Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+16
yannis_dv*
greggel1982
themisDV92
Sprezzatura
V.I.P.
Kostask
thebest20
Chronis
Liakoman
Konstantinos
Leonidas
oberlina
Kostas_1
Filippos
bitcoin
Steliosg
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13408
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 10:40 pm
"Local", για αυτό βλέπω global domination σε Spotify, Apple Music, Itunes κλπ κλπ
The math ain't mathing bestie. Tayglobal gagged u once again.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, filis και oberlina

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31873
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 10:42 pm
Θα απαντήσω οπως η  @oberlina στα επιτεύγματα της Brit. Οι αριθμοί δεν μου λένε τιποτα 

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 200.gif?cid=b86f57d33lr14wb0vpglg7qnpa7i43xr2s9blz2wj85a47rz&rid=200

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:26 pm
Kostas_1 έγραψε:Θα απαντήσω οπως η  @oberlina στα επιτεύγματα της Brit. Οι αριθμοί δεν μου λένε τιποτα 

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 200.gif?cid=b86f57d33lr14wb0vpglg7qnpa7i43xr2s9blz2wj85a47rz&rid=200
my impact i fear  Hysterical
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:28 pm
εντάξει η τέιλορ δεν κάνει μόνο domination σε αριθμούς
για αρχή έχει πόσα grammy και αδιανόητο longevity στους αριθμούς της.

Δεν είναι ότι χτυπάει νο.1 και μετά εξαφανίζεται. Τα άλμπουμ της μένουν στα τσαρτ για χρόνια.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16622
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:32 pm
Δεν θα προσπαθήσω να το αντικρούσω, τα δεδομένα μιλάνε από μόνα τους. Laughing
Ωστόσο έχω μια απορία. Όσοι την βρίσκετε overrated και γενικά ότι η επιτυχία της δεν συμβαδίζει με το ταλέντο της, πού αποδίδετε τον χαμό που κάνει τόσα χρόνια ;
Δεν το ρωτάω ειρωνικά. Αλλά όντως θέλω να δω την οπτική κάποιου που δεν είναι φαν.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31873
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:35 pm
Filippos έγραψε:Δεν θα προσπαθήσω να το αντικρούσω, τα δεδομένα μιλάνε από μόνα τους. Laughing
Ωστόσο έχω μια απορία. Όσοι την βρίσκετε overrated και γενικά ότι η επιτυχία της δεν συμβαδίζει με το ταλέντο της, πού αποδίδετε τον χαμό που κάνει τόσα χρόνια ;
Δεν το ρωτάω ειρωνικά. Αλλά όντως θέλω να δω την οπτική κάποιου που δεν είναι φαν.


Ειμαι σε μόνιμη φάση αναζητήσης. Πραγματικά clueless
Πιθανότατα βοήθησε και το προφίλ του καλού κοριτσιού , που γράφει μόνο του , που πολεμήθηκε απο τις αρχές ακόμη (βλεπε Kanye). Γενικά δεν μου ειναι αντιπαθής ενώ δεν την παρακολουθώ. Αυτο κατι λεει
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31873
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:36 pm
oberlina έγραψε:Δεν είναι ότι χτυπάει νο.1 και μετά εξαφανίζεται. Τα άλμπουμ της μένουν στα τσαρτ για χρόνια.

Ούτε κατι άλλες εξαφανίστηκαν μετά τα #1 Laughing
24 χρονια και συνεχίζουν
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:37 pm
εγώ πιστεύω πως τα streams στο midnights έχουν γίνει από τους φανς της λάνα που προσπαθούν να βρουν που τραγουδάει η δικιά τους  hap54

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31873
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:38 pm
oberlina έγραψε:εγώ πιστεύω πως τα streams στο midnights έχουν γίνει από τους φανς της λάνα που προσπαθούν να βρουν που τραγουδάει η δικιά τους  hap54

Hysterical

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Οκτ 23, 2022 11:42 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Δεν είναι ότι χτυπάει νο.1 και μετά εξαφανίζεται. Τα άλμπουμ της μένουν στα τσαρτ για χρόνια.

Ούτε κατι άλλες εξαφανίστηκαν μετά τα #1 Laughing
24 χρονια και συνεχίζουν

Εννοώ την μουσική τους. Η τέιλορ έχει τα άλμπουμ της 4-7 (ΕΦΤΑ) χρόνια μέσα στα τσαρτ.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56659
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Οκτ 24, 2022 12:49 am
Εγώ γενικά βρίσκω τη μουσική της αδιάφορη και μονότονη.
Λίγα τραγούδια ξεχωρίζω από τη δισκογραφία της.
Οκ γούστα είναι αυτά

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
thebest20
thebest20
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 9826
Join date : 27/10/2015

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Οκτ 27, 2022 6:21 pm
Μόνο εγώ βρίσκω την παραγωγή στα άλμπουμς του Weeknd πολύ υπερβολική?Πολύ ντουπ ντουπ και κακό. Έτυχε και το άκουσα και σε βινύλιο σε σπίτι γνωστού μου που έχει πανάκριβο ηχοσύστημα και σαν να είναι ψηφιοποιημένο και το βινύλιο,δεν έχει τον ήχο που έχουν άλλα. Καμία σχέση με Michael Jackson που 40 χρόνια πριν έκανε τις πιο τέλειες παραγωγές. Και στη Dua Lipa με ενοχλεί σε κάποια πχ στο New Rules αυτό το δυνατό ντουπ. Από ξένα πχ των τελευταίων 3 ετών μου αρέσει πολύ ο ήχος του Chromatica της Lady Gaga.
thebest20
thebest20
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 9826
Join date : 27/10/2015

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Οκτ 27, 2022 7:33 pm
Σχετικά με τα hits του καλοκαιριού ή hit του χειμώνα,θεωρείτε ότι υπάρχει κάποιο κομμάτι τώρα το 2022 που να είναι ανεβαστικό και πραγματικό hit πχ να έκανε τρομερό χαμό το καλοκαίρι του 2022, να έχει αποδοχή από πολύ κόσμο και να μην είναι trash?Πχ την τελευταία 3ετία hits έχουν γίνει πολλά καλά κομμάτια της Dua Lipa,του Weeknd.Lady Gaga,Ed Sheeran,Harry Styles κλπ.Αλλά αυτό που λέμε hit έχω να το ακούσω από το Blinding Lights. Και περισσότερο,τα προηγούμενα καλοκαίρια πριν τον covid υπήρχε σίγουρα έστω ένα κομμάτι που το έλιωναν σε σημείο να το βαριέσαι εκνευριστικά κάποια στιγμή. Πχ πριν λίγα χρόνια ήταν το Despacito και το Shape Of You.Και στις αρχές της προηγούμενης δεκαετίας ήταν ρουμάνικα κομμάτια και κάποια του Pitbull.
Σε μπαλάντα σίγουρα το Easy On Me της Adele αλλά σε πιο ανεβαστικό,δυστυχώς δεν βρίσκω για καλοκαίρι 2022. Μιλάμε να έχει και εμβέλεια όπως είχαν το Blinding Lights, Shape Of You, Despacito κλπ και να παίζουν από πολλά ραδιόφωνα.
Έγραψα και στα Ελληνικά ότι με το ζόρι βρίσκω ένα κομμάτι κάθε καλοκαίρι εδώ και 3-4 χρόνια.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 4:36 pm
Αυτή που έχει «τελειώσει» δυστυχως καλλιτεχνικά από τις μικρες είναι η Camilla Cabello. Νομίζω πως δύσκολα η καριέρα της θα μπορεσει να επανελθει. Πικαρε πολύ γρήγορα.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31873
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 4:54 pm
Εγώ για την Billie το πιστεύω αυτο.
Η Camilla αυτο τον καιρό πχ εχει το bam bam που σκίζει.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16622
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 4:57 pm
Both tanked. Αλλά κι εγώ για Billie το πιστεύω αυτό. Ό,τι έβγαλε μετά το WWAFAWDWG πήγε μέτρια ή πάτωσε. Το Happier than ever η μόνη εξαίρεση, που κι αυτό υπό άλλες συνθήκες θα είχε σκίσει γιατί είναι κομματάρα.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Steliosg

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56659
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 4:59 pm
Στο μέλλον πρέπει να μελετηθεί πως η Billie έκανε σαρωτικό debut, όλοι μιλούσαν για αυτή και ξαφνικά ένα χρόνο μετά πάτωσε δίχως έλεος.
Μοναδική περίπτωση χωρίς πλάκα.

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16622
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 5:04 pm
Πώς λέμε one hit wonder, η Billie ήταν one era wonder Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 5:29 pm
Ισχύει και για την Μπιλι. Εγώ δεν κοιτάω μόνο τα νούμερα αλλά και την αποδοχή που έχουν από τον κοσμο. Η μπιλι από εκεί που ήταν παντού στο τουιτερ με viral post κτλ έχει εξαφανιστεί και έχει αρχίσει να τρώει αρκετό χειτ. Η Καμιλα πέρα του ότι το άλμπουμ της δεν πήγε καλα είναι και αρκετά αντιπαθητική σε πολύ κοσμο.
Πιστεύω ομως πως η μπιλι αν άλλαζε τον ήχο της θα κέρδιζε το ενδιαφέρον του κοινου παλι
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15441
Join date : 12/12/2020

10 - Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 32 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Νοε 07, 2022 5:30 pm
Filippos έγραψε:Πώς λέμε one hit wonder, η Billie ήταν one era wonder Ventalia
Αυτά για εμενα είναι τα αποτελέσματα του streaming era
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης