Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Billie Eilish

+11
Kostas_1
Filippos
Chronis
bitcoin
neereaux
Steliosg
kinop
thebest20
Leonidas
dimosf1
n1kos
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 32915
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Παρ Μάης 24, 2024 12:55 pm
Αθώα μου παιδιά δεν έχετε πάει σε live της Άννας μάλλον, να κάθεται στη σκηνή κανενα 6ωρο όρθια στα τακούνια αλωνίζοντας τη σκηνή .. όσο εσείς υποφέρετε έχοντας τα μισά της χρόνια  Ventalia

Billie Eilish - Σελίδα 14 Img_1538

Αρέσει στους χρήστες kinop, Leonidas, Filippos, Steliosg, oberlina και ChristosSav

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Παρ Μάης 24, 2024 1:22 pm
Εγώ πάντως καθ' όλη τη διάρκεια της συναυλίας δεν αισθάνθηκα καμία δυσφορία και ειλικρινά δεν κατάλαβα πότε πέρασε το τρίωρο. Είχα και 6 ώρες αναμονής στην ουρά.
Με το που βγήκαμε από το στάδιο βέβαια μου κόπηκαν τα πόδια και πονούσε η μέση μου. Ventalia
Σε κάθε περίπτωση όταν πληρώνεις 100+ για μια συναυλία οκ σε αποζημιώνει κιόλας ένα ολοκληρωμένο τρίωρο show.

Επίσης γενικό σχόλιο, αισθάνομαι ότι πλέον τα συρρικνώνουμε όλα. Διαρκώς mini σειρές με 6 επεισόδια, τραγούδια 2 λεπτών, albums με 10 τραγούδια. Ας κάνουμε και τις συναυλίες 1 ώρα τώρα...
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 32915
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Παρ Μάης 24, 2024 1:32 pm
Εμένα πάντως το αδιανόητο θα μου ήταν το 6 ώρες αναμονή. 
Στη συναυλία κι εγώ μια χαρά θα καθόμουν 3 ώρες αν περνούσα  καλά

Αρέσει στους χρήστες Filippos και Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Παρ Μάης 24, 2024 1:32 pm
Εγώ νιώθω ότι πλέον ζούμε στον καιρό της απόλυτης υπερβολής και υπερκατανάλωσης και όλα μεγαλώνουν. Οι συσκευασίες στα φαγητα, τα meals στα fast food, οι ταινίες που πλέον όλες είναι πάνω από 2.30 ωρες για κανένα λόγο, τα άλμπουμ με τα 25 τρακ. Νιώθω ότι μας έχει κατακλύσει η υπερβολή και η μεγαλομανία της Αμερικής. Όπου the bigger the better the pricier.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Παρ Μάης 24, 2024 1:38 pm
Η αναμονή γενικά δεν παλεύεται. Δηλαδή και Μαντόνα που περιμέναμε τόσες ωρες σε κάθισμα από ένα σημείο και μετά είχα κουραστεί πολύ. Και εννοείται τα κυλικεία τα έχουν στο θεό ότι πάρεις.
Τώρα οκ, εννοείται πως αν ζεις το όνειρο της ζωής σου για πρώτη φορά πχ να δεις την Τειλορ που είσαι τόσο μεγάλος φαν μπορεί μα μην σε πειράξει και η κούραση κτλ κυρίως από την υπερένταση που θα έχεις.
Τα έχω κανει και εγώ αυτά πολλές φορές μικρότερη (όχι να περιμένω 6 ωρες αλλα πάλι)… πλέον έχω μεγαλώσει και δεν θα το ξανά έκανα εύκολα για κανέναν όσο φαν και να ήμουν.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1591
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 3:09 pm
Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως είμαστε σε φάση υπερπροσφοράς γιατί το κοινό θέλει συνεχώς να καταναλώνει καινούρια πράγματα (ακόμη και η διάρκεια των τραγουδιών που μικραίνει εκεί κατατείνει, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν μπορεί να ακούσει ένα τραγούδι 4,5 λεπτών). Προσωπικά βλέπω θετικά τα άλμπουμ με 10 τραγούδια, παρατηρώ ότι είναι πιο σφιχτές και καλές δουλειές, κι εξάλλου αυτό ήταν το standard, δεν με ξενίζει. Υπάρχει άπειρη μουσική για να περιμένω από 2-3 αγαπημένους μου να μου καλύπτουν τις μουσικές ανάγκες. Η Taylor απευθύνεται συγκεκριμένα στο κοινό της και το ταΐζει ασταμάτητα γιατί έτσι το έχει μάθει. Για μένα είναι παράλογο να έχει βγάλει 30+ ολοκαίνουρια τραγούδια και να ζητάνε ήδη το rep tv ή καινούριο υλικό. Δηλαδή, αν ακολουθούσε το 2 year cycle που είχε μέχρι το Lover πώς θα κάνουν;
Για τα live για μένα δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Σε ένα retrospective τουρ βλ eras θα ανέμενα μεγαλύτερη διάρκεια. Έχω δει live με 1,5 ώρα διάρκεια που έφυγα πλήρης. Ούτε το βλέπω σε συνάρτηση με το πόσο πλήρωσα. Ακόμη και στην Άννα, πολλές φορές έχω πει φτάνει, λες και θα της πει κανείς τίποτα αν τραγουδήσει μισή ώρα λιγότερο. Ακόμη και στο Ηρώδειο που δεν τη χόρταινα, εκ των υστέρων είπα ότι θα έπρεπε να έχει 5 τραγούδια λιγότερο για να κρατηθεί ο ρυθμός και η ένταση σε όλη τη διάρκεια όντας το πρόγραμμα λιγάκι πιο σφιχτό.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 4:42 pm
kinop έγραψε:Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως είμαστε σε φάση υπερπροσφοράς γιατί το κοινό θέλει συνεχώς να καταναλώνει καινούρια πράγματα (ακόμη και η διάρκεια των τραγουδιών που μικραίνει εκεί κατατείνει, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν μπορεί να ακούσει ένα τραγούδι 4,5 λεπτών). Προσωπικά βλέπω θετικά τα άλμπουμ με 10 τραγούδια, παρατηρώ ότι είναι πιο σφιχτές και καλές δουλειές, κι εξάλλου αυτό ήταν το standard, δεν με ξενίζει. Υπάρχει άπειρη μουσική για να περιμένω από 2-3 αγαπημένους μου να μου καλύπτουν τις μουσικές ανάγκες. Η Taylor απευθύνεται συγκεκριμένα στο κοινό της και το ταΐζει ασταμάτητα γιατί έτσι το έχει μάθει. Για μένα είναι παράλογο να έχει βγάλει 30+ ολοκαίνουρια τραγούδια και να ζητάνε ήδη το rep tv ή καινούριο υλικό. Δηλαδή, αν ακολουθούσε το 2 year cycle που είχε μέχρι το Lover πώς θα κάνουν;
Για τα live για μένα δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Σε ένα retrospective τουρ βλ eras θα ανέμενα μεγαλύτερη διάρκεια. Έχω δει live με 1,5 ώρα διάρκεια που έφυγα πλήρης. Ούτε το βλέπω σε συνάρτηση με το πόσο πλήρωσα. Ακόμη και στην Άννα, πολλές φορές έχω πει φτάνει, λες και θα της πει κανείς τίποτα αν τραγουδήσει μισή ώρα λιγότερο. Ακόμη και στο Ηρώδειο που δεν τη χόρταινα, εκ των υστέρων είπα ότι θα έπρεπε να έχει 5 τραγούδια λιγότερο για να κρατηθεί ο ρυθμός και η ένταση σε όλη τη διάρκεια όντας το πρόγραμμα λιγάκι πιο σφιχτό.

Συμφωνώ σε όλα. Το 40-45 σε διάρκεια άλμπουμ για εμένα είναι το καλύτερο από όλες τις απόψεις. Από εκεί και μετά νομίζω το άλμπουμ χάνει άπειρα σε replay value σε ένα ακροατή που δεν είναι stan. Όσο για Taylor οκ.. το να είσαι φαν της για εμένα φαντάζει πλέον κάτι πολύ δύσκολο μουσικά. Είναι σαν να θέλει μονοπώλιο. 

Εννοείται δεν υπάρχει σωστό και λάθος στο οτιδήποτε. Είναι ανάλογα το σόου, τον καλλιτέχνη και τον κάθε ακροατη/θεατή. Π.χ. στην περίπτωση της Billie που άνοιξε το θέμα, δεν βρίσκω το "τρελό" σε αυτό που είπε... είναι δυνατόν να θέλει κάποιος 3 ώρες σόου Billie Eilish? Δεδομένου του στυλ μουσικής που κάνει.

Αρέσει στον χρήστη kinop

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 5:11 pm
kinop έγραψε:Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως είμαστε σε φάση υπερπροσφοράς γιατί το κοινό θέλει συνεχώς να καταναλώνει καινούρια πράγματα (ακόμη και η διάρκεια των τραγουδιών που μικραίνει εκεί κατατείνει, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν μπορεί να ακούσει ένα τραγούδι 4,5 λεπτών). Προσωπικά βλέπω θετικά τα άλμπουμ με 10 τραγούδια, παρατηρώ ότι είναι πιο σφιχτές και καλές δουλειές, κι εξάλλου αυτό ήταν το standard, δεν με ξενίζει. Υπάρχει άπειρη μουσική για να περιμένω από 2-3 αγαπημένους μου να μου καλύπτουν τις μουσικές ανάγκες. Η Taylor απευθύνεται συγκεκριμένα στο κοινό της και το ταΐζει ασταμάτητα γιατί έτσι το έχει μάθει. Για μένα είναι παράλογο να έχει βγάλει 30+ ολοκαίνουρια τραγούδια και να ζητάνε ήδη το rep tv ή καινούριο υλικό. Δηλαδή, αν ακολουθούσε το 2 year cycle που είχε μέχρι το Lover πώς θα κάνουν;
Μα και τώρα ανά διετία βγάζει νέο υλικό.
Εγώ πάντως είδα πολλά swifties να λένε πως έπρεπε το Anthology να κυκλοφορήσει αργότερα και πως ήταν λίγο χαοτικό το album στις πρώτες ακροάσεις εξαιτίας των πολλών κομματιών.
Η Taylor είναι ξεκάθαρο πως θέλει να χτίσει δισκογραφία, η ίδια έχει δηλώσει πως θέλει να βγάλει όσα albums είναι ανθρωπίνως δυνατό. Ειλικρινά μου φαίνεται περίεργο που έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο πλέον, να κράζουμε καλλιτέχνες που προσφέρουν μπολικό υλικό στο κοινό τους. Στην τελική σε αυτούς απευθύνεται και κάθε φορά γίνεται όλο και πιο ισχυρή. Δεν είναι ότι έχει βλάψει την καριέρα της κάπως ή έχει καεί από overexposure.
Ακόμη έχω στο νου μου ένα ολόκληρο στάδιο να ουρλιάζει όλους τους στίχους σε τραγούδια που δεν είχαν κλείσει ούτε μήνα κυκλοφορίας. Βρίσκω μαγική αυτήν την σύνδεση φαν και καλλιτέχνη.
kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1591
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 5:56 pm
Filippos έγραψε:
kinop έγραψε:Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως είμαστε σε φάση υπερπροσφοράς γιατί το κοινό θέλει συνεχώς να καταναλώνει καινούρια πράγματα (ακόμη και η διάρκεια των τραγουδιών που μικραίνει εκεί κατατείνει, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν μπορεί να ακούσει ένα τραγούδι 4,5 λεπτών). Προσωπικά βλέπω θετικά τα άλμπουμ με 10 τραγούδια, παρατηρώ ότι είναι πιο σφιχτές και καλές δουλειές, κι εξάλλου αυτό ήταν το standard, δεν με ξενίζει. Υπάρχει άπειρη μουσική για να περιμένω από 2-3 αγαπημένους μου να μου καλύπτουν τις μουσικές ανάγκες. Η Taylor απευθύνεται συγκεκριμένα στο κοινό της και το ταΐζει ασταμάτητα γιατί έτσι το έχει μάθει. Για μένα είναι παράλογο να έχει βγάλει 30+ ολοκαίνουρια τραγούδια και να ζητάνε ήδη το rep tv ή καινούριο υλικό. Δηλαδή, αν ακολουθούσε το 2 year cycle που είχε μέχρι το Lover πώς θα κάνουν;
Μα και τώρα ανά διετία βγάζει νέο υλικό.
Εγώ πάντως είδα πολλά swifties να λένε πως έπρεπε το Anthology να κυκλοφορήσει αργότερα και πως ήταν λίγο χαοτικό το album στις πρώτες ακροάσεις εξαιτίας των πολλών κομματιών.
Η Taylor είναι ξεκάθαρο πως θέλει να χτίσει δισκογραφία, η ίδια έχει δηλώσει πως θέλει να βγάλει όσα albums είναι ανθρωπίνως δυνατό. Ειλικρινά μου φαίνεται περίεργο που έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο πλέον, να κράζουμε καλλιτέχνες που προσφέρουν μπολικό υλικό στο κοινό τους. Στην τελική σε αυτούς απευθύνεται και κάθε φορά γίνεται όλο και πιο ισχυρή. Δεν είναι ότι έχει βλάψει την καριέρα της κάπως ή έχει καεί από overexposure.
Ακόμη έχω στο νου μου ένα ολόκληρο στάδιο να ουρλιάζει όλους τους στίχους σε τραγούδια που δεν είχαν κλείσει ούτε μήνα κυκλοφορίας. Βρίσκω μαγική αυτήν την σύνδεση φαν και καλλιτέχνη.
Καλέ ποια διετία; Το μεγαλύτερο διάστημα ήταν ανάμεσα σε fearless tv και midnights (που μέχρι κι εκεί ενδιάμεσα βγήκε το carolina που εντάξει κανείς δεν ασχολήθηκε). Δεν είναι μόνο τα νέα άλμπουμ (που κι εκεί ενάμιση χρόνο έκανε για το tortured poets), είναι η γενικότερη φιλοσοφία ότι βγάζω συνεχώς νέες κυκλοφορίες ακόμη και μέσω των vault tracks να κρατάω το κοινό και φυσικά τον αλγόριθμο σε streaming πλατφόρμες σε εγρήγορση. 
Αυτό απέχει πάρα πολύ από το να βγάζω ένα άλμπουμ, να βγάζω ακόμη και 5 singles και μετά από 2-2,5 χρόνια να βγάζω νέο υλικό. 
Το χτίζω δισκογραφία είναι σχετικό. Άλλο ποσότητα και άλλο ποιότητα, αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.
Φυσικά και αυτό που κάνει δεν είναι για κράξιμο, καλά κάνει αφού υπάρχει το κοινό να τα καταναλώσει (το ότι μεγάλο μέρος αυτού του κοινού έχει φτάσει στο άλλο άκρο και αντιμετωπίζει μέχρι και φοβικά άλλη μουσική πέρα από τειλορ άλλο θέμα).
Ούτε όμως το αντίστροφο είναι αρνητικό. Ας πούμε έχω διαβάσει στο φόρουμ ότι το 5 year cycle της Adele της έχει κάνει κακό και το κοινό της έχει γυρίσει την πλάτη. Είμαι σίγουρος ότι έχει γραμμένα πολύ πάνω από 10 κομμάτια και θα μπορούσε εύκολα να βγάλει κάτι έτσι για να το βγάλει. Κατά τη γνώμη μου την τιμάει ότι δεν το κάνει γιατί δεν την εκφράζει καλλιτεχνικά.

Αρέσει στους χρήστες oberlina και Chrismont

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 6:17 pm
kinop μου να γράφεις πιο συχνά

Billie Eilish - Σελίδα 14 Alvy7311

Αρέσει στους χρήστες kinop και ChristosSav

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1591
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 6:20 pm
oberlina έγραψε:kinop μου να γράφεις πιο συχνά

Billie Eilish - Σελίδα 14 Alvy7311
love_you

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 7:34 pm
kinop έγραψε:
Filippos έγραψε:
kinop έγραψε:Εγώ αντιθέτως πιστεύω πως είμαστε σε φάση υπερπροσφοράς γιατί το κοινό θέλει συνεχώς να καταναλώνει καινούρια πράγματα (ακόμη και η διάρκεια των τραγουδιών που μικραίνει εκεί κατατείνει, το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου δεν μπορεί να ακούσει ένα τραγούδι 4,5 λεπτών). Προσωπικά βλέπω θετικά τα άλμπουμ με 10 τραγούδια, παρατηρώ ότι είναι πιο σφιχτές και καλές δουλειές, κι εξάλλου αυτό ήταν το standard, δεν με ξενίζει. Υπάρχει άπειρη μουσική για να περιμένω από 2-3 αγαπημένους μου να μου καλύπτουν τις μουσικές ανάγκες. Η Taylor απευθύνεται συγκεκριμένα στο κοινό της και το ταΐζει ασταμάτητα γιατί έτσι το έχει μάθει. Για μένα είναι παράλογο να έχει βγάλει 30+ ολοκαίνουρια τραγούδια και να ζητάνε ήδη το rep tv ή καινούριο υλικό. Δηλαδή, αν ακολουθούσε το 2 year cycle που είχε μέχρι το Lover πώς θα κάνουν;
Μα και τώρα ανά διετία βγάζει νέο υλικό.
Εγώ πάντως είδα πολλά swifties να λένε πως έπρεπε το Anthology να κυκλοφορήσει αργότερα και πως ήταν λίγο χαοτικό το album στις πρώτες ακροάσεις εξαιτίας των πολλών κομματιών.
Η Taylor είναι ξεκάθαρο πως θέλει να χτίσει δισκογραφία, η ίδια έχει δηλώσει πως θέλει να βγάλει όσα albums είναι ανθρωπίνως δυνατό. Ειλικρινά μου φαίνεται περίεργο που έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο πλέον, να κράζουμε καλλιτέχνες που προσφέρουν μπολικό υλικό στο κοινό τους. Στην τελική σε αυτούς απευθύνεται και κάθε φορά γίνεται όλο και πιο ισχυρή. Δεν είναι ότι έχει βλάψει την καριέρα της κάπως ή έχει καεί από overexposure.
Ακόμη έχω στο νου μου ένα ολόκληρο στάδιο να ουρλιάζει όλους τους στίχους σε τραγούδια που δεν είχαν κλείσει ούτε μήνα κυκλοφορίας. Βρίσκω μαγική αυτήν την σύνδεση φαν και καλλιτέχνη.
Καλέ ποια διετία; Το μεγαλύτερο διάστημα ήταν ανάμεσα σε fearless tv και midnights (που μέχρι κι εκεί ενδιάμεσα βγήκε το carolina που εντάξει κανείς δεν ασχολήθηκε). Δεν είναι μόνο τα νέα άλμπουμ (που κι εκεί ενάμιση χρόνο έκανε για το tortured poets), είναι η γενικότερη φιλοσοφία ότι βγάζω συνεχώς νέες κυκλοφορίες ακόμη και μέσω των vault tracks να κρατάω το κοινό και φυσικά τον αλγόριθμο σε streaming πλατφόρμες σε εγρήγορση. 
Αυτό απέχει πάρα πολύ από το να βγάζω ένα άλμπουμ, να βγάζω ακόμη και 5 singles και μετά από 2-2,5 χρόνια να βγάζω νέο υλικό. 
Το χτίζω δισκογραφία είναι σχετικό. Άλλο ποσότητα και άλλο ποιότητα, αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.
Φυσικά και αυτό που κάνει δεν είναι για κράξιμο, καλά κάνει αφού υπάρχει το κοινό να τα καταναλώσει (το ότι μεγάλο μέρος αυτού του κοινού έχει φτάσει στο άλλο άκρο και αντιμετωπίζει μέχρι και φοβικά άλλη μουσική πέρα από τειλορ άλλο θέμα).
Ούτε όμως το αντίστροφο είναι αρνητικό. Ας πούμε έχω διαβάσει στο φόρουμ ότι το 5 year cycle της Adele της έχει κάνει κακό και το κοινό της έχει γυρίσει την πλάτη. Είμαι σίγουρος ότι έχει γραμμένα πολύ πάνω από 10 κομμάτια και θα μπορούσε εύκολα να βγάλει κάτι έτσι για να το βγάλει. Κατά τη γνώμη μου την τιμάει ότι δεν το κάνει γιατί δεν την εκφράζει καλλιτεχνικά.
Τα re-recordings όμως δεν μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε ως νέες κυκλοφορίες. Είναι κάτι που πρέπει να κάνει προκειμένου να ανακτήσει τα δικαιώματα στα τραγούδια της. Γι' αυτό και έχει επιλέξει να τα κυκλοφορεί ανά δυάδες στα κενά μεταξύ των νέων albums.
Αυτό που λες για το κοινό της ότι αντιμετωπίζει φοβικά ό,τι δεν είναι Taylor είναι γενίκευση και μάλλον έχεις επηρεαστεί από το stan twitter. Θα μπορούσε να ειπωθεί για όλα τα fandoms με την ίδια λογική.
Συγγνώμη αλλά το νέο υλικό ανά 6ετια εξακολουθώ να το θεωρώ κακό. Δεν τους παίρνει τόσα χρόνια η προετοιμασία του υλικού, μην τρελαθούμε. Το τίμιο είναι να πεις πως οκ έχω αφοσιωθεί στην οικογένειά μου ή δεν έχω την όρεξη να κάνω πρωταθλητισμό.
Προσωπικά το διάστημα των 2 ετών μου φαίνεται ιδανικό για να προχωρήσεις σε νέο era.
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1765
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 7:41 pm
Θα προτιμούσα ο καλλιτέχνης που ακούω να βγάζει μια προσεγμένη δουλειά που να με ικανοποιεί πλήρως,να έχει κάτι να πει και σε ένα εξωτερικό κοινό ίσως κι ας του πάρει και 2,5 - 3 χρόνια όπου για εμένα είναι το φυσιολογικό, να έχει να μείνει κάτι από το αποτέλεσμα και έπειτα...όχι να βγάζει μια νέα δουλειά ανά χρόνο με 2 τραγούδια να ξεχωρίζουν απλά για τα νούμερα των fans και στην ουσία να μου λέει το ίδιο πράγμα για 18η φορά. 🙂 Με κάτι τέτοια πολλές φορές χαίρομαι που υπήρξα fan της Madonna για την κάθε φορά που ανακάλυπτα και έναν νέο διαφορετικό κόσμο.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

thebest20
thebest20
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 10305
Join date : 27/10/2015

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Σαβ Μάης 25, 2024 7:53 pm
Είδα το mastering που κάνουν και ξενέρωσα εντελώς. Λάθος τρόπος και δεν το λέω εγω, το λένε άτομα που ξέρω που έχουν ασχοληθεί.Όταν είναι στο προηγούμενο στάδιο κάπου που φαίνεται κλασική κυματομορφή, στο 6:56 , θα ακούγεται πολύ καλύτερα σίγουρα, στο τέλος την κάνουν flat. Επίσης με το loudness optimize όπως το κάνει,  κόβεται πολλή "πληροφορια".
Στο τέλος έχει -6.99 LuFS. Μετά το Spotify θα κάνει κι άλλη αυτόματη επεξεργασία λόγω του αλγορίθμου που τα βάζει στα -14LuFS αλλά θα είναι η επεξεργασία της επεξεργασίας.
Ήθελα να δω το Equalizer πώς το χρησιμοποιούν σε όλα αυτά και ακούγεται lofi, φαντάζομαι δεν θα έχει υψηλές συχνότητες.
Αυτά βλέπει και η δική μας Panik και κάνει αυτές τις βλακείες. Της cobalt είναι πιο σωστή η κυματομορφή στα κομμάτια της.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 2:06 am
Τα re recordings θα μπορούσε να τα βγάλει όλα μαζί μια και έξω αν όπως λες το όλο θέμα γινοταν αποκλειστικά και μόνο για τα δικαιώματα 😇
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 10:42 am
oberlina έγραψε:Τα re recordings θα μπορούσε να τα βγάλει όλα μαζί μια και έξω αν όπως λες το όλο θέμα γινοταν αποκλειστικά και μόνο για τα δικαιώματα 😇
Ναι να βγάλει ταυτόχρονα 6 albums σε φυσική μορφή. Πολύ λογικό και ωφέλιμο για έναν καλλιτέχνη...
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 32915
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 11:11 am
Καλά πόσα έχουν μείνει ακόμη;
Νιώθω ότι έχει βγάλει καμία 10αρια 😂
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16589
Join date : 12/12/2020

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 12:14 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Τα re recordings θα μπορούσε να τα βγάλει όλα μαζί μια και έξω αν όπως λες το όλο θέμα γινοταν αποκλειστικά και μόνο για τα δικαιώματα 😇
Ναι να βγάλει ταυτόχρονα 6 albums σε φυσική μορφή. Πολύ λογικό και ωφέλιμο για έναν καλλιτέχνη...
Αρα τι μου λες δεν είναι κυκλοφορίες και το κάνει για τα δικαιώματα 😂 Μια χαρά κυκλοφορίες είναι. Μεχρι και deluxe τους βγάζει 🤡
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 1:47 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Τα re recordings θα μπορούσε να τα βγάλει όλα μαζί μια και έξω αν όπως λες το όλο θέμα γινοταν αποκλειστικά και μόνο για τα δικαιώματα 😇
Ναι να βγάλει ταυτόχρονα 6 albums σε φυσική μορφή. Πολύ λογικό και ωφέλιμο για έναν καλλιτέχνη...
Αρα τι μου λες δεν είναι κυκλοφορίες και το κάνει για τα δικαιώματα 😂 Μια χαρά κυκλοφορίες είναι. Μεχρι και deluxe τους βγάζει 🤡
Μόνο για το 1989 TV που μπήκε το Bad Blood με τον Kendrick. Την ίδια κιόλας μέρα.
Ειλικρινά πιστεύω τα γράφεις μόνο για να μου πας κόντρα. Αποκλείεται να περιμένεις από κάποιον καλλιτέχνη να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα 6 albums...
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17722
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Billie Eilish - Σελίδα 14 Empty Απ: Billie Eilish

Κυρ Μάης 26, 2024 1:50 pm
Kostas_1 έγραψε:Καλά πόσα έχουν μείνει ακόμη;
Νιώθω ότι έχει βγάλει καμία 10αρια 😂
2021: Fearless TV, Red TV
2023: Speak Now TV, 1989 TV
Λογικά 2025: Reputation TV, Taylor Swift TV
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης