Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+8
kinop
Kostask
Chronis
ChristosSav
Leonidas
Kostas_1
oberlina
Filippos
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31761
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Σαβ 6 Απρ 2024 - 21:46
ChristosSav έγραψε:
Τόσο ακραία, που αν όλα τα υπόλοιπα mainstream albums κρίνονταν με τα αντίστοιχα κριτήρια θα είχαν ταβάνι βαθμολογίας το 2/10.


Σαββατακι.. μη χαλαρώσουμε λίγο..


Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Img_1625

Αρέσει στους χρήστες Steliosg, oberlina και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Σαβ 6 Απρ 2024 - 21:48
Ρεεε laugh3 laugh3 laugh3
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56534
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 0:02
ChristosSav έγραψε:
Leonidas έγραψε:Το ίδιο νιώθω για τη Gaga βασικά.

Οκ..Ναι είναι καθαρά προσωπικό και το δικό μου εννοείται.
Ρε ‘σύ
Απλά μετά το Born This Way όλοι λένε ότι τα projects της είναι βαρετά, basic κτλ

Αν πχ έβγαζε μια Dua Lipa το Chromatica θα έκαναν λόγο για το ποπ άλμπουμ της δεκαετίας.

Είχε ανεβάσει τόσο ψηλά τον πήχη στα early 10s που όλοι περιμένουν να ξαναζήσουν τέτοιες στιγμές

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 12:51
Αν το ΙΙ Most Wanted ήταν ντουέτο με Chris Stapleton και το Leviis Jeans με Kacey Musgraves πέρα του ότι θα ήταν πολύ καλύτερα τραγούδια δεν θα υπήρχε και κανένα περιθώριο αμφισβήτησης προς το κίνητρο της δημιουργίας του Cowboy Carter.

Πήγε άσκοπα σε άσχετους εμπορικούς ποπ καλλιτέχνες ενώ υπήρχαν 2 prominent καλλιτεχνάρες μέσα στο είδος που θα είχαν αποδώσει πολύ καλύτερα σε αυτά τα κομμάτια.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 13:43
Εντάξει δεν την κατηγορώ που προσπάθησε να κινηθεί και πιο εμπορικά. Δεν είναι ότι η Miley και ο Post Malone είναι εντελώς άσχετοι με το συγκεκριμένο είδος.
Πάντως φαίνεται να λειτούργησε γιατί είναι τα 2/4 τραγούδια που ακόμη βρίσκονται στο chart του Spotify.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 13:48
Filippos έγραψε:Δεν είναι ότι η Miley και ο Post Malone είναι εντελώς άσχετοι με το συγκεκριμένο είδος.

βασικά είναι. 
το ότι η Miley έχει νονά την Dolly και πατέρα τον Billy Ray δεν σημαίνει ότι έχει συνεισφέρει κατι η ίδια στο είδος.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 13:49
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Δεν είναι ότι η Miley και ο Post Malone είναι εντελώς άσχετοι με το συγκεκριμένο είδος.

βασικά είναι. 
το ότι η Miley έχει νονά την Dolly και πατέρα τον Billy Ray δεν σημαίνει ότι έχει συνεισφέρει κατι η ίδια στο είδος.
Έχει τραγουδήσει country και γενικά μπορεί να υποστηρίξει το είδος. Δεν την θεωρώ τόσο άκυρη συνεργασία για το Cowboy Carter.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 7 Απρ 2024 - 14:00
Και η Demi Lovato τραγουδάει χρόνια country και έχει ηχογραφήσει και country ντουετο. Υπαρχει κάποια διαφορά με το να ήταν η Demi αντι για την Miley?
Ρητορικά ρωτάω. Την ξέρω την απάντηση.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 21 Απρ 2024 - 13:33
με κουράζει αυτό το συνεχές meta, αυτοεπιγνωστικό και εγωκεντρικό narrative που έχει κυριεύσει πλέον την ποπ μουσική. Το να απαντάς δηλαδή μέσα από τα τραγούδια σου για τα πάντα. Είτε είναι κριτικές, είτε grammy snubs, είτε beefs είτε είτε. Πέρα από bitter είναι κάτι εντελώς unrelatable όταν μιλάμε για καλλιτέχνες που παίζουν σε αρένες, στάδια και είναι εκατομμυριούχοι. 

Αυτά τα τραγούδια για εμένα το μόνο που εξυπηρετούν είναι το stanism και να φανατίσουν τους φανς περισσότερο στο πλευρό του καλλιτέχνη. Και για εμένα είναι ξεκάθαρο αυτό καθώς είναι ένα φαινόμενο της εποχής μας. Ναι μεν και παλιά υπήρχαν diss tracks και έκαναν adress κάποια πράγματα μέσα από τα τραγούδια τους αλλά σε καμία περίπτωση στο βαθμό που γίνεται τώρα. Οι αυτό αναφορές είναι καλές αλλά με ένα όριο.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13371
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 21 Απρ 2024 - 14:18
oberlina έγραψε:με κουράζει αυτό το συνεχές meta, αυτοεπιγνωστικό και εγωκεντρικό narrative που έχει κυριεύσει πλέον την ποπ μουσική. Το να απαντάς δηλαδή μέσα από τα τραγούδια σου για τα πάντα. Είτε είναι κριτικές, είτε grammy snubs, είτε beefs είτε είτε. Πέρα από bitter είναι κάτι εντελώς unrelatable όταν μιλάμε για καλλιτέχνες που παίζουν σε αρένες, στάδια και είναι εκατομμυριούχοι. 

Αυτά τα τραγούδια για εμένα το μόνο που εξυπηρετούν είναι το stanism και να φανατίσουν τους φανς περισσότερο στο πλευρό του καλλιτέχνη. Και για εμένα είναι ξεκάθαρο αυτό καθώς είναι ένα φαινόμενο της εποχής μας. Ναι μεν και παλιά υπήρχαν diss tracks και έκαναν adress κάποια πράγματα μέσα από τα τραγούδια τους αλλά σε καμία περίπτωση στο βαθμό που γίνεται τώρα. Οι αυτό αναφορές είναι καλές αλλά με ένα όριο.
In conclusion, Look what you made me do best diss track of all time wbk.

Αρέσει στους χρήστες Filippos και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ 21 Απρ 2024 - 15:21
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:με κουράζει αυτό το συνεχές meta, αυτοεπιγνωστικό και εγωκεντρικό narrative που έχει κυριεύσει πλέον την ποπ μουσική. Το να απαντάς δηλαδή μέσα από τα τραγούδια σου για τα πάντα. Είτε είναι κριτικές, είτε grammy snubs, είτε beefs είτε είτε. Πέρα από bitter είναι κάτι εντελώς unrelatable όταν μιλάμε για καλλιτέχνες που παίζουν σε αρένες, στάδια και είναι εκατομμυριούχοι. 

Αυτά τα τραγούδια για εμένα το μόνο που εξυπηρετούν είναι το stanism και να φανατίσουν τους φανς περισσότερο στο πλευρό του καλλιτέχνη. Και για εμένα είναι ξεκάθαρο αυτό καθώς είναι ένα φαινόμενο της εποχής μας. Ναι μεν και παλιά υπήρχαν diss tracks και έκαναν adress κάποια πράγματα μέσα από τα τραγούδια τους αλλά σε καμία περίπτωση στο βαθμό που γίνεται τώρα. Οι αυτό αναφορές είναι καλές αλλά με ένα όριο.
In conclusion, Look what you made me do best diss track of all time wbk.
Best diss track είναι αυτό που λέει τα swifties vipers 😂😂😂😂😂 she knows what’s up

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 8:38
Απόλαυσα την ακρόαση του Eternal Sunshine πιο πολύ από του The Tortured Poets Department.
Γενικά η αγαπημένη μου κυκλοφορία για φέτος!

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 9:01
Filippos έγραψε:Απόλαυσα την ακρόαση του Eternal Sunshine πιο πολύ από του The Tortured Poets Department.
Γενικά η αγαπημένη μου κυκλοφορία για φέτος!
Ως πρώτη ακρόαση θα συμφωνήσω. Μετά από το Deeper Well για εμένα. Σίγουρα παίζει ρόλο και η διάρκεια των άλμπουμ. 

Καλά έχω γίνει χειτερ των long albums 😂
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56534
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 11:53
Filippos έγραψε:Απόλαυσα την ακρόαση του Eternal Sunshine πιο πολύ από του The Tortured Poets Department.
Γενικά η αγαπημένη μου κυκλοφορία για φέτος!
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Img_3910

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos, VasilisAst και oberlina

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13371
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 13:10
Filippos έγραψε:Απόλαυσα την ακρόαση του Eternal Sunshine πιο πολύ από του The Tortured Poets Department.
Γενικά η αγαπημένη μου κυκλοφορία για φέτος!
Both mid.
Radical Optimism is coming to end these fads.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 13:22
ChristosSav έγραψε:Ήρθε η ώρα!

Σπόιλερ:

Άκυρο

Baby, I'm back to you again.

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Ezgif-7-84c2b3476e

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, VasilisAst και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 13:27
ChristosSav έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Ήρθε η ώρα!

Σπόιλερ:

Άκυρο

Baby, I'm back to you again.

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Ezgif-7-84c2b3476e
Αυτό μπορεί να μπει στα populars

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, VasilisAst και ChristosSav

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 14:07
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 20240431

Βρήκα αυτό από τέλη του 2019. Oops
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 14:09
Με κλήρωση να φανταστώ...

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 41 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τρι 23 Απρ 2024 - 14:11
ChristosSav έγραψε:Με κλήρωση να φανταστώ...
Εννοείται εννοείται. Oops

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης