Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Madonna

+33
Dimitra1995fp
Kostask
greggel1982
Chrismont
drew
Donna
oberlina
Kwngr1
Filippos
Adamos
Quantum Vandi
VasilisAst
Antonius
skyrim
Steliosg
filis
Chronis
Giotis
neereaux
kissmy7
Liakoman
Stavros
lafas
n1kos
manos
kinop
thebest20
dimosf1
Kostas_1
bitcoin
Leonidas
stelios
themisDV92
37 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56532
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 12:46 pm
Παραγωγός και δημιουργός στο Confessions 

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες VasilisAst, Diafora_, filis, Antonius, oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 2:18 pm
Είδα και αυτό με τον Σον Πεν. Shanghai Suprise... το προτείνω στους εχθρούς μου.  Hysterical 
Ήταν τόσο κακό που ακόμα δεν το πιστεύω ότι έκαναν αυτή την ταινία. Με αρκετό κρασάκι πάντως την διασκεδάζεις φουλ. Γενικα όσο και να την αγαπώ πέρα από το Εβίτα δεεεν... δεν έχει κινηματογραφικό presence. 

Το ντοκιμαντέρ Truth or Dare ήταν τέλειο. Ένιωθα λες και έβλεπα ένα ιστορικό ντοκιμαντέρ. Καμία σχέση με τις σάχλες που βγάζουν τώρα απλά για τα λεφτά. Πάντως δεν είναι ντίβα με την σημερινή έννοια. Είναι πολύ περίεργος άνθρωπος και ίσως κοινωνιοπαθής. Ωστόσο, εγώ την αγαπώ και μου άρεσε πάρα πολύ αυτό το inside look στην προσωπικότητα της. Το βρήκα ειλικρινές και όχι προσποιητό. Σίγουρα παίζει ρόλο και η απόσταση του χρόνου στο να στρογγυλεύει πολλά πράγματα που αν τα έβλεπα τότε μπορεί να μην τα δικαιολογούσα. 

Είδα και αυτή την συνέντευξη στον Λεττερμαν και απλά έκλαψα. Την αγαπώ  Hysterical Hysterical Hysterical

Αρέσει στους χρήστες kinop, filis και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 2:20 pm
Μ αρέσει που όταν σου είχα πει να δεις τα κλιπς σου φάνηκε βουνό και τώρα έχεις ψάξει μέχρι και στα αρχεία του FBI.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos, VasilisAst και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 2:30 pm
ChristosSav έγραψε:Μ αρέσει που όταν σου είχα πει να δεις τα κλιπς σου φάνηκε βουνό και τώρα έχεις ψάξει μέχρι και στα αρχεία του FBI.

Hysterical Hysterical Hysterical 
δεν ήξερα τι slay θα αντιμετωπίσω 

1 - Madonna - Σελίδα 29 UnlawfulUnimportantAntipodesgreenparakeet-size_restricted



Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες filis, Antonius και ChristosSav

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1547
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 2:33 pm
Αυτή στον Letterman από τις πιο γνωστές συνεντεύξεις late night στην Αμερική έβερ 
Savage  laugh3

Αρέσει στους χρήστες filis, Antonius και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 2:33 pm
kinop έγραψε:Αυτή στον Letterman από τις πιο γνωστές συνεντεύξεις late night στην Αμερική έβερ 
Savage  laugh3

γιατί άραγε  Hysterical

Αρέσει στον χρήστη kinop

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 7:32 pm
Μου έκανε spoil το Spotify και μου πέταξε το Graffiti Heart έτσι στο άσχετο. BOP και κάπως συγκινητικό να ακούω την φωνή της στο «σήμερα». 😭😭😭😭😭😭😭

Αρέσει στον χρήστη Antonius

Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 8:14 pm
Ρε συ κι εμένα μου άρεσε το Graffiti Heart!
Νομίζω όμως πως δεν είχε αρέσει στους περισσότερους, θυμάμαι να το αναφέρουν ως το χειρότερο του Rebel Heart clueless

Όταν φτάσεις εκεί θα μας πεις.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Σαβ Απρ 01, 2023 8:26 pm
Antonius έγραψε:δεν είχε αρέσει στους περισσότερους
ονόματα, τηλέφωνα, διευθύνσεις παρακαλώ  Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Antonius

VasilisAst
VasilisAst
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2542
Join date : 06/04/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Αγάπη, Λουλούδι Μου
Αγαπημένος δίσκος: Αυλή, Γεια

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Κυρ Απρ 02, 2023 11:52 am
Leonidas έγραψε:Παραγωγός και δημιουργός στο Confessions 
dv-sleep ta-xonei
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 4:52 pm
90s - I'm Breathless, Erotica, Betime Stories, Evita, Ray Of Light (Madonna Series: Season 2)
Στις σειρές οι 2ες σεζόν είναι πάντα οι αγαπημένες μου. Κάπως έτσι πήγαμε και εδώ. Την άργησα αυτή την δεκαετία γιατί δεν ήθελα να την "αποχωριστώ". Ακόμα και τώρα δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να προχωρήσω στην δισκογραφία της. Θέλω να δω όλα τα blonde ambition tour στο youtube και όλες τις συνεντεύξεις της από εκείνη την εποχή.


ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ
Το I'm Breathless είναι τόσο ωραίο concept και το υποστηρίζει αρκετά καλά. Sooner or Later τραγουδάρα. Από τα αγαπημένα μου ως τώρα. Αλλά όλο το άλμπουμ είναι τέλειο. Θέλω να το αγοράσω σε βινύλιο. 

Erotica - Καταπληκτικές παραγωγές. Λατρεύω RAIN. Επίσης, fever, Waiting, Secret Garden. Timeless μουσική. 

Το Bedtime Stories σίγουρα δεν είναι κακό αλλά είναι από τα πιο αδύναμα της ως τώρα από την άποψη ότι δεν έχει τόσες εκπλήξεις. Πριν 2-3 χρόνια είχα ανακαλύψει τον babyface και μου αρέσει πολύ... τον ακούω αρκετά. Έχω φάει κόλλημα με το Take a Bow. Νομίζω θα μπει στα αγαπημένα μου τραγούδια όλων των εποχων. Το secret (τραγουδάρα) είναι ένα τραγούδι που το ήξερα αλλά δεν είχα ιδέα ότι είναι δικό της. Realization moment!

Για την Εβίτα είπα την γνώμη μου. Την θεωρώ πάρα πολύ καλή στιγμή της.
Πέρα από το signature τραγούδι αγαπωωωωω I'd be surprisingly good for you (τι όμορφη ερμηνεία κάνει η άτιμη) & you must love me!
Unpopolar opinion αλλά αν οποιαδήποτε άλλη ποπ σταρ (π.χ. Γκαγκα) έκανε σήμερα τέτοια ερμηνεία σε αυτό τον ρόλο θα ήταν σίγουρα υποψήφια για Όσκαρ.  1 - Madonna - Σελίδα 29 1f64e 

Ray of Light. Πφφφφ. Το είχα ακούσει αυτό το άλμπουμ και πάντα μου άρεσε και το εκτιμούσα για τις μουσικάρες του. Αλλά τώρα, γνωρίζοντας παραπάνω την ζωή της και το "ταξίδι" της όλα προσλαμβάνονται διαφορετικά σε αυτό το album. Πέρα από το να μου αρέσει, το καταλαβαίνω. Δεν θα πω κάτι παραπάνω γιατί ότι πρέπει να γραφτεί για αυτό το άλμπουμ έχει ήδη γραφτεί. 
Για εμένα το καλύτερο ποπ άλμπουμ που έχω ακούσει. 
Αγαπημένα τραγούδια: Substitute for love, Ray of Light, Nothing Really Matters, Frozen. 

Με αυτά και με εκείνα, η Madonna playlist μου έχει φτάσει τα 55 αγαπημένα τραγούδια. Κάπου εδώ άρχισα να συνειδητοποιώ την τρομακτικά τεράστια δισκογραφία της. Και δεν εννοώ σε μέγεθος αλλά σε ποιότητα. Έχω ανακαλύψει αρκετές δισκογραφίες από το 0 και μπορώ να πω ότι καμία δεν με συγκίνησε και δεν με γοήτευσε τόσο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την oberlina στις Δευ Απρ 03, 2023 5:25 pm, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες thebest20, kinop, liaDV, petros1994, filis, Antonius και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 4:55 pm
ΒΙΝΤΕΟΓΡΑΦΙΑ + LIVE
Τα βίντεο κλιπ της πλέον πολύ "ώριμα" και κινηματογραφικά. Χιλιόμετρα μπροστά από οποιαδήποτε άλλη ποπ σταρ. Bad Girl, Take a Bow, Rain, Drowned World/ Substitute For Love  77717810 77717810 77717810 τα αγαπημένα μου. Καλά για Frozen & Vogue γενικά δεν σχολιάζω...εμφανίσεις, κλιπ όλα ο ορισμός του iconic. 

Νιώθω ότι εδώ πέρασε την "i'm an artist" era της ή γενικά μετά το erotica κάπως "ξέδωσε" και ηρέμησε η ψυχούλα της. Ήθελε και να αποδείξει πράγματα γιατί την υποτιμούσαν τρελά. Έχει πολλά live που απλά τραγουδάει χωρίς πολλά πολλά και μου άρεσε αυτό. 

Και για να κλείσω το rant μου... ψάχνοντας εμφανίσεις του ray of light έπεσα πάνω σε αυτή από το confessions tour. It hit me right in the feels. m1507 m1507 m1507
Το growth της ως καλλιτέχνης και γυναίκα είναι συγκινητικό. Έχω τόσο έντονα στο μυαλό μου το blonde ambition tour και την early εικόνα της που το να την βλέπω να κάθεται έτσι απλά στα σκαλάκια, ώριμη και να τραγουδάει έτσι αυτό το τραγούδι THE FEEEELS. 




1 - Madonna - Σελίδα 29 200.gif?cid=b86f57d3mgnfezfaqtu31bjcom9zhy5z9qp45qmz7vtr9f30&rid=200

Αρέσει στους χρήστες kinop, liaDV, petros1994, filis, Antonius και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 4:58 pm
Παρακολουθώ πάντα με ενδιαφέρον αυτή σου τη διαδρομή. Περιμένω season 3.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 5:04 pm
ChristosSav έγραψε:Παρακολουθώ πάντα με ενδιαφέρον αυτή σου τη διαδρομή. Περιμένω season 3.

δεν θέλω να την αφήσω από αυτή την "season".. 
δεν ακούω τίποτα άλλο αφήστε με 

1 - Madonna - Σελίδα 29 200.gif?cid=b86f57d3j03eqoh9hzuf3xmcm9pv38prnycsk013xi356qqm&rid=200

Αρέσει στους χρήστες filis και ChristosSav

Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 5:23 pm
oberlina έγραψε:Το secret (τραγουδάρα) είναι ένα τραγούδι που το ήξερα αλλά δεν είχα ιδέα ότι είναι δικό της. Realization moment!

Όλοι μας laugh3
Θυμάμαι κι εγώ εκείνο το ευχάριστο σοκ

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56532
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 5:24 pm
Εγώ αυτό το σοκ το είχα πάθει με το Frozen.
Όταν ήμουν μικρός δεν ήξερα ότι ήταν Μαντόνα

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
thebest20
thebest20
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 9774
Join date : 27/10/2015

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 5:36 pm
Να πω ότι παλιά όταν ήμουν στο δημοτικό ήξερα το Frozen και κάποια όπως Like A Prayer, Like A Virgin.
Πιο μετά από το American Pie όμως άρχισα σιγά σιγα να ακούω Madonna και λίγο πιο μετά κάπου 2001 κάποιος φίλος μου τότε μου είχε γράψει σε διαφορα cd ότι είχε στη δισκοθήκη του κυρίως το The Immaculate Collection, το GHV2 (Greatest Hits Volume 2) αλλά κ το album Music.
Νομίζω το κόλλημα το έφαγα πιο πολύ με το Confessions και τότε άρχισα να ψάχνω τη δισκογραφία της. Βέβαια πρέπει να είναι σε ανάλογο mood για να ακούσω κάποια κομμάτια πχ μπαλάντες.
Παντως έχω κοντά στα 10 cd-singles/maxi singles στη δισκοθήκη μου. Πιο πολύ μου αρέσουν τα χορευτικά κομμάτια της.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Δευ Απρ 03, 2023 5:46 pm
εγώ την Madonna την έμαθα από το Confessions.. εκεί την θυμάμαι πρώτη φορά. Μετά έμαθα για τα πιο παλια της τραγούδια λίγο λίγο. 

Ξέρω σίγουρα ότι το like a virgin/hollywood τα έμαθα γύρω στο 2007-8 ανακαλύπτοντάς την γνωστή εμφάνιση με brit/xtina και το Vogue το έμαθα από αυτή την εμφάνιση της Rihanna. Γυμνάσιο θα ήμουν  Hysterical

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Τρι Απρ 04, 2023 11:51 pm
1 - Madonna - Σελίδα 29 Eauaaa96

when i catch them 
1 - Madonna - Σελίδα 29 200.gif?cid=b86f57d3taj5r2kodv06gqsfz8c2updv5le9fl14sawz54s8&rid=200
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15368
Join date : 12/12/2020

1 - Madonna - Σελίδα 29 Empty Απ: Madonna

Τετ Απρ 05, 2023 10:23 pm
εγώ τόσο καιρό νόμιζα πως το american pie ήταν συνωνυμία στον τίτλο..... δεν μου πήγε καν το μυαλό ότι έκανε κοβερ από ΤΟ AMERICAN PIE του Don McLean (τον οποίο λατρεύω)

1 - Madonna - Σελίδα 29 200.gif?cid=b86f57d340echqeen3mhx0s83x0j0knvsdyxdshpd4dceeuf&rid=200

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης