Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διλήμματα

+12
thebest20
kinop
Kostask
greggel1982
Antonius
Chronis
bitcoin
Steliosg
Kostas_1
Filippos
Leonidas
oberlina
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2243
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 8:41 pm
καταλαβαινω, αλλα θυμουμενος την εποχη τοτε που βγηκετο τραγουδι, it was all about Rihanna που ειχε μολις αλλαξει και προφιλ
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 8:42 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Ο εμινεμ έχει 5 νο.1 από τα οποία τα 2 είναι κολλαμπς με Ριάνα. Η Ριάνα έχει 14 νο.1. Μπορεί ο εμινεμ να πούλησε όσα λες αλλά στο ραδιόφωνο και ειδικά στο παγκόσμιο ραδιόφωνο δεν υπάρχει. Κάτι που γνωρίζει καλα και ο ιδιος για αυτό έκανε όχι μόνο ντουέτα με Ριάνα αλλά ΚΑΙ joined tour.
Ότι θα καταλήγαμε να συγκρίνουμε τον Eminem που είναι ο 13ος (προς το παρόν) best selling artist όλων των εποχών με την Riri, δεν το περίμενα. Ventalia

Σε αυτές τις λίστες κάποτε φιγούραρε η Νανα Μουσχουρη πάνω από την Μαντόνα. Δεν είναι και τόσο έμπιστες πηγές. 
Προφανώς και η Ριάνα είναι πολύ πιο επιτυχημένη από τον Έμινεμ. Όταν κάνει 2 παγκόσμια τουρ ο Έμινεμ ας ξανακάνουμε αυτή την αστεία σύγκριση.
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2243
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 8:57 pm
Και οι 2 ειναι σουπερ επιτυχεμενοι
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 8:59 pm
Εντάξει σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ότι θα διάβαζα πως η Rihanna είναι πιο επιτυχημένη από τον Eminem δεν το περίμενα ποτέ.
Οι πωλήσεις μιλάνε από μόνες τους και δεν τίθεται καμία απολύτως σύγκριση. Μου φαίνεται αστείο και μόνο που χρειάζεται να το επισημάνω. 
Ακόμη και στο streaming, σε ένα είδος που δεν είναι τόσο εμπορικό όσο η ποπ, την περνάει και ας έχει μία δεκαετία επιπλέον στην καριέρα του, όταν οι καλλιτέχνες της γενιάς του βρίσκονται χιλιόμετρα πίσω. 
Μου αναφέρεις το touring λες και η Rihanna είναι η #1 της γενιάς της. Ούτε καν στην εικοσάδα των tours που διενεργήθηκαν μεταξύ 00s και 10s δεν βρίσκεται. 
Δεν είμαι καν φαν, ίσα ίσα τον αντιπαθώ για πολλούς λόγους αλλά δεν γίνεται να αμφισβητούμε την επιτυχία ενός τέτοιου καλλιτέχνη.
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2243
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 9:09 pm
Ισως ομως να εχει παραπανω tracks και για αυτο τη ξεπερνα στα streams, τουλαχιστο στο riaa.com και digital singles ειναι στο 1 και 3 ο Εμ και η Ριρι. Ομως παιζει σημασια και ποσα tracks εχει βγαλει ο καθενας
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 9:16 pm
Filippos έγραψε:Εντάξει σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ότι θα διάβαζα πως η Rihanna είναι πιο επιτυχημένη από τον Eminem δεν το περίμενα ποτέ.
Οι πωλήσεις μιλάνε από μόνες τους και δεν τίθεται καμία απολύτως σύγκριση. Μου φαίνεται αστείο και μόνο που χρειάζεται να το επισημάνω. 
Ακόμη και στο streaming, σε ένα είδος που δεν είναι τόσο εμπορικό όσο η ποπ, την περνάει και ας έχει μία δεκαετία επιπλέον στην καριέρα του, όταν οι καλλιτέχνες της γενιάς του βρίσκονται χιλιόμετρα πίσω. 
Μου αναφέρεις το touring λες και η Rihanna είναι η #1 της γενιάς της. Ούτε καν στην εικοσάδα των tours που διενεργήθηκαν μεταξύ 00s και 10s δεν βρίσκεται. 
Δεν είμαι καν φαν, ίσα ίσα τον αντιπαθώ για πολλούς λόγους αλλά δεν γίνεται να αμφισβητούμε την επιτυχία ενός τέτοιου καλλιτέχνη.

Συγγνώμη, είπες μόλις πως η ραπ δεν είναι εμπορικό είδος στο streaming? Τι συζήτηση να συνεχίσω μετά από αυτό δηλαδη... 
Η Ριάνα έχει να βγάλει άλμπουμ από το 2016 και ο Έμινεμ από το 17 και μετά έχει βγάλει ΠΕΝΤΕ άλμπουμ και παρ'ολα αυτά η διαφορά τους είναι ελάχιστη σε ML στο spotify... που η Ραπ είναι η βασίλισσα των streams. 
Οι πωλήσεις που μου παραθέτεις δεν έχουν καμία απολύτως έγκυρη πηγή από πίσω. Για την ακρίβεια η Ριάνα αναφέρεται ότι έχει περισσότερες πωλήσεις από τον Έμινεμ... αλλά κλαιν.
Το ότι η Ριανα δεν ειναι #1 στο touring στην γενιά της είναι άσχετο. Δεν είπα ότι είναι νο.1 Σου εξηγώ απλά πως δεν μπορείς να μου συγκρίνεις κλίμακα παγκόσμιας επιτυχίας και δυναμικής ενός καλλιτέχνη που έχει κάνει τεράστια τουρ σε όλο τον κόσμο με κάποιον που κάνει με ΤΟ ΖΟΡΙ 3 σόου στην Ευρώπη. Ναι, ο eminem είναι legend στο είδος του και απίστευτα επιτυχημένος. Δεν τον αμφισβητώ. Απλά ξεχωρίζω την καθολικότητα μιας επιτυχίας. 
Δες λίγο τα παγκόσμια χιτ του ένα και του άλλου. Σίγουρα η Rihanna είχε ανάγκη τον Έμινεμ για χιτ. 
https://en.wikipedia.org/wiki/Rihanna_singles_discography
https://en.wikipedia.org/wiki/Eminem_singles_discography
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31766
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 9:18 pm
Βρε ‘σύ Φίλιππε κανεις λες και τον συγκρίναμε με την Olivia Rodrigo.
H Rihanna ηταν το πιο χοτ ονομα όταν συνεργάστηκαν. Και λογω προσωπικής ζωής που ηταν στο πικ της εκείνη την περίοδο , φυσικά και επωφελήθηκε απο τις συνεργασίες τους. Εννοείται ο έμινεμ ειναι κορυφή και καμία σχέση με σημερινούς τύπου Drake που νομίζουν οτι κάνουν επιτυχίες αλλα το ενα δεν αναιρεί το άλλο.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 10:11 pm
@Oberlina η Αμερική δεν είναι Ελλάδα. Έχουν ολόκληρο σύστημα μέτρησης πωλήσεων. Όχι μόνο equivalent album sales, αλλά και καθαρές πωλήσεις. Εννοείται πως είναι αξιόπιστες πηγές όταν τις βγάζει το ίδιο το Billboard και το Chartmasters. Σε κανέναν γαλαξία η Rihanna δεν έχει πουλήσει περισσότερο από τον Eminem, μην το πεις πουθενά παραέξω και σε τρολάρουν. Ventalia
Για το streaming ανέφερα ότι η ραπ δεν είναι τόσο δημοφιλής όσο η ποπ, όχι ότι δεν είναι δημοφιλές είδος. Μπορείς να το διαπιστώσεις εάν ρίξεις μια ματιά στην δεκάδα των πιο streamed artists. 7/10 είναι ποπ καλλιτέχνες.
Και η Ariana έχει κάνει 2 παγκόσμια tours, αυτό την κάνει πιο επιτυχημένη από τον Eminem ; Τα στάδια και τις αρένες που έχει γεμίσει ο Eminem δεν τα έχει γεμίσει η Rihanna, ανεξαρτήτως touring. 
Επίσης ο Eminem είναι πιο critically acclaimed. Τέλος πάντων δεν το συνεχίζω άλλο.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 10:14 pm
Kostas_1 έγραψε:Βρε ‘σύ Φίλιππε κανεις λες και τον συγκρίναμε με την Olivia Rodrigo.
H Rihanna ηταν το πιο χοτ ονομα όταν συνεργάστηκαν. Και λογω προσωπικής ζωής που ηταν στο πικ της εκείνη την περίοδο , φυσικά και επωφελήθηκε απο τις συνεργασίες τους. Εννοείται ο έμινεμ ειναι κορυφή και καμία σχέση με σημερινούς τύπου Drake που νομίζουν οτι κάνουν επιτυχίες αλλα το ενα δεν αναιρεί το άλλο.
Δεν αμφισβήτησα ποτέ την Riri. Έχω πει 100 φορές πως είναι σούπερ επιτυχημένη και από τις μεγαλύτερες hitmaker. Αλλά δεν μπορούμε να συγχέουμε τα μεγέθη. Οι πωλήσεις και οι αριθμοί είναι εκεί. Ο Eminem έχει πουλήσει περισσότερο κι από την Mimi. Και το τελειώνω εδώ. Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 10:27 pm
Filippos έγραψε:@Oberlina η Αμερική δεν είναι Ελλάδα. Έχουν ολόκληρο σύστημα μέτρησης πωλήσεων. Όχι μόνο equivalent album sales, αλλά και καθαρές πωλήσεις. Εννοείται πως είναι αξιόπιστες πηγές όταν τις βγάζει το ίδιο το Billboard και το Chartmasters. Σε κανέναν γαλαξία η Rihanna δεν έχει πουλήσει περισσότερο από τον Eminem, μην το πεις πουθενά παραέξω και σε τρολάρουν. Ventalia
Για το streaming ανέφερα ότι η ραπ δεν είναι τόσο δημοφιλής όσο η ποπ, όχι ότι δεν είναι δημοφιλές είδος. Μπορείς να το διαπιστώσεις εάν ρίξεις μια ματιά στην δεκάδα των πιο streamed artists. 7/10 είναι ποπ καλλιτέχνες.
Και η Ariana έχει κάνει 2 παγκόσμια tours, αυτό την κάνει πιο επιτυχημένη από τον Eminem ; Τα στάδια και τις αρένες που έχει γεμίσει ο Eminem δεν τα έχει γεμίσει η Rihanna, ανεξαρτήτως touring. 
Επίσης ο Eminem είναι πιο critically acclaimed. Τέλος πάντων δεν το συνεχίζω άλλο.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_music_artists
Ωραία... θέλω το λινκ του billboard που λεει τις ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ πωλήσεις της Ριάνα και του Eminem. 
Η Ριάνα μόνο στο Loud tour έπαιξε όσα σόου δεν έχει κάνει ο Eminem στο Λονδίνο όλη του την καριέρα. Λογικά ο κόσμος έξω από την Αμερική του αρέσει να ακούει Έμινεμ στο σπίτι του και όχι σε κάποιο στάδιο. Θα είναι κάποιο κοινό μυστικό που δεν το έχουν πάρει χαμπάρι οι μάνατζερς του Έμινεμ. Γιατί περίεργο μου φαίνεται κάποιος να να μπορεί να κάνει όλη του την ζωή παγκόσμια περιοδεία και να βγάλει δεκάδες εκατομμύρια αλλά μην την έχει κάνει ποτέ. Κάποιος πιο πονηρεμένος από εμένα θα έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει περιοδεία έξω από την Αμερική... αλλά ναι αφού το Chartmasters τον βάζει πάνω από την Ριάνα σίγουρα είναι πιο εμπορικός από αυτή.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Τετ Αυγ 17, 2022 11:20 pm
https://chartmasters.org/2021/06/eminem-albums-and-songs-sales/

https://www.reddit.com/r/Eminem/comments/v0p1b9/eminem_enter_top_ten_in_chartmasters_the_best/
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Πεμ Αυγ 18, 2022 12:56 am
Filippos έγραψε:https://chartmasters.org/2021/06/eminem-albums-and-songs-sales/

https://www.reddit.com/r/Eminem/comments/v0p1b9/eminem_enter_top_ten_in_chartmasters_the_best/

Φίλιππε, το chartmasters δεν είναι reliable source για νούμερα. Δεν είναι κανένας official θεσμός και δεν παρουσιάζουν καμία απολύτως πηγή για τα νούμερα τους.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Πεμ Αυγ 18, 2022 1:15 am
Είναι ο πιο έγκυρος θεσμός που δέχονται οι περισσότεροι. Δέχομαι να μην συμφωνείς με τον τρόπο υπολογισμού equivalent album sales (αν και για μένα είναι ο πιο ορθός) αλλά παρουσιάζει κανονικά τα pure sales, τα digital sales, το streaming. Οπότε μπορείς να τα δεις σαν μονάδες. 
Σε κάθε περίπτωση είναι πιο αξιόπιστο από την Wikipedia. Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Πεμ Αυγ 18, 2022 1:19 am
Filippos έγραψε:Είναι ο πιο έγκυρος θεσμός που δέχονται οι περισσότεροι. Δέχομαι να μην συμφωνείς με τον τρόπο υπολογισμού equivalent album sales (αν και για μένα είναι ο πιο ορθός) αλλά παρουσιάζει κανονικά τα pure sales, τα digital sales, το streaming. Οπότε μπορείς να τα δεις σαν μονάδες. 
Σε κάθε περίπτωση είναι πιο αξιόπιστο από την Wikipedia. Ventalia

Δεν είναι θεσμός. Είναι ένα site που δεν παραθέτει καμία πηγή. Έγκυρος θεσμός είναι η ifpi και η Riaa. Έγκυρες πηγές είναι μεγάλα μουσικά outlets με κυρος όπως το Rolling Stones και το Billboard. Δεν θα ξεχάσουμε αυτά που ξέρουμε. For all i know το chartmasters μπορεί να το διαχειρίζονται 10 17χρονα. 
Η Wikipedia στα συγκεκριμένα κάνει citing sources και είναι κλειδωμένο topic.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Πεμ Αυγ 18, 2022 2:01 am
Το Rolling Stones δεν ασχολείται με τις πωλήσεις. Σε κάθε περίπτωση και σύμφωνα με την RIAA ο Eminem είναι ο best selling artist ακόμη και για τα singles sales αποκλειστικά, που υποτίθεται είναι το δυνατό σημείο της Riri. Για albums sales δεν τίθεται καν θέμα.
Ειλικρινά αν γκουγκλαρεις "eminem best selling artist" θα σου βγουν 100 άρθρα.
Επίσης δεν θέλω να ξανακούσω Eminem στη ζωή μου μετά το σημερινό. Ventalia

https://www.businessinsider.com/eminem-tops-list-best-selling-singles-artists-of-all-time-2022-3
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Πεμ Αυγ 18, 2022 2:47 am
Filippos έγραψε:Το Rolling Stones δεν ασχολείται με τις πωλήσεις. Σε κάθε περίπτωση και σύμφωνα με την RIAA ο Eminem είναι ο best selling artist ακόμη και για τα singles sales αποκλειστικά, που υποτίθεται είναι το δυνατό σημείο της Riri. Για albums sales δεν τίθεται καν θέμα.
Ειλικρινά αν γκουγκλαρεις "eminem best selling artist" θα σου βγουν 100 άρθρα.
Επίσης δεν θέλω να ξανακούσω Eminem στη ζωή μου μετά το σημερινό. Ventalia

https://www.businessinsider.com/eminem-tops-list-best-selling-singles-artists-of-all-time-2022-3

Δεν παρουσιάζει πωλήσεις αλλά όταν γράφουν pieces για καλλιτέχνες κανουν την έρευνα τους και δεν λένε ότι νούμερο τους κατέβει. 
Αυτό που μου έστειλες είναι για US. Εγώ ζητάω παγκόσμια stats. Αυτά όμως δεν μπορεί να τα ξέρει κανείς με σιγουριά. Μόνο estimations. 
Γιατί πότε άκουγες eminem για να ξανα ακούσεις;  Ventalia  Απλά θες να μου πηγαίνεις κόντρα  defeated 

Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Αυγ 22, 2022 6:49 pm
Καλύτερο album run:

1) 21 - 25 - 30
2) Stripped - Back to Basics - Bionic 
3) In the zone - Blackout - Circus 
4) On the 6 - J.Lo - This is me then 
5) Good Girl Gone Bad - Rated R - Loud 
6) B'Day - I'm Sasha Fierce - 4
7) The Fame Monster - Born This Way - Artpop 
8) One of The Boys - Teenage Dream - Prism 
9) Red - 1989 - Reputation 
10) My Everything - Dangerous Woman - Sweetener

Ταξινομήστε με σειρά προτίμησης!
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56539
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Αυγ 22, 2022 6:56 pm
Gaga
Britney
Adele
Jlo
Katy Perry
Taylor
Rihanna
Beyoncé
Ariana
Aguilera

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16553
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Αυγ 22, 2022 6:58 pm
Ρεεε 9 την Ariana με τα bops ;  dv_parta
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56539
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Διλήμματα  - Σελίδα 26 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Αυγ 22, 2022 6:59 pm
Μπερδεύτηκα
Πάνω από τη Beyoncé τη βαζω Ventalia
Δεν έχεις παραπονο την Τευλορ την έβαλα σε καλή θέση Ventalia

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης