Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+8
kinop
Kostask
Chronis
ChristosSav
Leonidas
Kostas_1
oberlina
Filippos
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:17 pm
Ότι και να έβγαζε τότε ριψοκίνδυνο θα ήταν έτσι όπως το θέτεις. Ο κίνδυνος δεν ηταν το sub genre του άλμπουμ αλλά το αν αυτό που θα έβγαζε θα ήταν εμπορικό από την στιγμή που είχε βγάλει απλή ποπ και είχε decline. Τεσπα, κάνουμε κύκλους πάλι χωρίς λόγο. Ο
Καθένας την άποψη του.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17720
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:17 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Το κοινό της Τέιλορ δεν της γύρισε ποτέ την πλάτη όταν πήγε από σε country σε ποπ. Lol. I was there i remember it all too well. Τώρα αν κάποια swifties μεγαλοποιούν τα πράγματα για τους προφανείς λόγους τι να πω. Πάντως κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ. Ούτε το 2016 της γύρισε την πλάτη το κοινό της. Το γενικό κοινό της έκανε το γνωστό hate στα social media. Αντιθέτως με όλο αυτό έγιναν πιο σκλυροπυρηνικοί οι περισσότεροι swifties και το κοινό της εδραιώθηκε για τα καλά στα social media. Αυτή είναι η αλήθεια που έζησα εγώ σε real time χρόνο τότε. 
Πρόσφατο παράδειγμα για το country κοινό. Που την αντικατέστησαν στο Country Legends Mural στο Nashville.

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 4d726710

"Tim Davis, the artist behind the mural, told USA Today in an emailed statement on Sunday that local bargoers have specifically complained and even spat on Swift’s picture because they felt “betrayed” by her pop superstardom. “I have heard many complaints here in Nashville about Taylor being on the wall with country legends since she is currently focused mainly on pop. Some inebriated bar hoppers have spit on her image specifically, feeling betrayed by her venture from country. I guess this is to be expected, but by in large, the people of Nashville love her, as do I.

https://www.billboard.com/music/country/taylor-swift-replaced-by-brad-paisley-all-star-country-legends-nashville-mural-swifties-react-9505161/

η τειλορ τότε ήταν ενα παιδι... μου βάζεις πηγή ότι τι; κάποιοι rednecks έφτυσαν το mural? Hysterical Hysterical Hysterical 
Ότι οι rednecks άκουγαν 19 χρονη τειλορ που τραγουδούσε forever and always και απογοητεύτηκαν που έβγαλε το red? Ή ότι τα 15 χρονα που ήταν το κοινό της τότε πήγαν και έφτυσαν το mural?
Please. 

Δεν υπάρχει λόγος να φέρνεις αντίλογο στα πάντα.
Οκ ας το παραβλέψουμε κι αυτό το γεγονός. 

Εγώ φέρνω τον αντίλογο ; Άλλο τοπικ διαβάζω τόση ώρα.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17720
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:20 pm
oberlina έγραψε:Ότι και να έβγαζε τότε ριψοκίνδυνο θα ήταν έτσι όπως το θέτεις. Ο κίνδυνος δεν ηταν το sub genre του άλμπουμ αλλά το αν αυτό που θα έβγαζε θα ήταν εμπορικό από την στιγμή που είχε βγάλει απλή ποπ και είχε decline.  Τεσπα, κάνουμε κύκλους πάλι χωρίς λόγο. Ο
Καθένας την άποψη του.
Όταν βγάζεις pop και έχεις decline, θεωρείς ότι δεν είναι ρίσκο να περάσεις σε ένα λιγότερο radio friendly genre, το οποίο σε περιορίζει και σε άλλη μερίδα κοινού ;
Μόνο το δικό μας τοπικ να διάβαζες τότε, θα έβλεπες σχόλια όπως "το έχασε τελείως, ύπνος κ.λπ.".
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:23 pm
Λογικά από αυτό το άρθρο που διάβασες ξέρεις καλύτερα τι γινοταν εκείνη την περίοδο από εμένα που την παρακολουθουσα ως καλλιτέχνη in real time τότε μέσα από όλα αυτά.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:24 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Ότι και να έβγαζε τότε ριψοκίνδυνο θα ήταν έτσι όπως το θέτεις. Ο κίνδυνος δεν ηταν το sub genre του άλμπουμ αλλά το αν αυτό που θα έβγαζε θα ήταν εμπορικό από την στιγμή που είχε βγάλει απλή ποπ και είχε decline.  Τεσπα, κάνουμε κύκλους πάλι χωρίς λόγο. Ο
Καθένας την άποψη του.
Όταν βγάζεις pop και έχεις decline, θεωρείς ότι δεν είναι ρίσκο να περάσεις σε ένα λιγότερο radio friendly genre, το οποίο σε περιορίζει και σε άλλη μερίδα κοινού ;
Μόνο το δικό μας τοπικ να διάβαζες τότε, θα έβλεπες σχόλια όπως "το έχασε τελείως, ύπνος κ.λπ.".
Οκ 👍 πάμε παρακάτω.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17720
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:30 pm
oberlina έγραψε:Λογικά από αυτό το άρθρο που διάβασες ξέρεις καλύτερα τι γινοταν εκείνη την περίοδο από εμένα που την παρακολουθουσα ως καλλιτέχνη in real time τότε μέσα από όλα αυτά.
Δεν στηρίζομαι μόνο στο εν λόγω άρθρο, ούτε αμφισβητώ όσα λες. Απλά κι εγώ βλέπω πως επικρατεί ένας σνομπισμός απέναντι της από το country κοινό. Όσα τραγούδια στέλνει στα country ραδιόφωνα δεν τα παίζουν πλέον, παρόλο που βρίσκεται σε τέτοιο peak. Και επί Fearless TV και επί Red TV το προσπάθησε αλλά δεν την στήριξαν. Δεν αναφέρομαι δηλαδή μόνο στο 2012-2014 που έκανε την μεταστροφή, αλλά στο γενικό κλίμα που επικρατεί έκτοτε κι όχι μόνο από τους fans απαραίτητα.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 32915
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 9:30 pm
Άφησα υπονοούμενο για τη Μιμή , ούτε αυτο τον απέσπασε telephone
Πόσο τον έχεις συγχύσει  @oberlinaVentalia

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Δεκ 10, 2023 10:27 pm
ChristosSav έγραψε:
oberlina έγραψε:
Σε βλέπω and i raise you
Σπόιλερ:

Γιατί τράβηξες σε όλα μια κόκκινη γραμμή; Ventalia

1. γιατί μπορώ Smile
2. charity που δεν έβαλα και opera μετά το just eat  Ventalia
3. το χρώμα είναι magenta

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Δεκ 11, 2023 7:44 pm
ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχθώ ότι αυτη η εμφάνιση θεωρείται acceptable και ότι υπάρχει κόσμος που την αποθεώνει! WTFFFFFFFFFFFFFF 
sad... απλά sad. 

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Δεκ 11, 2023 7:45 pm
η olivia rodrigo στο τέλος θα αναδειχθεί ως η whitney houston της γενιάς της με αυτά που βλέπω
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 57979
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Δεκ 11, 2023 7:52 pm
oberlina έγραψε:ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχθώ ότι αυτη η εμφάνιση θεωρείται acceptable και ότι υπάρχει κόσμος που την αποθεώνει! WTFFFFFFFFFFFFFF 
sad... απλά sad. 

Τα χορευτικό επιπέδου τικτοκ αποθεώνεται; lol

______________________
Lady Gaga Save Us

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Δεκ 11, 2023 9:15 pm
ας ήταν το χορευτικό το μόνο πρόβλημα  Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 1f602 

εδώ τραγουδάει πλειμπακ τραγούδι που απλά μιλάει ενώ δεν κάνει σχεδόν τιποτα απαιτητικό σκηνικα. Πραγματικά η αποθέωση της απόλυτης μετριότητας.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14225
Join date : 01/03/2018
Age : 20
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 12:22 am
Κλαίω που στο αλεξιβρόχιο άρεσε φουλ η Tate μέχρι την αποθέωσή της από τους λόκαλς.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 12:24 am
Steliosg έγραψε:Κλαίω που στο αλεξιβρόχιο άρεσε φουλ η Tate μέχρι την αποθέωσή της από τους λόκαλς.
Εμένα μου άρεσε; Ένα τραγούδι της ανέβασα νομίζω. Που οκ όντως είναι ωραίο και το ακούω. Γενικά το πρόβλημα της δεν είναι δισκογραφικό. 😂
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14225
Join date : 01/03/2018
Age : 20
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 12:34 am
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Κλαίω που στο αλεξιβρόχιο άρεσε φουλ η Tate μέχρι την αποθέωσή της από τους λόκαλς.
Εμένα μου άρεσε; Ένα τραγούδι της ανέβασα νομίζω. Που οκ όντως είναι ωραίο και το ακούω. Γενικά το πρόβλημα της δεν είναι δισκογραφικό. 😂
Κάτι τέτοιο δεν είχες πει; Ότι σου αρέσει πολύ η Tate αλλά το greedy δεν... μέχρι στιγμής.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΆΘΟΣ; rip
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 12:44 am
Σαν πρωτοεμφανιζόμενη δεν ήθελα να την πάρω και απο τα μούτρα 😂 θυμάμαι είχα ακούσει το too young to be sad EP και μου είχε αρέσει… ήταν πολυ decent! Ειδικά το you broke me first το άκουσα αρκετά. Όντως θυμάμαι που λες για το greedy… ούτε τώρα μου αρέσει αυτό. To image και το act της όμως νιώθω ότι ήταν πολύ διαφορετικό από όλο αυτό που βλέπω τώρα. Δηλαδή δεν ξέρω πως ξαφνικά προέκυψαν οι υστερικές χορογραφίες και τα κλειστά μικρόφωνα 🤷‍�
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14225
Join date : 01/03/2018
Age : 20
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 1:20 am
oberlina έγραψε:Σαν πρωτοεμφανιζόμενη δεν ήθελα να την πάρω και απο τα μούτρα 😂 θυμάμαι είχα ακούσει το too young to be sad EP και μου είχε αρέσει… ήταν πολυ decent! Ειδικά το you broke me first το άκουσα αρκετά. Όντως θυμάμαι που λες για το greedy… ούτε τώρα μου αρέσει αυτό. To image και το act της όμως νιώθω ότι ήταν πολύ διαφορετικό από όλο αυτό που βλέπω τώρα. Δηλαδή δεν ξέρω πως ξαφνικά προέκυψαν οι υστερικές χορογραφίες και τα κλειστά μικρόφωνα 🤷
RCA... Διάβαζα διάφορα ότι προσπαθούν να την πλασάρουν ως κάτι φρέσκο που θυμίζει παλιάς εποχής performer και κάτι τέτοια.
Να πως.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7321
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 9:48 am
Δεν έχω δώσει ούτε ένα στριμ. Και όσες φορές μου την πετάει το Spotify, την πετάω κι εγώ. Ventalia

Σπόιλερ:
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 32915
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 9:58 am
Όντως δεν έχεις ακούσει τo greedy;
A bop.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16588
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 19 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι Δεκ 12, 2023 10:57 am
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:Σαν πρωτοεμφανιζόμενη δεν ήθελα να την πάρω και απο τα μούτρα 😂 θυμάμαι είχα ακούσει το too young to be sad EP και μου είχε αρέσει… ήταν πολυ decent! Ειδικά το you broke me first το άκουσα αρκετά. Όντως θυμάμαι που λες για το greedy… ούτε τώρα μου αρέσει αυτό. To image και το act της όμως νιώθω ότι ήταν πολύ διαφορετικό από όλο αυτό που βλέπω τώρα. Δηλαδή δεν ξέρω πως ξαφνικά προέκυψαν οι υστερικές χορογραφίες και τα κλειστά μικρόφωνα 🤷
RCA... Διάβαζα διάφορα ότι προσπαθούν να την πλασάρουν ως κάτι φρέσκο που θυμίζει παλιάς εποχής performer και κάτι τέτοια.
Να πως.

Όντως και για αυτό οι δηλώσεις της "θέλω να γίνω σαν Britney, Christina κτλ". Καλά απλά γελάω.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης