Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

+11
Filippos
kinop
Kostas vandikos
Chrismont
oberlina
Leonidas
Diafora_
greggel1982
Steliosg
Kostas_1
ChristosSav
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Τετ Φεβ 07, 2024 8:09 pm
Επειδή κάποια από τα παραπάνω που ανέφερε συνοπτικά ο Φίλιππος τα έχω πει εγώ, είτε σοβαρά είτε αστεία, (κάποια, γιατί κάποια άλλα τα βλέπω πρώτη φορά), κι επειδή αισθάνομαι ότι μια διαφορετική γνώμη είτε δεν γίνεται δεκτή, είτε παρεξηγείται, είτε συγχέεται με βάση τα δικά μου γούστα (πχ Bey) από κάποιους swifties εδώ, μπορώ με μεγάλη ευκολία -αλήθεια το λέω- να μην μοιράζομαι την γνώμη μου για οτιδήποτε αφορά την Taylor.


10 σειρές πρόταση Ventalia
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16463
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Τετ Φεβ 07, 2024 8:31 pm
oberlina έγραψε:γιατί να γενικεύσουμε ένα θέμα που είναι τόσο συγκεκριμένο; το τραβάς από τα μαλλιά για να κάτσουμε να αναλωθούμε σε γενικούρες που πολλές φορές λέγονται και ως πείραγμα/πλάκα. 

Όλο αυτό για να μην αποδεχθείς ότι δεν έχεις ακούσει τα υπόλοιπα άλμπουμ της κατηγορίας και ενώ βρίσκεσαι σε άγνοια επιμένεις στο να κρίνεις τόσο έντονα και να κράζεις όσους έχουν αντίθετη άποψη. Ουσιαστική επιχειρηματολογία πάνω στο ποιο ήταν το καλύτερο άλμπουμ της κατηγορίας όμως δεν μπορεί να γίνει. Μόνο να θυμώνουμε.

δεν σε είπα φανατισμένο.
Μα ποτέ δεν μίλησα υποτιμητικά για τα υπόλοιπα albums. Ούτε θα έκανα λόγο για αναξιοπιστία των Grammys σε περίπτωση που έχανε το Midnights.
Όπως αντίστοιχα στα περσινά βραβεία που το All Too Well (το κορυφαίο τραγούδι της Taylor) έχασε το SOTY από ένα άγνωστο κομμάτι. Και ξέρεις τι σημαίνει το All Too Well για ένα swiftie.
Επίσης πότε έκραξα όσους έχουν αντίθετη γνώμη ;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Τετ Φεβ 07, 2024 8:37 pm
@Filippos

anyways... αν θες στείλε dm 

Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16463
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Τετ Φεβ 07, 2024 8:48 pm
ChristosSav έγραψε:Επειδή κάποια από τα παραπάνω που ανέφερε συνοπτικά ο Φίλιππος τα έχω πει εγώ, είτε σοβαρά είτε αστεία, (κάποια, γιατί κάποια άλλα τα βλέπω πρώτη φορά), κι επειδή αισθάνομαι ότι μια διαφορετική γνώμη είτε δεν γίνεται δεκτή, είτε παρεξηγείται, είτε συγχέεται με βάση τα δικά μου γούστα (πχ Bey) από κάποιους swifties εδώ, μπορώ με μεγάλη ευκολία -αλήθεια το λέω- να μην μοιράζομαι την γνώμη μου για οτιδήποτε αφορά την Taylor.


10 σειρές πρόταση Ventalia
dm κι εσύ. Ventalia
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2233
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Τετ Φεβ 07, 2024 10:13 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:γιατί να γενικεύσουμε ένα θέμα που είναι τόσο συγκεκριμένο; το τραβάς από τα μαλλιά για να κάτσουμε να αναλωθούμε σε γενικούρες που πολλές φορές λέγονται και ως πείραγμα/πλάκα. 

Όλο αυτό για να μην αποδεχθείς ότι δεν έχεις ακούσει τα υπόλοιπα άλμπουμ της κατηγορίας και ενώ βρίσκεσαι σε άγνοια επιμένεις στο να κρίνεις τόσο έντονα και να κράζεις όσους έχουν αντίθετη άποψη. Ουσιαστική επιχειρηματολογία πάνω στο ποιο ήταν το καλύτερο άλμπουμ της κατηγορίας όμως δεν μπορεί να γίνει. Μόνο να θυμώνουμε.

δεν σε είπα φανατισμένο.
Μα ποτέ δεν μίλησα υποτιμητικά για τα υπόλοιπα albums. Ούτε θα έκανα λόγο για αναξιοπιστία των Grammys σε περίπτωση που έχανε το Midnights.
Όπως αντίστοιχα στα περσινά βραβεία που το All Too Well (το κορυφαίο τραγούδι της Taylor) έχασε το SOTY από ένα άγνωστο κομμάτι. Και ξέρεις τι σημαίνει το All Too Well για ένα swiftie.
Επίσης πότε έκραξα όσους έχουν αντίθετη γνώμη ;

να πω την αμαρτια μου, εγω δεν εχω ακουσει ποτε ουτε το νικητηριο τραγουδι της Raitt, ουτε της Swift  (αν και γνωριζα την επιτυχια του)....θεωρω οτι ο Harry Styles εχασε το συγκεκριμενο
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 10:57 pm
Μόλις διάβασα στο τουιτερ και συμφωνώ πως η επόμενη χρονιά στα grammys θα είναι ακραία. Taylor Swift, Ariana Grande, Kacey Musgraves, Dua Lipa, SZA, Billie, Lana, Lady Gaga όλες λογικά θα βγάλουν album. Και λογικά και η Beyoncé θα βγάλει το act ii. Και ανέφερα μόνο γυναίκες από την mainstream σκηνή. Οπότε θα έχουμε σημαντικές απουσίες από τις γενικές κατηγορίες αναγκαστικά.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 10:59 pm
ChristosSav έγραψε:Μόλις διάβασα στο τουιτερ και συμφωνώ πως η επόμενη χρονιά στα grammys θα είναι ακραία. Taylor Swift, Ariana Grande, Kacey Musgraves, Dua Lipa, SZA, Billie, Lana, Lady Gaga όλες λογικά θα βγάλουν album. Και λογικά και η Beyoncé θα βγάλει το act ii. Και ανέφερα μόνο γυναίκες από την mainstream σκηνή. Οπότε θα έχουμε σημαντικές απουσίες από τις γενικές κατηγορίες αναγκαστικά.

Best Country Song, Best Country Albym, SOTY + AOTY confirmed. 



Για να μην μου έχεις αγωνία.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:00 pm
Στα σοβαρά τώρα... όντως αν βγάλουν ολοι αυτοί που ακούγεται ότι θα βγάλουν κάθε βδομάδα θα έχουμε drop. Δεν θα προλαβαίνουμε!

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:02 pm
oberlina έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Μόλις διάβασα στο τουιτερ και συμφωνώ πως η επόμενη χρονιά στα grammys θα είναι ακραία. Taylor Swift, Ariana Grande, Kacey Musgraves, Dua Lipa, SZA, Billie, Lana, Lady Gaga όλες λογικά θα βγάλουν album. Και λογικά και η Beyoncé θα βγάλει το act ii. Και ανέφερα μόνο γυναίκες από την mainstream σκηνή. Οπότε θα έχουμε σημαντικές απουσίες από τις γενικές κατηγορίες αναγκαστικά.

Best Country Song, Best Country Albym, SOTY + AOTY confirmed. 



Για να μην μου έχεις αγωνία.

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 20240228

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:07 pm
ChristosSav έγραψε:
oberlina έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Μόλις διάβασα στο τουιτερ και συμφωνώ πως η επόμενη χρονιά στα grammys θα είναι ακραία. Taylor Swift, Ariana Grande, Kacey Musgraves, Dua Lipa, SZA, Billie, Lana, Lady Gaga όλες λογικά θα βγάλουν album. Και λογικά και η Beyoncé θα βγάλει το act ii. Και ανέφερα μόνο γυναίκες από την mainstream σκηνή. Οπότε θα έχουμε σημαντικές απουσίες από τις γενικές κατηγορίες αναγκαστικά.

Best Country Song, Best Country Albym, SOTY + AOTY confirmed. 



Για να μην μου έχεις αγωνία.

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 20240228
Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Fvjqlq15

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56416
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:16 pm
Εντάξει κάποιες ίσως βγάλουν μετά τον Σεπτέμβριο και πανε για το 2026

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες oberlina και ChristosSav

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16463
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:20 pm
Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated
Βέβαια σιγά μη δώσουν υποψηφιότητα για AOTY στην Ariana. Να δείτε που θα επιβεβαιωθώ ότι την σνομπάρουν.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:22 pm
Filippos έγραψε:Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated

Εγώ τι να πω που θα δω να χάνει ξανά η Bey το AOTY από την Taylor; laugh3

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:24 pm
Filippos έγραψε:Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated
Βέβαια σιγά μη δώσουν υποψηφιότητα για AOTY στην Ariana. Να δείτε που θα επιβεβαιωθώ ότι την σνομπάρουν.

το δείγμα που έχει δώσει η Αριάνα από το άλμπουμ ως τώρα δεν είναι ακριβώς και AOTY material... απλά λεω

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16463
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:25 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated
Βέβαια σιγά μη δώσουν υποψηφιότητα για AOTY στην Ariana. Να δείτε που θα επιβεβαιωθώ ότι την σνομπάρουν.

το δείγμα που έχει δώσει η Αριάνα από το άλμπουμ ως τώρα δεν είναι ακριβώς και AOTY material... απλά λεω
Εδώ δυστυχώς θα συμφωνήσω. Ventalia
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16463
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:26 pm
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated

Εγώ τι να πω που θα δω να χάνει ξανά η Bey το AOTY από την Taylor; laugh3
Ε δε νομίζω και 5ο AOTY τόσο σύντομα, ακόμη κι αν βγάλει το καλύτερο album όλων των εποχών. laugh3

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:30 pm
Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Ariana και Taylor σίγουρα θα είναι αντιμέτωπες... defeated

Εγώ τι να πω που θα δω να χάνει ξανά η Bey το AOTY από την Taylor; laugh3
Ε δε νομίζω και 5ο AOTY τόσο σύντομα, ακόμη κι αν βγάλει το καλύτερο album όλων των εποχών. laugh3

Αν κρίνω από τους τίτλους, προβλέπω ένα album με κόνσεπτ τύπου folklore. Πιστεύω θα είναι καλύτερο από το Midnights. Επίσης έχει επιλέξει πραγματικά δύο πολύ δυνατά collabs. Τέλος να πω πως για μένα το Midnights είχε την πιο ισορροπημένη παραγωγή απ' όλες τις δουλειές της. Οπότε πάμε για upgrade λογικά. Με λίγα λόγια πιστεύω θα βγάλει καλό album.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:38 pm
ChristosSav έγραψε:
Αν κρίνω από τους τίτλους, προβλέπω ένα album με κόνσεπτ τύπου Golden Hour. Πιστεύω θα είναι καλύτερο από το star-crossed. Επίσης έχει επιλέξει πραγματικά δύο πολύ δυνατά collabs. Τέλος να πω πως για μένα το star-crossed είχε την πιο ισορροπημένη παραγωγή απ' όλες τις δουλειές της. Οπότε πάμε για upgrade λογικά. Με λίγα λόγια πιστεύω θα βγάλει καλό album.

Yes bestie
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6216
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:45 pm
oberlina έγραψε:
ChristosSav έγραψε:
Αν κρίνω από τους τίτλους, προβλέπω ένα album με κόνσεπτ τύπου Golden Hour. Πιστεύω θα είναι καλύτερο από το star-crossed. Επίσης έχει επιλέξει πραγματικά δύο πολύ δυνατά collabs. Τέλος να πω πως για μένα το star-crossed είχε την πιο ισορροπημένη παραγωγή απ' όλες τις δουλειές της. Οπότε πάμε για upgrade λογικά. Με λίγα λόγια πιστεύω θα βγάλει καλό album.

Yes bestie

Να με καλέσεις στην εκπομπή να τα πω κι εκεί laugh3

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56416
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Empty Απ: Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge

Πεμ Φεβ 08, 2024 11:45 pm
Εγώ βλέπω να είμαστε μόνο με το soundtrack του Joker
Grammys 2024 | Γενική συζήτηση & Challenge - Σελίδα 11 Img_6318

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Filippos, oberlina και ChristosSav

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης