Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+16
yannis_dv*
greggel1982
themisDV92
Sprezzatura
V.I.P.
Kostask
thebest20
Chronis
Liakoman
Konstantinos
Leonidas
oberlina
Kostas_1
Filippos
bitcoin
Steliosg
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 5:49 pm
Kostas_1 έγραψε:Κι αυτη έβλαψε την poor xtina ; dv-nustazo
Εκεί σταμάτησα να διαβάζω. Τα κατάλαβα όλα Ventalia

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 5:56 pm
Η ίδια η Γκάγκα το έχει παραδεχτεί δημόσια και της έχει ζητήσει συγγνώμη αλλά ας ζήσουμε στο vandicted universe για άλλη μια φορά.  pray
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 5:57 pm
και το "τα κατάλαβα όλα" δεν καταλαβα ακριβως που παέι. Την άποψη μου είπα όπως και όλοι οι άλλοι.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31867
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:00 pm
oberlina έγραψε:Η ίδια η Γκάγκα το έχει παραδεχτεί δημόσια και της έχει ζητήσει συγγνώμη αλλά ας ζήσουμε στο vandicted universe για άλλη μια φορά.  pray

Συγγνώμη που δεν έχω ασχοληθεί με οοοοόλα τα fights της xtina για να το ξέρω  Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 1f605
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:02 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Η ίδια η Γκάγκα το έχει παραδεχτεί δημόσια και της έχει ζητήσει συγγνώμη αλλά ας ζήσουμε στο vandicted universe για άλλη μια φορά.  pray

Συγγνώμη που δεν έχω ασχοληθεί με οοοοόλα τα fights της xtina για να το ξέρω  Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 1f605

έχεις ασχοληθεί μόνο με ότι έχει να κάνει για κράξιμο με xtina για αυτό δεν το ξέρεις Wink
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16619
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:03 pm
Α αυτό ξέχασα να το σχολιάσω. Το ASIB ήταν ξεκάθαρα σανίδα σωτηρίας στη μουσική της καριέρα, καθώς από το Artpop και μετά τα νούμερα έπεφταν όλο και περισσότερο.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16619
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:04 pm
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 200.gif?cid=b86f57d3c977jbn83ybnljoholic9bh2hargzk82fgv70qn6&rid=200
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:07 pm
oberlina έγραψε:και το "τα κατάλαβα όλα" δεν καταλαβα ακριβως που παέι. Την άποψη μου είπα όπως και όλοι οι άλλοι.
Υπήρξε beef Gaga με Xtina από όσο κατάλαβα
Ε η oberlina είπε:

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6377
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:08 pm
Ασχέτως με τα νούμερα. Το ARTPOP είναι ωραίο album

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:10 pm
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:και το "τα κατάλαβα όλα" δεν καταλαβα ακριβως που παέι. Την άποψη μου είπα όπως και όλοι οι άλλοι.
Υπήρξε beef Gaga με Xtina από όσο κατάλαβα
Ε η oberlina είπε:

έχω δείξει τόσο καιρό να έχω την gaga σε κάποια μαύρη λίστα; τι φάση; 

επίσης κανένα beef δεν υπήρξε. Ούτε ξέρετε σε τι αναφερόμουν και αμέσως να με βγάλετε λάθος ξερω εγώ  rip
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16619
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:15 pm
Α εγώ στη διαμάχη Gaga vs Xtina θα δώσω δίκιο στην Xtina. Βέβαια δεν μου είχε αρέσει το σχόλιό της όταν την είχαν πρωτορωτήσει για Gaga, που ήταν σε φάση δεν ξέρω ποια είναι αυτή
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31867
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:18 pm
Filippos έγραψε:Α εγώ στη διαμάχη Gaga vs Xtina θα δώσω δίκιο στην Xtina. Βέβαια δεν μου είχε αρέσει το σχόλιό της όταν την είχαν πρωτορωτήσει για Gaga, που ήταν σε φάση δεν ξέρω ποια είναι αυτή

Ε αυτό είναι θράσος 

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 200.gif?cid=b86f57d3fxlw80payukigkrbr06w4knb0tckcsyxmspn7liz&rid=200Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 200.gif?cid=b86f57d37hncfsuvddmo8z4yvaykc2ro7ahpcugd7lud33bj&rid=200
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:20 pm
Filippos έγραψε:Α εγώ στη διαμάχη Gaga vs Xtina θα δώσω δίκιο στην Xtina. Βέβαια δεν μου είχε αρέσει το σχόλιό της όταν την είχαν πρωτορωτήσει για Gaga, που ήταν σε φάση δεν ξέρω ποια είναι αυτή
'Ανθρωπος είναι και αυτή.. και λίγα είπε αλλά τέλος πάντων. We are not ready for this conversation. Δεν θέλω να μαλώσω με Λεωνίδα τώρα.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:23 pm
Εγώ αλήθεια δεν ξέρω τι παίχτηκε
Ας με διαφωτίσει κάποιος

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:25 pm
Leonidas έγραψε:Εγώ αλήθεια δεν ξέρω τι παίχτηκε
Ας με διαφωτίσει κάποιος

Είσαι σίγουρος; Last chance. Υποσχέσου ότι δεν θα μαλώσουμε.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:28 pm
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:Εγώ αλήθεια δεν ξέρω τι παίχτηκε
Ας με διαφωτίσει κάποιος

Είσαι σίγουρος; Last chance. Υποσχέσου ότι δεν θα μαλώσουμε.
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 200.gif?cid=b86f57d3o279btc80lvsrmd81ai9kvaxbpm1duz03jzoh8b2&rid=200

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 6:49 pm
το Bionic είχε φάει τρελό πόλεμο από το στρατόπεδο της Γκαγκα. Χωρίς κανένα λόγο, και ίσως πριν καν βγει προωθούσαν ότι η Αγκιλέρα αντέγραφε την Γκαγκα. Η Γκάγκα τότε είχε 1-2 χιτ, ήταν nobody όπως είπε μετά και η ίδια. Και παρ'όλα αυτά, δια μαγείας, παντού διάβαζες πως η Αγκιλέρα αντέγραφε την Lady Gaga. 

H Γκάγκα τότε ήταν κολλητή με τον Perez Hilton που είχε τεράστια επιρροή με το μπλογκ του. Εκείνη την περίοδο την Κριστίνα την είχε ξεσκίσει. Σε αηδιαστικό σημείο. Αυτός ξεκίνησε τα floptina. Την αποκαλούσε Floptina, Xpiretina, Clonetina και έβγαζε rumors ότι και καλά έχει sextape. Και τα τουιταρε με @ την γκαγκα. Τρελά πράγματα. Απλά είναι στενάχωρο γιατί δεν είναι οτι η Γκαγκα δεν ήξερε τι γινόταν. Και τι βρώμικος πόλεμος παιζόταν. 

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Tweet_10

Μετά μάλωσαν με την γκάγκα και βγήκε και είπε ότι ενώ η Γκαγκα δεν του είπε ποτέ να γράψει όλα αυτά, συζητούσαν συνέχεια για την Κριστίνα και του έλεγε ότι την αντιγράφει και για αυτό τα έγραφε αυτά.

Τώρα θα μου πεις ο Περέζ είναι γκάου και όχι αξιόπιστος. Θα συμφωνήσω. Αλλά δυστυχώς και η ίδια η Γκάγκα έβγαινε και έλεγε ότι η Κριστίνα την αντιγράφει. Και όχι μόνο μια φορά.
Είχε δηλώσει “Anyone with two eyes can see the resemblance. I’m really flattered to have inspired a superstar.” 
και αυτό....



Επίσης, μετά την εμφάνιση της Κριστίνα στα MTV έτρεχαν ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ. Δηλαδή οκ... 

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Fhg04210

Η Γκαγκα ζήτησε μεν συγγνώμη για όλα αυτά που ουσιαστικά έκανε ο Περεζ και η ομάδα της στην Κριστίνα αλλά δυστυχώς έβγαλε κάπως την ουρά της από έξω. Όπως και να έχει πέρασμένα ξεχασμένα. Οι 2 τους είναι καλά τώρα και τα έχουν αφήσει πίσω. That's showbusiness! lol

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 7:03 pm
Filippos έγραψε:Α αυτό ξέχασα να το σχολιάσω. Το ASIB ήταν ξεκάθαρα σανίδα σωτηρίας στη μουσική της καριέρα, καθώς από το Artpop και μετά τα νούμερα έπεφταν όλο και περισσότερο.
Δεν συμφωνώ 100%. Άρχισε να μπαίνει σιγά σιγά το λιθαράκι της για να ξαναμπεί στην πρώτη γραμμή. Δεν έσκασε αμέσως με το ASIB.
Μετά το κράξιμο από την Artpop era, πήρε πιο καλλιτεχνικά μονοπάτια.
Για 2 χρόνια έκανε μόνο εμφανίσεις με covers, superbowl εθνικό ύμνο, oscars για να αποδείξει στον κόσμο ότι δεν είναι μια τυχαία.
Αργότερα έβγαλε έναν country δίσκο.
Το Joanne πουλησε μόνο 1.000.000 στην Αμερική (παγκόσμια και συνολικά δεν θυμάμαι), έβγαλε ένα μεγάλο hit το Million reasons (#4 Hot 100, κοντεύει 700Μ streams και έχει συνολικά 400M views) και έκανε το Superbowl.
Πολλοί fans κράζουν αυτήν την στιγμή της αλλά αν δεν ήταν αυτό δεν θα είχε την θετική αποδοχή που είχε στην pre release του A star is born.
Ε μετά βγήκε η ταινία και τα υπόλοιπα γνωστά

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56654
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 7:05 pm
@oberlina
Α δεν το ήξερα
Καλά και εγώ δεν βλέπω να έγινε μεταξύ τους κάτι. Πιο πολύ από ομάδες (το team της Gaga τότε αποδείχτηκε πολύ toxic).

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15434
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 45 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Μαρ 06, 2023 7:10 pm
Leonidas έγραψε:@oberlina
Α δεν το ήξερα
Καλά και εγώ δεν βλέπω να έγινε μεταξύ τους κάτι. Πιο πολύ από ομάδες (το team της Gaga τότε αποδείχτηκε πολύ toxic).
Απλά θεωρώ πως και η Γκαγκα τότε δεν ήταν αμέτοχη. Είχε μεγάλο άγχος για την επιτυχία της και λογικό.. είχε περάσει και αυτή τόσα για να έχει αυτή την ευκαιρία. Η ομάδα και οι άνθρωποι που έχεις γύρω σου παίζουν μεγάλο ρόλο. Για αυτό είπα ότι μετά το Artpop και στο Joanne άλλαξε πολύ η εικόνα της περσόνας της. 

Αλλά φαντάζεσαι να έβγαινε η Ava Max τώρα και να έλεγε "Η Lady Gaga με αντιγράφει"! Θα είχε πέσει τρελό cancel.  Hysterical
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης