Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Miley Cyrus

+22
Dimitra1995fp
yannis_dv*
Nickv
Chrismont
manos
oberlina
filis
Antonius
VasilisAst
themisDV92
Kostas_1
Filippos
Chronis
Steliosg
dimosf1
bitcoin
kinop
neereaux
stelios
n1kos
thebest20
Leonidas
26 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56469
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 8:13 pm
To Used to be young παντως είχε φτάσει πολύ ψηλά στο ράδιο.
Ήταν σίγουρα τοπ 10 και παίζει να πήγε και στο τοπ 5

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες oberlina και Chrismont

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15282
Join date : 12/12/2020

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 8:24 pm
Filippos έγραψε:Ναι το Anti-Hero που ήταν #1 για 8 εβδομάδες και το Cruel Summer που μέχρι το τέλος του έτους θα είναι το πιο streamed γυναικείο τραγούδι όλων των εποχών δεν είναι ουσιαστικά hits. Οκ.
Γνωστά το River και το Used To Be Young. Μάλιστα. Τότε το Karma είναι smash hit. Laughing

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Ac_yia11
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16501
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 8:41 pm
Leonidas έγραψε:To Used to be young παντως είχε φτάσει πολύ ψηλά στο ράδιο.
Ήταν σίγουρα τοπ 10 και παίζει να πήγε και στο τοπ 5
Ναι και το Is It Over Now έφτασε #1 στο Pop Radio και στο Hot 100. Δεν το χαρακτηρίζω hit ωστόσο. Laughing
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16501
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 8:47 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Ναι το Anti-Hero που ήταν #1 για 8 εβδομάδες και το Cruel Summer που μέχρι το τέλος του έτους θα είναι το πιο streamed γυναικείο τραγούδι όλων των εποχών δεν είναι ουσιαστικά hits. Οκ.
Γνωστά το River και το Used To Be Young. Μάλιστα. Τότε το Karma είναι smash hit. Laughing

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Ac_yia11
Δεν αναφέρθηκα εγώ από το πουθενά στην Taylor. Miley Cyrus - Σελίδα 36 1f607
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15282
Join date : 12/12/2020

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 8:59 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Ναι το Anti-Hero που ήταν #1 για 8 εβδομάδες και το Cruel Summer που μέχρι το τέλος του έτους θα είναι το πιο streamed γυναικείο τραγούδι όλων των εποχών δεν είναι ουσιαστικά hits. Οκ.
Γνωστά το River και το Used To Be Young. Μάλιστα. Τότε το Karma είναι smash hit. Laughing

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Ac_yia11
Δεν αναφέρθηκα εγώ από το πουθενά στην Taylor. Miley Cyrus - Σελίδα 36 1f607

ναι αλλά ήθελες!  Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos και Steliosg

Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1503
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 10:04 pm
Filippos έγραψε:Ναι το Anti-Hero που ήταν #1 για 8 εβδομάδες και το Cruel Summer που μέχρι το τέλος του έτους θα είναι το πιο streamed γυναικείο τραγούδι όλων των εποχών δεν είναι ουσιαστικά hits. Οκ.
Γνωστά το River και το Used To Be Young. Μάλιστα. Τότε το Karma είναι smash hit. Laughing
Το anti-hero ήταν όντως hit αλλά εδώ μιλάμε για worldwide success. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση. Αν ρωτήσεις ανθρώπους στην Ελλάδα πχ που δεν ασχολούνται με την συγκεκριμένη μουσική το anti-hero ενδεχομένως να το άκουσαν μια με δύο φορές και αν το ξανακουσουν θα τους φαίνεται σίγουρα γνωστό. Το flowers απ' την άλλη βαρέθηκε να το ακούει μέχρι και ο σκύλος μου. Εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις εντελώς διαφορετικό impact. Εννοείται και το used to be young είναι γνωστό τι εννοείς ? Και δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο σαν τραγούδι ούτε εμφανίστηκε κάπου να το προωθήσει ,απλά το πέταξε στο youtube με ένα κλιπ και ένα documentary την ίδια μέρα και το άφησε στην τύχη του ,ότι κατάφερε το κατάφερε μόνο του αλλά όχι hit δεν το χαρακτήρισα. Το river ναι είχε μια μέτρια πορεία στα ραδιόφωνα αλλά βγήκε ξαναλέω ένα μήνα μετα το flowers οπότε δεν είχε καμία δυναμική. Δεν αναφέρθηκα παρόλα αυτά στην Taylor συγκεκριμένα αλλά χαίρομαι που την ανέφερες μόνο σου γιατί εντάξει τελικά δεν το βλέπω μόνο εγώ μετά τα τελευταία 3 άλμπουμ 🙂. Είχα και άλλα παραδείγματα καλλιτεχνών στο μυαλό μου που flowers και levitating smash έχουν να δουν πολύ καιρό.

Αρέσει στον χρήστη VasilisAst

Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1503
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 10:11 pm
Επίσης το μετά από 10 χρόνια βλέπεις ότι το άφησα ασχολιαστο....midnight sky,nothing breaks like a heart,angels like you μάλλον μόνος μου τα άκουγα.....
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 13370
Join date : 01/03/2018

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Πεμ Απρ 11, 2024 10:29 pm
Chrismont έγραψε:
Filippos έγραψε:Ναι το Anti-Hero που ήταν #1 για 8 εβδομάδες και το Cruel Summer που μέχρι το τέλος του έτους θα είναι το πιο streamed γυναικείο τραγούδι όλων των εποχών δεν είναι ουσιαστικά hits. Οκ.
Γνωστά το River και το Used To Be Young. Μάλιστα. Τότε το Karma είναι smash hit. Laughing
Το anti-hero ήταν όντως hit αλλά εδώ μιλάμε για worldwide success. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση. Αν ρωτήσεις ανθρώπους στην Ελλάδα πχ που δεν ασχολούνται με την συγκεκριμένη μουσική το anti-hero ενδεχομένως να το άκουσαν μια με δύο φορές και αν το ξανακουσουν θα τους φαίνεται σίγουρα γνωστό. Το flowers απ' την άλλη βαρέθηκε να το ακούει μέχρι και ο σκύλος μου. Εντελώς διαφορετικές περιπτώσεις εντελώς διαφορετικό impact. Εννοείται και το used to be young είναι γνωστό τι εννοείς ? Και δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο σαν τραγούδι ούτε εμφανίστηκε κάπου να το προωθήσει ,απλά το πέταξε στο youtube με ένα κλιπ και ένα documentary την ίδια μέρα και το άφησε στην τύχη του ,ότι κατάφερε το κατάφερε μόνο του αλλά όχι hit δεν το χαρακτήρισα. Το river ναι είχε μια μέτρια πορεία στα ραδιόφωνα αλλά βγήκε ξαναλέω ένα μήνα μετα το flowers οπότε δεν είχε καμία δυναμική. Δεν αναφέρθηκα παρόλα αυτά στην Taylor συγκεκριμένα αλλά χαίρομαι που την ανέφερες μόνο σου γιατί εντάξει τελικά δεν το βλέπω μόνο εγώ μετά τα τελευταία 3 άλμπουμ 🙂. Είχα και άλλα παραδείγματα καλλιτεχνών στο μυαλό μου που flowers και levitating smash έχουν να δουν πολύ καιρό.
Το shade ήταν για την Αριάνα btw
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6261
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 12:04 am
Chrismont έγραψε:Είχα και άλλα παραδείγματα καλλιτεχνών στο μυαλό μου

Εύχομαι να μην εννοείς [...] Ventalia

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16501
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 3:14 am
Τρομερά νούμερα στα albums κάνει μόνο μία πλέον, οπότε ας μην κοροϊδευόμαστε για το ποια εννοούσες.
Εγώ παρατηρώ ότι υπάρχουν double standards ως προς το ποια τραγούδια θεωρούνται hits. Για τη Miley κομμάτια με 500Μ streams και ούτε καν top 10 θεωρούνται hits. Αντίθετα κομμάτια της Taylor με 1Β streams και #1 είναι άγνωστα για εσάς...
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1503
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 3:30 am
Α δηλαδή τα νούμερα των ariana,beyonce,adele δεν είναι τρομερά ? Μόνο της Taylor είναι. Όσο για όλο το υπόλοιπο παραλυρημα δεν ξέρω από πού προκύπτει γιατί κανείς δεν είπε τίποτα τέτοιο. Απλά η επιτυχία του flowers δεν μπορεί να συγκριθεί με καμία άλλη γυναικεία επιτυχία των τελευταίων ετών πως να το κάνουμε τώρα ?
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16501
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 3:56 am
Με το "τρομερά νούμερα" ο νους μου πήγε σε 1,5Μ album sales & 180Μ streams. Αλλά δεκτό αφού λες πως δεν το είπες για Taylor αποκλειστικά.
Δηλαδή αυτές που αναφέρεις δεν έκαναν ουσιαστικό hit αυτήν τη δεκαετία ;
Ariana: Rain On Me, Positions, 34+35, Save Your Tears (όλα δείχνουν και το We Can't Be Friends)
Beyoncé: Cuff It, (όλα δείχνουν και το Texas Hold 'Em)
Adele: Easy On Me

Το ότι δεν έγιναν hit οδοστρωτήρες δεν σημαίνει ότι δεν είναι ουσιαστικά hits. Άλλωστε οι συγκεκριμένες έχουν χορτάσει από τέτοια.
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1503
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 4:37 am
Και ξαναλέω το ίδιο...είναι hits αλλά όχι του ίδιου impact. Όπως είπε και ο Λεωνίδας πιο πάνω έκανε μια επιτυχία που δεν την βλέπουμε συχνά. Και μόνο τα ρεκόρ του τα λένε όλα. Η Miley σίγουρα είναι μια καλλιτέχνης που δεν είναι στο level τους αν και θα της άξιζε και με το παραπάνω αλλά μια χαρά μπορει να γεμίσει ένα στάδιο και μπορεί να φτιάξει και το show της με κομματια της που όλοι θα ξέρουν. Το doctor και το used to be young λογικό που δεν είχαν την ίδια ανταπόκριση με το flowers....σιγά τα τραγούδια δα. Μέχρι κι εγώ πάνω στην εβδομάδα τα βαρέθηκα.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6261
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 10:14 am
@Chrismont είσαι smiler;
Chrismont
Chrismont
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1503
Join date : 25/02/2021
Age : 24

Miley Cyrus - Σελίδα 36 Empty Απ: Miley Cyrus

Παρ Απρ 12, 2024 3:40 pm
ChristosSav έγραψε:@Chrismont είσαι smiler;
Μπα δεν θα το έλεγα....ακούω την δισκογραφία της από το 18 και μετά. Οι παλιότερες eras της δεν με τρελαίνουν πέρα από μερικά κομμάτια.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης