Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Beyoncé

+22
manos
oberlina
Liakoman
bitcoin
Filippos
Antonius
Chronis
Giotis
Steliosg
n1kos
spyr3t0spap
neereaux
Adamos
Kostask
kinop
Kostas_1
Leonidas
themisDV92
stelios
thebest20
john@kos
dimosf1
26 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16461
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 2:11 pm
Η συγκεκριμένη δε μου λείπει καθόλου και την θεωρώ overrated.
Έχω να ακούσω τραγούδι της από το Halo.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, Chronis και Antonius

Chronis
Chronis
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14814
Join date : 27/09/2018
Age : 35

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 2:27 pm
κ μενα καπου εκει με εχει αφησει..τα επομενα ηταν πολυ μετρια που εβγαζε
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 4:00 pm
Adamos έγραψε:Για μένα η Beyonce είναι top of the class artist και ας έχει μόνο 5-6 τραγούδια που μου αρέσουν.
Έχει κύρος, class, star quality. Η φήμη προηγείται του ονόματος της.
Και το γεγονός πως έχει χροοοονια να κάνει εμπορική επιτυχία της βγάζω το καπέλο που κατάφερε να χτίσει αλλά ΚΥΡΙΩΣ να διατηρήσει ένα τόσο δυνατό brand name.

Όταν ακούω το όνομα Beyonce αισθάνομαι δέος
Σπόιλερ:
κάτι που δεν ισχύει με τις άλλες ποπ σταρ.

Ακριβώς! Επίσης θα ξαναπώ το ότι όντως στην Ελλάδα δεν ακούγεται, γιατί η Ελλάδα δεν είναι αγορά για την μουσική της. Στον υπόλοιπο κόσμο όμως είναι μια ανυπέρβλητη θεά, όσο κι αν δεν είναι στα γούστα του καθενός!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostask στις Κυρ Νοε 01, 2020 4:21 pm, 1 φορά
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56414
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 4:03 pm
Το ότι τα τραγούδια της πανε #1 στο Billboard και στο ράδιο δεν σημαίνει ότι σαρώνει.
Ναι έχει επιτυχία στα charts αλλά ότι έχει βγάλει πέρασε αδιάφορο.
Εκτός από κάποια ντουέτα που ήταν ήδη επιτυχίες

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 4:39 pm
Χαχαχα για την ακρίβεια συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο! Δεν έχει επιτυχία στα τσαρτς όμως πλέον θεωρείται legend, είναι η Beyoncé, όπως ήταν ο Michael o Michael. Μπορεί εσύ να μην ασχολείσαι και φαίνεται, όμως μπορώ να σου επιβεβαιώσω μιας και ζω στο εξωτερικό ότι δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στο όνομα Beyoncé (+ Gaga καιTaylor, κυρίως Αμερική όμως η δευτερη ) με άλλα ονόματα. Δεν έχει να κάνει με την επιτυχία που κάνει η δεν κανει τη δεδομένη στιγμή, αλλα με το πώς έχουν περαστεί ορισμένα ονόματα στην ιστορία. Και αυτή είναι σίγουρα στην κορυφή μαζί με Madonna, MJ και άλλους θρύλους της ποπ.
Chronis
Chronis
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14814
Join date : 27/09/2018
Age : 35

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:00 pm
Σιγα μη μας βαλεις θρύλο κ την τειλορ...σαν την μαιλι με περιτύλιγμα ειναι
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56414
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:02 pm
Kostask έγραψε:Χαχαχα για την ακρίβεια συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο! Δεν έχει επιτυχία στα τσαρτς όμως πλέον θεωρείται legend, είναι η Beyoncé, όπως ήταν ο Michael o Michael. Μπορεί εσύ να μην ασχολείσαι και φαίνεται, όμως μπορώ να σου επιβεβαιώσω μιας και ζω στο εξωτερικό ότι δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στο όνομα Beyoncé (+ Gaga καιTaylor, κυρίως Αμερική όμως η δευτερη ) με άλλα ονόματα. Δεν έχει να κάνει με την επιτυχία που κάνει η δεν κανει τη δεδομένη στιγμή, αλλα με το πώς έχουν περαστεί ορισμένα ονόματα στην ιστορία. Και αυτή είναι σίγουρα στην κορυφή μαζί με Madonna, MJ και άλλους θρύλους  της ποπ.
Η Beyoncé θρύλος σαν τον Μαικλ Τζακσον;
Οκει laugh3

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες bitcoin, Filippos και Antonius

Adamos
Adamos
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2767
Join date : 06/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:06 pm
Για μένα η πιο ταλαντούχα περφόρμερ εν ζωή. Και ποοοοοοσο λατρεύω τη φωνή της omg...
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:07 pm
Εχει να κανει παγκοσμια επιτυχια μια δεκαετια. Παρολα αυτα καθε χρονο κατατασσεται στις πιο επιτυχημενες τραγουδιστριες. Δεν ξερω πως γινεται.

Αρέσει στους χρήστες Filippos και Antonius

Adamos
Adamos
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2767
Join date : 06/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:11 pm
Να σου πω...και εμένα έχει από το 2009 να μου αρέσει τραγούδι της (πέρα από το soundtrack του lion king)....αυτό όμως είναι και που την κάνει σπουδαία. Δεν την ακούω, δεν μου αρέσουν τα νέα της τραγούδια, αλλά παρόλα αυτά συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι ΧΙΛΙΑ μίλια μακριά από τις υπόλοιπες. Είναι η Beyonce...αυτό

Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:11 pm
Kostask έγραψε:Χαχαχα για την ακρίβεια συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο! Δεν έχει επιτυχία στα τσαρτς όμως πλέον θεωρείται legend, είναι η Beyoncé, όπως ήταν ο Michael o Michael. Μπορεί εσύ να μην ασχολείσαι και φαίνεται, όμως μπορώ να σου επιβεβαιώσω μιας και ζω στο εξωτερικό ότι δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στο όνομα Beyoncé (+ Gaga καιTaylor, κυρίως Αμερική όμως η δευτερη ) με άλλα ονόματα. Δεν έχει να κάνει με την επιτυχία που κάνει η δεν κανει τη δεδομένη στιγμή, αλλα με το πώς έχουν περαστεί ορισμένα ονόματα στην ιστορία. Και αυτή είναι σίγουρα στην κορυφή μαζί με Madonna, MJ και άλλους θρύλους  της ποπ.

Επειδή η ίδια και ο σύζυγός της αντιμετωπίζουν τους εαυτούς τους ως σύγχρονος μεσσίες, αυτό δε σημαίνει και πως ο κόσμος τους βλέπει ως τέτοιους. Όλο αυτό είναι μιντιακό κατασκεύασμα και οι συγκρίσεις με Madonna και Michael Jackson είναι αστείες. Φυσικά και η Beyonce είναι ταλεντάρα, φωνάρα και με εκρηκτική σκηνική παρουσία, αλλά με 10(?) massive διεθνείς επιτυχίες στο σύνολο της μέχρι τώρα καριέρας της, δεν μπορεί να θεωρηθεί ζωντανός θρύλος.
Περισσότερες πιθανότητες έχει να φτάσει η Gaga σε αυτά τα επίπεδα, πάρα η Beyoncé. Ακόμα και η Britney μεγαλύτερο καλλιτεχνικό impact έχει.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:24 pm
Ο καθένας κρίνει με τις εμπειρίες και τις εικόνες που έχει! Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι δεν έχουν παρακολουθήσει στενά Όχι μόνο την Beyoncé, αλλά ούτε MJ, Madonna, απλά κρίνουν με βάση αυτά που έχουν ακούσει και το αυταπόδεικτο της θρυλικοτητας τους!
Η ιστορία θα κρίνει όμως τι αξίζει αυτή και ο καθένας Smile
n1kos
n1kos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6820
Join date : 28/10/2015
Location : Θεσσαλονικη

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Όλο λείπεις
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:35 pm
Μα δε μίλησε κανείς για το πώς πουλάει το όνομα της και πως πλασάρεται στα μίντια, όλες αυτές που αναφέρεις νομίζω συμφωνούμε όλοι ότι είναι στη κορυφή του παγκόσμιου μιντιακου κόσμου απλώς εδώ αναφερθήκαμε στην τραγουδιστικη επιτυχία και μόνο, δε σημαίνει ότι επειδή είναι χοτ ονόματα ότι αυτόματα έχουν επιτυχία στα τσαρτς!
Εγώ πχ λατρεύω Γκαγκα αλλά ξέρω ότι η Αριάνα στη παρούσα φάση - σε θέμα τσαρτς και επιτυχίας στη μουσική - τη περνάει, τώρα από θέμα ιμπακτ στο κοσμο ως περσονες, ως στάση ζωής, επιρροή κλπ αλλάζει το θέμα!
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:45 pm
Εγώ συμφωνώ και αντιλαμβάνομαι πλήρως όσα λες. Απαντούσα ουσιαστικά στο σχόλιο του Λεωνίδα, που είπε το ακριβώς αντίθετο , ότι έχει επιτυχία στα τσαρτς και μόνο και του εξηγούσα ότι αυτό είναι το μοναδικο που δεν συμβαίνει αυτή τη στιγμή!
bitcoin
bitcoin
Ultra Vandicted
Ultra Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 4066
Join date : 05/02/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Θελω να σε δω/Ελα
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 5:48 pm
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι η Beyonce είναι κάτι σαν Θέα στην Αμερική αλλά για εμένα μουσικά είναι πολύ πίσω, δεν κάθεται να κάνει καλή mainstream μουσική
Οι πραγματικοί legends είχαν δισκογραφία, έχουν φύγει κάποιοι από τη ζωή και δεν το νιώθεις ουσιαστικά, γιατί είχαν δίσκους εμπορικά και ποιοτικά πολύ υψηλού επιπέδου
Καλή η εικόνα και οι τοποθετήσεις αλλά χρειάζεται και μουσική

Αρέσει στον χρήστη n1kos

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 7:04 pm
bitcoin έγραψε:Εγώ πάλι θα έλεγα ότι η Beyonce είναι κάτι σαν Θέα στην Αμερική αλλά για εμένα μουσικά είναι πολύ πίσω, δεν κάθεται να κάνει καλή mainstream μουσική
Οι πραγματικοί legends είχαν δισκογραφία, έχουν φύγει κάποιοι από τη ζωή και δεν το νιώθεις ουσιαστικά, γιατί είχαν δίσκους εμπορικά και ποιοτικά πολύ υψηλού επιπέδου
Καλή η εικόνα και οι τοποθετήσεις αλλά χρειάζεται και μουσική

Ο τελευταίος της προσωπικός δίσκος (Lemonade, 2016) ήταν ο πιο εμπορικός του 2016 παγκοσμίως! Έλαβε διθυραμβικές κριτικές (metacritic score 92%). Αντίστοιχη πορεία είχε και ο προηγούμενος (Beyoncé, 2013), μην αναφέρω τους πιο παλιούς που είναι από τους πιο επιτυχημένους εβερ, η ακόμα και την εποχή Destiny's child, που τα τραγούδια τους παίζονται παντού! Απλά τα αναφέρω γιατί ουσιαστικά η επιτυχία και η ποιότητα της στηρίζεται με αριθμούς. Τα υπόλοιπα φυσικά και τα δέχομαι ως προσωπικές προτιμήσεις!
bitcoin
bitcoin
Ultra Vandicted
Ultra Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 4066
Join date : 05/02/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Θελω να σε δω/Ελα
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 7:12 pm
Τραγούδια που να έχουν περάσει στον κόσμο δεν έβγαλε, αυτό λέω 
Δεν θα μπω σε συγκρίσεις με τον MJ γιατί είναι ανούσιες το λιγότερο αλλά ακόμη τραγουδάμε πχ τα τραγούδια του Bad και του Thriller, από το τόσο επιτυχημένο Lemonade ποιο?

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 7:37 pm
Το Formation και το Freedom έπαιζαν και παίζουν συνεχώς στους δρόμους σε όλο το BLM movement! Ειδικά το πρώτο θεωρείται black anthem! Και λογικό να μην το ακούμε εδώ, γιατί είναι εξαιρετικά πολιτικό το άλμπουμ, δεν νομίζω ότι θα εξέφραζε το κοινό εδώ! Παρόλα αυτά, ήταν η πρώτη που τόλμησε παγκοσμιο stadium tour το 2016 με το συγκεκριμένο άλμπουμ, μετά τη Μαντόνα που ήταν η μόνη ως τοτε που κατάφερνε να γεμίσει στάδια(είχε 100% προσέλευση)
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56414
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 7:51 pm
Το Lemonade δεν έβγαλε κανένα Χιτ αλλά και να έβγαλε πέρασαν 5 χρόνια!
Πως είναι δυνατόν από τότε μέχρι τώρα να είναι η θεα των θεων;

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
n1kos
n1kos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6820
Join date : 28/10/2015
Location : Θεσσαλονικη

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: Όλο λείπεις
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

29 - Beyoncé - Σελίδα 8 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Νοε 01, 2020 9:20 pm
Και γω δε θεωρώ πως δισκογραφικά μπορεί να συγκριθεί με ονόματα όπως ο Μάικλ ή η Μαντόνα!
Το Lemonade είχε ιδιαίτερη κυκλοφορία, ξάφνιασε αρκετό κόσμο γιατί δε το περίμεναν και φυσικά οι κριτικές δε θα μπορούσαν να είναι ενάντια στην Παναγία των Αμερικανών, εκτός από πωλήσεις (που ήταν αναμενόμενες για ένα τέτοιο σορπραιζ πρότζεκτ) δεν άφησε κανένα ουσιαστικό χιτ! Ως περσονα συμφωνώ ότι έχει μεγάλη επιρροή αλλά σίγουρα δε θα μείνει στη συνείδηση του κόσμου για τη δισκογραφία της!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης