Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Beyoncé

+22
manos
oberlina
Liakoman
bitcoin
Filippos
Antonius
Chronis
Giotis
Steliosg
n1kos
spyr3t0spap
neereaux
Adamos
Kostask
kinop
Kostas_1
Leonidas
themisDV92
stelios
thebest20
john@kos
dimosf1
26 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 6:44 pm
Leonidas έγραψε:Η επιτυχία για έναν καλλιτέχνη προκύπτει από τα νούμερα και την ανταπόκριση.
Μπορείς να μου διευκρινήσεις από που προκύπτει ότι είναι η βασίλισσα όλων;

Αν σε ενδιαφέρει όντως να αλλάξεις γνώμη μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω άρθρο με τίτλο "How Beyoncé turned herself into a pop god"

https://www.vox.com/culture/23301452/beyonce-renaissance-rise-self-titled-lemonade-homecoming
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16498
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 6:45 pm
Άρα τώρα πετάμε έτσι στο άκυρο το "στη συνείδηση του κόσμου" ως επιχείρημα. Κι εγώ ρωτάω γιατί αυτή η συνείδηση δεν αποτυπώνεται σε αντίστοιχη επιτυχία ;
Τα νούμερα του Renaissance ήταν δηλαδή ικανοποιητικά για comeback ;
Το tour της Taylor έριξε την πλατφόρμα κι έφτασε μέχρι και σε δικαστική διαμάχη, κατέκτησε το top 10 του Hot 100, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα streams, έκανε 1,5Μ πωλήσεις από την πρώτη εβδομάδα με το 1Μ να είναι pure sales.
Αν τα έκανε αυτά η Beyonce τι θα λέγαμε δηλαδή ;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Filippos στις Κυρ Ιαν 22, 2023 6:50 pm, 1 φορά

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 6:48 pm
Vox: How did her greatness become an apparent fact of the universe

Vandicted: Ποιος τα λέει αυτά; Έχει 10 χρόνια να κάνει hit.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 6:57 pm
Filippos έγραψε:Άρα τώρα πετάμε έτσι στο άκυρο το "στη συνείδηση του κόσμου" ως επιχείρημα. Κι εγώ ρωτάω γιατί αυτή η συνείδηση δεν αποτυπώνεται σε αντίστοιχη επιτυχία ;
Τα νούμερα του Renaissance ήταν δηλαδή ικανοποιητικά για comeback ;
Το tour της Taylor έριξε την πλατφόρμα κι έφτασε μέχρι και σε δικαστική διαμάχη, κατέκτησε το top 10 του Hot 100, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα streams, έκανε 1,5Μ πωλήσεις από την πρώτη εβδομάδα με το 1Μ να είναι pure sales.
Αν τα έκανε αυτά η Beyonce τι θα λέγαμε δηλαδή ;

Άντε πάλι με τα νούμερα και την εμπορικότητα. Δεν μιλάμε για τα Zara και τα Bershka. Μιλάμε για τέχνη, ταλέντο, impact, status, κουλτούρα. 
Διαβάστε αυτό που ανέβασα παιδία να αποκτήσετε μια άλλη οπτική γιατί το να παίρνετε τα νούμερα ως μέτρο στην μουσική επιτυχία κάποιου είναι μεγάλη παγίδα.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31665
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 7:05 pm
Η υπερβολη στο μεγαλειο της με αυτη τη γυναικα. laugh3
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16498
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 7:07 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Άρα τώρα πετάμε έτσι στο άκυρο το "στη συνείδηση του κόσμου" ως επιχείρημα. Κι εγώ ρωτάω γιατί αυτή η συνείδηση δεν αποτυπώνεται σε αντίστοιχη επιτυχία ;
Τα νούμερα του Renaissance ήταν δηλαδή ικανοποιητικά για comeback ;
Το tour της Taylor έριξε την πλατφόρμα κι έφτασε μέχρι και σε δικαστική διαμάχη, κατέκτησε το top 10 του Hot 100, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα streams, έκανε 1,5Μ πωλήσεις από την πρώτη εβδομάδα με το 1Μ να είναι pure sales.
Αν τα έκανε αυτά η Beyonce τι θα λέγαμε δηλαδή ;

Άντε πάλι με τα νούμερα και την εμπορικότητα. Δεν μιλάμε για τα Zara και τα Bershka. Μιλάμε για τέχνη, ταλέντο, impact, status, κουλτούρα. 
Διαβάστε αυτό που ανέβασα παιδία να αποκτήσετε μια άλλη οπτική γιατί το να παίρνετε τα νούμερα ως μέτρο στην μουσική επιτυχία κάποιου είναι μεγάλη παγίδα.
Μα πώς αποδεικνύεται η επιτυχία ; Έτσι στο άκυρο μπορώ να πω για οποιονδήποτε πως είναι ο απόλυτος στη συνείδηση του κόσμου. Δεν θα πρέπει να το στηρίξω κάπου αυτό ;
Δηλαδή ένα άρθρο της Vox που την παινεύει, την κάνει την απόλυτη ; Πρέπει να ξεχωρίσουμε αυτό που μας αρέσει εμάς και βρίσκουμε καλλιτεχνικό και ποιοτικό από την ανταπόκριση που έχει στο γενικό κοινό.
Μπορώ κι εγώ να σου βάλω αντίστοιχα άρθρο της Taylor που αναφέρει ότι από ένα άχαρο 16χρονο κοριτσάκι που τραγουδούσε με την κιθάρα του, έφτασε στο σημείο να είναι η απόλυτη κυρίαρχος της μουσικής βιομηχανίας (γεγονός που εν προκειμένω αποδεικνύεται κι από νούμερα και γεγονότα, όχι μόνο λόγια).

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31665
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 7:17 pm
Leonidas έγραψε:Η επιτυχία για έναν καλλιτέχνη προκύπτει από τα νούμερα και την ανταπόκριση.
Μπορείς να μου διευκρινήσεις από που προκύπτει ότι είναι η βασίλισσα όλων;

Το οτι εβγαλε ενα αλμπουμ απο το σπιτι της, κυριολεκτικα, εχει ξεχασει  τι σημαινει λαιβ εμφανιση, εκανε μια αρπαχτη χθες μετα απο τοσα χρονια και βαριοταν που ζουσε και αποθεωνεται ( ; ) για αυτα δεν την καθιστα βασιλισσα ;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 7:31 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Άρα τώρα πετάμε έτσι στο άκυρο το "στη συνείδηση του κόσμου" ως επιχείρημα. Κι εγώ ρωτάω γιατί αυτή η συνείδηση δεν αποτυπώνεται σε αντίστοιχη επιτυχία ;
Τα νούμερα του Renaissance ήταν δηλαδή ικανοποιητικά για comeback ;
Το tour της Taylor έριξε την πλατφόρμα κι έφτασε μέχρι και σε δικαστική διαμάχη, κατέκτησε το top 10 του Hot 100, κατέχει το ρεκόρ για τα περισσότερα streams, έκανε 1,5Μ πωλήσεις από την πρώτη εβδομάδα με το 1Μ να είναι pure sales.
Αν τα έκανε αυτά η Beyonce τι θα λέγαμε δηλαδή ;

Άντε πάλι με τα νούμερα και την εμπορικότητα. Δεν μιλάμε για τα Zara και τα Bershka. Μιλάμε για τέχνη, ταλέντο, impact, status, κουλτούρα. 
Διαβάστε αυτό που ανέβασα παιδία να αποκτήσετε μια άλλη οπτική γιατί το να παίρνετε τα νούμερα ως μέτρο στην μουσική επιτυχία κάποιου είναι μεγάλη παγίδα.
Μα πώς αποδεικνύεται η επιτυχία ; Έτσι στο άκυρο μπορώ να πω για οποιονδήποτε πως είναι ο απόλυτος στη συνείδηση του κόσμου. Δεν θα πρέπει να το στηρίξω κάπου αυτό ;
Δηλαδή ένα άρθρο της Vox που την παινεύει, την κάνει την απόλυτη ; Πρέπει να ξεχωρίσουμε αυτό που μας αρέσει εμάς και βρίσκουμε καλλιτεχνικό και ποιοτικό από την ανταπόκριση που έχει στο γενικό κοινό.
Μπορώ κι εγώ να σου βάλω αντίστοιχα άρθρο της Taylor που αναφέρει ότι από ένα άχαρο 16χρονο κοριτσάκι που τραγουδούσε με την κιθάρα του, έφτασε στο σημείο να είναι η απόλυτη κυρίαρχος της μουσικής βιομηχανίας (γεγονός που εν προκειμένω αποδεικνύεται κι από νούμερα και γεγονότα, όχι μόνο λόγια).

Ρε παιδιά, δεν το υποστηρίζω εγώ αυτό το πράγμα. Είναι ένα γεγονός. Είναι legend η γυναίκα. 
Εμένα η Beyonce μου αρέσει αλλά δεν είναι από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Η Taylor είναι πιο αγαπημένη μου. ΑΛΛΑ αυτό δεν σημαίνει ότι κλείνω τα μάτια σε μια πραγματικότητα. Και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να το αρνείστε και να με βάζετε να αποδείξω το αυτονόητο αυτή την στιγμή. Δηλαδή δεν έχω επιχειρήματα γιατί είναι κάτι που το θεωρώ εντελώς αυτονόητο. Η Beyonce είναι ένα cultural icon και σημείο αναφοράς. Δεν χρειάζεται να υποστηριχτεί αυτό σε chart και πωλήσεις γιατί είναι εντελώς 'άσχετα.

Το άρθρο της Vox δεν το έβαλα γιατί την παινεύει αλλά γιατί εξηγεί αυτό που αρνείστε να αποδεχθείτε. Η σύγκριση με την Τειλορ είναι Α ΚΥ ΡΗ. Το ότι η Beyonce είναι κάτι απόλυτο αυτή την στιγμή δεν σημαίνει ότι η Taylor δεν είναι κυρίαρχος της μουσικής βιομηχανίας ή μειώνεται κάπως η επιτυχία της.

Αρέσει στους χρήστες Kostask και ChristosSav

Dimitra1995fp
Dimitra1995fp
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1036
Join date : 09/04/2017

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 8:02 pm
oberlina έγραψε:Η καλύτερη show woman & performer όλων των εποχών. No one comes even close. Τι να λέμε τώρα!
Δεν παρακολουθώ νουμερα, πωλήσεις κλπ. Δεν ξερω ποια θεωρείται πιο επιτυχημενη ή ποια ειναι πιο ψηλα στη συνειδηση του κοσμου. Αλλα και για μενα εναι η καλυτερη περφορμερ. Στα δικα μου ματια ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο εχει υπαρξει πανω στην σκηνη.

Αρέσει στους χρήστες Kostask, filis και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16498
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 8:15 pm
Ας συμφωνήσουμε πως διαφωνούμε. Για μένα είναι μια χαρισματική performer με πολύ καλή φωνή. Μέχρι εκεί. Για να αναγνωρίσω κάποια ως απόλυτη προφανώς και θα κοιτάξω νούμερα και δεδομένα, από αυτά απορρέει η επιτυχία ενός καλλιτέχνη άλλωστε.
Από εκεί και πέρα μπαίνει το υποκειμενικό κομμάτι. Δέχομαι να την θεωρείς απόλυτη από καλλιτεχνική άποψη, αλλά αυτό δεν είναι γεγονός, είναι απλά μια γνώμη. Εμένα ας πούμε η μουσική της δεν μου λέει τίποτα τα τελευταία χρόνια.
Αυτό που ενοχλεί εδώ μέσα και γίνεται όλη αυτή η συζήτηση είναι ότι παρουσιάζετε την άποψή σας ως συνείδηση του κόσμου και αδιαμφισβήτητο γεγονός.
Δεν συνέκρινα με Taylor. Απλά ανέφερα δεδομένα που αποδεικνύουν την τεράστια επιτυχία της και που ίσως θα μου επέτρεπαν να μιλήσω για συνείδηση του κόσμου, αλλά δεν το κάνω γιατί μου αρέσει να μιλάω συγκεκριμένα και με στοιχεία.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 8:56 pm
Δεν είμαι ούτε stan της Beyonce ούτε τίποτα. Ως music fan εκτιμώ και θαυμάζω το ταλέντο και την ποιοτική μουσική της. 
Κάποια πράγματα, είτε μας αρέσει είτε όχι αποτελούν γεγονός. Το ότι η Beyonce είναι η σημείο αναφοράς είναι όντως ένα αδιαμφισβήτητο γεγονός. Δεν είναι δικό μου πρόβλημα αν κάποιος music fan για δικούς του λόγους δεν θέλει να το αποδεχθεί.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16498
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 9:58 pm
Σημείο αναφοράς αποτελούν όλα τα main pop girls για μένα, όχι μόνο η Beyonce.
Δηλαδή η Ariana δεν είναι σημείο αναφοράς για την streaming era ας πούμε ; Η Taylor δεν είναι σημείο αναφοράς ως songwriter ;
Εκεί που διαφωνούμε είναι η απολυτότητα. Ακόμη και στην απάντησή σου μιλάς για ταλέντο και ποιότητα, έννοιες υποκειμενικές.

Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31665
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 10:31 pm
Ξερνάω λιγο με τον όρο ποιοτικός - ποιοτική.
Δηλαδή θα ξεχάσουμε κι αυτα που ξέρουμε.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 11:06 pm
Κοιτα, όπως δεν θα έμπαινε σε ντιμπέιτ για το αν η Μαντόνα είναι η Βασίλισσα της ποπ και αν ο κόσμος την θεωρεί Βασίλισσα της ποπ έτσι λανθασμένα μπήκα και σε αυτό το ντιμπέιτ.
Δεν θα κάτσω τώρα να αναλύσω την μουσική ποιότητα της Beyoncé ούτε να αντικρούσω ένα ακραίο παράδειγμα που εκανες απλά και μόνο για τις εντυπώσεις. Νομίζω πως κάποιος με διάθεση για εποικοδομητικό διάλογο μπορεί να συμφωνήσει σε κάποια βασικά πράγματα χωρίς να χρειάζεται να αναλύει την υποκειμενικότητα του «ταλέντου» και της «ποιότητας».
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16498
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Ιαν 22, 2023 11:23 pm
Μα τι εποικοδομητικό διάλογο ρε Oberlina όταν μου αναφέρεις ως επιχείρημα "στη συνείδηση του κόσμου". Λες και έχουμε κάνει κάποιο γκάλοπ ας πούμε.
Η Madonna που αναφέρεις είναι η βασίλισσα γιατί πέρα από πρωτοπόρα, είναι η #1 best selling female artist όλων των εποχών, έχει τα περισσότερα top 10 hits απ' όλες, είναι η #1 στο touring. Υπάρχουν τόσα δεδομένα πίσω από τον τίτλο της βασίλισσας.
Στη Beyonce απλά μας λέτε για συνείδηση του κόσμου, ποιοτική μουσική και ταλέντο. Λες και την είπαμε ατάλαντη. Νομίζω είναι ξεκάθαρα αυτά που λέω.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Δευ Ιαν 23, 2023 12:32 am
Χρειάζεται να γίνει γκάλοπ για να μπορέσει κάποιος να καταλάβει την κοινή γνώμη; Δεν θεωρώ ότι είναι τόσο δύσκολο. Δηλαδή πρέπει να γίνει γκάλοπ για να δεχθούμε ότι ο κόσμος δεν συμπαθεί τον Kaney West? Μπαίνεις twitter την αποθεώνουν, μπαίνεις tiktok την αποθεώνουν, σε όλα τα σόσιαλ την αποθεώνουν, στην τηλεόραση την αποθεώνουν, όλοι οι κριτικοί την αποθεώνουν, στα σχόλια στο youtube την αποθεώνουν, όπου εμφανίζεται την προλογούν με τους χαρακτηρισμούς που λέω, οι κυκλοφορίες των άλμπουμ της αποτελούν event αλλά ναι χρειάζεται πανεπιστημιακή έρευνα για αφουγκραστείς την συνείδηση του κόσμου. 

Τέσπα... 
Δεδομένα υπάρχουν και στο case της Beyonce. Με 20 χρόνια καριέρας εξάλλου έχει επιτεύγματα που αγγίζουν αυτά της Μαντόνα αλλά κυρίως έχει και ένα impact που την καθιστά cultural icon.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31665
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Δευ Ιαν 23, 2023 12:39 am
Vandicted : 
Η Beyoncé αγγίζει τα επιτεύγματα της Madonna .
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Δευ Ιαν 23, 2023 1:49 am
τα επιτεύγματα στα οποία αναφέρεστε εσείς ναι τα αγγίζει… δεδομενου ότι έχει τα μισά χρόνια καριέρας 🤷🏼‍�
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31665
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Δευ Ιαν 23, 2023 8:17 am
Ούτε charts , ούτε πωλήσεις , ούτε touring μπορεί να πλησιάσει.
Η Rihanna ας πούμε ειναι πιο κοντά στα δυο πρώτα. 
Επίσης η  Madonna στα πρώτα 20 με 25 χρόνια της καριέρας της τα ειχε ήδη κατακτήσει όλα αυτά. Δεν φταίει δηλαδή οτι προηγείται περιπου δυο δεκαετίες.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15275
Join date : 12/12/2020

71 - Beyoncé - Σελίδα 30 Empty Απ: Beyoncé

Δευ Ιαν 23, 2023 9:20 am
Δεν νομίζω ότι κανείς ενδιαφέρεται για όλα αυτά τα νούμερα. Σίγουρα όχι το γενικό κοινό. Δεν σας τα παραθέτω γιατί ούτε εμένα με ενδιαφέρουν. Οι τίτλοι και η αποδοχή δεν κερδίζονται από κατατάξεις αριθμών αλλά από αυτό που προσφέρει πραγματικά κάποιος. One day you will get it.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης