Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Britney Spears

+12
Diafora_
thebest20
Chronis
V.I.P.
n1kos
Steliosg
greggel1982
oberlina
ChristosSav
Kostas_1
Filippos
Leonidas
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16680
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:53 pm
Καλά οι ίδιοι οι καλλιτέχνες βγαίνουν και μιλάνε για την επιρροή τους από Britney (Gaga, Taylor, Ariana, Katy, Miley, Selena, Dua, Ava, The Weeknd, Ed Sheeran κ.λπ.), αλλά οκ ας μείνουμε στο γνωστό αφήγημα ότι υπήρξε μόνο icon και δεν άφησε κανένα μουσικό στίγμα. Ούτε εγώ πρόκειται να ασχοληθώ ξανά!

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1 και Diafora_

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:53 pm
Kostas vandikos έγραψε:Δεν επηρέασε η Μπρίτνεϊ με τη μουσική της ;;;;;;;;Όπως έχω ξαναδηλωσει δεν είμσι φαν της ωστόσο είναι αδιανόητο να υποστηρίζεται ότι δεν επηρέασε καλλιτεχνικά και μουσικά μεταγενέστερες ποπ σταρς .
 
απηντησα σε προηγουμενο ποστ  Britney Spears  - Σελίδα 14 1f601
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:54 pm
greggel1982 έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
greggel1982 έγραψε:ουτε εγω λεω το αντιθετο..αλλα θες να μου πεις δεν αφησαν στιγμα πισω τους και οι Spice Girls;

Δηλαδή εχει υπάρξει καλλιτέχνης που να εχει πει οτι η μουσική του επηρεάστηκε απο τις SG ή οτι η ποπ μουσικη της εποχης επηρεάστηκε με οποιοδήποτε τροπο απο το ντεμπούτο τους ;
Το ρωτάω σοβαρά , γιατί δεν έχω ιδέα για αυτές περα απο 2 με 3 τραγούδια τους.
ποια ειναι η ηλικια σου αν επιτρεπεται;

Δεν πήγαινα καν σχολείο όταν κάνανε καριέρα οι SG.
Αλλά γενικότερα εχω “μελετήσει” αρκετα τη 90s μουσική.
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:55 pm
Kostas_1 έγραψε:
greggel1982 έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
greggel1982 έγραψε:ουτε εγω λεω το αντιθετο..αλλα θες να μου πεις δεν αφησαν στιγμα πισω τους και οι Spice Girls;

Δηλαδή εχει υπάρξει καλλιτέχνης που να εχει πει οτι η μουσική του επηρεάστηκε απο τις SG ή οτι η ποπ μουσικη της εποχης επηρεάστηκε με οποιοδήποτε τροπο απο το ντεμπούτο τους ;
Το ρωτάω σοβαρά , γιατί δεν έχω ιδέα για αυτές περα απο 2 με 3 τραγούδια τους.
ποια ειναι η ηλικια σου αν επιτρεπεται;

Δεν πήγαινα καν σχολείο όταν κάνανε καριέρα οι SG.
Αλλά γενικότερα εχω “μελετήσει” αρκετα τη 90s μουσική.


δεν ειμαι σιγουρος για το 2ο οταν λες τοτε οτι δεν γνωριζεις πολλα για SG, no pun intended
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:57 pm
Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει καθόλου triggered. Απλά έγραψα την γνώμη μου ότι κάποια πράγματα είναι των καιρών. Και ότι ναι μεν στην γενιά μας μπορεί να θεωρούμε την Μπριτνει το μεγαλύτερο ντεμπούτο αλλά αν ρωτήσεις την μάνα μου σίγουρα θα σου πει κάτι άλλο και αν ρωτήσεις ένα 15 χρόνο μάλλον θα σου πει 1D ή χειρότερα Olivia Rodrigo. 😂

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 7:59 pm
greggel1982 έγραψε:ε πως ειχε τη πρωτια, αμα αναφεραμε και προγενεστερα acts;  Britney Spears  - Σελίδα 14 1f600

Πρωτια στο “πιο iconic” συζηταμε απο χθες. 
Οχι πρωτια στο ποιος  κυκλοφόρησε  μουσική στην ανθρωπότητα
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:00 pm
oberlina έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει καθόλου triggered. Απλά έγραψα την γνώμη μου ότι κάποια πράγματα είναι των καιρών. Και ότι ναι μεν στην γενιά μας μπορεί να θεωρούμε την Μπριτνει το μεγαλύτερο ντεμπούτο αλλά αν ρωτήσεις την μάνα μου σίγουρα θα σου πει κάτι άλλο και αν ρωτήσεις ένα 15 χρόνο μάλλον θα σου πει 1D ή χειρότερα Olivia Rodrigo. 😂

ετσι ειναι..και επισης οι πωλησεις ειναι αναλογα και των καιρων..ας πουμε early 2000s ολα τα ποπ acts εκαναν εξωπραγματικες πωλησεις , οπως και τα rock/folk acts στα 70ς

Αρέσει στον χρήστη oberlina

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:01 pm
Kostas_1 έγραψε:
greggel1982 έγραψε:ε πως ειχε τη πρωτια, αμα αναφεραμε και προγενεστερα acts;  Britney Spears  - Σελίδα 14 1f600

Πρωτια στο “πιο iconic” συζηταμε απο χθες. 
Οχι πρωτια στο ποιος  κυκλοφόρησε  μουσική στην ανθρωπότητα

 ε σορρι ουτε και σε αυτο εχει τη πρωτια η Britney
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:01 pm
Filippos έγραψε:Καλά οι ίδιοι οι καλλιτέχνες βγαίνουν και μιλάνε για την επιρροή τους από Britney (Gaga, Taylor, Ariana, Katy, Miley, Selena, Dua, Ava, The Weeknd, Ed Sheeran κ.λπ.), αλλά οκ ας μείνουμε στο γνωστό αφήγημα ότι υπήρξε μόνο icon και δεν άφησε κανένα μουσικό στίγμα. Ούτε εγώ πρόκειται να ασχοληθώ ξανά!
Να ποιος γίνεται triggered. 😂😂

Καλά, δεν είναι και τόσο «αφήγημα». Πιο πολύ σαν μια βάσιμη αντίθετη άποψη από την δικιά σου θα την έλεγα. 

Θα μπορούσες να μου υποδείξεις ποια τραγούδια, ερμηνείες, παραγωγές της Μπριτνει έχουν υποδείξει ο Ed Sheeran και η Τειλορ ως επιρροές της Μπριτνει στην δουλειά τους; Και σε ποια πρότζεκτ συγκεκριμένα. Το ρωτάω γιατί είναι δυο καλλιτέχνες που μου αρέσουν και τους ακούω και δεν βρίσκω κάποια σύνδεση.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:02 pm
oberlina έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει καθόλου triggered. Απλά έγραψα την γνώμη μου ότι κάποια πράγματα είναι των καιρών. Και ότι ναι μεν στην γενιά μας μπορεί να θεωρούμε την Μπριτνει το μεγαλύτερο ντεμπούτο αλλά αν ρωτήσεις την μάνα μου σίγουρα θα σου πει κάτι άλλο και αν ρωτήσεις ένα 15 χρόνο μάλλον θα σου πει 1D ή χειρότερα Olivia Rodrigo. 😂

Δεν διαφωνούμε στο σημεία των καιρών. 
Ωστόσο μπορείς να κρίνεις influence στην Ολίβια που βγήκε κυριολεκτικά χθες ;

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:03 pm
greggel1982 έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
greggel1982 έγραψε:ε πως ειχε τη πρωτια, αμα αναφεραμε και προγενεστερα acts;  Britney Spears  - Σελίδα 14 1f600

Πρωτια στο “πιο iconic” συζηταμε απο χθες. 
Οχι πρωτια στο ποιος  κυκλοφόρησε  μουσική στην ανθρωπότητα

 ε σορρι ουτε και σε αυτο εχει τη πρωτια η Britney

Οκ
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56724
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:05 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Πάντως εγώ μιλούσα για debut singles που έκαναν θραύση όταν βγήκαν. Τέτοια παραδείγματα ας πούμε θεωρώ:
- Xtina & Genie In A Bottle 
- Beyoncé & Crazy In Love
- Katy Perry & I Kissed A Girl 
- Lady Gaga & Just Dance 
- Olivia Rodrigo & Drivers License
Παιδιά, 1D What makes you beautiful ηταν πραγματικά μια φρενίτιδα. Είναι στο επίπεδο του Hit Me Baby one more time.
Το έζησα από την ξαδέρφη μου. Πιστέψτε με ήταν απίστευτο ποσο φανατικό κοινό είχαν οι 1D Ventalia

Κάτι σαν τα swifties ένα πραμα απλά κράτησε για μια 5ετια

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:06 pm
Εγώ από αυτή την συζήτηση θα ήθελα να προτείνω σε όλα τα παιδιά να ακούσουν την μουσική της Tracy Chapman.

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:12 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Καλά οι ίδιοι οι καλλιτέχνες βγαίνουν και μιλάνε για την επιρροή τους από Britney (Gaga, Taylor, Ariana, Katy, Miley, Selena, Dua, Ava, The Weeknd, Ed Sheeran κ.λπ.), αλλά οκ ας μείνουμε στο γνωστό αφήγημα ότι υπήρξε μόνο icon και δεν άφησε κανένα μουσικό στίγμα. Ούτε εγώ πρόκειται να ασχοληθώ ξανά!
Να ποιος γίνεται triggered. 😂😂

Καλά, δεν είναι και τόσο «αφήγημα». Πιο πολύ σαν μια βάσιμη αντίθετη άποψη από την δικιά σου θα την έλεγα. 

Θα μπορούσες να μου υποδείξεις ποια τραγούδια, ερμηνείες, παραγωγές της Μπριτνει έχουν υποδείξει ο Ed Sheeran και η Τειλορ ως επιρροές της Μπριτνει στην δουλειά τους; Και σε ποια πρότζεκτ συγκεκριμένα. Το ρωτάω γιατί είναι δυο καλλιτέχνες που μου αρέσουν και τους ακούω και δεν βρίσκω κάποια σύνδεση.

Οταν τα λένε οι ίδιοι ειναι δική σου αβάσιμη άποψη.
Make it make sense
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:12 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει καθόλου triggered. Απλά έγραψα την γνώμη μου ότι κάποια πράγματα είναι των καιρών. Και ότι ναι μεν στην γενιά μας μπορεί να θεωρούμε την Μπριτνει το μεγαλύτερο ντεμπούτο αλλά αν ρωτήσεις την μάνα μου σίγουρα θα σου πει κάτι άλλο και αν ρωτήσεις ένα 15 χρόνο μάλλον θα σου πει 1D ή χειρότερα Olivia Rodrigo. 😂

Δεν διαφωνούμε στο σημεία των καιρών. 
Ωστόσο μπορείς να κρίνεις influence στην Ολίβια που βγήκε κυριολεκτικά χθες ;
Σίγουρα οχι. Ωστόσο αντικειμενικά την Olivia μπορούμε να την κρίνουμε με πιο νηφάλιο μυαλό και δεν θεωρώ ότι κάποιος θα διαφωνήσει ότι η καριέρα της είναι μια εκδοχή της Taylor Swift και της Avril Lavigne και Paramore. Αλλά σε λίγα χρόνια η γενιά που την ακουει σήμερα θα αποδίδει την παρόμοια μουσική ως influence της Ολίβια και σίγουρα όχι της Avril και των Paramore.

Εμένα η άποψη μου είναι το μουσικό influence είναι κάτι πολυυυυ συγκεκριμένο και αποδεικνύεται με μουσικούς όρους. Όχι άκουγα μικρή Lady Gaga και τώρα που έγινα τραγουδίστρια είμαι εμπνευσμένη από αυτή. Πως να το πω; Θελω direct reference στην δουλειά κάποιου για να το αναγνωρίσω.

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:14 pm
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Πάντως εγώ μιλούσα για debut singles που έκαναν θραύση όταν βγήκαν. Τέτοια παραδείγματα ας πούμε θεωρώ:
- Xtina & Genie In A Bottle 
- Beyoncé & Crazy In Love
- Katy Perry & I Kissed A Girl 
- Lady Gaga & Just Dance 
- Olivia Rodrigo & Drivers License
Παιδιά, 1D What makes you beautiful ηταν πραγματικά μια φρενίτιδα. Είναι στο επίπεδο του Hit Me Baby one more time.
Το έζησα από την ξαδέρφη μου. Πιστέψτε με ήταν απίστευτο ποσο φανατικό κοινό είχαν οι 1D Ventalia

Κάτι σαν τα swifties ένα πραμα απλά κράτησε για μια 5ετια
Εγώ ήμουν belieber στο αντίθετο στρατόπεδο. We were fighting for our lives εκείνη την περίοδο. Δεν μπορείτε να φανταστείτε 😂😂😂😂😂

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15503
Join date : 12/12/2020

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:16 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Καλά οι ίδιοι οι καλλιτέχνες βγαίνουν και μιλάνε για την επιρροή τους από Britney (Gaga, Taylor, Ariana, Katy, Miley, Selena, Dua, Ava, The Weeknd, Ed Sheeran κ.λπ.), αλλά οκ ας μείνουμε στο γνωστό αφήγημα ότι υπήρξε μόνο icon και δεν άφησε κανένα μουσικό στίγμα. Ούτε εγώ πρόκειται να ασχοληθώ ξανά!
Να ποιος γίνεται triggered. 😂😂

Καλά, δεν είναι και τόσο «αφήγημα». Πιο πολύ σαν μια βάσιμη αντίθετη άποψη από την δικιά σου θα την έλεγα. 

Θα μπορούσες να μου υποδείξεις ποια τραγούδια, ερμηνείες, παραγωγές της Μπριτνει έχουν υποδείξει ο Ed Sheeran και η Τειλορ ως επιρροές της Μπριτνει στην δουλειά τους; Και σε ποια πρότζεκτ συγκεκριμένα. Το ρωτάω γιατί είναι δυο καλλιτέχνες που μου αρέσουν και τους ακούω και δεν βρίσκω κάποια σύνδεση.

Οταν τα λένε οι ίδιοι ειναι δική σου αβάσιμη άποψη.
Make it make sense
Τι ακριβώς λένε ρε σύ Κώστα μου; Δώσε μου quotes. Αυτό ζητάω. Ποτε είπε ο Ed Sheeran ότι εμπνεύστηκε το divide από το Circus?
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:17 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει καθόλου triggered. Απλά έγραψα την γνώμη μου ότι κάποια πράγματα είναι των καιρών. Και ότι ναι μεν στην γενιά μας μπορεί να θεωρούμε την Μπριτνει το μεγαλύτερο ντεμπούτο αλλά αν ρωτήσεις την μάνα μου σίγουρα θα σου πει κάτι άλλο και αν ρωτήσεις ένα 15 χρόνο μάλλον θα σου πει 1D ή χειρότερα Olivia Rodrigo. 😂

Δεν διαφωνούμε στο σημεία των καιρών. 
Ωστόσο μπορείς να κρίνεις influence στην Ολίβια που βγήκε κυριολεκτικά χθες ;
Σίγουρα οχι. Ωστόσο αντικειμενικά την Olivia μπορούμε να την κρίνουμε με πιο νηφάλιο μυαλό και δεν θεωρώ ότι κάποιος θα διαφωνήσει ότι η καριέρα της είναι μια εκδοχή της Taylor Swift και της Avril Lavigne και Paramore. Αλλά σε λίγα χρόνια η γενιά που την ακουει σήμερα θα αποδίδει την παρόμοια μουσική ως influence της Ολίβια και σίγουρα όχι της Avril και των Paramore.

Εμένα η άποψη μου είναι το μουσικό influence είναι κάτι πολυυυυ συγκεκριμένο και αποδεικνύεται με μουσικούς όρους. Όχι άκουγα μικρή Lady Gaga και τώρα που έγινα τραγουδίστρια είμαι εμπνευσμένη από αυτή. Πως να το πω; Θελω direct reference στην δουλειά κάποιου για να το αναγνωρίσω.


το rock and roll hall of fame ειναι ενα indication ποιοι ειναι musical influences  (ειδικα που τα τελευταια χρονια "ανοιξε" και δεχετε ποπ/rnb/country artists).
Πιστευετε πραγματικα οτι η Britney εχει chance ποτε να μπει;

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31944
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:20 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Καλά οι ίδιοι οι καλλιτέχνες βγαίνουν και μιλάνε για την επιρροή τους από Britney (Gaga, Taylor, Ariana, Katy, Miley, Selena, Dua, Ava, The Weeknd, Ed Sheeran κ.λπ.), αλλά οκ ας μείνουμε στο γνωστό αφήγημα ότι υπήρξε μόνο icon και δεν άφησε κανένα μουσικό στίγμα. Ούτε εγώ πρόκειται να ασχοληθώ ξανά!
Να ποιος γίνεται triggered. 😂😂

Καλά, δεν είναι και τόσο «αφήγημα». Πιο πολύ σαν μια βάσιμη αντίθετη άποψη από την δικιά σου θα την έλεγα. 

Θα μπορούσες να μου υποδείξεις ποια τραγούδια, ερμηνείες, παραγωγές της Μπριτνει έχουν υποδείξει ο Ed Sheeran και η Τειλορ ως επιρροές της Μπριτνει στην δουλειά τους; Και σε ποια πρότζεκτ συγκεκριμένα. Το ρωτάω γιατί είναι δυο καλλιτέχνες που μου αρέσουν και τους ακούω και δεν βρίσκω κάποια σύνδεση.

Οταν τα λένε οι ίδιοι ειναι δική σου αβάσιμη άποψη.
Make it make sense
Τι ακριβώς λένε ρε σύ Κώστα μου; Δώσε μου quotes. Αυτό ζητάω. Ποτε είπε ο Ed Sheeran ότι εμπνεύστηκε το divide από το Circus?

Για τον ed Sheeran δεν μπορω να σου υποδείξω πότε ειπε ή έγραψε κατι τέτοιο , ούτε για την Taylor. Γιατί δεν τους παρακολουθώ.
Υποθέτω ο Φίλιππος δεν το έβγαλε απο το μυαλό του όμως.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16680
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Britney Spears  - Σελίδα 14 Empty Απ: Britney Spears

Σαβ Σεπ 30, 2023 8:45 pm
Taylor Swift:
Το όλο dark aesthetic του Reputation είναι επηρεασμένο από το Blackout. Ακόμη και θεματολογικά με την αναφορά στα media και τα δράματα που δημιουργούν. Έχει κάνει quote του Piece Of Me στο Look What You Made Me Do, "another day, another drama".
Και στις iconic εμφανίσεις της έχει αποδώσει φόρο τιμής πολλές φορές.
Britney Spears  - Σελίδα 14 Img_2260
Britney Spears  - Σελίδα 14 Img_2261
Britney Spears  - Σελίδα 14 Img_2262
Σπόιλερ:


Ο Ed Sheeran έχει δηλώσει ότι μικρός άκουγε πολύ Britney, σε βαθμό που νόμιζε πως ήταν gay. Έχει κάνει κόβερ τραγούδια της και τα ερμηνεύει και σε live εμφανίσεις του. 
Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, Diafora_ και Kostas vandikos

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης