Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Beyoncé

+15
greggel1982
Steliosg
filis
n1kos
VasilisAst
thebest20
Dimitra1995fp
Antonius
Kostask
kinop
Leonidas
Filippos
oberlina
ChristosSav
Kostas_1
19 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:37 pm
Γλυκουλα εν τω μεταξύ είχε έναν τραυματισμό το χειμώνα και έκανε χειρουργείο από το οποίο μάλλον ακόμα δεν έχει αναρρώσει και δεν μπορεί να χορέψει όπως χόρευε (καλά εννοείται ότι υπάρχει χορογραφία φουλ απλά είναι προσαρμοσμένη στην κατάσταση )!

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:39 pm
Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:42 pm
Λολ Λεωνιδα μου. Αρχικά δεν είπα ότι η Kesha αντέγραψε την Κριστινα. Είπα ότι τα βιζουαλς θυμίζουν liberation που ξεκάθαρα 100% το θυμίζουν 😂 Καθόλου άκυρο δεν ήταν. Πουθενά δεν είπα ότι αντέγραψε ούτε έκανε σύγκριση. Αλήθεια το Stan Twitter έχει κάνει μεγάλο κακό σε πολλά πράγματα.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56415
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:47 pm
oberlina έγραψε:Λολ Λεωνιδα μου. Αρχικά δεν είπα ότι η Kesha αντέγραψε την Κριστινα. Είπα ότι τα βιζουαλς θυμίζουν liberation που ξεκάθαρα 100% το θυμίζουν 😂 Καθόλου άκυρο δεν ήταν. Πουθενά δεν είπα ότι αντέγραψε ούτε έκανε σύγκριση. Αλήθεια το Stan Twitter έχει κάνει μεγάλο κακό σε πολλά πράγματα.
Και εγώ είπα ότι αυυες οι φωτογραφίες της Beyoncé και το artwork θυμίζουν 100% Chromatica

Ποια η διαφορά; Απλά ο ένας είναι καλλιτέχνης που στηρίζουμε πολύ και δεν μας «κάθονται» καλά αυτά τα σχόλια.

Αυτό είναι το point μου από χθες. Ότι στη μουσική πολλές φορές θα δοθμε κάτι ίδιο (βανδικοι είμαστε εξάλλου Wink ) ή έναν φόρο τιμής.

Δεν χρειάζεται να επηρεαζόμαστε από toxic stans και να κατακρίνουμε την ομοιότητα μόνο όταν μας συμφέρει

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:55 pm
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:Λολ Λεωνιδα μου. Αρχικά δεν είπα ότι η Kesha αντέγραψε την Κριστινα. Είπα ότι τα βιζουαλς θυμίζουν liberation που ξεκάθαρα 100% το θυμίζουν 😂 Καθόλου άκυρο δεν ήταν. Πουθενά δεν είπα ότι αντέγραψε ούτε έκανε σύγκριση. Αλήθεια το Stan Twitter έχει κάνει μεγάλο κακό σε πολλά πράγματα.
Και εγώ είπα ότι αυυες οι φωτογραφίες της Beyoncé και το artwork θυμίζουν 100% Chromatica

Ποια η διαφορά; Απλά ο ένας είναι καλλιτέχνης που στηρίζουμε πολύ και δεν μας «κάθονται» καλά αυτά τα σχόλια.

Αυτό είναι το point μου από χθες. Ότι στη μουσική πολλές φορές θα δοθμε κάτι ίδιο (βανδικοι είμαστε εξάλλου Wink ) ή έναν φόρο τιμής.

Δεν χρειάζεται να επηρεαζόμαστε από toxic stans και να κατακρίνουμε την ομοιότητα μόνο όταν μας συμφέρει
Αν το point σου ήταν ότι υπάρχει μια τυχαία ομοιότητα σε μερικά βιζουαλς και πως δεν υπήρχε επιρροή ή αντιγραφή τότε δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουμε ακόμα αυτή την συζήτηση. 
Είναι σαν να μην εννοούσες αυτό αλλά να ήθελες να πετάξεις κάποια σπόντα. Τι να πω μπορεί να παρεξήγησα 😇

Προσωπικά τον φόρο τιμής τον αναγνωρίζω και μου αρέσει πολύ και το ίδιο δεν το κατακρίνω αρνητικά όταν ειναι τυχαίο. Θεωρώ πως έχω το ανάλογο IQ και αρκετές μουσικές γνώσεις για να κρίνω κάτι τέτοιο. Τώρα άμα κάποιος συστηματικά αντιγράφει ή ακολουθεί τα βήματα κάποιου χωρίς να το αναγνωρίζει ο ίδιος ως tribute τότε ναι μιλάμε για αντιγραφή. Όχι για ένα ρούχο ή μια φωτογράφιση. Αυτά είναι ηλίθια και δεν τα είπα ποτε.

Αυτά με τα οποτε μας συμφέρει δεν καταλαβαίνω σε ποιον πηγαίνουν εδώ μέσα. Κανείς που στηρίζει Μπιγιονσε στο θρεντ δεν κάνει αυτό που λες. Οποτε μήπως δεν ξέρω, όλο αυτό που προσπαθείς να πεις προέρχεται από κάτι άλλο ή έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 2:58 pm
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, filis, Antonius και ChristosSav

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56415
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:04 pm
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:Λολ Λεωνιδα μου. Αρχικά δεν είπα ότι η Kesha αντέγραψε την Κριστινα. Είπα ότι τα βιζουαλς θυμίζουν liberation που ξεκάθαρα 100% το θυμίζουν 😂 Καθόλου άκυρο δεν ήταν. Πουθενά δεν είπα ότι αντέγραψε ούτε έκανε σύγκριση. Αλήθεια το Stan Twitter έχει κάνει μεγάλο κακό σε πολλά πράγματα.
Και εγώ είπα ότι αυυες οι φωτογραφίες της Beyoncé και το artwork θυμίζουν 100% Chromatica

Ποια η διαφορά; Απλά ο ένας είναι καλλιτέχνης που στηρίζουμε πολύ και δεν μας «κάθονται» καλά αυτά τα σχόλια.

Αυτό είναι το point μου από χθες. Ότι στη μουσική πολλές φορές θα δοθμε κάτι ίδιο (βανδικοι είμαστε εξάλλου Wink ) ή έναν φόρο τιμής.

Δεν χρειάζεται να επηρεαζόμαστε από toxic stans και να κατακρίνουμε την ομοιότητα μόνο όταν μας συμφέρει
Αν το point σου ήταν ότι υπάρχει μια τυχαία ομοιότητα σε μερικά βιζουαλς και πως δεν υπήρχε επιρροή ή αντιγραφή τότε δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουμε ακόμα αυτή την συζήτηση. 
Είναι σαν να μην εννοούσες αυτό αλλά να ήθελες να πετάξεις κάποια σπόντα. Τι να πω μπορεί να παρεξήγησα 😇

Προσωπικά τον φόρο τιμής τον αναγνωρίζω και μου αρέσει πολύ και το ίδιο δεν το κατακρίνω αρνητικά όταν ειναι τυχαίο. Θεωρώ πως έχω το ανάλογο IQ και αρκετές μουσικές γνώσεις για να κρίνω κάτι τέτοιο. Τώρα άμα κάποιος συστηματικά αντιγράφει ή ακολουθεί τα βήματα κάποιου χωρίς να το αναγνωρίζει ο ίδιος ως tribute τότε ναι μιλάμε για αντιγραφή. Όχι για ένα ρούχο ή μια φωτογράφιση. Αυτά είναι ηλίθια και δεν τα είπα ποτε.

Αυτά με τα οποτε μας συμφέρει δεν καταλαβαίνω σε ποιον πηγαίνουν εδώ μέσα. Κανείς που στηρίζει Μπιγιονσε στο θρεντ δεν κάνει αυτό που λες. Οποτε μήπως δεν ξέρω, όλο αυτό που προσπαθείς να πεις προέρχεται από κάτι άλλο ή έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα.

Ανέφερα μια ομοιότητα μεταξύ Gaga - Beyoncé κΙ ανέφερες μια ομοιότητα Xtina - Kesha.

Στη δίκη μου ήσουν αντίθετη λέγοντας πως δεν ισχύει ενώ είναι προφανές.

Τώρα για ποιον πάει νομίζω ότι όλοι καταλάβαμε. Τέλος πάντων δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το συνεχίσω άλλο. Το point μου φάνηκε και οποίος δεν το βλέπει απλά εθελοτυφλεί

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56415
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:05 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.
Θα τελειώσει η καριέρα τους άμα δεν ξανά κάνουν ποτέ Χιτ; Όχι.

Το κυνηγάνε όμως με κάθε δυνατό τρόπο; Ναι

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:10 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.

Αγαπε η Taylor αξιοκρατικά έπιασε ολο το τοπ 10 και ειναι 6 μήνες στο Χοτ 100 με το anti-hero.
Η Beyoncé επίσης με το CI και το BMS τσαρταρε Φουλ. Μηπως τις χάλασε ;
Οι άλλες ποιες ειναι ; Φέτος μόνο η Miley ειχε ισχυρή παρουσία στο τσαρτ που οκ προφανώς δεν ειναι στο επίπεδο δημοφιλίας αυτών των δυο.

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:13 pm
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί τέτοια εμμονουλα; Αυτό με την Kesha το έγραψα στο TWITTER και είπα ότι η αισθητική των visuals ολοκλήρου του άλμπουμ της  είναι ίδια με αυτή του  liberation (που είναι) αλλά διευκρινησα οτι δεν κάνω χειτ και οτι στηρίζω. Ούτε για αντιγραφή μιλησα ούτε για αδερφάκια. Αυτό που ανεφερες εσυ για gaga Bey ήταν κάποιες λήψεις από ένα τουρ και ότι έβγαλε τραγούδι alien superstar. Λεωνιδα σοβαρά αλλα δεν θα κάτσω να εξηγήσω απλά πράγματα. Εκανες όλο αυτό για Γκαγκα Bey για να αποδείξεις σε ότι είμαι φανατισμένη εμμονικη με Γκαγκα ή εθελοτυφλώ; Για να καταλάβω δηλαδη.

Το μόνο που φαίνεται από το point σου είναι ότι θεωρεις τον εαυτό σου αντικειμενικό king. Δεν είσαι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την oberlina στις Πεμ Μάης 11, 2023 3:16 pm, 1 φορά
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:15 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.

Αγαπε η Taylor αξιοκρατικά έπιασε ολο το τοπ 10 και ειναι 6 μήνες στο Χοτ 100 με το anti-hero.
Η Beyoncé επίσης με το CI και το BMS τσαρταρε Φουλ. Μηπως τις χάλασε ;
Οι άλλες ποιες ειναι ; Φέτος μόνο η Miley ειχε ισχυρή παρουσία στο τσαρτ που οκ προφανώς δεν ειναι στο επίπεδο δημοφιλίας αυτών των δυο.
Το αγαπε καταλαθος ήταν αγάπη ήθελα να γράψω αλλά οκ μου αρέσει και το αγαπε ας το υιοθετήσουμε 😂

Άλλες που έχουν κάνει χιταρες (και καλά) φέτος; Πχ Shakira
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:18 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.

Αγαπε η Taylor αξιοκρατικά έπιασε ολο το τοπ 10 και ειναι 6 μήνες στο Χοτ 100 με το anti-hero.
Η Beyoncé επίσης με το CI και το BMS τσαρταρε Φουλ. Μηπως τις χάλασε ;
Οι άλλες ποιες ειναι ; Φέτος μόνο η Miley ειχε ισχυρή παρουσία στο τσαρτ που οκ προφανώς δεν ειναι στο επίπεδο δημοφιλίας αυτών των δυο.
Το αγαπε καταλαθος ήταν αγάπη ήθελα να γράψω αλλά οκ μου αρέσει και το αγαπε ας το υιοθετήσουμε 😂

Άλλες που έχουν κάνει χιταρες (και καλά) φέτος; Πχ Shakira

Νόμιζα το έγραψες επιτηδες αλά soula glamorous 😅
Η Shakira πέραν του οτι δεν κάνει αυτη τη στιγμή τουρ , είχε ποτε δύναμη στο κομμάτι αυτο ; Στα σοβαρά ρωτάω γιατί δεν την έχω παρακολουθήσει τοσο διεξοδικά. 
Έχω την εντύπωση πως οχι
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:21 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Καλά οποίος νομίζει οτι δεν εχει σημασία το χιτ (ή οτι δεν το θέλουν κι οι ιδιες ) σίγουρα  ζει σε ενα πολυ ρομαντικό συννεφάκι. 
Γιατί η δισκογραφία δεν παει έτσι.
Αγαπε πόσοι χιτμακερς είναι πολύ πιο χαμηλά από την Μπιγιονσε και την Taylor Swift σε θέμα career status αυτή την στιγμή; 

Θα απαντήσω εγώ για εσένα: Όλοι. 
Η δισκογραφία πραγματικά δεν πάει έτσι, σήμερα.

Αγαπε η Taylor αξιοκρατικά έπιασε ολο το τοπ 10 και ειναι 6 μήνες στο Χοτ 100 με το anti-hero.
Η Beyoncé επίσης με το CI και το BMS τσαρταρε Φουλ. Μηπως τις χάλασε ;
Οι άλλες ποιες ειναι ; Φέτος μόνο η Miley ειχε ισχυρή παρουσία στο τσαρτ που οκ προφανώς δεν ειναι στο επίπεδο δημοφιλίας αυτών των δυο.
Το αγαπε καταλαθος ήταν αγάπη ήθελα να γράψω αλλά οκ μου αρέσει και το αγαπε ας το υιοθετήσουμε 😂

Άλλες που έχουν κάνει χιταρες (και καλά) φέτος; Πχ Shakira

Νόμιζα το έγραψες επιτηδες αλά soula glamorous 😅
Η Shakira πέραν του οτι δεν κάνει αυτη τη στιγμή τουρ , είχε ποτε δύναμη στο κομμάτι αυτο ; Στα σοβαρά ρωτάω γιατί δεν την έχω παρακολουθήσει τοσο διεξοδικά. 
Έχω την εντύπωση πως οχι
Δεν την ακολουθώ αυτή! 😂

Αγαπε, (επίτηδες τώρα) μια χαρά δύναμη έχει. Ειδικά στην Λατινική Αμερική προφανώς. Αλλά σε καμία περίπτωση αυτό που κάνει η Μπιγιονσε και η Τειλορ φέτος.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56415
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:25 pm
oberlina έγραψε:Να ρωτήσω κάτι; Γιατί τέτοια εμμονουλα; Αυτό με την Kesha το έγραψα στο TWITTER και είπα ότι η αισθητική των visuals ολοκλήρου του άλμπουμ της  είναι ίδια με αυτή του  liberation (που είναι) αλλά διευκρινησα οτι δεν κάνω χειτ και οτι στηρίζω. Ούτε για αντιγραφή μιλησα ούτε για αδερφάκια. Αυτό που ανεφερες εσυ για gaga Bey ήταν κάποιες λήψεις από ένα τουρ και ότι έβγαλε τραγούδι alien superstar. Λεωνιδα σοβαρά αλλα δεν θα κάτσω να εξηγήσω απλά πράγματα. Εκανες όλο αυτό για Γκαγκα Bey για να αποδείξεις σε ότι είμαι φανατισμένη εμμονικη με Γκαγκα ή εθελοτυφλώ; Για να καταλάβω δηλαδη.

Το μόνο που φαίνεται από το point σου είναι ότι θεωρεις τον εαυτό σου αντικειμενικό king. Δεν είσαι.
Δεν είναι εμμονουλα. Είναι μια εκδήλωση κούρασης που έχω καιρό εδώ μέσα και νομίζω κορυφώθηκε τις προάλλες με μια άλλη συζήτηση.

Το δικό μας ξένο τοπικ κατάντησε το ίδιο τοξικ με το τουιτερ. Ότι δεν αρέσει σε μια συγκεκριμένη ομάδα εδώ πέρα το μειώνουμε θεωρώντας πως οι δικές μας αγαπημένες είναι ότι καλύτερο υπάρχει.

Αντικειμενικός king δεν ξέρω αν ειμαι. Προσπαθώ να ειμαι πάντα αντικειμενικός η αλήθεια.

Σίγουρα όμως δεν μπορώ και να ασχοληθώ σε ένα τέτοιο περιβάλλον.
Θα ελαττώσω τη παρουσία μου στο ξένο off topic γιατί πραγματικά μου έχει βγάλει μια μεγάλη κούραση τελευταία.


______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:42 pm
Ρε όντως τώρα; Μιλάμε για συγκεκριμένη ομάδα όταν τα πιο ενεργά μέλη εδώ μέσα είναι το Brit army και πάντα εγώ τρώω όλο το ξύλο; Σε σημείο που φοβαμαι να αναφέρω την Μπριτνει.

Σίγουρα κουράζει όλο αυτό. Αν θες κάτι πάντως μπορείς να μου στείλεις και ντιεμ για να συζητηθεί αυτή η εκδήλωση κούρασης και όχι να προκαλείς επίτηδες για να γίνει ακριβώς αυτό που λες ότι σε κουράζει. Εγώ πάντως νόμιζα ότι τα provocations και οι σπόντες που δέχομαι κατά καιρούς (και από εσένα) για την xtina συγκεκριμένα είναι για πλάκα. Τώρα αν σε στεναχώρησε τόσο αυτό με την Γκαγκα και την Μαντόνα sorry κιόλας αλλά είναι μια διαφορετική άποψη από την δίκη σου. Τι να πει δλδ και κάποιος που στηρίζει Mariah Carey έσω μέσα που την γυναίκα την έχουμε ξεσκίσει (α’ πληθυντικό)

Αρέσει στον χρήστη Konstantinos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31625
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:47 pm
Πάλι το Brit army θα την πληρώσει ;

Beyoncé - Σελίδα 2 200.gif?cid=b86f57d3kgnyvwlqjs9xp1j96wag32j4opmbfl2g8nvkaksx&ep=v1_gifs_search&rid=200
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 3:53 pm
Υπάρχει καμία άλλη «ομαδα» στο φόρουμ; Σε όλα τα αλλά θρεντ ο καθένας παλεύει για την ζωή του.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16462
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 4:08 pm
Επειδή θεωρώ τον εαυτό μου υπαίτιο σε μεγάλο βαθμό για τη δημιουργία του κλίματος "stan twitter" στα ξένα τοπικς, εφόσον υπάρχει κούραση και ενόχληση από ορισμένα μέλη, θα φροντίσω να το σταματήσω. 
Κι εγώ είχα την εντύπωση πως δεν υπάρχουν παρεξηγήσεις και πως μέσα στο κλίμα της παρέας που έχουμε δημιουργήσει κάνουμε πλάκα. Και λογικό όπως και με τις παρέες μας να εκνευρίζομαστε ενίοτε. Κι εγώ έχω εκνευριστεί στο τοπικ της Taylor. Ventalia Θεωρώ όμως πως ποτέ δεν έχει ξεφύγει κάποιος. Αλλά οκ στον γραπτό λόγο ενδεχομένως να μην γίνεται αντιληπτό το ύφος μας πολλές φορές. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θέλουμε κανείς να έρχεται σε δύσκολη θέση.

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16462
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 4:13 pm
oberlina έγραψε:Υπάρχει καμία άλλη «ομαδα» στο φόρουμ; Σε όλα τα αλλά θρεντ ο καθένας παλεύει για την ζωή του.
Αυτό ακριβώς. Π.χ. Με τον @Kostas_1 στο τοπικ της Britney είμαστε μέσα στα μέλια, ενώ στα υπόλοιπα είμαστε άσπονδοι εχθροί. Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15239
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 2 Empty Απ: Beyoncé

Πεμ Μάης 11, 2023 4:18 pm
Filippos έγραψε:Επειδή θεωρώ τον εαυτό μου υπαίτιο σε μεγάλο βαθμό για τη δημιουργία του κλίματος "stan twitter" στα ξένα τοπικς, εφόσον υπάρχει κούραση και ενόχληση από ορισμένα μέλη, θα φροντίσω να το σταματήσω. 
Κι εγώ είχα την εντύπωση πως δεν υπάρχουν παρεξηγήσεις και πως μέσα στο κλίμα της παρέας που έχουμε δημιουργήσει κάνουμε πλάκα. Και λογικό όπως και με τις παρέες μας να εκνευρίζομαστε ενίοτε. Κι εγώ έχω εκνευριστεί στο τοπικ της Taylor. Ventalia Θεωρώ όμως πως ποτέ δεν έχει ξεφύγει κάποιος. Αλλά οκ στον γραπτό λόγο ενδεχομένως να μην γίνεται αντιληπτό το ύφος μας πολλές φορές. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θέλουμε κανείς να έρχεται σε δύσκολη θέση.
Και εγώ έτσι νόμιζα ότι ήταν. 

Όπως και να έχει, επειδή το timing είναι πολύ περίεργο και δέχτηκα πρόσφατα άλλη άκυρη επίθεση από βανδικό νιώθω ότι κάπως μπορεί να έχει συζητηθεί πλέον το θέμα. Οποτε το απόγευμα θα γράψω τα τελευταία review μου στο thread της Μαντόνα και μετά οποίος θελει με βρίσκει στο τουιτερ. Με ξέρετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης