Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mariah Carey

+21
kinop
Kostask
manos
Antonius
greggel1982
Liakoman
oberlina
VasilisAst
Filippos
Steliosg
neereaux
filis
Chronis
bitcoin
n1kos
dimosf1
themisDV92
Kostas_1
thebest20
Leonidas
stelios
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 8:29 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Ναι we thank Xtina που σε μια πολύ δύσκολη στιγμή της ζωής της Mariah την αποκάλεσε medicated και έθιξε τα ψυχολογικά προβλήματα που αντιμετώπιζε εκείνη την περίοδο.


Ναι, δεν ήξερε να φάει αμάσητες τις βρισιές της Μιμι επειδή τότε περνούσε δύσκολα. 
Θέλω λίγο να φανταστείς να πας εσύ στην Δέσποινα να της πεις ποσο την θαυμάζεις και αυτή να σου απαντήσει "μην με πλησιάζεις κ*λο Αλβανέ". 
Εγώ ξέρω πως η Xtina τότε είχε ανοίξει μέτωπα με όλες σχεδόν. Αυτό κάτι λέει για τον χαρακτήρα της εκείνη την περίοδο. Μπράβο της αν άλλαξε και ωρίμασε μετά.
Το σκηνικό που περιγράφεις σε πιο χαλαρή εκδοχή  Laughing
Mariah Carey - Σελίδα 33 Img_2130
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 8:32 pm


Bonus Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 8:42 pm
Πάλι τα ίδια θα πούμε. Θεωρώ πως η εποχή ήταν απλά πιο caty, όλες έλεγαν κάτι για όλες. Δεν γίνεται να τα παίρνουμε όλα εκτός context. Η Christina πάντα ήταν sassy και πιστεύω πως πάντα ένιωθε αδικημένη στον τρόπο που την παρουσίαζαν τα media για αυτό και είχε κάποια ξεσπάσματα. Τα οποία δικαιολογούνται κιόλας σε ένα βαθμό από το νεαρό της ηλικίας της. 

Ναι, οκ ήταν αγενής σε ένα σκηνικό σε έναν άσχετο. Λες και κανείς ποτέ δεν υπήρξε αγενής. Σε απάντηση σε αυτό μπορώ να σου βάλω ιστορία από ένα παιδάκι που πήγε σε συναυλία της με πανό "εχω γενέθλια" και το προσκάλεσε πίσω να του τραγουδήσει happy birthday και να του σβήσει τούρτα. 

Εγώ πάντως δέχομαι ότι τότε η Κριστίνα είχε καβαλήσει και έλεγε αρλούμπες (κάτι που δεν πιστεύω ότι θα αρνιόταν και η ίδια). Εσύ το δέχεσαι ότι η Μιμίκα είχε και έχει καβαλήσει ακόμα και τώρα;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 8:49 pm
Filippos έγραψε:

Bonus Ventalia

όσες την έχουν γνωρίσει και συνεργαστεί μαζί της την αγαπάνε ακόμα περισσότερο έκτοτε.. εγώ αυτό ξέρω

Σπόιλερ:
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31566
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 9:01 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Long story short .. όταν κι οι δυο δεν χωνεύουν τ άντερα τους πως να αντέξουν η μια την αλλη 

Mariah Carey - Σελίδα 33 200.gif?cid=b86f57d30pdnr3k6piu5s6y1nq377kiswqv96oo5emxcbnzj&rid=200

τεκαν! Η Κριστίνα πλέον είναι από τους πιο wholesome celebrities που υπάρχουν. Να είστε αντικειμενικοί
τα του καισαρα τω καισαρι

Μα για τότε μίλησα.
Όντως τα τελευταία χρονια η μια απ τις δυο  εχει αλλάξει

Και όχι δεν λέγανε όλες κατι. Ή τουλάχιστον δεν είχαν την ίδια βαρύτητα κατινιας.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 9:04 pm
Α και για να μπαίνουν κάποια πράγματα στην θέση τους... ο πραγματικός λόγος του feud ήταν τα Diva's 00 όπου θα εμφανιζόταν η Κριστίνα αλλά η Μιμίκα έβαλε βέτο για να μην εμφανιστεί. 

Mariah Carey - Σελίδα 33 Facepe10
Mariah Carey - Σελίδα 33 Faceoz10
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 10:33 pm
oberlina έγραψε:Εγώ πάντως δέχομαι ότι τότε η Κριστίνα είχε καβαλήσει και έλεγε αρλούμπες (κάτι που δεν πιστεύω ότι θα αρνιόταν και η ίδια). Εσύ το δέχεσαι ότι η Μιμίκα είχε και έχει καβαλήσει ακόμα και τώρα;
Κι εγώ δέχομαι πως η Mimi αναλώθηκε σε κάποιες κόντρες, δίχως να υπάρχει λόγος και δίχως να το έχει ανάγκη. Ήταν ήδη από την πρώτη δεκαετία της καριέρας της legend. Απλά νομίζω ήταν και θέμα χαρακτήρα, είναι από τους ανθρώπους που δεν θα αφήσουν τίποτα να πέσει κάτω. 
Πάντως στις γνωστές κόντρες μπορεί να έριχνε shade, αλλά πάντα αμυνόμενη σε επίθεση που είχε δεχθεί
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείτε να την θεωρείτε καβαλημένη ή ότι ασχολείται με κατινιές, ενώ αναφέρεστε σε παλιά σκηνικά.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 10:36 pm
oberlina έγραψε:Α και για να μπαίνουν κάποια πράγματα στην θέση τους... ο πραγματικός λόγος του feud ήταν τα Diva's 00 όπου θα εμφανιζόταν η Κριστίνα αλλά η Μιμίκα έβαλε βέτο για να μην εμφανιστεί. 

Mariah Carey - Σελίδα 33 Facepe10
Mariah Carey - Σελίδα 33 Faceoz10
Προφανώς είχε συμβεί κάτι μεταξύ τους, το οποίο και δεν θα μάθουμε ποτέ. Πάντως η Mariah υπήρξε αρκετά υποστηρικτική με νέες τότε τραγουδίστριες όπως η Britney και η Beyonce. Τι θέμα να είχε με την Xtina ;
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 10:53 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ πάντως δέχομαι ότι τότε η Κριστίνα είχε καβαλήσει και έλεγε αρλούμπες (κάτι που δεν πιστεύω ότι θα αρνιόταν και η ίδια). Εσύ το δέχεσαι ότι η Μιμίκα είχε και έχει καβαλήσει ακόμα και τώρα;
Κι εγώ δέχομαι πως η Mimi αναλώθηκε σε κάποιες κόντρες, δίχως να υπάρχει λόγος και δίχως να το έχει ανάγκη. Ήταν ήδη από την πρώτη δεκαετία της καριέρας της legend. Απλά νομίζω ήταν και θέμα χαρακτήρα, είναι από τους ανθρώπους που δεν θα αφήσουν τίποτα να πέσει κάτω. 
Πάντως στις γνωστές κόντρες μπορεί να έριχνε shade, αλλά πάντα αμυνόμενη σε επίθεση που είχε δεχθεί
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείτε να την θεωρείτε καβαλημένη ή ότι ασχολείται με κατινιές, ενώ αναφέρεστε σε παλιά σκηνικά.

Άρα δεν το δέχεσαι γιατί άλλο απάντησες  Ventalia

Ε καβαλημένη την θεωρώ από τον τρόπο που μιλάει και φέρεται
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 10:55 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:Εγώ πάντως δέχομαι ότι τότε η Κριστίνα είχε καβαλήσει και έλεγε αρλούμπες (κάτι που δεν πιστεύω ότι θα αρνιόταν και η ίδια). Εσύ το δέχεσαι ότι η Μιμίκα είχε και έχει καβαλήσει ακόμα και τώρα;
Κι εγώ δέχομαι πως η Mimi αναλώθηκε σε κάποιες κόντρες, δίχως να υπάρχει λόγος και δίχως να το έχει ανάγκη. Ήταν ήδη από την πρώτη δεκαετία της καριέρας της legend. Απλά νομίζω ήταν και θέμα χαρακτήρα, είναι από τους ανθρώπους που δεν θα αφήσουν τίποτα να πέσει κάτω. 
Πάντως στις γνωστές κόντρες μπορεί να έριχνε shade, αλλά πάντα αμυνόμενη σε επίθεση που είχε δεχθεί
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθείτε να την θεωρείτε καβαλημένη ή ότι ασχολείται με κατινιές, ενώ αναφέρεστε σε παλιά σκηνικά.

Άρα δεν το δέχεσαι γιατί άλλο απάντησες  Ventalia

Ε καβαλημένη την θεωρώ από τον τρόπο που μιλάει και φέρεται
Νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι όλο αυτό το κάνει σε φάση τρολαρίσματος. Δηλαδή όταν ανοίγει το μπουκάλι με whistle note το παίζει ντίβα ;  laugh3
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31566
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 10:59 pm
Filippos έγραψε:
. Πάντως η Mariah υπήρξε αρκετά υποστηρικτική με νέες τότε τραγουδίστριες όπως η Britney 

Mariah Carey - Σελίδα 33 8da16110
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31566
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 11:08 pm
@oberlina be like 

Mariah Carey - Σελίδα 33 200.gif?cid=b86f57d36mxxjmhzjnj99msf2wlldh9hkmnsk3baas3opz1m&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Filippos και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 11:20 pm
Filippos έγραψε:Προφανώς είχε συμβεί κάτι μεταξύ τους, το οποίο και δεν θα μάθουμε ποτέ. Πάντως η Mariah υπήρξε αρκετά υποστηρικτική με νέες τότε τραγουδίστριες όπως η Britney και η Beyonce. Τι θέμα να είχε με την Xtina ;

Α ναι δεν θα το μάθουμε ποτέ. Μόνο που το timeline των γεγονότων μιλάει από μόνο του.

- 1998 το ντεπούτο της Κριστίνα
- 1999-2001 η Κριστίνα είχε αρχίσει να δείχνει τα pipes της και να αναγνωρίζεται ως vocal queen. 
Δεν την σύγκριναν μόνο με την Britney τότε αλλά την σύγκριναν πολύ έντονα και με την Mariah Carey. Η Britney προφανώς και δεν αποτελούσε ποτέ απειλή στο legacy της Mariah... δεν θα μπορούσε ποτέ να μπει σε συζήτηση των vocalist. Η Beyonce ήταν σε ένα girl group και δεν ήταν καν καλλιτέχνης πρώτης γραμμής τότε. 
But Christina was coming for blood! Έπαιρνε grammy, έβγαζε επιτυχημένο Χριστουγεννιάτικο άλμπουμ, είχε την εύνοια της Whitney, πουλούσε 20M και είχε 3 νο.1 και το χειρότερο όλων... αποθεωνόταν για τα φωνητικά της. Ήταν η πρώτη pop vocalist τέτοιου range μετά την Mariah. 

Η Κριστίνα μέχρι τότε πάντα έλεγε τα καλύτερα για την Mariah. Η Mariah ΠΟΤΕ δεν είπε ούτε μισό καλό λόγο για την Κριστίνα. Αδυνατούσε να πει μέχρι και το αυτονόητο.. ότι η κοπέλα έχει φωνάρα. 

- 2000: Divas '00 η Mariah μπλοκάρει παρασκηνιακά την εμφάνιση της Κριστίνα γιατί προφανώς και την έβλεπε φουλ ανταγωνιστικά.
- 2001: Η Κριστίνα σταματάει σταδιακά να αναφέρεται στην Mariah ως είδωλο της. 
- 2006: έρχονται οι δηλώσεις της Κριστίνα για την Mariah. 
- Η Mariah απαντάει
- Η Κριστίνα τα μαζεύει
- 2012 (περίπου): Η Mariah δίνει ραδιοφωνική συνέντευξη όπου ο παραγωγός λέει "do you ever look in the mirror and say i'm christina aguilera. I'm that ugly now" και οι άλλοι γελάνε με την Mariah να αντιδράει με τρόπο που δεν την τιμάει καθόλου ως γυναίκα
- 2012: Η Κριστίνα λέει ότι η Mariah είναι πολύ καλή songwriter και μιλάει θετικά για το vision of love, ξαναλέει ότι είναι φαν
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τρι Νοε 01, 2022 11:35 pm
Και για να είμαι ξεκάθαρη δεν κατηγορώ την Mariah για αυτό που έκανε στα divas. Καταλαβαίνω τι μπορεί να περνούσε τότε και τυχόν ανασφάλειες μπορεί να είχε. Κάνουν μια πολύ δύσκολη δουλειά και σίγουρα αυτά είναι συχνό φαινόμενο σε αυτό τον χώρο.
Απλά δεν γίνεται να την βγάζεις αγγελούδι και ότι πήγαινε να αμυνθεί όταν πήγε να φάει upcoming κοριτσάκι που έβγαζε τότε το πρώτο του άλμπουμ.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τετ Νοε 02, 2022 12:06 am
Δεν νομίζω πως είχε να φοβηθεί κάτι η Mariah το 1999 που έκανε ντεμπούτο η Xtina. Είχε αναδειχθεί ως artist of the decade απέναντι σε θρύλους της μουσικής, οι πωλήσεις της ήταν στα ύψη και φωνητικά διατηρούνταν ακόμη σε πολύ καλή κατάσταση. 
Η Britney ήταν απειλή στο θέμα των πωλήσεων, ήταν η πρώτη μετά την Mariah που άγγιξε τα 30Μ μόλις με το ντεμπούτο της, μπλοκάρωντας την Mariah από best selling female album of the year.  
Εδώ εμφανίστηκε με την Whitney, στην Xtina θα ένιωθε ανασφάλεια ; Προφανώς παίχτηκε κάτι προσωπικό μεταξύ τους. Αρχές των 00s ήταν και η περίοδος που η Mariah πέρασε μια πολύ κακή φάση. 
Ήδη στο timeline σου υπάρχει ένα κενό πενταετίας. 
Δεν την βγάζω αγγελούδι, απλά επισημαίνω πως και η Xtina τότε δεν φημιζόταν για την γλυκύτητά της. Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τετ Νοε 02, 2022 1:06 am
Filippos έγραψε:Δεν νομίζω πως είχε να φοβηθεί κάτι η Mariah το 1999 που έκανε ντεμπούτο η Xtina. Είχε αναδειχθεί ως artist of the decade απέναντι σε θρύλους της μουσικής, οι πωλήσεις της ήταν στα ύψη και φωνητικά διατηρούνταν ακόμη σε πολύ καλή κατάσταση. 
Η Britney ήταν απειλή στο θέμα των πωλήσεων, ήταν η πρώτη μετά την Mariah που άγγιξε τα 30Μ μόλις με το ντεμπούτο της, μπλοκάρωντας την Mariah από best selling female album of the year.  
Εδώ εμφανίστηκε με την Whitney, στην Xtina θα ένιωθε ανασφάλεια ; Προφανώς παίχτηκε κάτι προσωπικό μεταξύ τους. Αρχές των 00s ήταν και η περίοδος που η Mariah πέρασε μια πολύ κακή φάση. 
Ήδη στο timeline σου υπάρχει ένα κενό πενταετίας. 
Δεν την βγάζω αγγελούδι, απλά επισημαίνω πως και η Xtina τότε δεν φημιζόταν για την γλυκύτητά της. Ventalia

Η Mariah το 00s έμπαινε στα 30 της. Προφανώς και φοβόταν για την καριέρα της. Από τα λίγα που ξέρουμε για το πως δουλεύει το hollywood το σίγουρο είναι πως οι γυναίκες στα 30 "τελειώνουν" και τις αντικαταστούν με την νεα τους εκδοχή. Η νέα εκδοχή της Mariah τότε ήταν ξεκάθαρα η Christina με τραγούδια I Turn to you και Reflection και σαφέστατα όχι η Britney. Με την Κριστίνα την σύγκριναν συνέχεια, την Κριστίνα έλεγαν νεα Mariah. Όχι την Britney.
Ναι με τη Χtina ενιωθε ανασφάλεια γιατί αν και εμφανίστηκε με την Whitney και είχε πει το Run to you, η ίδια η Whitney είπε ότι η version της Κριστίνα ήταν η καλύτερη εκδοχή που έχει ακούσει. 
Προφανώς και παίχτηκαν παρασκηνιακά αλλά το feud ξεκίνησε ξεκάθαρα από το Divas και την τρικλοποδιά που έβαλε η Mariah στην Κριστίνα.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31566
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τετ Νοε 02, 2022 8:06 am
Η Britney εξαρχής ειχε ανεβεί level. Την έλεγαν νέα Madonna 525807
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Τετ Νοε 02, 2022 11:55 pm
διαβάστε το description του playlist.
Είναι ωραίο τώρα αυτό; Έλεος και το spotify κάπου

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16412
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Πεμ Νοε 03, 2022 12:14 am
Εγώ σαν αστειάκι το παίρνω. Δεν πιστεύω ότι εννοεί την ίδια, αλλά το τραγούδι που όντως από 1-11 αρχίζει και χτυπάει εκατομμύρια
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15172
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 33 Empty Απ: Mariah Carey

Πεμ Νοε 03, 2022 12:26 am



ψηφίζω  @Filippos

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και Filippos

Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης