικά ΔΕΝ είναι οκ. Και είναι αρκετές. Λες και γούσταρε να την βλέπει να κακοποιείται. Τι να πω. Ειδικά η σκηνή που πάει να την βιάσει ήταν απλά εμετός.
Αυτό πάντως είναι διασκευή απο παλιά ιταλική ταινία. Ίσως για αυτό να έχει κάποια red flags όπως λες, που όμως συμφωνώ στη διασκευή θα έπρεπε να είχαν διορθωθεί!

το εβίτα είναι η καλύτερη ερμηνείας της σίγουρα.. αλλά έκανα rank ως ταινίες και μόνο. Και το league of their own μου άρεσε πάρα πολυ. Το ξαναβλέπω άνετα!

αααα thank you.. θα βάλω και το 4 rooms στην λίστα (δεν μπόρεσα να το βρω κάπου να το δω είναι η αλήθεια)

Το γνωρίζω ότι είναι διασκευή το swept away αλλά όπως λες και εσύ κάποια πράγματα έπρεπε να είχαν διορθωθεί.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:06 pm
petros1994 έγραψε:
oberlina έγραψε:Rebel Heart πολύ καλύτερο από MDNA αλλά αλήθεια το περίμενα πολύ πιο δυνατό.. ίσως να έφταιγε το καταπληκτικό εξώφυλλο.Το αγαπημένο μου είναι προφανώς το ghosttown και το living for love μεγάλη μποπάρα! Επίσης κράτησα Devil Pray, Joan of Arc, Body Shop, VVV, Messiah, Rebel Heart. 
Aυτό το άλμπουμ θα μπορούσε να είναι μακράν καλύτερο αν είχαν κρατήσει τις αρχικές version που είχαν διαρρεύσει τότε πριν τη κυκλοφορία.
Ενδεικτικά κάποια τραγούδια που ήταν ΜΑΚΡΑΑΑΑΑΑΝ καλύτερα σαν demo και τα κατέστρεψαν στη τελική version:





Και τα τέσσερα αυτά τα τραγούδια ενώ ήταν 10/10 στη demo version με τη τελική παραγωγή τα ρίξανε στα τάρταρα. 4fvgdaq_th
Ειδικά inside out, illuminati και messiah τα καταστρέψαν κατά τη γνώμη μου.
Εγώ πάντως ακούω ακόμα αυτές τις leaked versions, ειδικά στο Messiah η τρίχα κάγκελο! 007 007 007 007

ΤΙ ΑΚΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΜΟΥ; ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑΑΑΑΑ;;;;;;; γιατί έγινε αυτό;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:07 pm
n1kos έγραψε:Εμένα πάντως το Madame X μου είχε αρέσει πάρα πολύ, μαζί με το Liberation ήταν τα δύο άλμπουμ εκείνη τη χρονιά που τα είχα λιώσει.

ποια τραγουδια σου αρεσαν;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:42 pm
τα τραγούδια που μου άρεσαν τα έβαζα σε λίστα με σειρά προτίμησης... εδώ είναι όλα τα τραγούδια που κρατάω ως τώρα από την δισκογραφία της. 
Πραγματικά νιώθω τόσο πλούσια μουσικά. Να ήξερα 20-30 τραγούδια της. Έγινα 70+ τραγούδια πλουσιότερη! Thank you Queen Mother  77717810

Αρέσει στους χρήστες filis και Antonius

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6095
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 9:50 pm
Αχ oberlina με τα demos του Rebel Heart ένας χαμός τότε. Κάθε τρεις κ λίγο διερρεαν κομμάτια πριν την κυκλοφορία. Σε διάφορες εκδοχές. Εγώ είχα χάσει την μπάλα. Θυμάμαι όμως ότι τα περισσότερα ήταν πολύ καλά και κάποια καλύτερα από τις τελικές; επιλογές. Επίσης τα είχα στον παλιό υπολογιστή μου και τώρα πια δεν τα έχω μαζεμένα. Πρέπει να ήταν κάπου στα 80.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 10:32 pm
ChristosSav έγραψε:Αχ oberlina με τα demos του Rebel Heart ένας χαμός τότε. Κάθε τρεις  κ λίγο διερρεαν κομμάτια πριν την κυκλοφορία. Σε διάφορες εκδοχές. Εγώ είχα χάσει την μπάλα. Θυμάμαι όμως ότι τα περισσότερα ήταν πολύ καλά και κάποια καλύτερα από τις τελικές; επιλογές. Επίσης τα είχα στον παλιό υπολογιστή μου και τώρα πια δεν τα έχω μαζεμένα. Πρέπει να ήταν κάπου στα 80.

πωωωωωω 

το ψήνω να τα βάλει ολα στο spotify μια μέρα HystericalHysterical

τώρα θα πρεπει να αρχισω την ανασκαφη

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

n1kos
n1kos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6820
Join date : 28/10/2015
Location : Θεσσαλονικη

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Όλο λείπεις
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 11:10 pm
oberlina έγραψε:
n1kos έγραψε:Εμένα πάντως το Madame X μου είχε αρέσει πάρα πολύ, μαζί με το Liberation ήταν τα δύο άλμπουμ εκείνη τη χρονιά που τα είχα λιώσει.

ποια τραγουδια σου αρεσαν;
Νομίζω πως όλα...
Είχε λιώσει σίγουρα God Control και I don't search I find, το πρωτο ειδικά είχα βρει στο , YouTube ένα φαν μειντ που έλειπε η εισαγωγή και είχε το ρεφρέν δύο φορές και ήταν απλά απίστευτο Μπομπ! 

Από εκεί και πέρα dark ballet, grave, killers who are partying , extreme occident , faz gostoso...
Μόνο το Future και το Bitch I'm loca δεν άκουγα.

Αρέσει στους χρήστες Antonius και oberlina

Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 11, 2023 11:52 pm
Ομπερλίνα μου περίμενα να σου αρέσει περισσότερο το Rebel Heart :/

Βέβαια έπαθες και ένα overdose με τόσα που άκουσες και είδες, μπράβο που τα κατάφερες 0147

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Παρ Μάης 12, 2023 12:23 am
oberlina έγραψε:τα τραγούδια που μου άρεσαν τα έβαζα σε λίστα με σειρά προτίμησης... εδώ είναι όλα τα τραγούδια που κρατάω ως τώρα από την δισκογραφία της. 
Πραγματικά νιώθω τόσο πλούσια μουσικά. Να ήξερα 20-30 τραγούδια της. Έγινα 70+ τραγούδια πλουσιότερη! Thank you Queen Mother  77717810

Το γνωρίζω τόσο καλά αυτό το συναίσθημα!
Το βίωσα τους τελευταίους μήνες με Τέιλορ, Μπιγιόνσε και την αγαπημένη σου Κριστίνα

Είναι υπέροχο να ανακαλύπτεις τραγούδια των οποίων την ύπαρξη αγνοούσες και να γίνονται instant favourites love_you

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15083
Join date : 12/12/2020

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Παρ Μάης 12, 2023 11:02 am
@Antonius θα το αγαπήσω παραπάνω το RH μελλοντικά... πιστεύω απλά φταίει ότι έχω τόσο δυνατά στο μυαλό μου τα πιο early years της.

Αρέσει στον χρήστη Antonius

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56221
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Τετ Μάης 24, 2023 7:19 pm
Α δεν τον γλιτώσαμε τελικά

Τουλάχιστον έρχεται νέα μουσική!!!


https://www.instagram.com/reel/Csob7Pig3L1/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
VasilisAst
VasilisAst
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2509
Join date : 06/04/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Αγάπη, Λουλούδι Μου
Αγαπημένος δίσκος: Αυλή, Γεια

Madonna - Σελίδα 36 Empty Απ: Madonna

Πεμ Μάης 25, 2023 6:22 pm
@oberlina Σε παρακαλώ συνέχισε να γράφεις σε αυτό το Thread. Έβλεπα συνέχεια νέες δημοσιεύσεις εδώ και χαιρόμουν. Τώρα…

Αρέσει στους χρήστες filis και oberlina

Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης