Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Taylor Swift

+13
Chrismont
Steliosg
Kostask
Diafora_
VasilisAst
filis
greggel1982
Leonidas
oberlina
ChristosSav
Kostas_1
Filippos
kinop
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18678
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 3:50 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:+1

Αισθάνομαι ότι μόνο η Oberlina θα επιλέξει Shake It Off  Ventalia
Μόνο εγώ! Και άλλοι 100 δις κόσμος από όλους τους γαλαξίες και multiverses

Με Άνθρωπο που διάλεξε αυτο 

Taylor Swift - Σελίδα 43 200.gif?cid=b86f57d33g9kl14w3njz9yxq3l1q4sg41txbgowrt5rvhu1h&ep=v1_gifs_search&rid=200

Εγω δεν ξανακάνω debate Ventalia
Θα απαντούσα αλλά η απάντηση μου θα τριγκαρει Φιλιπφλοπ και δεν θέλω 😂
Ελεύθερα, πρώτη φορά θα είναι ; Ventalia
Άλλωστε ξέρω πώς νιώθεις για το Reputation.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 3:57 pm
Σε όποιον δεν αρέσει το reputation απλά he/she doesn't get it. If you know you know.
There will be no further explanation.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18678
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:16 pm
Taylor Swift - Σελίδα 43 20231016

Τελικά να το θεωρούμε χιτ ή όχι ;  Laughing
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:24 pm
Είναι ξεκάθαρο WW hit. Έγινε classic πλέον. 

Γενικά όσοι πιστεύετε ότι δεν θα αφήσει διαχρονικά τραγούδια πίσω της σε μερικά χρόνια από τώρα είστε lowkey delulu και θα το καταλάβετε σε καμιά 5ετία.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7961
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:31 pm
WW hit δεν νομίζω. Ωραίο κομμάτι όμως. Στέλιο τι γνώμη έχεις για τα streams της Taylor; Πιστεύεις πως είναι οργανικά κ προέρχονται από το gp;

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:35 pm
ChristosSav έγραψε:WW hit δεν νομίζω. Ωραίο κομμάτι όμως. Στέλιο τι γνώμη έχεις για τα streams της Taylor; Πιστεύεις πως είναι οργανικά κ προέρχονται από το gp;
WW με την έννοια ότι δεν περιορίστηκε η επιτυχία του στην Αμερική. WW smash όχι. 
Έχει longevity το Lover. Φαίνεται κάθε χρόνο στις 14 Φλεβάρη αλλά και γενικά. 

Κοίτα, είναι μεγάλη συζήτηση. Το ότι είναι οργανικά ναι. Το καταλαβαίνεις από την αναλογία monthly listeners-daily streams. 
Τώρα όσον αφορά το άλλο θεωρώ πως είναι κάπου στην μέση. Για να κάνει κάποιος τέτοια νούμερα σε καθημερινή βάση δεν γίνεται μόνο με τους φανς - όσο πολλοί και αν είναι. Σίγουρα προέρχονται και από το GP με την διαφορά όμως ότι η Taylor δεν είναι GP based artist όπως κάποιοι άλλοι που είναι επίσης στην κορυφή αυτή την στιγμή.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17629
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:38 pm
Steliosg έγραψε:Σε όποιον δεν αρέσει το reputation απλά he/she doesn't get it. If you know you know.
There will be no further explanation.

η τειλορ είναι ένας καλλιτέχνης που ξερω παρα πολύ καλά και παρακολουθώ από το fearless και μετά βημα βημά την καριέρα της. Πιστεύω πως με κάνει να έχω γνώση του συλλογικού της έργου (και ζωής) και άρα να καταλαβαίνω τι ήθελε να κάνει με το rep, και τι έκανε. Αυτό δεν σημαίνει ότι αισθητικά πρέπει να μου αρέσει. Είχε καλές στιγμές σαν άλμπουμ και σαν έρα. 

Η Τειλορ είναι μια καταπληκτική κορυφαία μουσικός αλλά μια μέτρια ποπ σταρ.

Σπόιλερ:
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:40 pm
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Σε όποιον δεν αρέσει το reputation απλά he/she doesn't get it. If you know you know.
There will be no further explanation.

η τειλορ είναι ένας καλλιτέχνης που ξερω παρα πολύ καλά και παρακολουθώ από το fearless και μετά βημα βημά την καριέρα της. Πιστεύω πως με κάνει να έχω γνώση του συλλογικού της έργου (και ζωής) και άρα να καταλαβαίνω τι ήθελε να κάνει με το rep, και τι έκανε. Αυτό δεν σημαίνει ότι αισθητικά πρέπει να μου αρέσει. Είχε καλές στιγμές σαν άλμπουμ και σαν έρα. 

Η Τειλορ είναι μια καταπληκτική κορυφαία μουσικός αλλά μια μέτρια ποπ σταρ.

Σπόιλερ:
Καλά ναι το ακούω. Εγώ τρολλάρω κιόλας με το ρεπ γιατί το αγαπώ υποκειμενικά.
Σε κάποιους δεν άρεσε ποτέ γιατί θεωρούν ότι αυτό το dark, edgy, snob ύφος της era δεν ταιριάζει γενικά στον χαρακτήρα της. Που ισχύει εν μέρη.
Το rep έγινε μια φορά και δεν θα ξανά γίνει ποτέ στο μέλλον κάτι αντίστοιχο από την Taylor. Είναι ένα άλμπουμ που δεν θα μπορέσει να αντιγράψει ποτέ γιατί τότε ήταν όντως στα χειρότερά της ψυχολογικά και όλα αυτά τα συναισθήματα του θυμού, της εκδίκησης κλπ της βγήκαν με raw και αυθόρμητο τρόπο.

Αρέσει στους χρήστες Filippos και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17629
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:48 pm
Steliosg έγραψε:
oberlina έγραψε:
Steliosg έγραψε:Σε όποιον δεν αρέσει το reputation απλά he/she doesn't get it. If you know you know.
There will be no further explanation.

η τειλορ είναι ένας καλλιτέχνης που ξερω παρα πολύ καλά και παρακολουθώ από το fearless και μετά βημα βημά την καριέρα της. Πιστεύω πως με κάνει να έχω γνώση του συλλογικού της έργου (και ζωής) και άρα να καταλαβαίνω τι ήθελε να κάνει με το rep, και τι έκανε. Αυτό δεν σημαίνει ότι αισθητικά πρέπει να μου αρέσει. Είχε καλές στιγμές σαν άλμπουμ και σαν έρα. 

Η Τειλορ είναι μια καταπληκτική κορυφαία μουσικός αλλά μια μέτρια ποπ σταρ.

Σπόιλερ:
Καλά ναι το ακούω. Εγώ τρολλάρω κιόλας με το ρεπ γιατί το αγαπώ υποκειμενικά.
Σε κάποιους δεν άρεσε ποτέ γιατί θεωρούν ότι αυτό το dark, edgy, snob ύφος της era δεν ταιριάζει γενικά στον χαρακτήρα της. Που ισχύει εν μέρη.
Το rep έγινε μια φορά και δεν θα ξανά γίνει ποτέ κάτι αντίστοιχο στο μέλλον από την Taylor. Είναι ένα άλμπουμ/έρα που δεν θα μπορέσει να αντιγράψει ποτέ γιατί τότε ήταν όντως στα χειρότερά της ψυχολογικά και όλα αυτά τα συναισθήματα του θυμού, της εκδίκησης της βγήκαν με raw τρόπο.
Χαχαχα ξέρω ότι είσαι πρώτα rep stan και μετά swiftie.  Hysterical


Ισχύει πολύ αυτό που λες. Όντως είναι ένα μοναδικό προτζεκτ που δεν πρόκειται να ξανακάνει. Δεν το θεωρώ κακό εντωμεταξύ απλά δεν με συγκινεί τόσο. 

Από το ρεπ έγινες φαν της;

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:50 pm
Θα σου πω. Αγαπούσα από παλιά το ρεπ αλλά όπως είπες ήμουν μόνο rep stan στην αρχή.  Laughing
Όταν ανακάλυψα και άκουσα όλη την δισκογραφία της, τότε κόλλησα για τα καλά.

Αρέσει στους χρήστες Filippos και oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7961
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:51 pm
Steliosg έγραψε:
ChristosSav έγραψε:WW hit δεν νομίζω. Ωραίο κομμάτι όμως. Στέλιο τι γνώμη έχεις για τα streams της Taylor; Πιστεύεις πως είναι οργανικά κ προέρχονται από το gp;
WW με την έννοια ότι δεν περιορίστηκε η επιτυχία του στην Αμερική. WW smash όχι. 
Έχει longevity το Lover. Φαίνεται κάθε χρόνο στις 14 Φλεβάρη αλλά και γενικά. 

Κοίτα, είναι μεγάλη συζήτηση. Το ότι είναι οργανικά ναι. Το καταλαβαίνεις από την αναλογία monthly listeners-daily streams. 
Τώρα όσον αφορά το άλλο θεωρώ πως είναι κάπου στην μέση. Για να κάνει κάποιος τέτοια νούμερα σε καθημερινή βάση δεν γίνεται μόνο με τους φανς - όσο πολλοί και αν είναι. Σίγουρα προέρχονται και από το GP με την διαφορά όμως ότι η Taylor δεν είναι GP based artist όπως κάποιοι άλλοι που είναι επίσης στην κορυφή αυτή την στιγμή.

Οκ. Ωραία τοποθέτηση. Η αλήθεια είναι πως μου έχουν κάνει μεγάλη εντύπωση τα νούμερα της Taylor. Σε νορμάλ πλαίσια πάντα - εννοώ δεν τα σκέφτομαι στον ύπνο μου η στην τουαλέτα αλλά απορώ χωρίς shade πως γίνεται να κάνει αυτά τα νούμερα, να συναγωνίζεται πασίγνωστα κομμάτια και ουσιαστικά να μην έχει πασίγνωστα κομμάτια. Εντάξει το γενίκευσα λίγο για βγει νόημα - φυσικά κι έχει γνωστά κομμάτια. Την παρακολουθώ κυρίως από την εμφάνιση μου εδώ κι έπειτα (filippo's impact). Το θέμα νούμερα όμως είναι ακόμα 'υπο παρακολούθηση'

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos, Steliosg και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17629
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:57 pm
Είναι αυτό που λέω αρκετές φορές. Who cares about debuts και τα τσαρτ και τι εκαναν τοτε τα τραγούδια; Για να γίνει κλασσικ κατι πρέπει να δείξει δόντια και διαχρονικότητα. Το lover είναι ένα τραγούδι με κλασσικό χαρακτήρα. Δεν έκανε πάταγο όταν βγηκε γιατί δεν βασίζεται σε trends. Έχει μια σταθερή πορεία που βασίζεται στην ποιότητα του και ο κόσμος το ακούει και θα το ακούει. Θα μπει ως soundtrack σε ταινίες (όχι ταινίες που θα θελουν απλά νοσταλγικά να αποτυπώσουν την εποχή του), θα παίξει σε γάμους, θα τραγουδηθεί σε διαγωνισμούς, θα βγουν διασκευές του.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, Steliosg και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17629
Join date : 12/12/2020

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:57 pm
αρκετά καλή ημουν με τειλορ για αυτό τον μήνα... back to hater mode τώρα.

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 4:57 pm
Αυτό που πρέπει να σκεφτούν πολλοί είναι ότι η μουσική της ποικίλει.
Έχει : 
4 country albums (Tο red έχει και pop influences προφανώς, το speak now rock influences κλπ κλπ)
4 ποπ (διαφορετική ποπ το κάθε ένα - πράγμα που ικανοποιεί τους πάντες αναλόγως με το γούστο του καθενός. Πχ εγώ λατρεύω electro pop/dark θα πάω στο ρεπ, ο Φίλιππος πχ θέλει πιο 80s θα πάει 1989 κλπ)
2 folk με διάφορα influences

Έχει πληθώρα να επιλέξεις τι θα ακούσεις την κάθε χρονική στιγμή. Δεν υπάρχει αυτό που λένε κάποιοι ότι η μουσική της είναι όλη ίδια. Σε συνδυασμό με το storytelling της πολύς κόσμος ταυτίζεται μαζί της και ας μην είναι η φωνάρα του αιώνα ή η καλύτερη performer όλων των εποχών.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, filis και oberlina

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:04 pm
oberlina έγραψε:Είναι αυτό που λέω αρκετές φορές. Who cares about debuts και τα τσαρτ και τι εκαναν τοτε τα τραγούδια; Για να γίνει κλασσικ κατι πρέπει να δείξει δόντια και διαχρονικότητα. Το lover είναι ένα τραγούδι με κλασσικό χαρακτήρα. Δεν έκανε πάταγο όταν βγηκε γιατί δεν βασίζεται σε trends. Έχει μια σταθερή πορεία που βασίζεται στην ποιότητα του και ο κόσμος το ακούει και θα το ακούει. Θα μπει ως soundtrack σε ταινίες (όχι ταινίες που θα θελουν απλά νοσταλγικά να αποτυπώσουν την εποχή του), θα παίξει σε γάμους, θα τραγουδηθεί σε διαγωνισμούς, θα βγουν διασκευές του.
Ακριβώς.
Η Taylor συγκεκριμένα βέβαια, αν εξαιρέσεις το Evermore, τα τελευταία χρόνια έχει και τα 2. Και εξωπραγματικά debuts και longevity. Και δεν αναφέρομαι στα νούμερα μιλώντας για το longevity. βλ πχ August

Αρέσει στον χρήστη Filippos

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7961
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:07 pm
Εμένα τα projects που μου τράβηξαν την προσοχή (ως γενικό κοινό μιλάω) είναι τα Midnights, folklore και Reputation. Σε κάποια (evermore, red, 1989) υπάρχουν κάποιες μικρές εκλάμψεις. Τα πρώτα τρία, όμως, με έχουν κρατήσει αρκετά μακριά.
Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:10 pm
ChristosSav έγραψε:Εμένα τα projects που μου τράβηξαν την προσοχή (ως γενικό κοινό μιλάω) είναι τα Midnights, folklore και Reputation. Σε κάποια (evermore, red, 1989) υπάρχουν κάποιες μικρές εκλάμψεις. Τα πρώτα τρία, όμως, με έχουν κρατήσει αρκετά μακριά.
Το Speak Now θεωρώ πρέπει να το ακούσεις. Είναι career highlight για μένα τλχ. Έχει μερικά από τα καλύτερα κομμάτια της μέσα.
Sparks Fly, Enchanted, Better Than Revenge, Long Live, I Can See You και το πολύ αγαπημένο μου Haunted. love_you

Στο 1989 τι σε χαλάει γενικά και τι σου αρέσει;

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18678
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:16 pm
Εγώ θέλω να κράξω @oberlina που πατάει like σ' αυτά που λέει ο @Steliosg (και ορθώς), αλλά όταν τα λέω εγώ διαφωνεί. laugh3

Αρέσει στους χρήστες Steliosg, filis και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7961
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:19 pm
Steliosg έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Εμένα τα projects που μου τράβηξαν την προσοχή (ως γενικό κοινό μιλάω) είναι τα Midnights, folklore και Reputation. Σε κάποια (evermore, red, 1989) υπάρχουν κάποιες μικρές εκλάμψεις. Τα πρώτα τρία, όμως, με έχουν κρατήσει αρκετά μακριά.
Το Speak Now θεωρώ πρέπει να το ακούσεις. Είναι career highlight για μένα τλχ. Έχει μερικά από τα καλύτερα κομμάτια της μέσα.
Sparks Fly, Enchanted, Better Than Revenge, Long Live, I Can See You και το πολύ αγαπημένο μου Haunted. love_you

Στο 1989 τι σε χαλάει γενικά και τι σου αρέσει;

Το Speak Now TV το άκουσα την πρώτη μέρα. Σε ροή κανονικά με ακουστικά κλπ κλπ και ομολογώ πως με βασανισε στο σύνολό του. Ίσως να βρίσκομαι σε διαφορετική φάση μουσικά αυτή τη περίοδο γιατί και το folklore άργησα να το εκτιμήσω ολόκληρο, είχα εντοπίσει όμως πράγματα από την πρώτη ακρόαση. Και μιας και ανέφερα τη φράση "από τη πρώτη ακρόαση", το 1989 στην πρώτη ακρόαση σε ροή (κανονικά πάλι με ακουστικά, προσέχοντας πολύ τον ήχο του και τους στίχους του) μου φάνηκε 'μονότονο'. Στην πορεία κατάλαβα πως αν κάνεις export ένα κομμάτι του, ακούγεται μια χαρά, αλλά έπρεπε εγώ να κάνω τον κόπο και να δώσω ευκαιρίες. Δεν μου τράβηξε ποτέ την προσοχή από μόνο του. Ίσως να παίζει ρόλο και η ηλικία μου, τι να πω. Τελοσπαντων αυτή είναι απλά η γνώμη μου, που δεν είμαι ούτε μουσικός ούτε κριτικός τέχνης.

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14687
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Taylor Swift - Σελίδα 43 Empty Απ: Taylor Swift

Κυρ Οκτ 08, 2023 5:21 pm
Καλά Χρήστο μην νομίζεις και εμείς οι φανς πχ σπάνια θα βάλουμε ολόκληρα τα άλμπουμς. Μόνο με το ρεπ το κάνω και αυτό όταν είμαι 100% στο mood και υπάρχει και χρόνος φυσικά.
Προσπάθησε, εάν θέλεις φυσικά, να ακούσεις κάποια tracks μεμονωμένα. Έτσι θα τα εκτιμήσεις σίγουρα πιστεύω. :hi5:

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης