Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Shakira

+20
Diafora_
bitcoin
greggel1982
Kostask
manos
Antonius
oberlina
Liakoman
n1kos
Giotis
neereaux
Kostas_1
Chronis
Filippos
Steliosg
dimosf1
Leonidas
themisDV92
thebest20
stelios
24 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 1:46 am
Δεν είναι η δίκη μου άποψη αλλά η άποψη της πλειοψηφίας. Μην παρουσιάζουμε τα πράγματα οπως θελουμε. Η Beyoncé αυτη την στιγμή αποτελεί «Βίβλο» σαν όνομα στην ποπ. Εγώ ούτε stan της ειμαι ούτε τίποτα. Την ακούω και μου αρέσει. Αλλά πραγματικά θεωρώ αδιανόητα τα double standards εδώ μέσα. Μόνο εδώ μέσα θα μπορούσα να διαβάσω ότι το να την χαρακτηρίσει κάποιος κορυφαία της γενιάς της αποτελεί «προσωπική» άποψη και όχι γεγονος.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και filis

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 2:04 am
Καλά και το επιχείρημα δεν είναι hit maker, εκτός του ότι πλέον είναι αυταποδεικτα σαθρό , δεν καταλαβαίνω που στηρίζεται; Έχει μια καριέρα με αμέτρητα χιτς, ορισμένα από τα μεγαλύτερα ever! Καλά, αν πιάσουμε τη διευρυμένη καριέρα της με τις Destiny's Child τότε πραγματικά είναι άπιαστη από τις υπόλοιπες της γενιάς της η τις νεότερες! Θα παραθέσω και πάλι μια λίστα με τα χιτς της, αυτή τη φορά με πιο αυστηρά κριτήρια...
Crazy in love
Baby boy
Naughty girl
Check on it
Beautiful liar
Deja Vu
Listen
Irreplaceable
If I were a boy
Single ladies
Halo
Sweet dreams
Run the world
Love on top
Drunk in Love
Formation
Break my soul
Cuff it
Κι αυτά είναι με αρκετά αυστηρά κριτήρια, αποκλειστικά lead credits και απο 7 άλμπουμς. Δηλαδή Φίλιππε η Τέιλορ έχει περισσότερα χιτς με 9 άλμπουμς και 2 επανακυκλοφορίες;

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 2:13 am
Εγώ ξέρω ότι αυτή την στιγμή η B κάνει back to back outsold με τραγούδια catalogue το μεγάλο comeback της Britney (που σύμφωνα με τον Φίλιππο είναι η μεγαλύτερη hitmaker της γενιάς της).
Δεν το λέω για shade στην Brit αλλά για να υπογραμμίσω τα double standards για άλλη μια φορά.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και filis

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31470
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 9:00 am
oberlina έγραψε:
Δεν το λέω για shade στην Brit αλλά για να υπογραμμίσω τα double standards για άλλη μια φορά.

Οχι που δεν θα γύριζε στην Britney ολο αυτοlaugh3
Η Britney δεν μπορεί να συγκριθεί στη φάση που ειναι με μια που βγάζει μουσική για τα λεφτά κάθε 6 χρονια.
Κι ούτε μπορεί να συγκριθεί μια διασκευή με ενα νεο άλμπουμ της Beyoncé.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31470
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 9:06 am
oberlina έγραψε:Εγώ ξέρω ότι αυτή την στιγμή η B κάνει back to back outsold με τραγούδια catalogue το μεγάλο comeback της Britney (που σύμφωνα με τον Φίλιππο είναι η μεγαλύτερη hitmaker της γενιάς της).


Πάντως με μια διασκευή εκανε outsold οτι εχει βγάλει η Christina 5 χρονια συνολικά Laughing
Που 24 χρονια βλέπει την πλάτη της Laughing

Αρέσει στον χρήστη Filippos

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2211
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:01 am
εμενα προσωπικα η Beyonce δεν μου αρεσει , με την εννοια οτι μου αρεσουν αλλες  παραπανω απο αυτη. Ομως αναγνωριζω και εγω οτι θεωρειται κορυφαια της γενιας της, και ειμαι σιγουρος κιολας οτι  περιοδικα οπως Rolling Stone , σε λιγο καιρο θα την εχουν σε μεγαλυτερη θεση  στα greatest of all time λιστες απο πχ Aretha Franklin, και σιγουρα θα μπει στο Rock and Hall of Fame απο την πρωτη χρονια που θα δικαιουται, δλδ το 2027(?)  Και μαλλον για αυτο θεωρειται και overrated γιατι φωνητικα και ερμηνευτικα υστερει απο τις πραγματικα μεγαλες τραγουδιστριες...ομως υπερτερει σημαντικα στο brand, marketing, album concept ( πχ Lemonade και το νεο)και cultural influence (στη USA )

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:20 am
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Δεν το λέω για shade στην Brit αλλά για να υπογραμμίσω τα double standards για άλλη μια φορά.

Οχι που δεν θα γύριζε στην Britney ολο αυτοlaugh3
Η Britney δεν μπορεί να συγκριθεί στη φάση που ειναι με μια που βγάζει μουσική για τα λεφτά κάθε 6 χρονια.
Κι ούτε μπορεί να συγκριθεί μια διασκευή με ενα νεο άλμπουμ της Beyoncé.
Δεν γύρισε στην Μπριτνει λολ. Τι από το καθόλου shade δεν καταλάβεις; Επισης μια σελίδα πριν να πας θα δεις ότι η Μπριτνει ήταν ήδη στη συζήτηση. 

Λετε το hold me closer hit και την Μπριτνει hitmaker ενώ την Μπιγιονσε όχι. Ενώ στην πραγματικότητα τo Cuff it και το Alien Superstar χωρις να είναι καν single έχουν πολύ καλύτερα νούμερα από το hold me closer.
Αυτά είναι facts και σορρυ αν πονάμε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την oberlina στις Σαβ Οκτ 15, 2022 10:31 am, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και filis

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:26 am
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ ξέρω ότι αυτή την στιγμή η B κάνει back to back outsold με τραγούδια catalogue το μεγάλο comeback της Britney (που σύμφωνα με τον Φίλιππο είναι η μεγαλύτερη hitmaker της γενιάς της).


Πάντως με μια διασκευή εκανε outsold οτι εχει βγάλει η Christina 5 χρονια συνολικά Laughing
Που 24 χρονια βλέπει την πλάτη της Laughing
Μια διασκευή = το μεγάλο της comeback μετα από το πολυσυζητημένο free Britney που είναι ντουέτο με τον Elton John που ερχόταν καπάκι από την χιταρα cold heart. Μόνο το Brit army κάτι τέτοια... seriously 😂

Η Κριστινα βγαζει την μουσικουλα που γουστάρει και δεν την νοιάζει τίποτα από αυτά. Βγαζει μπολερο και ραντσερες, δεν ιδρώνει το αυτάκι της, παίρνει 7 υποψηφιότητες για γκραμι και το ένα τιμητικο μετά το άλλο.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και filis

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:29 am
greggel1982 έγραψε:υπερτερει σημαντικα στο brand, marketing, album concept ( πχ Lemonade και το νεο)και cultural influence (στη USA )
Ειδικά στο cultural influence! Πραγματικά ισως να είναι η πιο influential καλλιτεχνης των τελευταίων 30 χρονων. Από την Μαντόνα και μετά ζούμε στο era της Beyoncé.

Αρέσει στους χρήστες filis και Antonius

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56235
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:31 am
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ ξέρω ότι αυτή την στιγμή η B κάνει back to back outsold με τραγούδια catalogue το μεγάλο comeback της Britney (που σύμφωνα με τον Φίλιππο είναι η μεγαλύτερη hitmaker της γενιάς της).


Πάντως με μια διασκευή εκανε outsold οτι εχει βγάλει η Christina 5 χρονια συνολικά Laughing
Που 24 χρονια βλέπει την πλάτη της Laughing
Μια διασκευή = το μεγάλο της comeback μετα από το πολυσυζητημένο free Britney που είναι ντουέτο με τον Elton John που ερχόταν καπάκι από την χιταρα cold heart. Μόνο το Brit army κάτι τέτοια... seriously 😂

Η Κριστινα βγαζει την μουσικουλα που γουστάρει και δεν την νοιάζει τίποτα από αυτά. Βγαζει μπολερο και ραντσερες, δεν ιδρώνει το αυτάκι της, παίρνει 7 υποψηφιότητες για γκραμι και το ένα τιμητικο μετά το άλλο.
Όταν βγάζεις δίσκο με το πιο τρεντ είδος παγκοσμίως και κανείς χοτ συνεργασίες επιζητάς το Χιτ.
Η Britney ηχογράφησε ένα τραγούδι για τους φανς, δεν έγινε καθόλου προμο και πάει να γίνει χιτ

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56235
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:32 am
oberlina έγραψε:
greggel1982 έγραψε:υπερτερει σημαντικα στο brand, marketing, album concept ( πχ Lemonade και το νεο)και cultural influence (στη USA )
Ειδικά στο cultural influence! Πραγματικά ισως να είναι η πιο influential καλλιτεχνης των τελευταίων 30 χρονων. Από την Μαντόνα και μετά ζούμε στο era της Beyoncé.
Χωρίς shade, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το cultural influence της;
Όντως δεν την έχω παρακολουθήσει και τρελα για αυτό ρωτάω

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56235
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:35 am
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Το να παραδεχτεί κάποιος το ταλέντο της Beyonce δεν τον κάνει αντικειμενικό. Τον κάνει νορμάλ άνθρωπο. 
Η Beyonce απλά δέχεται τόση αγάπη γιατί είναι ασυναγώνιστη σε όλα τα aspects. Flawless live vocals ενώ χορεύει και κάνει μεγάλα σόου ενώ δισκογραφικά βγάζει μουσική που δεν είναι σάλτσα και χιτάκια που θα προωθεί μία εταιρία για 6 μήνες. 


Τώρα αν μπορεί κάποιος αντικειμενικά να μου πει ποια άλλη τα τελευταία 30 χρόνια συνδύασε όλα αυτά... τότε ίσως συμφωνήσω στο πόσο overrated είναι η Beyonce. 
Ασυναγώνιστη σε όλα τα aspects δεν είναι καμία. 
Εντωμεταξύ επιβεβαιώνετε αυτό που λέμε, κάνετε λες και δεν επιτρέπεται να μην αρέσει η μουσική της σε κάποιον. Για μένα ας πούμε η Beyonce υστερεί πολύ στο δισκογραφικό κομμάτι και στα hits. Δεν είμαι fan της για να κάτσω να εξερευνήσω όλο το υλικό της κι από τότε που το γύρισε στην τέχνη έχασα κάθε επαφή. 
Ελπίζω να μην σας σοκάρω  Ventalia
Αυτό.
Πρώτη φορά φέτος ακούω έντονα νέα κυκλοφορία της.
Είχε να μου αρέσει ολόκληρος δίσκος από το Σασα. Μέχρι το Beyoncé λίγα καλά κομμάτια και έπειτα το χάος

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56235
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:36 am
Επίσης ο Elton John δεν είναι hitmaker σαν τον Ozuna πχ για να δικαιολογηθεί έτσι το χιτ.
Και το Cold Heart η Lipa το κουβάλησε

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:41 am
Leonidas έγραψε:Όταν βγάζεις δίσκο με το πιο τρεντ είδος παγκοσμίως και κανείς χοτ συνεργασίες επιζητάς το Χιτ.
Η Britney ηχογράφησε ένα τραγούδι για τους φανς, δεν έγινε καθόλου προμο και πάει να γίνει χιτ

Μα δεν έβγαλε δίσκο reggeaton. Το Aguilera χαρακτηρίζεται ως traditional Latin pop. Τώρα αν αυτό το ειδος είναι τρεντ παγκοσμίως εγώ ειμαι η Δέσποινα Βανδή 😂
Οντως ήθελε παρά πολύ το hit για αυτό προώθησε τόσο πολύ το Santo 😂
Όσο για τις συνεργασίες η Κριστινα ανέκαθεν γούσταρε να κανει συνεργασίες. Δεν θυμήθηκε ξαφνικά στα 40 της για το χιτ. 

Σορρυ που θα σας το χαλάσω αλλά το hold me closer δεν είναι για τους φανς. Είναι ένα cash grab για να εκμεταλλευτεί καποιος το χαμο που έχει γίνει γύρω από το όνομα της. Προμο έγινε πριν την κυκλοφορία μια χαρά. Ειδικά από τον Elton. Όσο για την Britney... μιλαμε για το μεγάλο πολυαναμενόμενο comeback της μετά από όλο το χαμο. Τι promo να χρειαζόταν; 

Ωστόσο η κουβέντα δεν είναι για ακόμα μια φορά για αυτες τις 2 όποτε δεν θα ξανα απαντήσω για αυτό. 

Το θέμα είναι πως το hold me closer εδώ μέσα είναι χιτ αλλά το break my soul όχι.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15090
Join date : 12/12/2020

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:47 am
Leonidas έγραψε:Επίσης ο Elton John δεν είναι hitmaker σαν τον Ozuna πχ για να δικαιολογηθεί έτσι το χιτ.
Και το Cold Heart η Lipa το κουβάλησε
Elton John 51M monthly listeners 
Ozuna 31M
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2211
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:54 am
oberlina έγραψε:
greggel1982 έγραψε:υπερτερει σημαντικα στο brand, marketing, album concept ( πχ Lemonade και το νεο)και cultural influence (στη USA )
Ειδικά στο cultural influence! Πραγματικά ισως να είναι η πιο influential καλλιτεχνης των τελευταίων 30 χρονων. Από την Μαντόνα και μετά ζούμε στο era της Beyoncé.

νομιζω το cultural influence της Βeyonce αφορα τη afro-american κοινοτητα...που η Μαντονα δεν εχει σχεση. Παραπανω θα ελεγα τη Whitney pre-2000
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2211
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 10:56 am
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:
greggel1982 έγραψε:υπερτερει σημαντικα στο brand, marketing, album concept ( πχ Lemonade και το νεο)και cultural influence (στη USA )
Ειδικά στο cultural influence! Πραγματικά ισως να είναι η πιο influential καλλιτεχνης των τελευταίων 30 χρονων. Από την Μαντόνα και μετά ζούμε στο era της Beyoncé.
Χωρίς shade, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το cultural influence της;
Όντως δεν την έχω παρακολουθήσει και τρελα για αυτό ρωτάω

aφορα την afro-american community, για αυτο και εμεις δεν μπορουμε να το αντιληφθουμε
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31470
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 11:01 am
oberlina έγραψε:

Το θέμα είναι πως το hold me closer εδώ μέσα είναι χιτ αλλά το break my soul όχι.

Lol. 
Αυτό δεν το ειπε κανεις. Όλοι είπαμε οτι φέτος μετά απο πολλα χρονια εκανε όντως Χιτ.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31470
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 11:02 am
oberlina έγραψε:

Η Κριστινα βγαζει την μουσικουλα που γουστάρει και δεν την νοιάζει τίποτα από αυτά. Βγαζει μπολερο και ραντσερες, δεν ιδρώνει το αυτάκι της, παίρνει 7 υποψηφιότητες για γκραμι και το ένα τιμητικο μετά το άλλο.

Ναι οκ. Δεν την νοιάζει τιποτα γιατί δεν μπορεί να κάνει κι αλλιώς,  όταν τα κλιπ της τερματίζουν στα 30Μ.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56235
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Shakira - Σελίδα 9 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 11:14 am
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:Επίσης ο Elton John δεν είναι hitmaker σαν τον Ozuna πχ για να δικαιολογηθεί έτσι το χιτ.
Και το Cold Heart η Lipa το κουβάλησε
Elton John 51M monthly listeners 
Ozuna 31M
Σοβαρά; Θεωρείς δηλαδή ότι ο Elton - με μεγαλύτερη δισκογραφία - είναι πιο hot trend αθτη τη στιγμή από έναν λάτιν ραπερ;

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης