Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Me & The Artist

+9
kinop
V.I.P.
oberlina
filis
Steliosg
Kostas_1
Filippos
Leonidas
ChristosSav
13 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16567
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 6:45 pm
ChristosSav έγραψε:Εδώ γράφτηκα από το Just και μετά κυρίως από περιέργεια για να δω τι συζητιέται εδώ για την κοινή εμφάνιση. Έμεινα για λίγο καιρό, έγραψα και κάποιες δισκοκριτικες, οπότε ίσως να εννοείς εμένα με αυτό που είπες - εκτός αν ήταν πιο παλιά, τότε δεν ήμουν εγώ. Ventalia

Τέλος να πω πως υπάρχουν αρκετά κομμάτια της που μου αρέσουν.
Ελπίζω να έμεινες ικανοποιημένος από αυτά που είχαμε γράψει για την κοινή εμφάνιση. Ventalia
Όχι ήταν κάποιο άλλο μέλος αρκετά πιο παλιά, τύπου 2016-2017. Μ' εσένα η πρώτη μας συναναστροφή ήταν στο topic της Taylor. Ventalia

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6331
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 6:58 pm
Ναι ωραία πράγματα είχατε πει. Δεν θυμάμαι βέβαια ποιος είπε τι αλλά η γενική αίσθηση ήταν αρκετά καλή.

Filippos έγραψε:Μ' εσένα η πρώτη μας συναναστροφή ήταν στο topic της Taylor. Ventalia

Εμένα η taylor με έκανε mega vandicted. Κανονικά η διεύθυνση πρέπει να μου μειώσει τη βαθμίδα. laugh3

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos, Steliosg, filis και oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6331
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:14 pm
@Leonidas & Lady Gaga
@kinop & Lady Gaga
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6331
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:50 pm
@Kostas_1 & Christina Aguilera

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos, filis και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16567
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:51 pm
ChristosSav έγραψε:@Kostas_1 & Christina Aguilera
Μετά να μας πει για Mariah. Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, filis, oberlina και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31822
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:51 pm
Είσαι αδυσώπητος Hysterical

Αρέσει στους χρήστες Filippos, oberlina και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31822
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:54 pm
ChristosSav έγραψε:@Kostas_1 & Christina Aguilera

Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:@Kostas_1 & Christina Aguilera
Μετά να μας πει για Mariah. Ventalia

Οι ιστορίες μου θα ειναι σύντομες και περιεκτικές και στις 2 

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 200.gif?cid=b86f57d3ok75ort0b2xf4503e9zpylwp9s0bu7e2r6u5jbxv&ep=v1_gifs_search&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Filippos, Steliosg, oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15378
Join date : 12/12/2020

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 7:55 pm
Kostas_1 έγραψε:Είσαι αδυσώπητος Hysterical

"Την άκουγα από το Genie in a bottle και ήμουν μεγάλος φαν. Είχα δει όλα τα βίντεο της στο youtube. Όταν το τερμάτισα ξαφνικά είδα ένα βίντεο της Britney..."  Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31822
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 8:08 pm
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Θα ήθελα να μάθω για @ChristosSav και Δέσποινα Βανδή. Πιο πολύ έχω περιέργεια να μάθω αν ως fannatic υπήρξε περίοδος που να είχες αρνητικά συναισθήματα απέναντι στη Δέσποινα. Πιο παλιά έγραφε στο φόρουμ κι ένας άλλος fannatic και διάβαζα με πολύ ενδιαφέρον τις κριτικές του για τη δισκογραφία της Δέσποινας.

Ωραία ερώτηση.

Λοιπόν θυμάμαι τη Δέσποινα από τις Προφητείες (εγώ 10 χρονών τότε) και μετά. Βέβαια τότε ακούγονταν και το κομμάτια από τις Δέκα Εντολές αλλά η πρώτη πρώτη εικόνα που θυμάμαι στην τηλεόραση ήταν το κλιπ του Γιατρικού. Το οποίο και φυσικά μου άρεσε φουλ τότε. Επίσης γινόταν και ένας χαμός στο σχολείο με το συγκεκριμένο album και στα αντίστοιχα parties. Μια πολύ πολύ καλή μου φίλη -η οποία ακόμα και σήμερα είναι σημαντική μου φιλη- ήταν ακραία φαν και έτρεχε παντού. Τώρα βέβαια δεν ασχολείται καθόλου.

Μια σημαντική -ας πούμε- στιγμή ήταν που πήγα στην γιορτή των Αγγέλων στην Θεσσαλονίκη με το περιβόητο κόκκινο φόρεμα. Είχα σκαρφαλώσει σε ένα δέντρο στην πλατεία Αριστοτέλους αφού ως παιδί σκαρφάλωνα παντού και είδα το live από εκεί.

Φαν ποτέ δεν ήμουν. Και αν δεν κάνω λάθος δεν παίζει να έχω κάνει και κανένα shade ποτέ. Κρατάω μια πισινή γιατί γράφω στο fannatics χρόνια οπότε μπορεί να έχω πει και κάτι που δεν θυμάμαι. Σε λάιβ συζητήσεις ε σίγουρα θα έχω πει κάτι χιουμοριστικά μέσα στα χρόνια. Αλλά η κόντρα σαν κόντρα ποτέ -αλλά ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ- δεν με απασχόλησε γιατί γενικά δεν με πολυαπασχολούν τέτοια πράγματα Ventalia

Μια άλλη στιγμή που ίσως αξίζει να αναφέρω είναι η παρουσία της Δέσποινας στο The Voice. Μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση ο λόγος της και η επιχειρηματολογία της, κι εκεί κάπως εκτίμησα την προσωπικότητά της.

Αν και στην πραγματικότητα ακούω ελάχιστη ελληνική μουσική, την δισκογραφία της Δέσποινας την έχω ακούσει ολόκληρη γιατί ως φαννατικ πάντα κάπως ερχόταν στο προσκήνιο το θέμα. Βέβαια κάποια albums δεν τα θυμάμαι ολόκληρα (τα μετά του Φοίβου πχ) αλλά όλα τα εχω ακούσει. Επίσης υπάρχουν αρκετά cd της στη δισκοθήκη μου. Εδώ γράφτηκα από το Just και μετά κυρίως από περιέργεια για να δω τι συζητιέται εδώ για την κοινή εμφάνιση. Έμεινα για λίγο καιρό, έγραψα και κάποιες δισκοκριτικες, οπότε ίσως να εννοείς εμένα με αυτό που είπες - εκτός αν ήταν πιο παλιά, τότε δεν ήμουν εγώ. Ventalia

Τέλος να πω πως υπάρχουν αρκετά κομμάτια της που μου αρέσουν.


Πολυ ωραια αυτα που έγραψες για τη Δεσποινα.
Δεν σου κρύβω οτι γενικά ειμαι προκατειλημμένος με τους φανς της Αννας απέναντι στη Δεσποινα, για αυτο χαίρομαι που υπάρχουν σφαιρικές ματιές.. διότι αν μη τι άλλο 2023 έχουμε.. αυτο οφείλουμε να κάνουμε 

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 200.gif?cid=b86f57d3u8soiihdeoyukudymfl7qgivcrymkdya2f1rrm0m&ep=v1_gifs_search&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Filippos, oberlina και ChristosSav

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56597
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 9:01 pm
ChristosSav έγραψε:@Leonidas & Lady Gaga
Η δική μου αγάπη προς τη Gaga ξεκίνησε το 2016. Εννοείται την ήξερα αλλά δεν έδινα τόσο σημασία παλιότερα και γενικά δεν ασχολούμουν με την ξενη μουσική  πέρα από τη Jlo 77717810 Ventalia
Έτυχε μέσα από το forum που έγραφε στο topic της ο @n1kos μαζί με έναν άλλο βισσοβανδικογκαγκα φαν να προσέξω τα Perfect Illusion & Million Reasons. Μου άρεσαν σαν τραγουδια και απόρησα γιατί δεν θύμιζαν την Gaga που ήξερα με τα αίματα στη κοιλιά, τις μπριζόλες και γενικά όλη αυτή τη τρέλα.
Έτσι την εκτίμησα αρχικά. Βλέποντας την πιο απλή και καλλιτεχνική πλευρά της.

Τότε είχε τύχει να με βάλει ένας φίλος μου να δω όλο το American Horror Story. Η κυκλοφορία του Joanne συνέπεσε όταν έβλεπα την 6η σεζόν, το Hotel.
Καλά είχα πάθει σοκ με το πόσο θεάρα ήταν σε εκείνη τη σεζόν. Την λάτρεψα ξεκάθαρα θυμάμαι να λέω στον φίλο μου "Μ*λ*κα τι θεαρα είναι" και έτσι επειδή ξεσηκώθηκα άκουσα το Joanne.
Μου άρεσε όλο το σιντι από την πρώτη ακρόαση. Όπως προείπα, λάτρεψα αυτήν την απλή πλευρά της γιατί δεν ήξερα ότι η Gaga είναι ΤΟΣΟ ταλέντο. Την είχα για μια απλή ποπ σταρ.
Με συγκίνησε κάπως αργότερα όταν έμαθα το concept του δίσκου. Ένα χρόνο πριν είχα χάσει τον παππού μου και ακόμα σκεφτόμασταν όλοι τον χαμό του, οπότε το ομότιτλο το είχα συνδυάσει.

Σιγά σιγά με τον καιρό άρχισα να την ψάχνω περισσότερο. Αρχικά μάθαινα τα singles. Ήξερα καλά το GUY (αργότερα όταν έμαθα ότι φλόπαρε έπαθα ένα σοκ Ventalia γιατί το είχα για mega hit επειδή έπαιζε συνέχεια το καλοκαίρι του 2014 εδώ) και σιγά σιγά έμαθα όλα της τα hits. Μετά είπα θα βάλω τα albums της.
Το πρώτο που άκουσα ολόκληρο ήταν το Born This Way. Όταν το άκουσα είχα μείνει κάπως έτσι: 291  Outrageous speachless
Είχα πάθει σοκ από το masterpiece που άκουγα. Έδινα lower εκείνη τη περίοδο οπότε έμαθα κάποιες λεξουλες όπως hooker Oops
Ααα επίσης ένα άλλο σοκ είναι ότι ήξερα το Americano ως το τραγούδι που τελείωνε το Poos in Boots. Ventalia

Πρώτη τρέλα ήταν να βάλω ξυπνητήρι το χάραμα Κυριακής του Πάσχα για να δω σε live streaming το concert της στο Coachella. Όταν έσκασε και surprise με το The Cure νόμιζα ότι είχα να κάνω με μια τραγουδίστρια που κάνει τέτοιες εκπλήξεις με τους φανς. #ThingsThatDidntAgedWell

Ε με τον καιρό έψαχνα εμφανίσεις της, συνεντεύξεις και νμζ κάπως έτσι την αγάπησα.  77717810
Όταν βέβαια ανακάλυψα στο 100% ποιο είναι το ταλέντο της, δηλαδή ότι αυτή γράφει τα τραγούδια της, την τζαζ πλευρά της... Απλά προσκύνησα.

Νμζ βέβαια πως το ότι είναι με διαφορά η πιο ταλαντούχα ποπ σταρ στάθηκε σαν αφορμή για να την στανάρω. Πάντα με τραβούσε κάτι παραπάνω σε αυτήν από τους υπόλοιπους.
Η μουσική της δεν ήταν μόνο για έρωτες, χωρισμούς παραμυθάκια κτλ
Πάντα ένιωθα διαφορετικός από τους υπόλοιπους ανθρώπους. Ήμουν (και είμαι λολ) παράξενος, κλειστός, μουντός, είχα μια πιο.. σκοτεινή πλευρά. Μεγαλώνοντας ήρθαν και τα ψυχικά τραύματα rip Ventalia

Οπότε στη Gaga έβλεπα ένα καλλιτέχνη που με εξέφραζε στο 100% από τους άλλους. Με έκανε να βλέπω ότι ούτε μονος είμαι ούτε μοναδικός.Ειδικά μέσα από τις συνεντεύξεις το relate άγγιζε ταβάνι.
Απλά δεν είμαστε όλοι ίδιοι cause babe you're born this way.

Όπως είπα και σημερα στο topic της, το Chromatica ήταν ένας δίσκος που δεν ήξερα ότι χρειαζόμουν. Οι στίχοι του άλμπουμ ήταν αλάτι στη πληγή μου τότε αλλά η μουσική ένα μικρό γιατρικό ώστε να αφήσω τις μαύρες σκέψεις και να dance through the pain and battle for my life όπως λέει και η ίδια. Οι στίχοι του ήταν και είναι τρομακτικά αντιπροσωπευτικοί οπότε είμαι κάπως ευγνώμων που βρίσκεται έστω και με αυτόν τον τρόπο κοντά μας.

Ε αυτά τα λίγα πάνω κάτω. Νμζ μετά τη Δέσποινα η Gaga είναι ο καλλιτέχνης που αγαπώ και ακούω περισσότερο. Βασικά νιώθω ότι και τις δυο τις αγαπω το ίδιο.

Οπότε καταλαβαίνετε για τι αγάπη μιλάμε freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 2764

Σπόιλερ:

@n1kos γράψε και εσύ πως ξεκίνησε όλο αυτό με Gaga

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες n1kos, kinop, Kostas_1, Filippos, Steliosg, oberlina, ChristosSav και Kostas vandikos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15378
Join date : 12/12/2020

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 9:05 pm
Το διάβασα Λεωνιδα ❤

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31822
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 9:08 pm
Εγω θέλω καποια στιγμή 
@Leonidas  & Νατασάρα  
με έμφαση στην περίοδο  2016-2019  525807

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56597
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 11:22 pm
Kostas_1 έγραψε:Εγω θέλω καποια στιγμή 
@Leonidas  & Νατασάρα  
με έμφαση στην περίοδο  2016-2019  525807
Τη Νατάσα την έμαθα σαν τραγουδίστρια το 2013-2014. Βασικά Χριστούγεννα 2013 είχε έρθει για συναυλία σε ένα χριστουγεννιάτικο πάρκο εδώ που ήταν και στην γειτονιά μου.

Τότε έπαιζε και στο ράδιο το "Ακόμα σ' αγαπάω' και μου έκανε εντύπωση η ξεχωριστή χροιά της. Ε και σιγά σιγά την ανακάλυψα.
Πρώτο της σιντι που άκουσα ήταν αυτό με Βαρδή. Μετά όταν ανακάλυψα την παλιότερη δισκογραφία της έγιναν φαν με τη βούλα.

Ήταν για μένα πιο ξεχωριστή λαϊκή τραγουδίστρια από τις υπόλοιπες.

Έχω να πω ότι ημουν φαν πριν από το comeback της του 2015. Το Αστα όλα κι έλα είχε βγει αρχικά μέσα από λινκ σρο σαιτ της την ημέρα της γιορτής της ως δώρο για τους φανς που την αγαπάμε.
Όταν το άκουσα έπαθα πλάκα με πόσο τραγουδάρα είναι και γκρίνιαζα γιατί δεν το βγάζει κανονικα να κάνει χαμό Ventalia
Τελικά τον έκανε και με το παραπάνω. 525807

Το επόμενο καλοκαίρι το 2016 είχε έρθει σε μια πόλη μισή ώρα έξω από Λάρισα. Εννοείται τους ξεσήκωσα να με πάνε δεν θα έχανα εγώ τη Νατάσαρα.
Πήγα και πραγματικά έπαθα έρωτα. 007 Ήταν στη σκηνή για 2+ ώρες σερί και είχε πρόγραμμα hit after hit
Μετά την είδα και καμαρίνι. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες παίζει να με κρατούσαν όρθιο από το σοκ Ventalia
Θυμάμαι μόνο ότι βγήκαμε μια σέλφι και ότι ήμουν χάλια σε εκείνη γμτ

Το ίδιο φθινόπωρο είχε βγει το Αστα ολα κι έλα (αλμπουμ) το οποίο αγάπησα. Θυμάμαι οι βανδικοί εδώ το έκραζαν ως άμυνα γιατί το δικό μας σιντι... ξέρετε...
Εγώ έπαιρνα το μέρος της Νατασάρας και κάπως έτσι έκανα τα πρώτα μου βήματα για blacklist στους βανδικούς. 525807

Anyway το 2018 την ξαναείδα live μαζί με Ρέμο και Παπαρίζου. Τότε στο καμαρίνι νμζ ήμουν πιο ψύχραιμος.
Της είχα πει πόσο μου άρεσε το τότε νέο σιντι (Ποτε δεν έφυγα απο δω) κ άλλα διάφορα.
Μου είχε υπογράψει το "Ως εκεί που η καρδιά μπορεί να αντέξει" (είναι το αγαπημένο μου) και βγήκαμε καλή φωτό. Ventalia 77717810

Από τότε έχω να την δω. 2019,2020 είχαν ακυρωθεί, 2021 ήταν sold out και δεν έβρισκα εισιτήριο και πέρυσι δεν θυμάμαι γιατί δεν πήγα. rip

*Κάπου εδώ να ενημερώσουμε τα νέα μέλη, μην με βλέπετε που τώρα χτυπιέμαι με χαμπιμπι φουρειρα και ποπ
Στην εφηβεία μου άκουγα κυρίως λαικα και εντεχνα Laughing

**Το αυτόγραφο που μου είχε δώσει 77717810
freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Img_5810

*** Ήθελα να ανεβάσω και τη φωτό μας αλλά τελικά ήταν κ εκείνη χάλια Ventalia

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos, VasilisAst και ChristosSav

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1553
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 11:30 pm
ChristosSav έγραψε:@kinop & Lady Gaga
Thank you my dear. Ενδιαφέρον θα είχε να πω και για Άννα κάποια στιγμή γιατί εγώ ξεκίνησα από Δέσποινα. 
Λοιπόν, ήμουν μικρό παιδάκι μέσα σε ένα παλιό φόρουμ της Δέσποινας που είχε πολύ ενεργό thread για ξένους καλλιτέχνες (με αντίστοιχες συζητήσεις για Madonna και Britney Laughing), οπότε μέσα από εκεί παρακολουθούσα τη Lady από την αρχή αρχή της. Θεωρώ, όμως, καταλυτική στιγμή το Bad Romance κλιπ που το θυμάμαι ως το απόλυτο talk of the town εκεί και στο facebook (δεν υπήρχε και κάτι άλλο). Έλιωνα Fame Monster στο itunes (συνδεδεμένο με last fm για τους παλιούς Laughing) και στη συνέχεια αγάπησα και έλιωνα εξίσου Born this way που θυμάμαι έντονα να ζω στην κυκλοφορία του. Στη συνέχεια λόγω πανελληνίων και με την έναρξη της φοιτητικής ζωής επήλθε μία κάποια μετάλλαξή μου με αποτέλεσμα να ασχολούμαι με εντελώς διαφορετικά πράγματα, να έχω άλλα ακούσματα, να το ρίξω στο διάβασμα και την κουλτούρα και γενικά να αποκηρύξω την ενασχόλησή μου με την pop (ούτε με τη Δέσποινα ασχολούμουν). Artpop και Joanne τα άκουσα με ενδιαφέρον ως μιας πολύ αγαπημένης μου. Δεύτερη καταλυτική στιγμή ήταν το Shallow το οποίο βαζοντάς το εντελώς casually μού έπεσε το σαγόνι. Την απόλαυσα πολύ και στις δύο ταινίες, ακούω τα jazz της και φυσικά και το Chromatica που μου φάνηκε πολύ πηγαίο και ελπίζω και σε πιο raw περιεχόμενο στο επόμενο. Δεν θα βάλω προφανώς κάθε μέρα να ακούσω, την απολαμβάνω πάρα πολύ στα δυναμικά πιο «ήσυχά» της, δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν θα κάνει επιτυχία ούτε θα νιώσω κάτι αν κάνει ξαφνικά ένα χιτ και αυτά θεωρώ ότι είναι για τα αστειάκια εδώ μέσα, θεωρώ ότι είναι το μεγαλύτερο ταλέντο της γενιάς της και είμαι σίγουρος ότι σε τριάντα χρόνια θα είναι πασίγνωστη ως cult είδωλο.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, Filippos, Steliosg, oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15378
Join date : 12/12/2020

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 11:53 pm
Ποσο ταυτίζομαι για το θέμα της επιτυχίας. Ειδικά όταν μιλάμε για τέτοιες τραγουδίστριες. Από ένα σημείο και μετα στην καριέρα κάποιου η επιτυχία = εξέλιξη σε καλλιτεχνικό επίπεδο. Αλλιώς ειναι τόσο αδιάφορο το όλο act.

Μου κάνει εντύπωση ο χαρακτηρισμός “cult”. Ίσως είναι πολύ αυστηρός για μια τραγουδίστρια που έχει το “shallow” στη δισκογραφία της.

Αρέσει στους χρήστες kinop και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31822
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Κυρ Οκτ 29, 2023 11:56 pm
Leonidas έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Εγω θέλω καποια στιγμή 
@Leonidas  & Νατασάρα  
με έμφαση στην περίοδο  2016-2019  525807
 
 Ήταν στη σκηνή για 2+ ώρες σερί και είχε πρόγραμμα hit after hit


Χαριτωμένο το στορακι σας δεν λέω  freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 2508816252 
Σε αυτο το παρτ την μπέρδεψες με αλλη βέβαια αλλα οκ freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 2508816252
Δικαίως είχες μπει στην blacklist μη μου τα θυμίζεις 😂

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1553
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Δευ Οκτ 30, 2023 12:04 am
oberlina έγραψε:Μου κάνει εντύπωση ο χαρακτηρισμός “cult”. Ίσως είναι πολύ αυστηρός για μια τραγουδίστρια που έχει το “shallow” στη δισκογραφία της.
Έχεις δίκιο, εγώ μάλλον χρησιμοποιώ τον χαρακτηρισμό με μια δική μου προσέγγιση και όχι αρνητικά. Περισσότερο εννοούσα το uniqueness. Σίγουρα το Shallow είναι timeless τραγούδι και μιλάμε για ένα από τα δυο τρία signature songs της.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και oberlina

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1553
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Δευ Οκτ 30, 2023 12:07 am
Επίσης addendum στο ανωτέρω ότι νιώθω ιδιαίτερη σύνδεση μαζί της ως lgtb άτομο και λατρεύω που είναι το απόλυτο gay icon της γενιάς μας!

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, oberlina και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6331
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Δευ Οκτ 30, 2023 12:15 am
Leonidas έγραψε:
[...]
Θυμάμαι μόνο ότι βγήκαμε μια σέλφι και ότι ήμουν χάλια σε εκείνη γμτ

[...]

και βγήκαμε καλή φωτό. Ventalia 77717810

[...]

*** Ήθελα να ανεβάσω και τη φωτό μας αλλά τελικά ήταν κ εκείνη χάλια Ventalia

Όλο ανατροπές αυτή η ιστορία Ventalia


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ChristosSav στις Δευ Οκτ 30, 2023 12:20 am, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, V.I.P., Steliosg και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15378
Join date : 12/12/2020

freebritney - Me & The Artist - Σελίδα 3 Empty Απ: Me & The Artist

Δευ Οκτ 30, 2023 12:16 am
Το cult πλέον δεν είναι αρνητικό. Ισα ισα είναι το ζητούμενο πολλές φορές. Απλά η Γκαγκα είναι μια φιγούρα που συνδιάζει pop culture impact και παράλληλα έχει αυτο το timeless τραγούδι στην δισκογραφία της. Οποτε πιστεύω ότι μπορούμε να μιλήσουμε για κάποιο legacy εκτός cult χωρίς να ακουστούμε γελοίοι ή εκτός τόπου και χρόνου.
Μην είστε humble όταν δεν χρειάζεται. 😇

Ειδικά με το ποσο άσχημα εξελίσσεται η ποπ μουσική σήμερα… μου φαίνεται πως βλέπουμε την τελευταία γενιά pop stars. Και αυτό θα μετρήσει στο legacy τους.

Αρέσει στον χρήστη kinop

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης