Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mariah Carey

+21
kinop
Kostask
manos
Antonius
greggel1982
Liakoman
oberlina
VasilisAst
Filippos
Steliosg
neereaux
filis
Chronis
bitcoin
n1kos
dimosf1
themisDV92
Kostas_1
thebest20
Leonidas
stelios
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
filis
filis
Vandicted
Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 992
Join date : 21/09/2019

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:40 pm
Η Aguilera δεν είχε κόντρα με την Whitney. Έλα τώρα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Έναν καλλιτέχνη φωνητικά τον κρίνεις στο peak του και όχι όταν επέρχεται η φθορά. Ας μην πιάσουμε την πορεία και την κατάληξη της Whitney.
Μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν.
Και για να τελειώνουμε. Whitney - Celine - Mariah είναι τραγουδίστριες του ίδιου επιπέδου. Απλά ο καθένας προτιμά διαφορετική φωνή. Τα περί αντικειμενικότητας και facts και τρέχα γύρευε είναι μπούρδες.
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:51 pm
ιδιου επιπεδου ως φωνες και technique ναι, ως impact , stage presence, status , ερμηνειες εχουν διαφορες (ας ειναι και μικρες) , και παντα προηγειται η μια απο τις 3
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:53 pm
oberlina έγραψε:
Diafora_ έγραψε:
oberlina έγραψε:
Diafora_ έγραψε:Πολύ ενδιαφέρον βίντεο και με καίριες παρατηρήσεις  καθαρά μουσικές είναι της honest vocal coach που αναφέρεται σε Celine, Whitney και Mariah. Πάντα καλοπροαιρετη και σαφής στο τι είναι αντικειμενικο και τι προσωπική άποψη η συγκεκριμένη δασκάλα. Οποίος ενδιαφέρεται ας το δει.
Έλα βρε, η συγκεκριμένη το έχει πει ξεκάθαρα ότι η Mariah Carey είναι η αγαπημένη της τραγουδίστρια. Επισης, αυτά τα βίντεο στα οποία αντιδρά είναι εντελώς μη αντικειμενικά (όχι ότι φταίει η ίδια για αυτό)
Ενώ εσύ είσαι η αντικειμενικοτητα. Έλα, δεν το προχωράω. Σε άλλα ποστ σε συμπαθώ πολύ και είμαι μαζί σου. Εδώ έχεις λάθος.
Τσιλ βρε λίγο. Κουβέντα κάνουμε… δεν χρειάζονται ειρωνείες. Αν δεις τα βίντεο που αντιδράει έχουν κλιπ της Whitney τον χρόνο που πέθανε και είχε χάσει την φωνή της. Ε συγγνώμη δλδ που δεν το θεωρώ αντικειμενικό αυτό. 

Λάθος δεν ξέρω αν είμαι αλλά ξέρω ότι είμαι με την πλειοψηφία σε αυτό 😇

και γω συμφωνω οτι η honest vocal coach ειναι biased υπερ της Μαραια, αλλα anw αυτη προσπαθει να μας πεισει οτι η τεχνικη κανει καποιον καλο ερμηνευτη...το οποιο δεν ισχυει. Who cares who can belt a higher note...do we need that to feel a song?

Αρέσει στον χρήστη oberlina

filis
filis
Vandicted
Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 992
Join date : 21/09/2019

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:54 pm
Για σένα greggel. Για άλλους όχι. Που οδηγεί αυτή η συζήτηση - σύγκριση δεν καταλαβαίνω.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:55 pm
oberlina έγραψε:Το λάθος που κάνετε σε τέτοιες συζητήσεις είναι ότι μπλέκετε τεχνικές ως προς το πια ανεβοκατεβαίνει scales καλύτερα κτλ. Το τραγούδι δεν έχει να κάνει με αυτό. Δεν είναι όπερα ούτε αθλητισμός. Έχει να κάνει με πολλά αλλά πράγματα και κυρίως με τον τόνο και το delivery. Προσωπικά I will die on the hill ότι η Whitney είναι unmatched σε σχέση με τις άλλες δυο.

(Και πιστεύω πως η πλειοψηφία του κόσμου συμφωνεί με την ανωτερότητα της Whitney)


ακριβως αυτο!!!!

Αρέσει στον χρήστη oberlina

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2270
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:57 pm
filis έγραψε:Για σένα greggel. Για άλλους όχι. Που οδηγεί αυτή η συζήτηση - σύγκριση δεν καταλαβαίνω.
ναι συμφωνω, για μενα.  Και συμφωνω ειναι και ακυρη η συζητηση-συγκριση . Ο καθενας δικαιουται να εχει τον αγαπημενο του/αγαπημενη του.  Απλα να μην συγχυζομαστε οτι καλυτερος τραγουδιστης ειναι αυτος που τραγουδα πιο ψηλα.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15507
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 3:58 pm
filis έγραψε:Η Aguilera δεν είχε κόντρα με την Whitney. Έλα τώρα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Έναν καλλιτέχνη φωνητικά τον κρίνεις στο peak του και όχι όταν επέρχεται η φθορά. Ας μην πιάσουμε την πορεία και την κατάληξη της Whitney.
Μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν.
Και για να τελειώνουμε. Whitney - Celine - Mariah είναι τραγουδίστριες του ίδιου επιπέδου. Απλά ο καθένας προτιμά διαφορετική φωνή. Τα περί αντικειμενικότητας και facts και τρέχα γύρευε είναι μπούρδες.
Η Σακιρα που εκραζα προχθές είχε κόντρα με την Αγκιλέρα; Η Taylor Swift για την οποία επίσης λεω συχνά την άποψη μου; 
Θέλω απλά να καταλάβετε ότι λεω την άποψη μου και τίποτα παραπάνω. 
Αυτό που καταλαβαίνω filis μου είναι πως είναι λογικό να εκτιμάει κάποιος την γνώμη και την άποψη μου όταν συμφωνεί με αυτή αλλά όταν δεν συμφωνεί να το προσδίδει στο ότι ακούω Αγκιλέρα ανάλογα το thread. 😂

Δεν εχω πρόβλημα να μιλήσω για την κατάληξη της Whitney αν το θες. Αλλά τι να έχει να πούμε για την θλιβερή κατασταση της; 

Προσωπικά θα σεβαστώ την γνώμη σου αλλά συγγνώμη, έχω το δικαίωμα να διαφωνώ και να βλέπω αλλιώς τα πράγματα και να εχω καιρια επιχειρήματα για αυτά. 

Τέλος, η Αγκιλέρα είναι μια τραγουδίστρια και όχι μια πολιτική ιδεολογία ώστε να ορίζει τις απόψεις μου στην μουσική. Μου φαίνεται τρελό ότι χρειάζεται να το γράψω 🤡


Έχει επεξεργασθεί από τον/την oberlina στις Κυρ Σεπ 24, 2023 4:06 pm, 1 φορά
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15507
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:01 pm
greggel1982 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Diafora_ έγραψε:
oberlina έγραψε:
Diafora_ έγραψε:Πολύ ενδιαφέρον βίντεο και με καίριες παρατηρήσεις  καθαρά μουσικές είναι της honest vocal coach που αναφέρεται σε Celine, Whitney και Mariah. Πάντα καλοπροαιρετη και σαφής στο τι είναι αντικειμενικο και τι προσωπική άποψη η συγκεκριμένη δασκάλα. Οποίος ενδιαφέρεται ας το δει.
Έλα βρε, η συγκεκριμένη το έχει πει ξεκάθαρα ότι η Mariah Carey είναι η αγαπημένη της τραγουδίστρια. Επισης, αυτά τα βίντεο στα οποία αντιδρά είναι εντελώς μη αντικειμενικά (όχι ότι φταίει η ίδια για αυτό)
Ενώ εσύ είσαι η αντικειμενικοτητα. Έλα, δεν το προχωράω. Σε άλλα ποστ σε συμπαθώ πολύ και είμαι μαζί σου. Εδώ έχεις λάθος.
Τσιλ βρε λίγο. Κουβέντα κάνουμε… δεν χρειάζονται ειρωνείες. Αν δεις τα βίντεο που αντιδράει έχουν κλιπ της Whitney τον χρόνο που πέθανε και είχε χάσει την φωνή της. Ε συγγνώμη δλδ που δεν το θεωρώ αντικειμενικό αυτό. 

Λάθος δεν ξέρω αν είμαι αλλά ξέρω ότι είμαι με την πλειοψηφία σε αυτό 😇

και γω συμφωνω οτι η honest vocal coach ειναι biased υπερ της Μαραια, αλλα anw αυτη προσπαθει να μας πεισει οτι η τεχνικη κανει καποιον καλο ερμηνευτη...το οποιο δεν ισχυει. Who cares who can belt a higher note...do we need that to feel a song?
Η ίδια η honest vocal coach είναι το αντι επιχείρημα και απόδειξη ότι η τεχνική δεν σε κάνει καλό τραγουδιστή. Οποίος την έχει ακούσει να τραγουδάει ξέρει.

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 31945
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:02 pm
Τόσος ντόρος για τη σύγκριση με Whitney telephone
Λες και τη συνέκριναν με τη Rihanna.
Που και την Mariah να ρωτήσεις,  ως καλύτερη τη Whitney θα σου πει

Αρέσει στον χρήστη bitcoin

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 6439
Join date : 03/01/2021
Age : 34
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:04 pm
Η όλη κουβέντα έχει τρομερό ενδιαφέρον. Τα διάβασα όλα και κατέληξα στο αντικειμενικό συμπέρασμα:
Beyoncé > Mariah, Whitney, Celine


Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Kostas_1, Filippos, greggel1982, filis και oberlina

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56725
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:06 pm
Παιδιά μην μαλώνετε
Ακούστε Γκαγκα love_you

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες Diafora_ και ChristosSav

Διαφωνεί ο χρήστης greggel1982

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 56725
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:07 pm
Εγώ δεν έχω μουσικές γνώσεις, δεν ξέρω ποια χτυπάει νουες και ποιες νότες αλλά και τις τρεις τις θεωρώ την Αγία Τριάδα των vocals

Απλά νμζ πως η Whitney κερδίζει στο ότι περισσότερος κόσμος δένεται με τη φωνή της και νιώθει περισσότερο τις ερμηνείες της.

______________________
You know... I’m something of a Vandicted myself

Αρέσει στους χρήστες greggel1982 και Diafora_

filis
filis
Vandicted
Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 992
Join date : 21/09/2019

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:08 pm
oberlina έγραψε:
filis έγραψε:Η Aguilera δεν είχε κόντρα με την Whitney. Έλα τώρα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Έναν καλλιτέχνη φωνητικά τον κρίνεις στο peak του και όχι όταν επέρχεται η φθορά. Ας μην πιάσουμε την πορεία και την κατάληξη της Whitney.
Μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν.
Και για να τελειώνουμε. Whitney - Celine - Mariah είναι τραγουδίστριες του ίδιου επιπέδου. Απλά ο καθένας προτιμά διαφορετική φωνή. Τα περί αντικειμενικότητας και facts και τρέχα γύρευε είναι μπούρδες.
Η Σακιρα που εκραζα προχθές είχε κόντρα με την Αγκιλέρα; Η Taylor Swift για την οποία επίσης λεω συχνά την άποψη μου; 
Θέλω απλά να καταλάβετε ότι λεω την άποψη μου και τίποτα παραπάνω. 
Αυτό που καταλαβαίνω filis μου είναι πως είναι λογικό να εκτιμάει κάποιος την γνώμη και την άποψη μου όταν συμφωνεί με αυτή αλλά όταν δεν συμφωνεί να το προσδίδει στο ότι ακούω Αγκιλέρα ανάλογα το thread. 😂

Δεν εχω πρόβλημα να μιλήσω για την κατάληξη της Whitney αν το θες. Αλλά τι να έχει να πούμε για την θλιβερή κατασταση της; 

Προσωπικά θα σεβαστώ την γνώμη σου αλλά συγγνώμη, έχω το δικαίωμα να διαφωνώ και να βλέπω αλλιώς τα πράγματα και να εχω καιρια επιχειρήματα για αυτά. 

Τέλος, η Αγκιλέρα είναι μια τραγουδίστρια και όχι μια πολιτική ιδεολογία ώστε να ορίζει τις απόψεις μου στην μουσική. Μου φαίνεται τρελό ότι χρειάζεται να το γράψω 🤡
Καλά και για την Taylor άλλα έλεγες πριν καιρό και άλλα λες τώρα. Μη μου λες λοιπόν ότι δεν επηρεάζεσαι από πρόσωπα και γεγονότα.
Τέλος πάντων.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15507
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:12 pm
filis έγραψε:
oberlina έγραψε:
filis έγραψε:Η Aguilera δεν είχε κόντρα με την Whitney. Έλα τώρα μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Έναν καλλιτέχνη φωνητικά τον κρίνεις στο peak του και όχι όταν επέρχεται η φθορά. Ας μην πιάσουμε την πορεία και την κατάληξη της Whitney.
Μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν.
Και για να τελειώνουμε. Whitney - Celine - Mariah είναι τραγουδίστριες του ίδιου επιπέδου. Απλά ο καθένας προτιμά διαφορετική φωνή. Τα περί αντικειμενικότητας και facts και τρέχα γύρευε είναι μπούρδες.
Η Σακιρα που εκραζα προχθές είχε κόντρα με την Αγκιλέρα; Η Taylor Swift για την οποία επίσης λεω συχνά την άποψη μου; 
Θέλω απλά να καταλάβετε ότι λεω την άποψη μου και τίποτα παραπάνω. 
Αυτό που καταλαβαίνω filis μου είναι πως είναι λογικό να εκτιμάει κάποιος την γνώμη και την άποψη μου όταν συμφωνεί με αυτή αλλά όταν δεν συμφωνεί να το προσδίδει στο ότι ακούω Αγκιλέρα ανάλογα το thread. 😂

Δεν εχω πρόβλημα να μιλήσω για την κατάληξη της Whitney αν το θες. Αλλά τι να έχει να πούμε για την θλιβερή κατασταση της; 

Προσωπικά θα σεβαστώ την γνώμη σου αλλά συγγνώμη, έχω το δικαίωμα να διαφωνώ και να βλέπω αλλιώς τα πράγματα και να εχω καιρια επιχειρήματα για αυτά. 

Τέλος, η Αγκιλέρα είναι μια τραγουδίστρια και όχι μια πολιτική ιδεολογία ώστε να ορίζει τις απόψεις μου στην μουσική. Μου φαίνεται τρελό ότι χρειάζεται να το γράψω 🤡
Καλά και για την Taylor άλλα έλεγες πριν καιρό και άλλα λες τώρα. Μη μου λες λοιπόν ότι δεν επηρεάζεσαι από πρόσωπα και γεγονότα.
Τέλος πάντων.
Όπως; Τι έλεγα για Τειλορ παλιά και τι τώρα; Και ποιο πρόσωπο με έχει επηρεάσει ενάντια της Τειλορ; Η Μπιγιονσε; Για Μπιγιονσε δεν έχω γράψει πολλές φορές την άποψη μου για διαφορά θέματα; 

Επίσης και έτσι να είναι (που δεν είναι) γιατι εγώ προσωπικά πρέπει να είμαι αμερόληπτος μουσικός δικαστής; Ας είναι κάποιος άλλος ρε παιδιά. Ψηφίζω τον @Filippos
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 16686
Join date : 07/08/2016

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2004
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω να σε δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:16 pm
greggel1982 έγραψε:
filis έγραψε:Για σένα greggel. Για άλλους όχι. Που οδηγεί αυτή η συζήτηση - σύγκριση δεν καταλαβαίνω.
ναι συμφωνω, για μενα.  Και συμφωνω ειναι και ακυρη η συζητηση-συγκριση . Ο καθενας δικαιουται να εχει τον αγαπημενο του/αγαπημενη του.  Απλα να μην συγχυζομαστε οτι καλυτερος τραγουδιστης ειναι αυτος που τραγουδα πιο ψηλα.
Εμείς ποτέ δεν είπαμε ότι η Mariah Carey είναι με διαφορά η καλύτερη τραγουδίστρια όλων των εποχών, αποδίδοντάς το στην αντικειμενικότητα. Εξαρχής αναφέρουμε ότι και οι 3 υπήρξαν κορυφαίες φωνές, γι' αυτό και έμειναν στην ιστορία ως "Vocal Trinity" κι από εκεί και πέρα είναι καθαρά υποκειμενικό και θέμα γούστου ποια προτιμάει ο καθένας.
Εσείς ούτε αυτό δεν μπορείτε να δεχτείτε και συνεχίζετε να λέτε πως η Whitney ήταν η κορυφαία και πως αυτή είναι η άποψη του κόσμου.
Αυτό ακριβώς συμβαίνει από χθες.

Αρέσει στους χρήστες Diafora_ και filis

Διαφωνεί ο χρήστης greggel1982

filis
filis
Vandicted
Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 992
Join date : 21/09/2019

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:18 pm
Ακριβώς όπως τα λέει ο Φίλιππος. Εμείς επίσης μπορεί να προτιμάμε την Mariah αλλά δεν υποτιμήσαμε την Whitney, ούτε την παρουσιάσαμε ως λίγο καλύτερη τραγουδίστρια από την Έφη Σαρρή.

Αρέσει στους χρήστες Filippos και Diafora_

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1312
Join date : 26/06/2018

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:23 pm
Παιδιά, παραιτούμαι από το συγκεκριμένο τόπικ. Απλά αρνείστε να ανοίξετε τις κεραίες σας και τα αυτιά σας κάποιοι. Φυσικά και η honest vocal coach κρίνει με βάση κάποια κριτήρια ως πάρα μα πάρα πολύ καλά καταρτισμένη κάτοχος του αντικειμένου, κι αυτό εύκολα το καταλαβαίνει όποιος έχει λίγη τριβή. Όπως επίσης κάθε φορά ξεχωρίζει και επισημαίνει όλες τις παραμέτρους και είναι πολύ ελαστική. Δεν διεκδικεί καμία απολυτότητα. Κάποιοι εδώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν είστε πιο ελαστικοί και προσπαθείτε να μας πείσετε ότι κατέχετε την απόλυτη άποψη και μπορείτε να μιλάτε εκ μέρους της πλειοψηφίας. Η οποία εξάλλου δεν θυμάμαι πότε να είναι εγγυητής της αλήθειας. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι σε τέτοιες συγκρίσεις υπεισέρχεται το προσωπικό γούστο. Mariah, Celine και Whitney είναι παρόμοιου βεληνεκούς σε φωνή και πωλήσεις, γιατί μόλις το έψαξα και αυτό. Ο καθένας μπορεί να προτιμάει όποια θέλει, χωρίς όμως να ισχυρίζεται ότι αυτό είναι και τέλος. Επίσης η ίδια η Whitney δεν ήταν και τόσο ευχαριστημένη με το ρεπερτόριό της αν το ψάξετε, ήθελε άλλα πράγματα. Και η φθορά στη φωνή της δεν ήταν μόνο θέμα ουσιών αλλά και λανθασμένης τεχνικής, επίσης αν το ψάξετε. Όπως επίσης αδιαμφισβήτητη είναι η φθορά στην περίπτωση της Mariah και της Celine, στη δεύτερη δυστυχώς για άλλους λόγους. Αυτά και συγγνώμη που μακρηγόρησα.

Διαφωνεί ο χρήστης greggel1982

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1312
Join date : 26/06/2018

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:30 pm
Leonidas έγραψε:Εγώ δεν έχω μουσικές γνώσεις, δεν ξέρω ποια χτυπάει νουες και ποιες νότες αλλά και τις τρεις τις θεωρώ την Αγία Τριάδα των vocals

Απλά νμζ πως η Whitney κερδίζει στο ότι περισσότερος κόσμος δένεται με τη φωνή της και νιώθει περισσότερο τις ερμηνείες της.
Αν είχε διατυπωθεί έτσι δεν θα υπήρχε έντονη διαφωνία. Ετσι όπως το λες δεν είναι τετράγωνο και είναι μια χαρά. Συμφωνώ όμως ότι οκ, ας έχει ο καθένας την άποψη και την εκτίμησή του. Και φυσικά θα ακούμε και Γκάγκα. Πάω για δουλειές, φιλιά σε όλα τα βανδόπαιδα. Να το χαλαρώσουμε.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15507
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:34 pm
Εγώ σίγουρα δεν υποτίμησα την Mariah τραγουδιστικά.

Όπως και να έχει… Σε κάποια πράγματα δεν θα υποχωρήσω με σεβασμό πάντα. Και εσείς βέβαια ίσως να θέλετε να κάνετε μια εξίσωση της Μιμι με Γουίτνεϊ γιατί η Μιμι είναι η αγαπημένη σας. Δεκτό και αυτό.

Να σημειώσω ότι το ίδιο αμείλικτη θα ήμουν και σε σύγκριση ανάμεσα σε Beyoncé και οποιαδήποτε άλλη vocalist της γενιάς της.
Για αντικειμενικότητα θα μιλούσα, και facts για το ότι είναι η καλύτερη της γενιάς της 🤷‍�
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15507
Join date : 12/12/2020

Mariah Carey - Σελίδα 47 Empty Απ: Mariah Carey

Κυρ Σεπ 24, 2023 4:37 pm
@filis αν βρεις χρόνο απάντησε μου είτε εδώ ειδε σε ντιεμ για τα ερωτήματα μου περί Τειλορ. Με ενδιαφέρει να δω που βασίζεις αυτά που μου καταλόγισες.
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης