Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Taylor Swift

+10
Chronis
Chrismont
petros1994
filis
oberlina
ChristosSav
Filippos
Leonidas
Steliosg
Kostas_1
14 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:05 pm
Α καλά. Μετράμε και τα re-recordings τώρα. Ξέρεις πολύ καλά γιατί γίνονται οι συγκεκριμένες κυκλοφορίες και το θεωρώ χτύπημα κάτω από τη μέση να το προβάλλεις ότι κι αυτό γίνεται για λόγους εμπορικότητας...
Τα re-recordings τα κυκλοφορεί και αμέσως περνάει στο επόμενο era, δεν τα στηρίζει καν. Στο μόνο που πράγματι έκανε promo ήταν το Red TV που είναι το αγαπημένο της album. Εδώ ολόκληρο 1989 και δεν έβγαλε ούτε κλιπ.
Τεσπα ο καθένας έχει την άποψή του...
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:09 pm
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Άσχετο. Αν ακόμη πιστεύουμε ότι οι 2,6Μ πωλήσεις, με τις οποίες θα κάνει ντεμπούτο την πρώτη εβδομάδα μόνο στην Αμερική είναι αποκλειστικά swifties, δεν συνεχίζω καν την συζήτηση...

Νομίζω, (και αυτό αφορά όλους τους καλλιτέχνες) το φυσικό προϊόν αγοράζεται μόνο από τους φανς, άντε το πολύ από κανέναν dj (απ' αυτούς που παίζουν βινύλια) και από τους συλλέκτες. Κανένας casual ακροατής δεν θα αγόραζε υποθέτω κάποιο album από pre-order χωρίς να ακούσει το προϊόν πρώτα. Οπότε, ναι, εγώ προσωπικά, πιστεύω πως οι πωλήσεις προέρχονται από swifties, όπως και της Bey από Beyhive κοκ.

Στην υπόλοιπη συζήτηση δεν συμμετέχω Ventalia
Χρήστο είναι τρομακτικά μεγάλο νούμερο για να προέρχεται αποκλειστικά από swifties. Είναι η πιο δημοφιλής τραγουδίστρια και καθημερινά απασχολεί τα μέσα, δε μου κάνει εντύπωση που το gp μπορεί να θέλει στη συλλογή του τον νέο της δίσκο. Ειδικά σήμερα που τα βινύλια έχουν γίνει της μόδας.
Να υποθέσω ότι και τα 314Μ streams προέρχονται μόνο από swifties ;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:11 pm
Α ναι ρε έχεις δίκιο. Δεν υπήρχαν variants και deluxe στα re recordings. 😂
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:12 pm
Προχθές στο last fm έπεσα πάνω σε μια φαν των blackpink που τισ είχε στριμαρει 1.000.000 φορές. Ασχετο γεγονός. Καμία σχέση με ότι συζηταμε.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:14 pm
oberlina έγραψε:Α ναι ρε έχεις δίκιο. Δεν υπήρχαν variants και deluxe στα re recordings. 😂
Ναι και ; Μήπως να τα κυκλοφορούσε μόνο ψηφιακά ; Δηλαδή θεωρείς ότι τα αντιμετώπισε σαν κανονικά eras ;
Άλλος κάνει πως δεν καταλαβαίνει μου φαίνεται.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6319
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:15 pm
Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Άσχετο. Αν ακόμη πιστεύουμε ότι οι 2,6Μ πωλήσεις, με τις οποίες θα κάνει ντεμπούτο την πρώτη εβδομάδα μόνο στην Αμερική είναι αποκλειστικά swifties, δεν συνεχίζω καν την συζήτηση...

Νομίζω, (και αυτό αφορά όλους τους καλλιτέχνες) το φυσικό προϊόν αγοράζεται μόνο από τους φανς, άντε το πολύ από κανέναν dj (απ' αυτούς που παίζουν βινύλια) και από τους συλλέκτες. Κανένας casual ακροατής δεν θα αγόραζε υποθέτω κάποιο album από pre-order χωρίς να ακούσει το προϊόν πρώτα. Οπότε, ναι, εγώ προσωπικά, πιστεύω πως οι πωλήσεις προέρχονται από swifties, όπως και της Bey από Beyhive κοκ.

Στην υπόλοιπη συζήτηση δεν συμμετέχω Ventalia
Χρήστο είναι τρομακτικά μεγάλο νούμερο για να προέρχεται αποκλειστικά από swifties. Είναι η πιο δημοφιλής τραγουδίστρια και καθημερινά απασχολεί τα μέσα, δε μου κάνει εντύπωση που το gp μπορεί να θέλει στη συλλογή του τον νέο της δίσκο. Ειδικά σήμερα που τα βινύλια έχουν γίνει της μόδας.
Να υποθέσω ότι και τα 314Μ streams προέρχονται μόνο από swifties ;

Φίλιππε είναι εκτός σπιτιού. Θα επανέλθω το βράδυ στην κουβέντα :hi5:
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1522
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:17 pm
Ευχαριστώ που το αναφέρεις για να παραθέσω και αυτον τον συλλογισμό μου.. ότι δεν έχει η Beyonce τέτοια νούμερα η η gaga με κάποιο παρελθοντικο άλμπουμ της και τα έχει κάνει το συγκεκριμένο (που ακόμα και αν τα έκανε το red η το 1989 δεν θα είχα θέμα ) είναι επίσης κάτι που με λυπει βαθύτατα για την κατάντια της παγκόσμιας μουσικής σήμερα. Όσο για τα υπόλοιπα με κάλυψε απόλυτα η Oberlina σε πράγματα που δεν είχα σκεφτεί καν έτσι και έχει απόλυτο δίκιο. Δεν νομίζω πως αν δεν είσαι swiftie και αν δεν έχεις παρακολουθήσει τα τελευταία τις δείγματα μπορούν να σου αρέσουν αυτά τα κομμάτια. Είναι ακατόρθωτο. Το hype είναι στον Θεό και εννοείται σε αυτό ευθύνονται και τα τόσο εξωπραγματικά νούμερα του άλμπουμ αλλά επίσης και οι τόσο mid κριτικές στην πλειοψηφία.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Chrismont στις Σαβ Απρ 27, 2024 5:03 pm, 2 φορές συνολικά

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:17 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Α ναι ρε έχεις δίκιο. Δεν υπήρχαν variants και deluxe στα re recordings. 😂
Ναι και ; Μήπως να τα κυκλοφορούσε μόνο ψηφιακά ; Δηλαδή θεωρείς ότι τα αντιμετώπισε σαν κανονικά eras ;
Άλλος κάνει πως δεν καταλαβαίνει μου φαίνεται.
Φίλιππε λολ. 
Απλά θα έβγαζε ΕΝΑ Ε Ν Α physical copy ανά φορματ. Τώρα καθόμαστε και συζηταμε αν πετάει ο γάιδαρος. Ξέρεις πολύ καλά την αλήθεια πιστεύω όσο και φαν της και αν είσαι. Απλά βγάζεις άρνηση τώρα.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:19 pm
oberlina έγραψε:Προχθές στο last fm έπεσα πάνω σε μια φαν των blackpink που τισ είχε στριμαρει 1.000.000 φορές. Ασχετο γεγονός. Καμία σχέση με ότι συζηταμε.
Εντάξει δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε, κατάλαβα.
- Streams: Τα swifties με τα streaming parties κάθε μέρα όλη μέρα
- Πωλήσεις: Τα swifties που τα αγοράζουν όλα από 50 φορές
- Περιοδεία: Τα swifties που έχουν ανακαλύψει την κλωνοποίηση και πηγαίνουν 100 αντί του ενός
Το gp δεν ξέρει κανένα τραγούδι της, ούτε καν πώς μοιάζει.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:21 pm
Για άλλη μια φορά παίρνεις ότι λέμε και το εκφράζεις στην απόλυτη υπερβολή για να το μηδενίσεις.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 4:23 pm
oberlina έγραψε:Για άλλη μια φορά παίρνεις ότι λέμε και το εκφράζεις στην απόλυτη υπερβολή για να το μηδενίσεις.
Ε αφού εσείς μηδενίζετε την καριέρα της Taylor κι ό,τι κάνει πλέον, ας μηδενίσω κι εγώ κάτι.
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1522
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 5:18 pm
Κανείς δεν μηδένισε την καριέρα της. Απλά έχεις λίγο την μύγα και δεν δέχεσαι ότι σε κάποιους από εμάς δεν αρέσει αυτό το αποτέλεσμα. Το ότι οι κριτικές του κόσμου για το άλμπουμ είναι mid ακριβώς γιατί δεν άκουσαν το άλμπουμ μόνο swifties και υπάρχει και μια μερίδα αντικειμενικού κοινού ανάμεσα + ότι το υλικό που δίνει στο κοινό της σε 1 χρόνο είναι όσα δίνουν οι υπόλοιπες που αναφέρεις σε 5 οπότε φυσιολογικό το hype είναι όλα γεγονότα. Αυτή την στιγμή είναι η απόλυτη trailblazer την παγκόσμιας μουσικής και έχει ήδη γράψει μια ιστορία αλλά το αν το όνομα Taylor Swift θα έχει σε 20 χρόνια την ίδια βαρύτητα που έχουν τώρα τα ονόματα των Michael Jackson και Beatles που θεωρούνται θρύλοι της μουσικής αυτό δεν το ξέρουμε.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 8:12 pm
Αν έχεις παρακολουθήσει το τοπικ θα δεις ότι κι εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα του TTPD. Οπότε καμία μύγα δεν έχω.
Το πόσο συχνά βγάζει κάποιος υλικό και το hype δεν έχουν καμία απολύτως σχέση. Τα παραδείγματα πολλά και από τις δύο πλευρές. Ίσως αυτό είναι που ενοχλεί, ότι πάντα γίνεται προσπάθεια να αποδοθεί κάπου αλλού η τεράστια επιτυχία της, ποτέ στο ταλέντο της.
Όντως δεν ξέρουμε πού θα βρίσκεται το όνομά της σε 20 χρόνια κι ούτε το έχω τοποθετήσει ποτέ στην κατηγορία των θρύλων που αναφέρεις. Εγώ απλά ανεβάζω τα ρεκόρ που κάνει, τα οποία τυγχάνει να κατείχαν τέτοια ονόματα. Από εκεί και πέρα εσείς αντιδράτε απευθείας και σπεύδετε να τη μειώσετε με αναφορές τύπου δεν έχει αφήσει κανένα τραγούδι.

Αρέσει στους χρήστες Steliosg και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31762
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 8:33 pm
Το θέμα είναι ότι για Madonna ή MJ δεν άκουγες ποτέ ότι όλα τα τραγούδια τους είναι σαν να είναι ίδια ή ότι τα ξέρουν μόνο οι φανς τους.
Το ότι αυτό συμβαίνει στην Taylor ισως κάτι λέει. 

Θα μου πεις θα το δούμε σε 20 χρόνια.
Θα το δεχτώ. 
Αλλά νομιζω ότι απλως ζούμε στην εποχή του Spotify και των ρεκόρ του. Και τα τραγούδια δεν καταφέρνουν να χτίσουν αυτή την αίγλη που έχτιζε παλιά η διαδικασία της αγοράς ενός άλμπουμ και το πόσο μεγάλο γεγονός ήταν να πετύχεις το εκάστοτε τραγούδι/κλιπ σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή στο ραδιόφωνο.

Αρέσει στον χρήστη Chrismont

thebest20
thebest20
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 9776
Join date : 27/10/2015

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Σαβ Απρ 27, 2024 8:44 pm
Της Taylor οι πωλήσεις είναι φυσικές κυρίως, αυτά τα ρεκόρ πωλήσεων που κάνει; Αλλά βγάζει 4 φορές το ίδιο cd με άλλο εξώφυλλο κ άλλο bonus track + έξτρα deluxe + 4 φορές το βινύλιο με άλλο εξώφυλλο + τα re-recordings συνέχεια οπότε λογικό είναι να κάνει απίστευτα νούμερα, οι σκληροπυρηνικοί fans της τα παίρνουν όλα.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15370
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Απρ 28, 2024 2:33 am
Taylor Swift - Σελίδα 48 Img_8012

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Απρ 28, 2024 8:57 am
Kostas_1 έγραψε:Θα μου πεις θα το δούμε σε 20 χρόνια.
Θα το δεχτώ. 
Αλλά νομιζω ότι απλως ζούμε στην εποχή του Spotify και των ρεκόρ του. Και τα τραγούδια δεν καταφέρνουν να χτίσουν αυτή την αίγλη που έχτιζε παλιά η διαδικασία της αγοράς ενός άλμπουμ και το πόσο μεγάλο γεγονός ήταν να πετύχεις το εκάστοτε τραγούδι/κλιπ σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή στο ραδιόφωνο.
Δεκτό. Κι εγώ συμφωνώ για την αίγλη που λες και πιστεύω πως πλέον δύσκολα γίνονται "κλασικά" τα τραγούδια (ακόμη και στην ελληνική δισκογραφία). Γιατί όμως το προσωποποιούμε αποκλειστικά στην Taylor ;
Δηλαδή το Rain On Me, το Cuff It και το Work θα μείνουν, αλλά το Anti-Hero όχι ;
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31762
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Απρ 28, 2024 10:22 am
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Θα μου πεις θα το δούμε σε 20 χρόνια.
Θα το δεχτώ. 
Αλλά νομιζω ότι απλως ζούμε στην εποχή του Spotify και των ρεκόρ του. Και τα τραγούδια δεν καταφέρνουν να χτίσουν αυτή την αίγλη που έχτιζε παλιά η διαδικασία της αγοράς ενός άλμπουμ και το πόσο μεγάλο γεγονός ήταν να πετύχεις το εκάστοτε τραγούδι/κλιπ σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή στο ραδιόφωνο.
Δεκτό. Κι εγώ συμφωνώ για την αίγλη που λες και πιστεύω πως πλέον δύσκολα γίνονται "κλασικά" τα τραγούδια (ακόμη και στην ελληνική δισκογραφία). Γιατί όμως το προσωποποιούμε αποκλειστικά στην Taylor ;
Δηλαδή το Rain On Me, το Cuff It και το Work θα μείνουν, αλλά το Anti-Hero όχι ;

Στην προκειμένη η Taylor σπάει τα ρεκόρ των θρύλων και παρουσιάζεται ως «διάδοχος» τους.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16552
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Απρ 28, 2024 11:11 am
Kostas_1 έγραψε:
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Θα μου πεις θα το δούμε σε 20 χρόνια.
Θα το δεχτώ. 
Αλλά νομιζω ότι απλως ζούμε στην εποχή του Spotify και των ρεκόρ του. Και τα τραγούδια δεν καταφέρνουν να χτίσουν αυτή την αίγλη που έχτιζε παλιά η διαδικασία της αγοράς ενός άλμπουμ και το πόσο μεγάλο γεγονός ήταν να πετύχεις το εκάστοτε τραγούδι/κλιπ σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή στο ραδιόφωνο.
Δεκτό. Κι εγώ συμφωνώ για την αίγλη που λες και πιστεύω πως πλέον δύσκολα γίνονται "κλασικά" τα τραγούδια (ακόμη και στην ελληνική δισκογραφία). Γιατί όμως το προσωποποιούμε αποκλειστικά στην Taylor ;
Δηλαδή το Rain On Me, το Cuff It και το Work θα μείνουν, αλλά το Anti-Hero όχι ;

Στην προκειμένη η Taylor σπάει τα ρεκόρ των θρύλων και παρουσιάζεται ως «διάδοχος» τους.
Δεν τοποθέτησε η ίδια τον εαυτό της στην κατηγορία των θρύλων. Είναι γεγονός όμως πως σπάει αυτά τα ρεκόρ, τι να κάνουμε ;
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31762
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 48 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Απρ 28, 2024 11:13 am
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Θα μου πεις θα το δούμε σε 20 χρόνια.
Θα το δεχτώ. 
Αλλά νομιζω ότι απλως ζούμε στην εποχή του Spotify και των ρεκόρ του. Και τα τραγούδια δεν καταφέρνουν να χτίσουν αυτή την αίγλη που έχτιζε παλιά η διαδικασία της αγοράς ενός άλμπουμ και το πόσο μεγάλο γεγονός ήταν να πετύχεις το εκάστοτε τραγούδι/κλιπ σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό ή στο ραδιόφωνο.
Δεκτό. Κι εγώ συμφωνώ για την αίγλη που λες και πιστεύω πως πλέον δύσκολα γίνονται "κλασικά" τα τραγούδια (ακόμη και στην ελληνική δισκογραφία). Γιατί όμως το προσωποποιούμε αποκλειστικά στην Taylor ;
Δηλαδή το Rain On Me, το Cuff It και το Work θα μείνουν, αλλά το Anti-Hero όχι ;

Στην προκειμένη η Taylor σπάει τα ρεκόρ των θρύλων και παρουσιάζεται ως «διάδοχος» τους.
Δεν τοποθέτησε η ίδια τον εαυτό της στην κατηγορία των θρύλων. Είναι γεγονός όμως πως σπάει αυτά τα ρεκόρ, τι να κάνουμε ;

Να μην το αφήσουμε να συμβαίνει άλλο 😂

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης