Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+16
yannis_dv*
greggel1982
themisDV92
Sprezzatura
V.I.P.
Kostask
thebest20
Chronis
Liakoman
Konstantinos
Leonidas
oberlina
Kostas_1
Filippos
bitcoin
Steliosg
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 12:24 am
Beyoncé:
- Θα ομολογήσω πως είναι η μόνη που συνδυάζει εκρηκτική σκηνική παρουσία και vocals
- Θεωρώ πως υστερεί δισκογραφικά σε σχέση με τα υπόλοιπα main pop girls, για τα δικά μου γούστα πάντα. Εκτιμώ βέβαια το artistry, όπως και την συνοχή που χαρακτηρίζει τα album της από το Beyoncé και μετά
- Τελικά το Renaissance μου άρεσε σαν άλμπουμ και το θεωρώ ανώτερο από το Lemonade
- Με ενοχλεί αυτή η διαρκής παρουσίασή της ως η ιέρεια της μουσικής κι ότι κάνει κάτι ανώτερο απ' όλες τις άλλες. Μου φαίνεται επιτηδευμένο. Επίσης η ανάγκη που είχε (κι ακόμη έχει αλλά σε μικρότερο βαθμό) ο κύκλος της να την παρουσιάζει ως legend από τα 30 της
- Επίσης θεωρώ πως πολύ έξυπνα έχει ανακηρυχθεί ως εκπρόσωπος της μαύρης κουλτούρας στον χώρο της μουσικής και πατάει πάνω σε αυτό.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 12:28 am
επίσης παίζει ρόλο και το γεγονός ότι άνοιξε διάπλατα τον δρόμο η Ριάνα... αν ήταν ενεργή μπορεί τα πράγματα να ήταν διαφορετικά και για τις 2. Η απουσία της ΡιΡι ευνόησε και τις 2 θεωρώ.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6187
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 1:05 am
Κατ'αρχάς να πω πως δεν είμαι stan.

-μου συμβαίνει το εξής παράδοξο:
RENAISSANCE ≥ Lemonade ≥ BEYONCÉ > 4 > I Am... Sasha Fierce ≥ B'Day > Dangerously In Love
Δηλαδή οριακά το κάθε άλμπουμ είναι καλύτερο απ' το προηγούμενο.
-δεν με εντυπωσιάζει η χροιά της.
-To BEYONCÉ άξιζε το AOTY.
-To Lemonade άξιζε το AOTY (δεν βρίσκω λογική να βραβεύσεις και το 21 και το 25 μιας και πρόκειται για εντελώς ίδιας λογικής albums. Αν δεν το είχε πάρει το 21 ίσως το 25 να το θεωρούσα άξιο αντίπαλο.)
-Το RENAISSANCE άξιζε το AOTY.
-Δεν με απασχολεί καθόλου που είναι η most Grammy Awarded Artist αν και χαίρομαι που συμβαίνει.
-Συμφωνώ με το ghosting που κάνει στο promo του RENAISSANCE (αν και θέλω τα visuals τώρα)
-Μου αρέσουν κομμάτια απ' το THE GIFT
-Δεν μου αρέσει στιχουργικά σε πολλά κομμάτια.
-Ομολογώ πως το BLACK IS KING δεν κατάφερα να το δω την πρώτη φορά σε ροή γιατί και ήμουν κουρασμένος αλλά και με κούρασε. Μετά το διόρθωσα όμως.
-Βαριέμαι τις κινηματογραφικές της απόπειρες (Δεν εννοώ φυσικά τα visual albums).
-No one can copy her.
-Πιστεύω πως υπάρχει αρκετά τοξικό παρλεθόν στη σχέση της με τον Jay-Z
-Αν και μερικές φορές βαριέμαι τις sad ερωτικές ιστορίες στους στίχους των κομματιών (γιατί κατά 90% είναι καταδικασμένα να αποτύχουν εκτός αν είσαι η Adele) η Bey συχνά το γυρνάει σε απροσδόκητα bops και με αιφνιδιάζει και χαίρομαι που έχει το ταλέντο να το κάνει.
-Σε κάποιες studio-μπαλάντες της θεωρώ πως υπερβάλλει ερμηνευτικά. Στα live βέβαια έχει δώσει καταπληκτικές εκδοχές αυτών.
-Συμφωνώ με την αμοιβή στο Ντουμπάι. Δεν συμφωνώ που πήγε στο Ντουμπάι.
-Ανήκει στους last living legends και όχι λόγω βραβείων.

Αυτά, νομίζω. Και τώρα κάντε μου μήνυση.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 7:52 am
Καλά τα είπες! Θα συμφωνήσω και εγώ στο θέμα της χροιάς της.
- είναι virtuoso τεχνικά αλλά η χροιά της είναι κάπως κρύα και ξύλινη. Επίσης γυρνάει εύκολα σε operatic. Αυτό από την μια μου αρέσει γιατί δίνει κάτι διαφορετικό στον χώρο αλλά από την άλλη νιώθω ότι «κλέβει» κατά κάποιο τρόπο.
- κινηματογραφικά οκ έχει κάνει κάποια ενδιαφέροντα πράγματα αλλά υποκριτικά είναι και αυτή κάπως αδύναμη.
- με τον jay z μου βγάζουν περισσότερο partnership παρα ζευγαρι :/ .
- κάνει αρκετά oversinging αλλά εμένα μου αρέσει… με διασκευάζει. Γιατί κακά τα ψέμματα, η μουσική πλέον έχει πάει σε ένα χαμηλό επίπεδο που λίγοι τραγουδάνε ή έστω εστιάζουν στην φωνητική «τεχνη».

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 8:41 am
Filippos έγραψε:Beyoncé:
- Θα ομολογήσω πως είναι η μόνη που συνδυάζει εκρηκτική σκηνική παρουσία και vocals
- Θεωρώ πως υστερεί δισκογραφικά σε σχέση με τα υπόλοιπα main pop girls, για τα δικά μου γούστα πάντα. Εκτιμώ βέβαια το artistry, όπως και την συνοχή που χαρακτηρίζει τα album της από το Beyoncé και μετά
- Τελικά το Renaissance μου άρεσε σαν άλμπουμ και το θεωρώ ανώτερο από το Lemonade
- Με ενοχλεί αυτή η διαρκής παρουσίασή της ως η ιέρεια της μουσικής κι ότι κάνει κάτι ανώτερο απ' όλες τις άλλες. Μου φαίνεται επιτηδευμένο. Επίσης η ανάγκη που είχε (κι ακόμη έχει αλλά σε μικρότερο βαθμό) ο κύκλος της να την παρουσιάζει ως legend από τα 30 της
- Επίσης θεωρώ πως πολύ έξυπνα έχει ανακηρυχθεί ως εκπρόσωπος της μαύρης κουλτούρας στον χώρο της μουσικής και πατάει πάνω σε αυτό.

Αυτο που συμφωνούμε σε κάποιες τοσο πολυ και σε άλλες είμαστε τα δυο άκρα 😂
Να προσθέσω οτι τους θεωρώ ενα απο τα πιο ψεύτικα ζευγάρια με τον J.
Μου βγάζουν οτι η σχέση τους ειναι απλα ένα  επαγγελματικό deal.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1543
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 9:07 am
Ό,τι χειρότερο έχω δει από Beyonce είναι το κλιπ με τον Jay Z μέσα στο Λούβρο. Τόση έλλειψη αισθητικής ενώ βλέπουμε αριστουργήματα, τόση ματαιοδοξία. Φυσικά ευθύνη και στο συμβούλιο του Λούβρου όσα λεφτά και να έδωσαν οι άλλοι.

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 9:31 am
Τα βίντεο κλιπ της δεν τα βλέπω και τόσο να πω την αλήθεια. Κάπως βαριεμαι. Γενικά δεν βλέπω βίντεο κλιπ τελευταία. Με το Apeshit πάντως είχα φάει μεγάλο κόλλημα
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16417
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 10:17 am
- Ήθελα να το αναφέρω αλλά φοβόμουν το κράξιμο. Ventalia Μπορεί να είναι φωνάρα αλλά δεν με αγγίζει η φωνή της, θεωρώ πως δεν έχει ξεχωριστή χροιά όπως άλλες vocalists λ.χ. Xtina, Gaga, Adele.
- Την θεωρώ αρκετά ψωνισμένη αλλά γενικά είναι humble στις κοινωνικές συναναστροφές της απ' όσα έχω δει.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 10:43 am
ChristosSav έγραψε:Κατ'αρχάς να πω πως δεν είμαι stan.


Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 62554b10

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos, oberlina και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6187
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 11:40 am
kinop έγραψε:Ό,τι χειρότερο έχω δει από Beyonce είναι το κλιπ με τον Jay Z μέσα στο Λούβρο. Τόση έλλειψη αισθητικής ενώ βλέπουμε αριστουργήματα, τόση ματαιοδοξία. Φυσικά ευθύνη και στο συμβούλιο του Λούβρου όσα λεφτά και να έδωσαν οι άλλοι.

Για το Apeshit και μένα η πρώτη μου σκέψη ήταν "τι επίδειξη πλούτου είναι αυτή; κρίμα". Αλλά μετά διάβασα φευγαλέα διάφορα πράγματα τύπου το concept είναι ότι αυτή η γυναίκα μπαίνει επιτέλους στο Λούβρο ως απόλυτη βασίλισσα που περιτριγυρίζεται από έργα λευκών. Αν το δεις λίγο πιο συμβολικά δηλαδή, έχει λόγο ύπαρξης. Αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το album Everything is love. Γενικά συμφωνώ, μια ματαιοδοξία υπάρχει. Πάω να δω το κλιπ του Apeshit άλλη μία.
kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1543
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 12:03 pm
ChristosSav έγραψε:
kinop έγραψε:Ό,τι χειρότερο έχω δει από Beyonce είναι το κλιπ με τον Jay Z μέσα στο Λούβρο. Τόση έλλειψη αισθητικής ενώ βλέπουμε αριστουργήματα, τόση ματαιοδοξία. Φυσικά ευθύνη και στο συμβούλιο του Λούβρου όσα λεφτά και να έδωσαν οι άλλοι.

Για το Apeshit και μένα η πρώτη μου σκέψη ήταν "τι επίδειξη πλούτου είναι αυτή; κρίμα". Αλλά μετά διάβασα φευγαλέα διάφορα πράγματα τύπου το concept είναι ότι αυτή η γυναίκα μπαίνει επιτέλους στο Λούβρο ως απόλυτη βασίλισσα που περιτριγυρίζεται από έργα λευκών. Αν το δεις λίγο πιο συμβολικά δηλαδή, έχει λόγο ύπαρξης. Αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το album Everything is love. Γενικά συμφωνώ, μια ματαιοδοξία υπάρχει. Πάω να δω το κλιπ του Apeshit άλλη μία.
Ναι, το νόημα είναι η έλλειψη αντιπροσώπευσης μαύρων καλλιτεχνών στους χώρους τέχνης και προφανώς είναι ένα θέμα που πρέπει να θιχτεί. Βέβαια, εγώ βλέπω ότι απλώς αγόρασε την είσοδό της εκεί και επιδίδεται σε ένα φλεξάρισμα. Ούτε η Μόνα Λίζα ούτε η Σφίγγα του Τάνις (μπροστά στην οποία χορεύει με ένα ανεκδιήγητο louis vuitton) μπορούν να είναι props σου. Δεν ξέρω, μπορεί εγώ να το βλέπω συντηρητικά το θέμα.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6187
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 12:10 pm
Οχι. Δίκιο έχεις.

Αρέσει στον χρήστη kinop

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 1:06 pm
Ομιτζι! Δεν είχα δώσει ποτε τόση βάση. Κάτσε να το ξαναδώ!
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31575
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 1:12 pm
Κακής αισθητικής φλεξαρισμα ειναι. Ο δε σύζυγος το cringe το ίδιο.  
Αυτο που οτι κι αν κάνει την τελευταία δεκαετία , πρεπει να μεταφράζεται σαν «μήνυμα» ή σαν «ακτιβισμός» είναι κουραστικό.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 9:08 pm
το ξαναείδα.. νομίζω υπερβάλλετε λίγο.
kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1543
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 10:05 pm
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 200.gif?cid=b86f57d3q9k1b5a0cx8npxec04kl81tko330bp25mlu5qglp&rid=200

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15181
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 10:10 pm
Unpopular opinions για Adele! ΠΑΜΕ
Chronis
Chronis
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14804
Join date : 27/09/2018
Age : 35

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Μαρ 07, 2023 11:13 pm
Βαρεθηκα αφόρητα στο τελευταίο της αλμπουμ
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6187
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τετ Μαρ 08, 2023 1:37 pm
Για την Adele νομίζω δεν έχω unpopular opinionns. Ούτε overrated είναι, ούτε underrated.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56373
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 48 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τετ Μαρ 08, 2023 1:40 pm
Δεν έχω να πω κάτι για Adele. Απλά mother 525807

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης