Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Shakira

+20
Diafora_
bitcoin
greggel1982
Kostask
manos
Antonius
oberlina
Liakoman
n1kos
Giotis
neereaux
Kostas_1
Chronis
Filippos
Steliosg
dimosf1
Leonidas
themisDV92
thebest20
stelios
24 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16128
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 4:27 pm
Μα κανείς δεν αμφισβητεί το legacy της. Η 126η φορά που το λέω, απλά δεν δεχόμαστε ότι είναι η σπουδαιότερη καλλιτέχνις όλων και ότι ζούμε στην era της Beyonce. Αυτό.  Laughing

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και Antonius

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14708
Join date : 12/12/2020

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 4:53 pm
Ας πάρουμε όντως τα πράγματα από την αρχή αν και μπορώ να ομολογήσω ότι το πως απαντάτε στο θέμα Μπρίτνει - Κριστίνα έχει αρχίσει και με εκνευρίζει αρκετά. Μια εντελώς γελοία σύγκριση at this point. 


Δεν θέλω να αποδείξω ότι φλόπαρε η Brintey. Ούτε καν με νοιάζει. Το εξήγησα κιόλας με απλά ελληνικά αλλά πέρασε και δεν ακούμπησε μάλλον. Γιατί άραγε; Πάμε άλλη μια. 
Θέλω να αποδείξω πόσο γελοία είναι μερικά επιχειρήματα σας. Αγνοείται το ΞΕΚΑΘΑΡΟ payola που υπάρχει στο Spotify με το playlisting για να αποδείξετε ή να απορρίψετε την επιτυχία κάποιου. Ότι τι; Ένα τραγούδι είναι επιτυχία επειδή μπήκε στο today's hits και πήρε playlisting κούτσα κούτσα στα 100Μ ενώ στο
youtube φαίνεται ότι δεν έχει ούτε το 1/3 αυτού του γκέλ; Εγώ πρώτη φορά βλέπω single που είναι "hit song" να έχει συνολικά 13-16Μ views στο youtube. Τα catalogue songs της Beyonce έχουν lyric video με 10M. 



Το καταλαβαίνεις νομίζω ότι το Cuff it είναι catalogue song και ούτε καν single? Επίσης είναι όντως αστείο ότι το "φλοπ" sueltame της Αγκιλέρα έχει τα ίδια views με το comeback hit της Brintey. Ακόμα πιο αστείο είναι ότι η Αγκιλέρα βγάζει ραντσέρες που κάνουν 5Μ views και μαζεύει με ένα άλμπουμ όσες υποψηφιότητες γκράμι δεν έχουν άλλες στα 30 χρόνια καριέρας τους.



Δεν μπορείς να πιστεύεις ότι οι πωλήσεις, τα νο1 και ΚΥΡΙΩΣ τα streaming αποτελούν αντικειμενικά δεδομένα. Λες και ζεις σε ένα συννεφάκι ρε συ. Παίζει χρήμα από πίσω. Χοντρό. Οι εταιρίες πληγώνουν, αγοράζουν και προωθούν. Δηλαδή ωραία τα νούμερα αλλά πρέπει να υπάρχει και κάπου η κριτική σκέψη που τα αναλύει. Δεν μπορεί να παίρνεις ένα rank των chartmasters με κάποια νούμερα και να πορεύεσαι με αυτό λες και είναι power ranking αθλητικών ομάδων. Δηλαδή το θεωρώ αδιανόητο να στηρίζεις τόσο πολύ την άποψη σου σε αυτά τα νούμερα όταν για παράδειγμα μπορώ να σου παραθέσω διαμαντένια τραγούδια του streaming era που το 70% του φόρουμ να μην έχει ακούσει ποτέ. 



Το θέμα δεν είναι τι λεει ο κάθε stan αλλά το να έχουμε λίγο αντικειμενικότητα και να βλέπουμε αν αυτό που λέει ένας stan υποστηρίζεται απο την πραγματικότητα. Υπάρχει και το google γενικά αν δεν ξέρουμε κάτι. Στην περίπτωση της Beyonce υποστηρίζεται από την πραγματικότητα αυτά που λέμε τόση ώρα. Άνθρωποι που δεν είμαστε ΚΑΝ stans της. Αλλά η παρερμήνευση πάει σύννεφο.



Ακριβώς. Μετά από αυτό θα μπορούσες και μόνος σου να συμπεράνεις ότι όλα αυτά τα νούμερα έξω από το stan twitter δεν έχουν καμία σημασία. Το θέμα δεν είναι να είσαι πρώτος.
Το θέμα είναι αυτό που κάνεις να "μένει" και να αφήνει κάτι πίσω σου. Γιατί μιλάμε για μία τέχνη. Για μουσική. Όχι για εταιρίες, όχι για πρωταθλητισμό. 



Τα δεδομένα ποια είναι; Ότι όλες αυτές που ανέφερες πιο πάνω (τις οποίες αγαπώ) αναφέρουν ότι η Beyonce είναι από τα μεγαλύτερα influence τους.
Ότι όλες αυτές την προσκυνάνε. Ότι ακολουθούν πιστά τα βήματα της στο πως κατασκευάζουν τα σόου τους, στο πως ντύνονται, στην μουσική που βγάζουν, στο πως κυκλοφορούν τα άλμπουμ τους. Αυτά είναι τα δεδομένα. 
Artistry > Sales
Κάποτε θα το δείτε και μόνοι σας.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την oberlina στις Σαβ Οκτ 15, 2022 4:57 pm, 2 φορές συνολικά

Αρέσει στον χρήστη Kostask

oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14708
Join date : 12/12/2020

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 4:55 pm
είχα βάλει παραθέσεις στο παραπάνω αλλά δεν μου τις πήρε Sad
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 5:06 pm
Εγω αυτο που συνεχίζω να βλέπω ειναι την άποψη σου περι καλλιτεχνίας και εμπορικότητας να συνεχίζεις να την παρουσιάζεις σαν κατι δεδομένο.
Artistry>Sales ας πούμε ειναι κάποιος θέσφατος νόμος ή προσωπική άποψη;
Γιατί τόσα χρονια όλοι με τα νουμερα κινούνται,  είτε στη μουσική είτε στην υποκριτική είτε στην παρουσίαση και γενικότερα σε όλα τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με κοινό. 
Το οτι εσυ θαυμάζεις την καλλιτεχνία που βλέπεις σε κάποιον δεν σημαίνει οτι αυτο ειναι το κριτήριο για όλους. 
Ειδάλλως δεν θα υπήρχαν τα charts ούτε οι αριθμοί ούτε οι πωλησεις και θα βγάζανε μουσική για να γαληνεύει η ψυχουλα τους και οι 5-10 φανς που θα την ακούσουν. Όμως δεν συμβαίνει , γιατί το μεγαλύτερο κίνητρο όλων , είτε το παραδέχονται είτε οχι ειναι να βγάλουν χρήματα μιας κι αυτο ειναι το επάγγελμα τους άλλωστε.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 350
Join date : 30/06/2017

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 5:15 pm
Kostas_1 έγραψε:Εγω αυτο που συνεχίζω να βλέπω ειναι την άποψη σου περι καλλιτεχνίας και εμπορικότητας να συνεχίζεις να την παρουσιάζεις σαν κατι δεδομένο.
Artistry>Sales ας πούμε ειναι κάποιος θέσφατος νόμος ή προσωπική άποψη;
Γιατί τόσα χρονια όλοι με τα νουμερα κινούνται,  είτε στη μουσική είτε στην υποκριτική είτε στην παρουσίαση και γενικότερα σε όλα τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με κοινό. 
Το οτι εσυ θαυμάζεις την καλλιτεχνία που βλέπεις σε κάποιον δεν σημαίνει οτι αυτο ειναι το κριτήριο για όλους. 
Ειδάλλως δεν θα υπήρχαν τα charts ούτε οι αριθμοί ούτε οι πωλησεις και θα βγάζανε μουσική για να γαληνεύει η ψυχουλα τους και οι 5-10 φανς που θα την ακούσουν. Όμως δεν συμβαίνει , γιατί το μεγαλύτερο κίνητρο όλων , είτε το παραδέχονται είτε οχι ειναι να βγάλουν χρήματα μιας κι αυτο ειναι το επάγγελμα τους άλλωστε.
Δηλαδή συγγνώμη , εσείς ακούτε όποιον κάνει επιτυχία ; Τον παράγοντα impact και καλλιτεχνία δεν τον λαμβάνετε υπόψη; Ακόμα και τον χαρακτήρα του καλλιτέχνη!
Τα νούμερα είναι δείκτης κατανάλωσης και επιτυχίας σε παρόντα χρόνο. Για να αντιληφθείς όμως όλα τα υπόλοιπα (επιρροή, δύναμη, longevity κτλ) πρέπει να παρακολουθήσεις και να αφουγκραστεις το τι συμβαίνει γύρω σου σε βάθος χρόνου, δεν υπάρχει κάποιο τσαρτ!
oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14708
Join date : 12/12/2020

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 5:36 pm
Kostas_1 έγραψε:Εγω αυτο που συνεχίζω να βλέπω ειναι την άποψη σου περι καλλιτεχνίας και εμπορικότητας να συνεχίζεις να την παρουσιάζεις σαν κατι δεδομένο.
Artistry>Sales ας πούμε ειναι κάποιος θέσφατος νόμος ή προσωπική άποψη;
Γιατί τόσα χρονια όλοι με τα νουμερα κινούνται,  είτε στη μουσική είτε στην υποκριτική είτε στην παρουσίαση και γενικότερα σε όλα τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με κοινό. 
Το οτι εσυ θαυμάζεις την καλλιτεχνία που βλέπεις σε κάποιον δεν σημαίνει οτι αυτο ειναι το κριτήριο για όλους. 
Ειδάλλως δεν θα υπήρχαν τα charts ούτε οι αριθμοί ούτε οι πωλησεις και θα βγάζανε μουσική για να γαληνεύει η ψυχουλα τους και οι 5-10 φανς που θα την ακούσουν. Όμως δεν συμβαίνει , γιατί το μεγαλύτερο κίνητρο όλων , είτε το παραδέχονται είτε οχι ειναι να βγάλουν χρήματα μιας κι αυτο ειναι το επάγγελμα τους άλλωστε.

Είναι νομίζω λογική. 
Παραδείγματα:

ΜΟΥΣΙΚΗ - Sales
Drake  170M - Guns n Roses 100M
Katy Perry 143M - David Bowie 100M
Chris Brown 140M - Bob Marley 75M
Lil Wayne 120M  - Aretha Fraklin 75M
Maroon 5 - 120M - Nirvana 75M

ΣΙΝΕΜΑ - Gross
Russo Brothers 6,8B - Scorsese 2B
Peter Jackson 6B - Tarantino 2B
Michaleal Bay 6B - Fincher 2B

ACTING
Scarlet Johanson 14B - Meryl Streep 1,5B 
Robert DJ 14B - Cate Blanchett 2B
C. Hemsworth 12B - Di Caprio 2,4B
Tom Cruise 11B - Daniel Day Lewis 400K

Λογικά μόνο εγώ θαυμάζω την καλλιτεχνία των ανθρώπων στην δεύτερη στήλη περισσότερο από αυτών στην 1η και μόνο εγώ θεωρώ ότι στην 2η στήλη είναι legends στο πεδίο τους ενώ στην πρώτη όχι.  rip

Αρέσει στον χρήστη Kostask

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 6:17 pm
Οι συγκρίσεις αυτές ειναι άκαιρες γιατί δεν βγαίνουν αυτα τα νούμερα με τα ίδια κριτήρια.
Αυτούς που ειναι στην ίδια εποχή εχει νόημα να συγκρίνεις.
Αλλη αξία ειχε το 1Μ το ‘80 αλλη το ‘90 και παει λέγοντας. 
Το να πουλήσει πχ η Mariah περισσότερο απο την Whitney οχι δεν θα με κάνει να θαυμάσω την πρώτη περισσότερο ναι,  γιατί παίζουν κι αλλα ρόλο, αλλα αυτο ειναι με βάση το πως το βλέπεις ο καθένας δηλαδή έρχεται στο παιχνίδι κάπου εκει  και ο υποκειμενικός παράγοντας.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16128
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 6:51 pm
oberlina έγραψε:Θέλω να αποδείξω πόσο γελοία είναι μερικά επιχειρήματα σας. Αγνοείται το ΞΕΚΑΘΑΡΟ payola που υπάρχει στο Spotify με το playlisting για να αποδείξετε ή να απορρίψετε την επιτυχία κάποιου. Ότι τι; Ένα τραγούδι είναι επιτυχία επειδή μπήκε στο today's hits και πήρε playlisting κούτσα κούτσα στα 100Μ ενώ στο
youtube φαίνεται ότι δεν έχει ούτε το 1/3 αυτού του γκέλ; Εγώ πρώτη φορά βλέπω single που είναι "hit song" να έχει συνολικά 13-16Μ views στο youtube. Τα catalogue songs της Beyonce έχουν lyric video με 10M. 


Το καταλαβαίνεις νομίζω ότι το Cuff it είναι catalogue song και ούτε καν single? Επίσης είναι όντως αστείο ότι το "φλοπ" sueltame της Αγκιλέρα έχει τα ίδια views με το comeback hit της Brintey. Ακόμα πιο αστείο είναι ότι η Αγκιλέρα βγάζει ραντσέρες που κάνουν 5Μ views και μαζεύει με ένα άλμπουμ όσες υποψηφιότητες γκράμι δεν έχουν άλλες στα 30 χρόνια καριέρας τους.
Τι self drag ήταν αυτό τώρα ; Ventalia

Hold me closer (φλοπ): 88 Μ streams & 10 Μ views 
Cuff it (global smash hit): 110 M streams & 10 M views 
Break my soul (universal smash hit) 210 M streams & 30 M views 

Τρομερή διαφορά στο YT, τι να πω... Laughing
Ούτε το 1/5 της επιτυχίας που έχει στο Spotify το Break my soul. Αφού θες να μιλήσουμε για views σε audio το 2022. 

Ξέρω ότι το Cuff it είναι album track. Γι' αυτό κιόλας σας λέω πως με την ίδια λογική θα μπορούσα να αποκαλέσω χιταρες το Exile (#6, 440 M streams & 80 M views), το August (368 M streams & 50 M views), το Don't blame me (360 M streams & 60 M views), το Cruel summer (375 M & 50 M views). Κάποια εξακολουθούν να παίρνουν 1 Μ καθημερινά αν και τραγούδια πενταετίας ή διετίας. Τέτοια νούμερα δεν έχει δει καμία σε album tracks...
Δεν το κάνω όμως.

Το flop sueltame είναι mv με 2,7 Μ εδώ και 3 μήνες. Το Hold me closer έχει 10 Μ ως audio εδώ και 1,5 μήνα. Laughing

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και Steliosg

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 7:07 pm
Philip ended careers including floptina’s.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 350
Join date : 30/06/2017

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 7:46 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Θέλω να αποδείξω πόσο γελοία είναι μερικά επιχειρήματα σας. Αγνοείται το ΞΕΚΑΘΑΡΟ payola που υπάρχει στο Spotify με το playlisting για να αποδείξετε ή να απορρίψετε την επιτυχία κάποιου. Ότι τι; Ένα τραγούδι είναι επιτυχία επειδή μπήκε στο today's hits και πήρε playlisting κούτσα κούτσα στα 100Μ ενώ στο
youtube φαίνεται ότι δεν έχει ούτε το 1/3 αυτού του γκέλ; Εγώ πρώτη φορά βλέπω single που είναι "hit song" να έχει συνολικά 13-16Μ views στο youtube. Τα catalogue songs της Beyonce έχουν lyric video με 10M. 


Το καταλαβαίνεις νομίζω ότι το Cuff it είναι catalogue song και ούτε καν single? Επίσης είναι όντως αστείο ότι το "φλοπ" sueltame της Αγκιλέρα έχει τα ίδια views με το comeback hit της Brintey. Ακόμα πιο αστείο είναι ότι η Αγκιλέρα βγάζει ραντσέρες που κάνουν 5Μ views και μαζεύει με ένα άλμπουμ όσες υποψηφιότητες γκράμι δεν έχουν άλλες στα 30 χρόνια καριέρας τους.
Τι self drag ήταν αυτό τώρα ; Ventalia

Hold me closer (φλοπ): 88 Μ streams & 10 Μ views 
Cuff it (global smash hit): 110 M streams & 10 M views 
Break my soul (universal smash hit) 210 M streams & 30 M views 

Τρομερή διαφορά στο YT, τι να πω... Laughing
Ούτε το 1/5 της επιτυχίας που έχει στο Spotify το Break my soul. Αφού θες να μιλήσουμε για views σε audio το 2022. 

Ξέρω ότι το Cuff it είναι album track. Γι' αυτό κιόλας σας λέω πως με την ίδια λογική θα μπορούσα να αποκαλέσω χιταρες το Exile (#6, 440 M streams & 80 M views), το August (368 M streams & 50 M views), το Don't blame me (360 M streams & 60 M views), το Cruel summer (375 M & 50 M views). Κάποια εξακολουθούν να παίρνουν 1 Μ καθημερινά αν και τραγούδια πενταετίας ή διετίας. Τέτοια νούμερα δεν έχει δει καμία σε album tracks...
Δεν το κάνω όμως.

Το flop sueltame είναι mv με 2,7 Μ εδώ και 3 μήνες. Το Hold me closer έχει 10 Μ ως audio εδώ και 1,5 μήνα. Laughing
Το cuff it τον τελευταίο μήνα έχει πάρει κοντά 70Μ streams, ενώ το hold me closer έχει βγει από 26 Αυγούστου. Επίσης έχει 1.1Μ βίντεο στο TikTok και κάνει κάθε μέρα σχεδόν όσο έκανε στο ντεμπούτο του το HMC.
Τώρα τα υπόλοιπα, ότι δηλαδή συγκρίνεις album track 3 μηνών που πραγματικά το ξέρει όλος ο κόσμος αυτή  τη στιγμή , με τραγούδια που συσσωρεύουν streams εδώ και χρόνια, δεν ξέρω τι δείχνει...ειλικρινά😂
Τέλος πάντων, οι φίλοι μου εμένα χορεύουν το cuff it χωρίς να τους υποχρεώσω εγώ😂, ενω προχθές έπαιξε στο γνωστότερο gay bar της Θεσσαλονίκης και το ήξεραν όλοι. Καθηστε εσείς με τα κομπιουτεράκια σας και προσθέστε streams, διαφορές, υπολογίστε ημιτονα και συνημίτονα η δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο σας βολεύει 😂
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16128
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 8:20 pm
Τα συγκεκριμένα τα ανέφερα ως εν δυνάμει hits. Ότι δηλαδή είναι album tracks που ύστερα από 2-5 χρόνια κυκλοφορίας εξακολουθούν να παίρνουν εκατομμύρια streams. Το Don't blame me και το Enchanted ήταν από τα μεγαλύτερα trends στο τικ τοκ φέτος. Δεν βγήκα όμως να τα χαρακτηρίσω χιταρες. Αυτό επισημαίνω.
Προφανώς και δεν θα συγκρίνω σε streams τραγούδι του 2022 με τραγούδι του 2017.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 55823
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 8:30 pm
Για να μην σκάτε Jlo ended all of them
12 - Shakira - Σελίδα 11 200.gif?cid=b86f57d3wfeu9ost78tzf22zu6ja4sk9bh6zanjyirm9kree&rid=200

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16128
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Σαβ Οκτ 15, 2022 9:25 pm
Leonidas έγραψε:Για να μην σκάτε Jlo ended all of them
12 - Shakira - Σελίδα 11 200.gif?cid=b86f57d3wfeu9ost78tzf22zu6ja4sk9bh6zanjyirm9kree&rid=200
Αν είναι να λήξει το ξεμάλλιασμα αυτής της βδομάδας το δέχομαι  Ventalia
thebest20
thebest20
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 9435
Join date : 27/10/2015

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 12:48 am
Έβγαλε νέο τραγούδι Monotonia με τον Ozuna. Μου το έβγαλε στο New Music Friday μετά τη Νατάσα
oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14708
Join date : 12/12/2020

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 12:50 am
thebest20 έγραψε:Έβγαλε νέο τραγούδι Monotonia με τον Ozuna. Μου το έβγαλε στο New Music Friday μετά τη Νατάσα

Έχει σπάσει κάθε ρεκορ στο youtube. Της έκανε outsold ΟΛΕΣ. Νομίζω 17M στ 20ώρες

Αρέσει στους χρήστες Filippos και filis

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16128
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 9:34 am
oberlina έγραψε:
thebest20 έγραψε:Έβγαλε νέο τραγούδι Monotonia με τον Ozuna. Μου το έβγαλε στο New Music Friday μετά τη Νατάσα

Έχει σπάσει κάθε ρεκορ στο youtube. Της έκανε outsold ΟΛΕΣ. Νομίζω 17M στ 20ώρες
Όταν τα λέω εγώ όμως γίνομαι κακός. Laughing
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 10:04 am
Shock. Θεαματικό νούμερο όντως  στην εποχή του Spotify
oberlina
oberlina
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14708
Join date : 12/12/2020

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 10:06 am
Έκμεταλευτηκε πολύ σωστά το θέμα του χωρισμού!
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 2:23 pm
Monotonía” by @Shakira & @Ozuna debuts at #12 on global Spotify with over 2.966 million streams.


Όχι μπράβο της

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31171
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

12 - Shakira - Σελίδα 11 Empty Απ: Shakira

Παρ Οκτ 21, 2022 2:25 pm
thebest20 έγραψε:Έβγαλε νέο τραγούδι Monotonia με τον Ozuna. Μου το έβγαλε στο New Music Friday μετά τη Νατάσα

She’s gonna end her once again after Kataziteitai

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης