Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mariah Carey

+21
kinop
Kostask
manos
Antonius
greggel1982
Liakoman
oberlina
VasilisAst
Filippos
Steliosg
neereaux
filis
Chronis
bitcoin
n1kos
dimosf1
themisDV92
Kostas_1
thebest20
Leonidas
stelios
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Liakoman
Liakoman
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6419
Join date : 27/10/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996
Αγαπημένο τραγούδι: Φύσα Αγέρι
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 14:31
Και οι μεν και οι δε έχετε δίκιο σε πολλά.
Τεράστια καριέρα,φωνή, πωλήσεις,charts ,sold out κλπ κλπ κλπ με κακή διαχείριση της εικόνας της τα τελευταία πολλά χρόνια.
Η Celine για εμένα είναι υπόδειγμα διαχείρισης του εαυτού της.Οκ,έχει μεγαλώσει, η φωνή της δεν είναι όπως στα 90s ,τα νεα τραγούδια της δεν έχουν την ανταπόκριση  που είχαν αλλά έχει μια στάση στα πράγματα που σε κάνει να λες αυτή είναι living legend.Ο κόσμος θελει ακόμα να πηγαίνει να τη βλέπει,είτε στο Vegas είτε σε τουρ παγκόσμια.Στεκεται στη σκηνή με περίσσια αξιοπρέπεια φωνητικά αλλά και ως παρουσία,δείχνει να αποδέχεται το πέρασμα του χρονου χωρίς υπερβολές,δεν προκαλεί με δηλώσεις...

Αρέσει στους χρήστες n1kos, Kostas_1, teo και oberlina

Chronis
Chronis
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14641
Join date : 27/09/2018
Age : 35

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 14:47
Εμενα ποτε δε με τρελανε η μαραιαχ...ενταξει στα 90s όλοι την ξερανε σαν την αντελ αντε κ λιγο αρχες 00s αλλα μεχρι εκει ποτέ δεν εβαλα να ακουσω αλμπουμ της. Τα κλασικα της τα ξερω κ το χριστουγεννιάτικο της εχω ακουσει περισσοτερο απο καθε αλλο δικό της, ειναι το μονο δικο της που βαζω να ακουσω καθε χρονο...

Αρέσει στους χρήστες dimosf1, Kostas_1 και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 14:53
Mariah Carey - Σελίδα 10 C0a01610

Ξεκάθαρα εγώ στο φορουμ

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και Chronis

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31464
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 14:54
Filippos έγραψε:
bitcoin έγραψε:Το we belong together το αγαπώ. Αλλά μόνο αυτό από κει και πέρα το χάος στα 00s και έπειτα 
Το καλύτερο της κομμάτι είναι το ντουέτο με τη Whitney, Hero, My all, Emotions, Fantasy
Εποχές Prison Break που ο Wentworth Miller ήταν παντού. Ventalia
Και δικό μου αγαπημένο το My all!

Και αγαπημένο της Τζένης για αυτο θα σέβεσαι telephone
Δεν μας τα λες καλα τελευταία senile
Μια το υπάρχω της γκλομπαλ μια το shade στην Τζενη Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Filippos

bitcoin
bitcoin
Ultra Vandicted
Ultra Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 4066
Join date : 05/02/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Θελω να σε δω/Ελα
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:09
H Mαράια πάντως είναι τοπ κυρίως Αμερική, λιγότερο διεθνώς πχ σε σχέση με Σελίν

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16327
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:24
Kostas_1 έγραψε:
Filippos έγραψε:
bitcoin έγραψε:Το we belong together το αγαπώ. Αλλά μόνο αυτό από κει και πέρα το χάος στα 00s και έπειτα 
Το καλύτερο της κομμάτι είναι το ντουέτο με τη Whitney, Hero, My all, Emotions, Fantasy
Εποχές Prison Break που ο Wentworth Miller ήταν παντού. Ventalia
Και δικό μου αγαπημένο το My all!

Και αγαπημένο της Τζένης για αυτο θα σέβεσαι telephone
Δεν μας τα λες καλα τελευταία senile
Μια το υπάρχω της γκλομπαλ μια το shade στην Τζενη Ventalia
Hysterical Hysterical Hysterical
Αγαπάμε Τζενάρα αλλά έχουμε αδυναμία και στην Μιμι. Και λίγο την καταλαβαίνω, να ετοιμάζεσαι να βγάλεις δίσκο και λίγο πριν βγει να σκάει μύτη η άλλη με το sample σου.
Μου πέρασε η φάση με γκλομπαλ, συνήλθα. Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και oberlina

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31464
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:32
Έπρεπε να τα βάλει με τον παραγωγό τότε αλλά τελοσπαντων μεγάλη κουβέντα. 
Εγω την θεωρώ τρας τα τελευταία 15 χρονια. Και οχι επειδή ειμαι φαν Τζένης.
Παλι καλα Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:40
n1kos έγραψε:Είναι η δική μας Άντζελα σε θέμα διαχείρισης της προσωπικότητας της

Νίκο κλαιω!  Hysterical

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31464
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:45
Steliosg έγραψε:
Filippos έγραψε:
Steliosg έγραψε:Θα πω μόνο για την Μινάζ κάτι που λέτε... Πως γίνεται να κάνει χιτ ενώ δεν βγάζει καν ουσιαστικό υλικό; Ο τελευταίος της δίσκος βγήκε το 18. Το ότι έβγαλε κάποιος άλλος σάχλες και αυτή ήταν ft δεν σημαίνει ότι αυτή φλόπαρε. Ίσα ίσα έσωσε τα κομμάτια. Όταν βγάλει νέο υλικό θα δούμε. 
Πάντως και να φλοπάρει η Μινάζ και να μην την συμπαθώ ιδιαίτερα είναι η καλύτερη στο είδος της. Ποια cardi, doja, megan... σιγά.
Μα και πέρα απ' αυτό, σχεδόν όλα τα χιτ της είναι collabs. Τα σόλο είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού. Το πρώτο της #1 το οφείλει στο Say So της Doja.  Η Cardi σε λιγότερα χρόνια καριέρας έχει 5 #1 και ήδη διαμαντένιο στάτους σε τραγούδια της.
Ναι αλλά η Cardi είναι ξεκάθαρα για την Αμερική μόνο. Εκεί κάνει χαμό. Σε παγκόσμιο επίπεδο δεν αφορά όπως η Μινάζ.

Η Cardi ειναι για την Αμερική ;
Που το I like it & το WAP το ξέρουν μέχρι κι οι πέτρες ;
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13332
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 15:48
Ε καλά και για την Σουίφτ λέτε ότι είναι για την Αμερική ενώ έχει πάρα πολλά global hits.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 16:10
@Filippos
Ρε θα με τρελάνεις... η jlo το 2020 έκανε το superbowl! Πόσο πιο relevant να γίνει κάποιος; Ναι, δεν ήταν ποτε main pop girlie αλλά άλλες εποχές τότε. Δεν νομίζω να υπήρξε ποτέ proud λατίνα που να ήταν main pop girlie έτσι και αλλιώς. Να τα λέμε και αυτά. Για Αμερική μιλάμε. 

Δεν αναιρώ ότι έχει καταπληκτική φωνή η Μιμι. Τα runs της τότε ήταν θεϊκά. Το oversinging της xtina είναι καθαρά επιλογή της. Δεν σημαίνει ότι τραγουδάει πάντα έτσι ή πως μόνο αυτό μπορεί να κάνει. Φωνές όπως Whitney, Aretha, Celine, Xtina, Beyonce κτλ που έχουν τόσο δυνατό projection και dark tone για μένα δεν μπορούν να συγκριθούν φωνητικά με άλλες. Αν "πατήσουν γκάζι", φωνές σαν της Mariah δεν μπορούν να τις ανταγωνιστούν. It's a matter of tone. Αλλά εννοείται αυτό ίσως να είναι και υποκειμενικό. Απλά για να μείνεις στην ιστορία ως legendery φωνή πρέπει να κρατήσεις φωνή για κάποιο διάστημα. Δεν μπορείς να κάνεις 5-10 χρόνια παπάδες και μετά να μην βγαίνει νότα.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16327
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 16:37
Μα δεν αμφισβήτησα ότι είναι πιο relevant, απλά θεωρώ πως ο κόσμος εστιάζει στο κομμάτι celebrity περισσότερο. Κι από την Xtina είναι πχ πιο relevant. Αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι ως προς την παρακαταθήκη που θα αφήσουν πίσω τους. Και η Madonna δεν κάνει πλέον χιτς, ούτε είναι relevant, αλλά θα είναι για πάντα η βασίλισσα της ποπ.
Από λατίνες θεωρώ την Σακίρα ξεκάθαρα την πιο επιτυχημένη με χιτ σε κάθε δεκαετία. Στα 00s ειδικά ίσως και να μπορούσε να θεωρηθεί main pop girlie.
Καλά Superbowl έκαναν και οι Maroon 5 που έχουν να κάνουν χιτ καμιά τετραετία και έφαγαν απίστευτο κράξιμο. Laughing
Αυτό που λες για τις φωνές το δέχομαι αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ μιλάω για φωνητικές δυνατότητες γενικά από σχόλια μουσικών και vocal coaches και τότε η Mariah ήταν ασύλληπτη πραγματικά. Και εννοείται πως είναι legendary φωνή, όταν υπάρχει τόνος που όλοι τον λένε με το όνομά σου, τα λόγια είναι περιττά.

Σπόιλερ:
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:01
Προφανώς είναι πιο relevant από την xtina. Για εμένα η Jlo είναι το πιο hot ονομα του ηλικιακού της γκρουπ αυτή την στιγμή. Δικαίως κιόλας. Δουλεύει σκληρά, προσέχει πολύ το image της και κάνει ωραία καλαίσθητα project.  Η Madonna από την στιγμή που κάνει συνέχεια παγκόσμια sold out tours δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι relevant. Δεν ξέρω τι είναι... είναι η Madonna. Η Σακίρα σίγουρα είναι η πιο επιτυχημένη αλλά γιατί ποτέ δεν εστίασε στην Αμερική. Είχε πάντα παγκόσμια επιτυχία. 

Εντάξει μωρε που υπάρχει και τόνος που τον λένε με το όνομα της. Θα παω εγώ στο ωδείο δηλαδή και θα μου πουν για τον τόνο της Mariah Carey. Αυτά είναι υπερβολές των φανς.  Hysterical

Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Filippos

neereaux
neereaux
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 5349
Join date : 27/10/2015

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:02
συγκρινετε ολα τα ασυγκριτα τουρλουμπουκι μαζι και δεν εχει νοημα η συζητηση. 
Η μαραια εκανε και κανει απολυτα συγκεκριμενη μουσικη pop rnb που δεν εχει ανταποκριση παγκοσμια αλλα πιο πολυ στην αμερικη.
τωρα τα περι ηλιθιοτητων κλπ ειναι ακυρα, ως προς τη μουσικη δεν εχει βγαλει ποτε πραγματικες τρασιες, ενω σαν τρας/ σκανδαλο μονο μια κακη στιγμη στη τηλεοραση ειχε πραγματικα που εγινε ρεζιλι. Κατα τα αλλα απλα δε μπορεσε να κανει crossover Η να εξελιχθει μες στα χρονια. 

Η celine ηταν και ειναι πιο ποπ και παρομοιως εχει σχεδον 15 χρονια να απασχολησει δισκογραφικα.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31464
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:04
Filippos έγραψε:
Καλά Superbowl έκαναν και οι Maroon 5 που έχουν να κάνουν χιτ καμιά τετραετία και έφαγαν απίστευτο κράξιμο. Laughing

Καλα τι συγκρινουμε ;
Η Τζειλο με την Σακιρα αφησαν εποχη στο Superbowl. Καμια σχεση.
Επισης ναι ειναι σελεμπριτι αλλα ειναι και ηθοποιος περα απο τραγουδιστρια.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:10
neereaux έγραψε:συγκρινετε ολα τα ασυγκριτα τουρλουμπουκι μαζι και δεν εχει νοημα η συζητηση. 
Η μαραια εκανε και κανει απολυτα συγκεκριμενη μουσικη pop rnb που δεν εχει ανταποκριση παγκοσμια αλλα πιο πολυ στην αμερικη.
τωρα τα περι ηλιθιοτητων κλπ ειναι ακυρα, ως προς τη μουσικη δεν εχει βγαλει ποτε πραγματικες τρασιες, ενω σαν τρας/ σκανδαλο μονο μια κακη στιγμη στη τηλεοραση ειχε πραγματικα που εγινε ρεζιλι. Κατα τα αλλα απλα δε μπορεσε να κανει crossover Η να εξελιχθει μες στα χρονια. 

Η celine ηταν και ειναι πιο ποπ και παρομοιως εχει σχεδον 15 χρονια να απασχολησει δισκογραφικα.

Καλά προφανώς και δεν έχει γίνει πουθενά ρεζίλι. Και κακή φωνητικά που ήταν σε μια εμφάνιση στην τιβί δεν είναι κάτι. Συμβαίνουν αυτά όταν τραγουδάς live. Τώρα οκ από θέμα στυλ και εικόνας ο καθένας ότι προτιμάει. Δεν νομίζω ότι από θέμα ρούχων, εμφάνισης κτλ προκάλεσε ποτέ. 

Το μόνο τρας που θα πω ότι έχει κάνει ήταν εκείνο το ριάλιτι στο E!
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16327
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:13
Μα το τελευταίο λέω κι εγώ. Ότι όλες οι μεγάλες τραγουδίστριες με τις τεράστιες καριέρες δεν απασχολούν πλέον μουσικά με νέα τραγούδια και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Ειδικά στο εξωτερικό που τρέχουν με αστραπιαίους ρυθμούς. Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρουμε όμως μόνο για την Mariah ότι δεν είναι relevant πια. Εγώ αυτό σχολιάζω.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:19
Filippos έγραψε:Μα το τελευταίο λέω κι εγώ. Ότι όλες οι μεγάλες τραγουδίστριες με τις τεράστιες καριέρες δεν απασχολούν πλέον μουσικά με νέα τραγούδια και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Ειδικά στο εξωτερικό που τρέχουν με αστραπιαίους ρυθμούς. Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρουμε όμως μόνο για την Mariah ότι δεν είναι relevant πια. Εγώ αυτό σχολιάζω.

Το σχόλιο για relevant ήταν για το shade προς την Jlo. Ειπα απλα οτι της γύρισε μπουμερανγκ. Γιατί η ΤζειΛο ακομα απασχολεί και είναι σουπερ hot ονομα ενω η Mariah όχι. Αν ρωτήσεις ένα 15χρονο τώρα θα ξέρει την Τζειλο αλλά την Mariah μπορεί να σου πει I don't know her   Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15084
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:20
Επίσης πιστεύω πως πρέπει να γίνει ένα γενικό thread pop divas να ξεμαλλιαζόμαστε με την ησυχία μας χωρίς να βγαίνουμε off topic

Αρέσει στον χρήστη Filippos

neereaux
neereaux
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 5349
Join date : 27/10/2015

Mariah Carey - Σελίδα 10 Empty Απ: Mariah Carey

Παρ 10 Δεκ 2021, 17:21
Για το Νικο απανταω που λεει τρας και τυπου αντζελα κλπ. 
Το οτι δεν απασχολει πλεον δεν σημαινει οτι ειναι τυπου αντζελα που πεταει τη μια κοτσανα πισω απτην αλλη και βγαζει τραγουδια του τυπου comeback.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης