Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Chart Data

+14
bitcoin
Kostask
Antonius
dimosf1
oberlina
Kostas_1
themisDV92
Adamos
Chronis
Leonidas
neereaux
Filippos
n1kos
Steliosg
18 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 7:01 pm
Taylor also did that. So what?
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 7:15 pm
Γιατί μετράς και τα χρόνια που ήταν στις Destiny's Child ; Το ντεμπούτο της ως solo artist δεν απέχει και πολύ χρονικά από της Rihanna και της Taylor, κι όμως αυτές είναι στην πεντάδα.
Ας χαίρεται την αποθέωση στην Αμερική γιατί παγκοσμίως η δεκαετία των 00s ανήκει στην Britney. 2 άλμπουμ της όλη η δισκογραφία της Queen B. Laughing

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Kostas_1

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 7:37 pm
Antonius έγραψε:Κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθώ με την δισκογραφία της Mariah Carey. Laughing
Έχω βαρεθεί να την βλέπω σε όλες τις λίστες και τα charts και να ξέρω μόνο 2-3 τραγούδια της.

Κι εγω το ιδιο.

Kostask έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Μα αφου ειναι legend H Queen B
5 - Chart Data - Σελίδα 15 200.gif?cid=b86f57d3eng1plmi86vdvdw5rvtqigd6e5b5c60mpnrv84d5&rid=200
Δυστυχώς για σένα και την εμμονή σου, είναι η μόνη που ρίχνει στις υπόλοιπες της λίστας τουλάχιστον 10 χρόνια καριέρας περισσότερα! 24 χρόνια καριέρας vs 10 δεν είναι το ίδιο...
H Beyonce στην δεκαετία είχε ήδη κατακτήσει τον τίτλο στην πρώτη θέση SmileΕίχε μάλιστα βραβευτεί ως top certified artist of 2000s...stay pressed

Καμια εμμονη. Πολυς κοσμος απορει με το πως την αντιμετωπιζει η Αμερικη σε συγκριση με τον υπολοιπο πλανητη  Laughing
Θα συμφωνησω με τον φιλο  @Filippos . 2 αλμπουμ της Μπριτ ολη η δισκογραφια της  Μπι Laughing

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 7:49 pm
Εξηγηστε μου λίγο πως την αντιμετωπίζει ο υπόλοιπος πλανήτης για να καταλάβω, αλλά με στοιχεία! Εγώ μπορώ να σας αποδείξω τις πωλήσεις της μουσικής της και των τουρ της που είναι τεράστιες, δεν ξέρω τι έχετε να μου παρουσιάσετε εσείς πέρα από την εντύπωση που σας έχει δημιουργηθεί! 😁
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56373
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 8:10 pm
Εγώ ξέρω αρκετούς πάντως που την θεωρούν είδωλο κι αυτά αλλά άμα τους πω πείτε μου ένα πρόσφατο τραγούδι της δεν θα ξέρουν τι να απαντήσουν.
Καλά καμία σχέση η επιτυχία της Britney με της Beyonce. Βασικά λίγο διαφορετικές κατηγορίες

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 9:05 pm
Kostask έγραψε:Εξηγηστε μου λίγο πως την αντιμετωπίζει ο υπόλοιπος πλανήτης για να καταλάβω, αλλά με στοιχεία! Εγώ μπορώ να σας αποδείξω τις πωλήσεις της μουσικής της και των τουρ της που είναι τεράστιες, δεν ξέρω τι έχετε να μου παρουσιάσετε εσείς πέρα από την εντύπωση που σας έχει δημιουργηθεί! 😁
Γιατί, διαφωνείς ότι επί 00s (και γενικότερα) η Britney έχει πουλήσει περισσότερο από την Beyonce ;
Όπως και αρκετές της νεότερης γενιάς πχ Taylor, Rihanna, Adele.
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 9:24 pm
Filippos έγραψε:
Kostask έγραψε:Εξηγηστε μου λίγο πως την αντιμετωπίζει ο υπόλοιπος πλανήτης για να καταλάβω, αλλά με στοιχεία! Εγώ μπορώ να σας αποδείξω τις πωλήσεις της μουσικής της και των τουρ της που είναι τεράστιες, δεν ξέρω τι έχετε να μου παρουσιάσετε εσείς πέρα από την εντύπωση που σας έχει δημιουργηθεί! 😁
Γιατί, διαφωνείς ότι επί 00s (και γενικότερα) η Britney έχει πουλήσει περισσότερο από την Beyonce ;
Όπως και αρκετές της νεότερης γενιάς πχ Taylor, Rihanna, Adele.
Διαφωνώ, με μια απλή αναζήτηση στο google!
Αν θέλεις ψάξε στοιχεία για να με αντικρούσεις! Ως τότε μπορείς να μου ζητάς να σου στέλνω επίσημες πηγές, οι οποίες αναφέρουν ξεκάθαρα ότι η Β είναι top certified artist of 2000s (Billboard 2009)
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 9:39 pm
Εγώ ξέρω πως από θέμα επιτυχιών την Ριάνα δεν την ακουμπάει κάνεις και από θέμα πωλήσεων Taylor & Adele (αν σκεφτείς πως έχει βγάλει 3 αλμπουμ) είναι τοπ της γενιάς μας. Τώρα το ποια κυριαρχούσε κάποια δεκαετία στην Αμερική τι σημασία έχει; 

Τρανταχτό παράδειγμα η Mariah Carey. 

Πιστεύω πως την Beyonce δεν την ενδιαφέρει αν πουλάει και έχει πείσει και το κοινό της για αυτό. Θέλει να βάλει στο όνομα της τίτλο legend όπως michael jackson. Στο τέλος όμως πιθανόν να της πάρει αυτό τον τίτλο η Ριάνα μέσα από τα χέρια της. Δισκογραφία > Performances
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 10:10 pm
Επίσης ξέρετε τραγούδια της Mariah απλα δεν τα έχετε συνδέσει με αυτή μάλλον. Έχει σίγουρα 10 γνωστά που ξέρετε απλα δεν σας έρχονται.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Δευ Μάης 17, 2021 10:14 pm
Kostask έγραψε:
Filippos έγραψε:
Kostask έγραψε:Εξηγηστε μου λίγο πως την αντιμετωπίζει ο υπόλοιπος πλανήτης για να καταλάβω, αλλά με στοιχεία! Εγώ μπορώ να σας αποδείξω τις πωλήσεις της μουσικής της και των τουρ της που είναι τεράστιες, δεν ξέρω τι έχετε να μου παρουσιάσετε εσείς πέρα από την εντύπωση που σας έχει δημιουργηθεί! 😁
Γιατί, διαφωνείς ότι επί 00s (και γενικότερα) η Britney έχει πουλήσει περισσότερο από την Beyonce ;
Όπως και αρκετές της νεότερης γενιάς πχ Taylor, Rihanna, Adele.
Διαφωνώ, με μια απλή αναζήτηση στο google!
Αν θέλεις ψάξε στοιχεία για να με αντικρούσεις! Ως τότε μπορείς να μου ζητάς να σου στέλνω επίσημες πηγές, οι οποίες αναφέρουν ξεκάθαρα ότι η Β είναι top certified artist of 2000s (Billboard 2009)
Αρχικά μου αναφέρεις την RIAA που λαμβάνει διάφορους παράγοντες υπόψιν και αφορά αποκλειστικά την Αμερική ενώ σε ρωτάω αν διαφωνείς ότι γενικότερα οι προαναφερθείσες έχουν πουλήσει περισσότερο από τη B. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι δε μπορούμε να εξισώνουμε singles και albums.
Γιατί με μια απλή αναζήτηση στο google, όπως λες, θα διαπιστώσεις ότι μόνο τα 2 πρώτα albums της Britney έχουν πουλήσει περισσότερο απ' όλη τη δισκογραφία της Beyonce.
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 9:58 am
Τα 2 πρώτα άλμπουμ της Britney βγήκαν 1999 και 2000, μια εποχή που τα άλμπουμ πουλούσαν σχεδόν αποκλειστικά! Η Beyonce όπως τονισες μόνος σου ξεκίνησε πολύ μετά τη σόλο καριέρα της και έβγαλε το πρώτο 2003 και το δεύτερο 2006. Η καριέρα της Britney επίσης σταμάτησε περίπου τότε και από τότε είναι urban joke. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, ένα δύο άλμπουμ πυροτεχνήματα δεν σε κάνουν legend, η συνείδηση του κόσμου σε κάνει! Και σε συνολικές σόλο πωλήσεις οι Beyonce προηγείται στο μεταξύ τους. Αν βάλουμε και τα χρόνια των Destiny's Child, ξεπερνάει και Rihanna/Taylor, και προφανώς δεν μπορείς να τα πετάξεις αυτά τα χρόνια. Είναι χρόνια έκθεσης στο κοινό, έβγαλε 4 άλμπουμ και πούλησε σαν τρελή.
Αντικειμενικά, η Beyonce είναι legend, όπως και η Britney και κάθε σχεδόν main pop girl. Αυτό που όμως κατόρθωσε η Beyonce μόνο ο Michael και η Madonna το κατάφεραν προηγουμένως, αυτήν την αθρόα στήριξη από το κοινό και την βιομηχανία, την αποδοχή του legendary status σχεδόν καθολικά.
Antonius
Antonius
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2237
Join date : 26/04/2020
Age : 31
Location : Πειραιάς

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1999
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 11:53 am
Με τη διαφορά ότι ο MJ και η Madonna το κέρδισαν ενώ η Beyonce σχεδόν το επέβαλε αυτοπαρουσιαζόμενη ως κάποιου είδους Μεσσίας. Laughing
Τέλος πάντων δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο άγχος να μας πείσεις.
Και εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι στην συνείδηση του κόσμου οι Britney, Rihanna, Taylor, Lady Gaga, ακόμα και η Ariana είναι πιο εδραιωμένες, με την έννοια ότι πολύ πιο εύκολα θα βάλουν να ακούσουν δικά τους τραγούδια.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 12:20 pm
Kostask έγραψε:
Αντικειμενικά, η Beyonce είναι legend, όπως και η Britney και κάθε σχεδόν main pop girl. Αυτό που όμως κατόρθωσε η Beyonce μόνο ο Michael και η Madonna το κατάφεραν προηγουμένως, αυτήν την αθρόα στήριξη από το κοινό και την βιομηχανία, την αποδοχή του legendary status σχεδόν καθολικά.

5 - Chart Data - Σελίδα 15 200.gif?cid=b86f57d3pf0n3fzzrnyq0vgvbmu3p3w8zatkjwky1rajw4j8&rid=200

Αρέσει στον χρήστη Filippos

neereaux
neereaux
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 5349
Join date : 27/10/2015

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 12:33 pm
E θα μας βγαλετε και τη μπιγιονσε οτι ειναι και σαν τη σελενα γκομεζ στο τελος  Ventalia
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 12:34 pm
Όχι κι έτσι αλλά οχι και ταύτιση με MJ & Madonna.
Να πατάμε και λιγο στη γη. 😃
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 1:00 pm
Σας είπα, αυτό πλασάρει η ίδια σαν image και έχει κάνει πολλούς να το πιστέψουν. Και αυτή αλλά και ο άντρας της έχουν πολύ influence στην βιομηχανία. Δεν είναι μόνο οι πωλήσεις για τους συγκεκριμένους που τους κάνουν royalties. Ούτε την καθολική αποδοχή που λέει ο Κώστας την απέκτησαν από τις πωλήσεις τους και μόνο. Να λέμε τα πράγματα όπως είναι. Η Beyonce έχει και μια στήριξη του Jay-z από πίσω και πλέον πλασάρονται ως η βασιλική οικογένεια της Αμερικής. Αρέσει αυτό στον κόσμο αλλά όποιος έχει πάει σε συναυλίες τους ξέρει ότι η Beyonce πλέον δεν πιάνεται στο θέμα σόου αλλά στην δισκογραφία χάνει σε σχέση με άλλες.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 3:48 pm
Kostask έγραψε:Τα 2 πρώτα άλμπουμ της Britney βγήκαν 1999 και 2000, μια εποχή που τα άλμπουμ πουλούσαν σχεδόν αποκλειστικά! Η Beyonce όπως τονισες μόνος σου ξεκίνησε πολύ μετά τη σόλο καριέρα της και έβγαλε το πρώτο 2003 και το δεύτερο 2006. Η καριέρα της Britney επίσης σταμάτησε περίπου τότε και από τότε είναι urban joke. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης, ένα δύο άλμπουμ πυροτεχνήματα δεν σε κάνουν legend, η συνείδηση του κόσμου σε κάνει! Και σε συνολικές σόλο πωλήσεις οι Beyonce προηγείται στο μεταξύ τους. Αν βάλουμε και τα χρόνια των Destiny's Child, ξεπερνάει και Rihanna/Taylor, και προφανώς δεν μπορείς να τα πετάξεις αυτά τα χρόνια. Είναι χρόνια έκθεσης στο κοινό, έβγαλε 4 άλμπουμ και πούλησε σαν τρελή.
Αντικειμενικά, η Beyonce είναι legend, όπως και η Britney και κάθε σχεδόν main pop girl. Αυτό που όμως κατόρθωσε η Beyonce μόνο ο Michael και η Madonna το κατάφεραν προηγουμένως, αυτήν την αθρόα στήριξη από το κοινό και την βιομηχανία, την αποδοχή του legendary status σχεδόν καθολικά.
Η καριέρα της Britney από το 2006 είναι urban joke ;
Μάλιστα. Laughing
Ενημερωτικά από τότε έχει κάνει τουλάχιστον 15 global hits, εκ των οποίων 4 #1, 4 #3 κι άλλα top 10. Κι όλα αυτά μπαίνοντας σε τρίτη δεκαετία από την αρχή της καριέρας της.
Η Beyonce αλήθεια πόσα global hits έκανε επί 2010s, γιατί μόνο το Telephone με την Gaga, τα 2 ρεμιξ ήδη επιτυχημένων τραγουδιών (Perfect και Savage) και το Mi gente του J Balvin βλέπω.
Τέλος πάντων. Δεν θα το συνεχίσω άλλο, οι αριθμοί υπάρχουν για όποιον θέλει. Μπορείς να πιστεύεις ότι έχει πουλήσει περισσότερο κι από τις Madonna, Dion και Carey μαζί. Ventalia
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56373
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 3:53 pm
Sorry που σας το χαλάω αλλά η Britney είναι η μόνη από τα 90s που επί 15 χρόνια σερί έβγαζε αβέρτα επιτυχίες και κάποια από αυτά #1 και τις ξέρει κι ο κοσμάκης
5 - Chart Data - Σελίδα 15 200.gif?cid=b86f57d3jjzretljs3fuisviwcptafk8lu6awauclne55fue&rid=200

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και Antonius

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 4:38 pm
Ψαχνοντας τα global hits της Beyonce μετα το 2011 περα απο ενα ντουετο με τον συζυγο και 2 remix

5 - Chart Data - Σελίδα 15 200.gif?cid=b86f57d3m3zpndnf3p34hoyoluldnz62ltvzf1ffqnzkj57u&rid=200

Αρέσει στον χρήστη Filippos

neereaux
neereaux
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 5349
Join date : 27/10/2015

5 - Chart Data - Σελίδα 15 Empty Απ: Chart Data

Τρι Μάης 18, 2021 9:55 pm
Συγκρινετε ανομοια πραγματα. Η μπιγιονσε απο το 2013 και μετα δεν ασχολειται με τα σινγκλς και επικεντρωνεται σε ολοκληρωμενα αλμπουμς. 
Εννοω ακολουθει μια διαφορετικη πορεια απο οτι εκανε μεχρι πριν που εκανε το συνηθισμενο με τα σινγκλς κλπ. 
Οποτε με αυτο το σκεπτικο πως να τη συγκρινω με τη γκαγκα και τη μπριτνευ κλπ. Δε γινεται.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και filis

Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης