Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Chart Data

+7
kinop
filis
ChristosSav
Leonidas
oberlina
Filippos
Kostas_1
11 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16431
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 9:51 pm
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Εν τω μεταξύ αγαπώ Ριρι και οριακά γίνομαι χευτερ με αυτά που διαβάζω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ την αδικία.
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.

Αρέσει στους χρήστες Steliosg και filis

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15196
Join date : 12/12/2020

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 9:57 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Εν τω μεταξύ αγαπώ Ριρι και οριακά γίνομαι χευτερ με αυτά που διαβάζω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ την αδικία.
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16431
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 9:59 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Όταν κανείς το να είσαι νο1 το παθητικό σου εισόδημα τότε κάθεσαι σπιτάκι σου και βλέπεις τους άλλους να δουλεύουν 24/7 μήπως και σε φτάσουν 😇
Η Taylor ζει για να κάνει μουσική. Η Riri αποδεικνύει με την στάση της ότι δεν είχε καλλιτεχνικές βλέψεις, αλλά έκανε μουσική για τα χρήματα. Δεν είναι το φλεξ που νομίζεις. 8 - Chart Data - Σελίδα 14 1f607
Η Ριρι που έκανε το Anti lmfao. Οικογένεια θελει να κάνει η κοπελα και βαρέθηκε το τσίρκο. Η Τειλορ έχει αντοχές ακόμα… και της αρέσει από ότι φαίνεται πολύ το τσίρκο. Πέρα από την μουσική ζει και για κάτι άλλο η Τειλορ. 

Και σκεφτόμουν σημερα ότι κουράστηκα να παίζω τον χειτερ της Τειλορ αλλά δεν με αφήνεται να απαλλαχθώ από τον ρόλο 😂
Ναι ναι. Superbowl ενώ ήταν έγκυος και soundtrack για ταινία της Marvel τα έκανε από καλλιτεχνικές βλέψεις καθαρά.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:00 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Εν τω μεταξύ αγαπώ Ριρι και οριακά γίνομαι χευτερ με αυτά που διαβάζω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ την αδικία.
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Φυσικά και ΔΕΝ είναι. (ακόμα)
Και αυτό γιατί δεν έχει πολλά χρόνια καριέρας. Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα καθιερωθεί ως legend σε καμία 10ετία.

Απάντησε μας και εμάς την ίδια ερώτηση για την Rihanna.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16431
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:05 pm
Με κάλυψε ο Στέλιος. 
Τώρα αν δεν αντέχετε να βλέπετε την Taylor να βρίσκεται διαρκώς σε λίστες με θρυλικά ονόματα της μουσικής είναι καθαρά δικό σας θέμα. Δεν ευθύνεται αυτή αν οι δικές σας αγαπημένες δεν μπορούν να επιτύχουν κάτι αντίστοιχο.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15196
Join date : 12/12/2020

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:06 pm
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Εν τω μεταξύ αγαπώ Ριρι και οριακά γίνομαι χευτερ με αυτά που διαβάζω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ την αδικία.
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Φυσικά και ΔΕΝ είναι. (ακόμα)
Και αυτό γιατί δεν έχει πολλά χρόνια καριέρας. Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα καθιερωθεί ως legend σε καμία 10ετία.

Απάντησε μας και εμάς την ίδια ερώτηση για την Rihanna.
Yes or No ήταν η απάντηση. Αλλά δεν μπορείτε απλά να το αφήσετε έτσι 😂😂

Εγώ για Ριανα (και για ολους τους αγαπημένους μου) μπορω να απαντήσω με απόλυτη ευκολία απλά ΟΧΙ. 


— εντωμεταξύ αυτό που μου λες επι της ουσιασ ειναι ότι η μόνη διαφορά της Τειλορ με Michael Jackson είναι τα χρόνια καριέρας.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:08 pm
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Εν τω μεταξύ αγαπώ Ριρι και οριακά γίνομαι χευτερ με αυτά που διαβάζω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ την αδικία.
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Φυσικά και ΔΕΝ είναι. (ακόμα)
Και αυτό γιατί δεν έχει πολλά χρόνια καριέρας. Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα καθιερωθεί ως legend σε καμία 10ετία.

Απάντησε μας και εμάς την ίδια ερώτηση για την Rihanna.
Yes or No ήταν η απάντηση. Αλλά δεν μπορείτε απλά να το αφήσετε έτσι 😂😂

Εγώ για Ριανα (και για ολους τους αγαπημένους μου) μπορω να απαντήσω με απόλυτη ευκολία απλά ΟΧΙ. 


— εντωμεταξύ αυτό που μου λες επι της ουσιασ ειναι ότι η μόνη διαφορά της Τειλορ με Michael Jackson είναι τα χρόνια καριέρας.
Μα αυτά τα χρόνια καριέρας είναι κρίσιμα. Δεν ξέρουμε τι θα κάνει τα επόμενα 10 χρόνια η Σουίφτ και η κάθε Σουίφτ.

Όταν ο MJ ήταν στο peak του δεν θεωρούνταν legend από αυτούς που τον άκουγαν τότε ή από τον κόσμο γενικά. Μόλις πέρασαν τα χρόνια και απέδειξε ότι αντέχει στο χρόνο καθιερώθηκε. Το ίδιο ισχύει για όλους τους καλλιτέχνες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Steliosg στις Δευ Οκτ 23, 2023 10:10 pm, 1 φορά
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31587
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:09 pm
Δεν έχω κανένα καημό να δω τη Rihanna να σπάει ρεκόρ της Madonna (τυχαία ονόματα). 
Τι αποτελεί η καθεμία στη μουσική βιομηχανία το ξέρω χωρίς αυτές τις λίστες.
15 παραπάνω #1 να κάνει ο Drake απο τον Michael δεν θα αποτελέσει ούτε στο 1/10 κεφάλαιο στη μουσική ούτε δισκογραφικά ούτε σαν performer.

Αρέσει στους χρήστες greggel1982, petros1994 και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15196
Join date : 12/12/2020

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:14 pm
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Εγώ αλλά με Τειλορ και τις υπερβολές σας 😂
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Φυσικά και ΔΕΝ είναι. (ακόμα)
Και αυτό γιατί δεν έχει πολλά χρόνια καριέρας. Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα καθιερωθεί ως legend σε καμία 10ετία.

Απάντησε μας και εμάς την ίδια ερώτηση για την Rihanna.
Yes or No ήταν η απάντηση. Αλλά δεν μπορείτε απλά να το αφήσετε έτσι 😂😂

Εγώ για Ριανα (και για ολους τους αγαπημένους μου) μπορω να απαντήσω με απόλυτη ευκολία απλά ΟΧΙ. 


— εντωμεταξύ αυτό που μου λες επι της ουσιασ ειναι ότι η μόνη διαφορά της Τειλορ με Michael Jackson είναι τα χρόνια καριέρας.
Μα αυτά τα χρόνια καριέρας είναι κρίσιμα. Δεν ξέρουμε τι θα κάνει τα επόμενα 10 χρόνια η Σουίφτ και η κάθε Σουίφτ.

Όταν ο MJ ήταν στο peak του δεν θεωρούνταν legend από αυτούς που τον άκουγαν τότε ή από τον κόσμο γενικά. Μόλις πέρασαν τα χρόνια και απέδειξε ότι αντέχει στο χρόνο καθιερώθηκε. Το ίδιο ισχύει για όλους τους καλλιτέχνες.
Το point που ήθελα να κάνω δεν είναι το αν η Τειλορ είναι όντως ή όχι ο νεοσ MJ αλλά το αν εσείς σαν φανς μπορείτε να πείτε σε μια πρόταση ότι η Τειλορ δεν είναι εμπορικά/σε επιτυχία η καλυτερότερη που υπάρχει. 
Γιατί δεν γράφετε απλά τα ρεκόρ της. Αυτό θέλω να πω. Υπάρχει μια υπερβολή. 

Το να μπορείτε να γράψετε ότι “οκ, η Τειλορ δεν είναι η Μαντόνα ή ο MJ” χωρίς ναι μεν αλλά δεν είναι κάτι ακραίο αλλά σας δυσκολεύει. Σας έχει κάνει σαν τα μούτρα της 😂
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:15 pm
Δλδ μου λέτε ότι σε καμιά 20ετία οι νέοι δεν θα θεωρούν legend την Taylor; 
Αυτά λέγανε και για Madonna πχ οι τυπάδες/τύπισσες στους οποίους δεν άρεσε τότε και είδαμε όλοι τώρα εμείς ως "νέοι" τι την θεωρούμε.
Όχι ότι συγκρίνω Madonna με Taylor, απλά προσπαθώ να αποδείξω ένα point.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13365
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:19 pm
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
Μα εμείς απλά γράφουμε τα ρεκόρ της κι εσείς σπεύδετε να τα απαξιώσετε και να μειώσετε την επιτυχία της.
Ωραία. Τι σημαίνουν αυτά τα ρεκόρ; 
Απλή απάντηση στο παρακάτω με ναι ή όχι…

Είναι η Τειλορ στο ίδιο επίπεδο καριέρας και επιτυχίας με καλλιτέχνες όπως ο Michael Jackson, η Madonna, o Elvis και οι Beatles? 

Yes or No? 
Θέλω να σας ακούσω να το λέτε εφόσον δεν υπερβάλετε καθόλου και απλά βάζετε τα «ρεκόρ» της 😇
Φυσικά και ΔΕΝ είναι. (ακόμα)
Και αυτό γιατί δεν έχει πολλά χρόνια καριέρας. Αν συνεχίσει έτσι σίγουρα θα καθιερωθεί ως legend σε καμία 10ετία.

Απάντησε μας και εμάς την ίδια ερώτηση για την Rihanna.
Yes or No ήταν η απάντηση. Αλλά δεν μπορείτε απλά να το αφήσετε έτσι 😂😂

Εγώ για Ριανα (και για ολους τους αγαπημένους μου) μπορω να απαντήσω με απόλυτη ευκολία απλά ΟΧΙ. 


— εντωμεταξύ αυτό που μου λες επι της ουσιασ ειναι ότι η μόνη διαφορά της Τειλορ με Michael Jackson είναι τα χρόνια καριέρας.
Μα αυτά τα χρόνια καριέρας είναι κρίσιμα. Δεν ξέρουμε τι θα κάνει τα επόμενα 10 χρόνια η Σουίφτ και η κάθε Σουίφτ.

Όταν ο MJ ήταν στο peak του δεν θεωρούνταν legend από αυτούς που τον άκουγαν τότε ή από τον κόσμο γενικά. Μόλις πέρασαν τα χρόνια και απέδειξε ότι αντέχει στο χρόνο καθιερώθηκε. Το ίδιο ισχύει για όλους τους καλλιτέχνες.
Το point που ήθελα να κάνω δεν είναι το αν η Τειλορ είναι όντως ή όχι ο νεοσ MJ αλλά το αν εσείς σαν φανς μπορείτε να πείτε σε μια πρόταση ότι η Τειλορ δεν είναι εμπορικά/σε επιτυχία η καλυτερότερη που υπάρχει. 
Γιατί δεν γράφετε απλά τα ρεκόρ της. Αυτό θέλω να πω. Υπάρχει μια υπερβολή. 

Το να μπορείτε να γράψετε ότι “οκ, η Τειλορ δεν είναι η Μαντόνα ή ο MJ” χωρίς ναι μεν αλλά δεν είναι κάτι ακραίο αλλά σας δυσκολεύει. Σας έχει κάνει σαν τα μούτρα της 😂
Εγώ απλά έχω πει ότι από την γενιά της σε αυτή την φάση είναι by far η πιο επιτυχημένη και είναι fact αυτό. 
Δεν την σύγκρινα ποτέ με legends ή κάτι τέτοιο. 
Το ότι παραθέτω στοιχεία από επίσημες πηγές στις οποίες η ίδια έμμεσα συγκρίνεται με legends βάση των αριθμών δεν σημαίνει ότι προσπαθώ να αποδείξω ότι είναι καλύτερη ή κάτι.
Προσωπικά δεν δυσκολεύομαι καθόλου να το πω, το έχω πει άπειρες φορές άλλωστε ότι η Swift δεν συγκρίνεται με όλους αυτούς τους θρύλους της μουσικής.

Όλη η κουβέντα που κάνω εγώ ως Στέλιος γίνεται μιας και θεωρώ πως είστε άδικοι μερικοί απέναντι στην Taylor γιατί 1ον πετυχαίνει αριθμούς που καμία άλλη αγαπημένη σας δεν πετυχαίνει και 2ον γιατί μπορεί να μην σας αρέσει και να την θεωρείτε overrated.
Που καλά κάνετε - δικαίωμά σας να την θεωρείτε υπερεκτιμημένη και να μην σας αρέσει. Άλλο αυτό και άλλο να μειώνουμε την καλλιτεχνική ή εμπορική της αξία όμως.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, greggel1982, filis και oberlina

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2230
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:25 pm
η Swift ειναι ηδη στα level popularity που εφτασαν οι legends ( για την εποχη που διανυουμε) αλλα θα δειξει αν θα εχει διαχρονικες επιτυχιες δλδ αν θα ακουμε τα τραγουδια της σε 3-4 δεκαετιες

Αρέσει στους χρήστες Filippos και Steliosg

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2230
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:31 pm
Filippos έγραψε:Εντωμεταξύ όπως πάντα δύο μέτρα και δύο σταθμά. Τα 19 #1 της Mariah σε σχετικές συζητήσεις δεν τα λογαριάζουμε καν. Τα οποία παρεμπιπτόντως συνδυάζονται και με album sales.
Τα 14 #1 της Riri όμως τα έχουμε κάνει ευαγγέλιο, γιατί είναι και το μοναδικό πράγμα στο οποίο υπερτερεί απέναντι στις άλλες. Ότι από τα 8 albums της μόνο 2 κατάφεραν να φτάσουν #1 δεν το αναφέρουμε όμως. Ή τα pure sales της.


ναι αλλα τα 19 νο1 της Μariah τα παραπανω  δεν ειναι σουξεδακια της εποχης (αν ηταν κιολας) σε σχεση με της Rihanna και των υπολοιπων ; Ναι μεν εχει διαχρονικα hits αλλα αρκετα περασαν και δεν ακουμπησαν
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15196
Join date : 12/12/2020

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Δευ Οκτ 23, 2023 10:37 pm
@steliosg 
Δεν μπορω να προβλέψω το μέλλον και πως θα εξελιχθεί η καριέρα της Τειλορ. Αυτό που λες όμως για την Μαντόνα δεν νομίζω να ισχύει. Η Τειλορ πλέον είναι στα 20 χρόνια καριέρας. Δεν νομίζω ότι η Μαντόνα στα 20 χρόνια καριέρας έμπαινε ως όνομα σε ντιμπέιτ για το αν ειναι πασίγνωστη αυτή και τα τραγούδια της στο γενικό κοινό.

Γενικά συμφωνώ με αυτό που λες. Απλα θεωρώ ότι δεν ειναι και δύσκολο να καταλάβει κάποιος ότι κάποια ρεκόρ πλέον ειναι παραφουσκωμένα και δεν ειναι καθόλου το ίδιο με τότε. Εμένα μου αρέσει πολύ η Τειλορ και θεωρώ ότι αξιζει καλλιτεχνικά. Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορω να την θεωρώ υπερεκτιμημένη ταυτόχρονα. Ειναι  γεγονος στα μάτια μου οτι αυτή η φρενίτιδα προκαλείται απο την εντελως overdramatic στρατιά των swifties.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, greggel1982, VasilisAst και petros1994

petros1994
petros1994
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 103
Join date : 06/11/2017

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:56 am
oberlina έγραψε:Εμένα μου αρέσει πολύ η Τειλορ και θεωρώ ότι αξιζει καλλιτεχνικά. Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορω να την θεωρώ υπερεκτιμημένη ταυτόχρονα. Ειναι  γεγονος στα μάτια μου οτι αυτή η φρενίτιδα προκαλείται απο την εντελως overdramatic στρατιά των swifties.
Kάπου εδώ είμαι κι εγώ.
Kι εγώ την ακούω (ειδικά το Midnights) Όμως όλος αυτός ο πανζουρλισμός με τα ρεκόρ της είναι λίγο out of nowhere. 
Και εννοώ οτι ναι μεν ειδικά εδώ Αγγλία είναι πασίγνωστη, αλλά δεν βλέπω ας πούμε τα τραγούδια της να παίζουν περισσότερο από της Dua Lipa πριν 2 χρόνια , ή πιο πριν από Rihanna, Katy Perry, Gaga κλπ.
Ίσα ίσα έχω την αίσθηση οτι όλες αυτές παίζανε περισσότερο στο peak τους, αλλά για κάποιο λόγο η Taylor σπάει όλα τα ρεκόρ που δεν σπάγαν για δεκαετίες. 
Δεν λέω απαραίτητα οτι είναι fake, ίσως έχει να κάνει οτι τώρα έχουμε μπει για τα καλά στη streaming era, όλη η μουσική βιομηχανία να έχει αλλάξει και να μην το έχουμε πάρει ακόμα χαμπάρι. Μπορεί σε 5 χρόνια από τώρα να έχει βγει μια νέα ''Swift'' που να σπάσει ακόμα περισσότερα ρεκόρ. Μπορεί και να μην τα σπάσει ποτέ καμία άλλη και να είναι όντως φαινόμενο. Θα δείξει στη πορεία.

Σχετικά με Madonna (triggered κι εγώ Laughing ) ,Michael και λοιπούς legends που λέγατε, δεν υπάρχει σύγκριση όσα ρεκόρ και να σπάσουν, γιατί πολύ απλά αυτά τα ονόματα πέρα από νούμερα, ρεκόρ και charts είχαν κάτι που καλώς ή κακώς δεν θα μπορέσουν να έχουν ποτέ οι επόμενοι pop stars. 
Την πρωτοπορία.
Το 2040 μπορεί να θεωρείται και η Τεηλορ legend, να είναι η best selling artist of all time, αλλά πάντα MJ, Madonna θα είναι άλλο status.
Πχ η Celine Dion έχει πουλήσει περισσότερο από την Barbra Streisand. Δεν θα φτάσει όμως ποτέ το status της.

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, oberlina και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31587
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:12 pm
In honor of one of the most iconic anniversaries of music today, here are the top 10 ranking of most momentous tracks…🎶

#10. Fergalicious (242 votes)
#9. Rehab (280 votes)
#8. Sweet Melody (414 votes)
#7. Hello (550 votes)
#6. Irreplaceable (725 votes)
#5. Bad Romance (747 votes)
#4. …Baby One More Time (1471 votes) 
#3. positions (2447 votes)
#2. Lose You to Love Me (5822 votes) 
#1. Monster (7371 votes)
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31587
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:13 pm
Κλαίω. Το monster το ξέρει η μάνα του; 
Της Minaj ειναι απο οτι κατάλαβα 

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Img_9110

Αρέσει στους χρήστες Filippos και petros1994

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6195
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:14 pm
petros1994 έγραψε:
Το 2040 μπορεί να θεωρείται και η Τεηλορ legend

https://www.instagram.com/reel/CyqthL5pu6L/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos, petros1994 και oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6195
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:15 pm
Kostas_1 έγραψε:In honor of one of the most iconic anniversaries of music today, here are the top 10 ranking of most momentous tracks…🎶

#10. Fergalicious (242 votes)
#9. Rehab (280 votes)
#8. Sweet Melody (414 votes)
#7. Hello (550 votes)
#6. Irreplaceable (725 votes)
#5. Bad Romance (747 votes)
#4. …Baby One More Time (1471 votes) 
#3. positions (2447 votes)
#2. Lose You to Love Me (5822 votes) 
#1. Monster (7371 votes)

Εντάξει το Irreplaceable είναι αδικαιολόγητα ψηλά.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31587
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

8 - Chart Data - Σελίδα 14 Empty Απ: Chart Data

Τρι Οκτ 24, 2023 12:16 pm
ChristosSav έγραψε:
petros1994 έγραψε:
Το 2040 μπορεί να θεωρείται και η Τεηλορ legend

https://www.instagram.com/reel/CyqthL5pu6L/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Την αγαπώ
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης